ААФУ: гол із кутового, гол п’ятою та інші цікавинки

Склади, огляди та відео матчів 9-го туру Чемпіонату ААФУ 2021/22

ААФУ: гол із кутового, гол п’ятою та інші цікавинки - Аматорський футбол

Маяк: А.Тимошицький, Луцюк, С.Тимошицький, Носарєв©, Якимчук, Василечко, Багінський, Шуляк, Хлібович, О.Жданюк (Козяр, 61), Корнійчук (Баранов, 79). Запасні: Фокін, Прокопчук, Криницький, Царьов. Головний тренер: Олександр Полончук.

ОДЕК: Вертей, Красномовець, Кадепський, Мучак, Фесенко, Трофімчук©, Семенчук, Савицький (Ніколайчук, 86), Брикса (Шахраюк, 82), Апанчук, Коляда (Антонюк, 86). Запасні: Омелянюк, Дерман, Чикалюк-Козакевич, Ящук. Головний тренер: Олег Шандрук.

• 15:00; 17.10.2021. Сарни. Стадіон “Мрія”. 300 глядачів; поле 3; +10С
  • Суддя: Козак Тарас (Львівська обл.)
  • Попередження: Хлібович, 33, Носарєв, 43, Коляда, 50, Мучак, 54, Трофімчук, 68, С.Тимошицький, 70

Нульова нічия в дербі Рівненщини – третій тур без поразок для Маяка (одна перемога та дві нічиї), ОДЕК вперше в чемпіонаті грає внічию на виїзді. При цьому оржівці дали себе наздогнати Урагану, який потіснив ОДЕК із другого місця за особистими зустрічами. Маяк лишається шостим, втративши нагоду випередити Фенікс. Такі основні підсумки протистояння провідних аматорських клубів Рівненської області.

• Агрон (Великогаївська ОТГ) – Прикарпаття-Тепловик (Івано-Франківськ) – 2:0 (0:0)
  • Голи: Сокіл, 54, Луцик, 70

Агрон: Мазур©, Соколовський (Скобляк, 87), Андрієшин, Щербатюк, Сокіл (Ковалик, 79), Стриєшин, Білик (Лук’янов, 87), Луцик, Гром’як (Пришнівський, 68), Процик (Павлусь, 82), Мельник (Семенець, 73). Запасний: Рогаль. Головний тренер: Олег Лівіцький.

Прикарпаття-Тепловик: Бобинець, Дубей (Богуцький, 90+8), Новицький (Василів, 64), Лабич, Пархуць (Тринчук, 64), Михальчук, Данищук (Остапчук, 85), Ю.Радульський, Веприк©, Титов (Соколенко, 88), Крамар (Дмитрук, 46). Запасний: Барасюк. Головний тренер: Віктор Данищук.

• 15:00; 17.10.2021. Великі Гаї. Стадіон “Центральний”. 300 глядачів; поле 3; +10С
  • Суддя: Мельник Віталій (Чернівецька обл.)
  • Попередження: Соколовський, 54, Щербатюк, 78

Несподіваний лідер і старожил змагань приймав одного з наймолодших новачків сезону – у Прикарпаття-Тепловика, крім дуету граючих тренерів, нема більше гравців у віці 30 і більше, та й загалом більшість гравців дебютує в турнірі. Тим не менш, в останніх турах вони добре вирівнялися, і в першому таймі зберегли ворота від посягань Агрону.

Вже після перерви господарям вдалося забити. Білик розрізною передачею запустив через правий фланг Процика, той відпасував трішки назад, звідки Петро Сокіл з відчутним рикошетом від захисника відправив м’яча в ворота ‒ 1:0 на 54-й хвилині. Відзначаємо стрункість швидкої атаки Агрону, де лівий захисник правильно підтримував прорив свого вінгера й скористався його зручною передачею.

Закріпити перевагу великогаївцям вдалося після кількох гострих атак. Буквально перед другим взяттям воріт один із флангових прострілів Білик ледве не замкнув п’ятою, а коли гості відбилися, то м’яч відлетів недалеко. Руслан Луцик, очікуючи прямо перед карним майданчиком, зарядив під поперечину ‒ 2:0. Таким чином, Агрон здобуває третю поспіль домашню перемогу, не пропускаючи м’ячів. Сім поспіль турів лідер не програє.

Герой матчу – Назар Процик (Агрон)

Міг забивати й сам, натомість став повноправним співавтором переломного першого голу в матчі.

• Ураган (Черніїв) – Локомотив (Київ) – 3:1 (2:0)
  • Голи: Коржук, 21, Кримінський, 32, Легкий, 70 – Мілованцев, 90+1 (пен.)

Ураган: Плетеницький (Кучера, 80), Бойко, Кримінський (Гриник, 63), Легкий, Януш, Лящовський (Калин, 46), Мельник (Дриган, 58), Дербах (Ципердюк, 69), Зварич©, Кушецький (Щербаков, 75), Коржук. Запасних не залишилося. Головний тренер: Михайло Ткачук.

Локомотив: Митрушин, Лазорик (Куліненко, 80), Шевченко, Товстенко, Циганков (Мілованцев, 36), Ломія© (Радченко, 56), Литвинов, Чайка, Вуанту, Хоменко (Гільченко, 56), Коваленко. Запасних не залишилося. Головний тренер: Едуард Павлов.

• 15:30; 17.10.2021. Черніїв. Стадіон “Центральний”. 600 глядачів; поле 3; +13С
  • Суддя: Кузик Олег (Львівська обл.)
  • Попередження: Чайка, 60, Литвинов, 87

Гості вирушали на Прикарпаття зі сподіваннями перервати програшну серію, що було важко – Ураган укомплектований низкою гравців з досвідом виступів за професіональні клуби рідного краю й не тільки. Навіть без Худобяка господарі ще до перерви закріпили свою перевагу. Спершу кутовий з правого флангу від Лящовського хорошим ударом головою замкнув Коржук Ігор (1:0 на 21-й хвилині), а невдовзі Богдан Кримінський підправив подачу Кушецького другим темпом після корнера з лівого флангу (це 2:0).

В другому таймі завданням господарів було спокійно грати по рахунку, за нагоди закріпивши перевагу. Це вдалося зробити зі штрафного на лівому фланзі, який Дриган заробив у боротьбі з Мілованцевим. Хоча удар Кушецького воротар гостей парирував, Гриник тут же скинув на протилежний край воротарського майданчика, звідки забив Іван Легкий – 3:0. Все, що вдалося Локомотиву – відіграти один гол у кінцівці. Легкий зачепив Коваленка, намагаючись відібрати в нього м’яча, тож Ярослав Мілованцев влучно пробив у лівий від воротаря кут ‒ 3:1.

Герой матчу – Ігор Кушецький (Ураган)

Усі чотири голи матчу – зі стандартів, а у господарів їх найкраще виконує Кушецький. Його слід у двох голах із трьох.

• Довбуш (Чернівці) – Юність (Верхня-Нижня Білка) – 0:5 (0:3)
  • Голи: Набізада, 27, Іванченко, 32, 39, Гладкий, 50, 73

Довбуш: Степаненко, Рудич© (Придрик, 89), Стрільчук, Найко (Мельник, 46), Геник, Давидюк (Львов, 58), Шишигін, Масікевич, Бобик, Жумига, Тодощук (Тодорович, 23; Андрієць, 65). Запасний: Мельничук. Головний тренер: Віталій Куниця.

Юність: Бунда (Жук, 78), Гаврушко (Занько, 60), Шарабура, Білий (Грось, 60), Фляк, Лебеденко (Богданов, 46), Теплий (Войтович, 46), Равлик (Гордійчук, 18), Іванченко, Набізада, Панасюк© (Гладкий, 46). Запасних не залишилося. Головний тренер: Богдан Костик.

• 16:00; 17.10.2021. Чернівці. Стадіон “Олімпія”. 200 глядачів; поле 4 (шт.); +13С
  • Суддя: Карапетян Артем (Тернопіль)
  • Попередження: Гаврушко, 17, Лебеденко, 45, Набізада, 70, Шишигін, 80, Гладкий, 82, Занько, 85
  • Вилучення: Бобик, 15 (серйозне ігрове порушення)

Юність завдала чернівчанам розгромної поразки, проте, справедливості заради, на це вплинуло досить раннє вилучення (Гаврушко заробив у боротьбі з Бобиком, який проти сонця намагався вибити м’яча, а суперник підвернувся під удар). Ще в першому таймі гості забили тричі, а замінами під час гри (на жаль, деякі з них – вимушені) лише додавали й додавали обертів. Ось як це було.

0:1 – Омар Набізада замкнув подачу Іванченка з правого флангу.

0:2 – голкіпер парирував удар Панасюка, м’яч заметався на лінії, але його підправив у ворота Богдан Іванченко.

0:3 – Богдан Іванченко на пару з Панасюком запресингував суперника, забрав м’яча й відправив у ворота.

0:4 – Володимир Гладкий, самотужки таранячи захист суперників, після пасу Гордійчука пішов один на всіх захисників і чітко пробив правою ногою повз воротаря.

0:5 – після діагоналі від Гордійчука Набізада скинув назад на правий фланг, звідки Занько прострілив, а Володимир Гладкий розстріляв ворота.

Герой матчу – Богдан Іванченко (Юність)

Великий внесок у цю розгромну перемогу в більшості зробив Іванченко: асист і два голи.

• Фенікс (Підмонастир) – Нива (Теребовля) – 0:1 (0:1)
  • Гол: Дячук, 26

Фенікс: Н.Литвин, Багдай, Бариляк©, Заліпа, Цень, Білий (Радюк, 67), Борик, Репета (Бабатунде, 52), Деревльов, Гнатів, Гриб (Протасенко, 29). Запасні: Савич, Вандьо, Полюга, Салюк. Головний тренер: Андрій Чіх.

Нива: Рудик, Залізняк, Сороцький©, Дугієнко, Лойко, Кренько, Ілюк (Воронченко, 90+1), Дацюк (Страшкевич, 80), Олексієнко (Хорольський, 67), Дячук (Пастернак, 90+3), Івашків (Бондаренко, 46). Запасні: Нерух, Козлов. Головний тренер: Назар Козак.

• 16:00; 17.10.2021. Підмонастир. Стадіон “Фенікс”. 200 глядачів; поле 3; +9С
  • Суддя: Дмитрук Богдан (Луцьк)
  • Попередження: Олексієнко, 17, Дугієнко, 45+1, Заліпа, 88

Напередодні протистояння новачок турніру Фенікс виглядав фаворитом – і в випадку перемоги не відпускав би у відрив конкурентів, а за сприятливих обставин міг вийти й на четверте місце. Натомість, Нива на старті втратила багато очок. Але підбір досвідчених гравців, більшість з яких пограла в Першій і Другій лігах ПФЛ, допоміг теребовлянам піднести сенсацію.

Починали-то гості активно, Борик перспективно пробив над воротами. Натомість, Гості розвернули атаку після ауту на лівому фланзі. Хоча передача Лойка не пройшла, Дацюк прострілив уже з правого краю, а Сергій Дячук  чітко пробив низом з-під захисника з близької відстані – 0:1 на 26-й хвилині.

Гнатів, Протасенко, Деревльов неодноразово намагалися зрівняти рахунок з гри та стандартів. Але варто відзначити, що дуже хороші моменти забити мали й теребовляни Кренько та Бондаренко, так що напружений матч все ж завершився перемогою Ниви.

Герой матчу – Дмитро Рудик (Нива)

Для теребовлян це командна перемога, заслужили на відзнаку всі, проте відзначимо воротаря, який кілька разів серйозно вступав у гру, а ще сміливо кидався на суперників, чим у деяких атаках навіть не допустив до загострення.

Група 2 • 9-й ТУР

• ЮКСА (Київ) – Атлет (Київ) – 1:2 (1:2)
  • Голи: Габріель Гонсалвес, 42 – Костюк, 16, 26

ЮКСА: Савченко, Алессандро (Нама Ромарік, 79), Кінсон (Черненко, 28), Яго Корреа©, Школьний (Александро, 28), Рейналдо, Матеус Гонсалвес (Маріо Фернандес, 75), Кобзар (Габріель Гонсалвес, 28), Валієв, Матеус Андраде, Педро Лейте. Запасні: Раджабі, Олійник. Головний тренер: Андрій Петренко.

Атлет: Комаренко, Тищенко, Козачок, Петровський (Швець, 61), Крицький, Мовчан (Бабич, 83), Костюк (Кавун, 89), Гребенюк©, Чистяков (Карась, 61), Сліпченко, Липовий (Нерсісян, 90+1). Запасні: Горбенко, Костенко. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

• 14:00; 16.10.2021. Забір’я. Стадіон “Нептун”. 200 глядачів; поле 3; +15С
  • Суддя: Гомілко Едуард (Полтава)
  • Попередження: Рейналдо, 30, Гребенюк, 30, Тищенко, 33, Крицький, 54, Матеус Гонсалвес, 56, Козачок, 78, Александро, 84, Матеус Андраде, 88

Протистояння двох столичних за пропискою молодих команд відбувалося в Забір’ї. Тим не менш, впевненіше та вдаліше почали цю гру саме номінальні гості. Спершу Андрій Костюк після переведення м’яча від Тищенка прорвався через лівий фланг і з лівої ноги влучив у дальній кут (0:1 на 16-й хвилині), а через десять хвилин після штрафного від Сліпченка Атлет заробив кутовий, і з подачі Мовчана від лівого прапорця Андрій Костюк смачно з лету (0:2 на 26-й хвилині). Відзначимо, що м’яч зрикошетив від стійки у воротаря, і тоді вже опинився в воротах.

Ще до перерви ЮКСА вдалося повернути інтригу в гру. Педро Лейте на правому фланзі запресингував суперника й підключив Гонсалвеса, тож Габріель вийшов на воротаря й пробив без шансів ‒ 1:2. Проте переломити хід зустрічі новачкам дивізіону не вдалося, рятівного голу не відбулося – Атлет виграв важливе протистояння проти іншої молодої команди.

Герой матчу – Андрій Костюк (Атлет)

Тут без варіантів – два голи, обидва голи матчу.

• Олімпія (Савинці) – Нафтовик (Охтирка) – 2:0 (0:0)
  • Голи: Ковтун, 59, Долгий, 90+3

Олімпія: Казаков, Бірюк, Малик, Калугін, Богомаз©, Тарганчук, Радченко, Насібулін (Бурляй, 64), Кірпіченко (Тищенко, 64), Ковтун (Долгий, 90+2), Анвулі (Ньємб, 80). Запасні: Педько, Співак, Ситник. Тренер: Олександр Безуглий.

Нафтовик: Бірюк, Ємельянов, Покосенко, Лапін©, Іщенко, Гончар, Васильєв, Кісіль, Якименко, Мряченко, Макаренко (Цокур, 90+2). Запасні: Цема, Бала, Ващенко. Головний тренер: Антон Сікун.

• 15:00; 16.10.2021. Миргород. Стадіон “Старт”. 200 глядачів; поле 3; +11С
  • Суддя: Потапенко Олександр (Харків)
  • Попередження: Ант.Сікун (гол.тр. НО), 6, Радченко, 13, Якименко, 17, Лапін, 27, Насібулін, 38, Казаков, 52, Ковтун, 58, Бірюк, 68, Ємельянов, 76, Кісіль, 77, Анвулі, 78
  • Вилучення: Покосенко, 90+3 (за нецензурну лайку на адресу арбітра)

Охтирська команда видала семиматчеву безпрограшну серію, проте в минулому турі вдома поступилася Ниві, а після бузівчан програла й іншому фавориту сезону. Хоча матч із Олімпією виявився непростим, і лише після перерви господарі забезпечили собі перевагу. Кірпіченко подав з правого флангу, і Владислав Ковтун з другої спроби відправив м’яча в ворота ‒ 1:0 на 59-й хвилині. Цікаво, що хиткий рахунок протримався аж до компенсованого часу другого тайму. Тоді через правий фланг стартували Бірюк і Бурляй, пішов простріл і Долгий замкнув із близької відстані ‒ 2:0. Відзначаємо, що Антон забив уже через хвилину після виходу на заміну.

Герой матчу – Владислав Ковтун (Олімпія)

Лівий захисник, який часто грає вище на фланзі, цього разу багато відпрацював на атаку й забив дуже важливий перший м’яч у хорошому бомбардирському стилі.

• ФК Біла Церква – ФК Кудрівка – 0:8 (0:3)
  • Голи: Зубашівський, 16, 45 (пен.), Волошин, 39, 53, 60, 90+1, Панько, 73, Круковець, 90+2

Біла Церква: Горбатюк (Гараган, 84), Мельник (Сидорянський, 76), Скорба©, Костенко, Поліщук (Мусієнко, 76), Полонський (Лешенок, 68), Кюебу, Солью (Мільгром, 84), Еванг, Бамба, Адзер-Ігба (Минзар, 45). Запасних не залишилося. Головний тренер: Вадим Мандрієвський.

Кудрівка: Крикнін (Татаренко, 46), Щедраков©, Сердюк, Руденко, Поправка (Пискун, 64), Сираш, Полончак (Панько, 64), Зубашівський (Романенко, 73), Вовк (Круковець, 58), Кулик (Валько, 46), Волошин. Запасний: Бабор. Головний тренер: Олександр Бабор.

• 16:00; 16.10.2021. Біла Церква. Стадіон “Зміна”. 150 глядачів; поле 3 (шт.); +10С
  • Суддя: Лебединський Дмитро (Київ)
  • Попередження: Горбатюк, 45, Еванг, 57, Мельник, 67

Дуже прикрий результат, який, сподіваємося, приверне увагу до розвитку футболу в місті Біла Церква. Місцевий аматорський клуб, який за цей час розкрив чимало гравців, дехто з яких перейшов на професіональний рівень чи в молодіжні склади клубів УПЛ, занадто багато футболістів втратив в останній рік і тепер просто не може протистояти досвідченим і добре вкомплектованим суперникам. Це гірка правда для міста, де колись на високому рівні грали місцеві Динамо, Рось/Ригонда та Арсенал. І звідки вийшло багато відомих і шанованих майстрів футболу.

0:1 – Володимир Зубашівський відкрив рахунок прямим ударом від лівого кутового прапорця.

0:2 – Полончак розрізним пасом запустив у прохід через лівий край Вовка, чий поперечний пас у дотик замкнув Назар Волошин.

0:3 – досвідчений Щедраков, розігравшись із Зубашівським, вивалився на воротаря, і той його зачепив. Володимир Зубашівський впевнено реалізував пенальті.

0:4 – Валько розрізним пасом підключив справа Вовка, чий простріл на лінії воріт замкнув Назар Волошин.

0:5 – після ауту на лівому фланзі Круковець вдало підіграв Волошину, і Назар вийшов на воротаря, чітко пробивши повз нього.

0:6 – Владислав Панько, розігравшись із Волошиним, встиг на його зворотну подачу й забив головою.

0:7 – Назар Волошин прийняв і розстріляв ворота після передачі Панька з правого флангу (хвилиною раніше аналогічний гол з пасу Сираша не зарахували через офсайд).

0:8 – Валентин Круковець, який до того взяв участь у кількох результативних атаках, поставив крапку в матчі на добиванні.

Герой матчу – Назар Волошин (ФК Кудрівка)

Чотири голи та участь ще в кількох результативних комбінаціях – у Білу Церкву Волошин їздив не туристом.

• Олімпійський коледж ім. І. Піддубного (Київ) – Нива (Бузова) – 0:2 (0:0)
  • Голи: Зозуля, 66, Головатенко, 82

Олімпійський коледж: Долгий, Пірковський (Камишанов, 86), Михайленко, Костюк, Уманчик, Цегельний©, Муляр (Пресич, 28) (Горін, 74), Бутенко (Найда, 60), Харабара, Бабець (Тимофієнко, 86), Пономаренко (Врадій, 86). Запасний: Олійник. Головний тренер: Альберт Ковальов.

Нива: Байдюк, Є.Ярмак, Кот, Скляренко, Ткаченко, Турчанов, Скепський (Захаревич, 57), Головатенко, Миколаюк©, Зозуля, Сомов (Коба, 85). Запасні: Тумко, Сокол, Чоботар, Пилявський, Загалевич. Головний тренер: Сергій Карпенко.

• 13:00; 17.10.2021. Київ. Стадіон “Олімпійський коледж”. 150 глядачів; поле 3; +11С
  • Суддя: Марчук Володимир (Рівне)
  • Попередження: Бутенко, 28

Третю поспіль перемогу після стратегічно важливої нічиєї з кудрівчанами Нива з Київського району здобувала в не дальньому виїзді в столицю. Суперник – юна команда ОФКІПу – дав бій суперникам, але вже в дебюті пережив втрату. Гравець господарів Муляр оступився, здається, підвернувши ногу, і його довелося замінити через травму.

А Нива тим часом методично працювала задля здобуття потрібного результату, і в другому таймі зуміла собі його забезпечити. Після низки масованих атак допомогла гостям класика – довгий пас за спини суперникам. Це після лонгболлу від Ткаченка Андрій Зозуля вирвався на воротаря й елегантно його перекинув. В сітку влетіли м’яч і воротар Долгий, який залетів слідом – 0:1 на 66-й хвилині.

За такої гри важливо було закріпити свою перевагу, що не стало проблемою для команди з таким підбором гравців на лаві запасних. Коли Найда в центрі поля в боротьбі з Котом порушив правила, Скляренко дав діагональ на правий фланг, і Захаревич, який вийшов на заміну, подав точно на голову Головатенку. Андрій якраз набігав на дальню стійку – 0:2. Нива разом із кудрівчанами (та Мотором у третій групі) лишається непереможною в поточному чемпіонаті.

Матч Єдність – Звягель не відбувся​ через відсутність швидкої медичної допомоги.

Група 3 – 9-й тур

• ОСДЮШОР-ФК Запоріжжя – Зірка (Кропивницький) – 1:2 (0:1)
  • Голи: Швиденко, 65 – Лобода, 38, 53

ОСДЮШОР-ФК Запоріжжя: Москович, Худченко, Самусєв, Голіздра, Наумов (Зарудний, 78), Слободнюк, Бражко (Швиденко, 61), Ходяк (Хачатрян, 46), Лихобабенко, Майшмаз© (Васильченко, 83), Черпаков (Шарай, 60). Запасні: Кіктенко, Меценко. Головний тренер: Дмитро Колодін.

Зірка: Травкін©, Аркуша, Лобода, Махиня (Філіпов, 82), Жданович, Катеринка (Гончаров, 89), Мачелюк, Прадунець (Маєр, 76), Кваша, Лопушенко, Кияниця. Запасні: Якименко, Холявко, Тилоха, Самсоненко. Головний тренер: Самір Гасанов.

• 13:00; 16.10.2021. Запоріжжя. Стадіон гімназії №8. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +17С
  • Суддя: Гонта Віталій (Херсон)
  • Попередження: Колодін (тр.ОЗ), 41, Філіпов, 90+1, Швиденко, 90+4
  • Вилучення: Слободнюк, 40 (серйозне ігрове порушення)

Ми вже відзначали, що Зірка зараз видає найкращий відрізок не лише за останній рік, а за роки. У Запоріжжі кропивничани здобули три очки, хоча матч виявився досить нервовим і неоднозначним. Відкрили рахунок гості ближче до перерви. Причому, господарі сигналізували, що м’яч на кутовий на лівому фланзі їхньої оборони вийшов від суперників. Менше з тим, Кияниця подав від прапорця, а Вадим Лобода влучно пробив головою під поперечину ‒ 0:1 на 38-й хвилині.

Відразу ж після цього сталася ще одна ключова подія. Жорсткий підкат Ждановича проти Бражка рефері порушенням не зарахував, натомість, коли тут же Слободнюк пішов у ноги Катеринці, вилучив запоріжця. Це викликало бурхливу реакцію господарів, було вилучено з технічної зони їхнього головного тренера, і ОСДЮШОР-ФК Запоріжжя догравав, поступаючись у рахунку в меншості.

Зірка в більшості закріпила перевагу невдовзі після перерви. Після того, як Прадунець обеззброїв суперника в глибині поля, спрацювала трьохходівка Лопушенко-Махиня-Катеринка, і після пасу останнього вибіг на воротаря Лобода. Вадим, опинившись на одинці на дальній стійці, спокійно пробив повз Московича ‒ 0:2.

Треба сказати, що навіть у меншості запоріжці намагалися відігратися. Після ауту Лихобабенко прострілив з правого флангу, а Владислав Швиденко в дотик розстріляв ворота ‒ 1:2. Такий рахунок і зафіксував після завершення гри Гонта.

Герой матчу – Вадим Лобода (Зірка)

У кропивничан було немало моментів, але якраз Лобода зміг втілити їх у голи. Тож визнаємо, що повернення після професіональних клубів Вадима в рідну область було своєчасним рішенням.

• Олімп (Кам’янське) – Мотор (Запоріжжя) – 0:4 (0:3)
  • Голи: Довбиш, 14, Мелі, 24, Порубльов, 34 (пен.), Новік, 88

Олімп: Коваль, Таран, Грецайчук (Гришин, 74), Шаповал©, Льога, Рубцов (Порхун, 79), Дем’яновський, Швець (Р.Бойко, 74), Шишка (Воронов, 46), Жарко, Кучер (Бабець, 78). Запасний: Яровенко. Головний тренер: Ігор Половенченков.

Мотор: Полтавцев (Зборщик, 86), Решетов, Порубльов, Місюра© (Пєсков, 72), Бандурін, Калиничев (Плахтир, 77), Павелько, Крук (Керножицький, 64), Ломака (Кардаш, 89), Довбиш (Курилець, 88), Мелі (Новік, 83). Запасних не залишилося. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

• 14:00; 16.10.2021. Кам’янське. Стадіон “Надія”. 300 глядачів; поле 4; +15С
  • Суддя: Орендочка Владислав (Полтава)
  • Попередження: Кучер, 25, Дем’яновський, 43, Жарко, 80

Восьму поспіль перемогу здобув лідер. Цього разу дебютант змагань Олімп зазнав поразки від Мотора, в чому посприяло повернення в гру травмованого Мелі.

0:1 – Ломака та Решетов загострили на лівому фланзі, пішов навіс і Віктор Довбиш вдало пробив головою.

0:2 – Місюра підключив на правому фланзі Бандуріна, чию подачу Генрі Мелі Інерепарамовей підкоректував перед воротарем.

0:3 – Решетов запустив через лівий фланг Крука, який розігрався з Довбишем і був збитий Грецайчуком. Ігор Порубльов впевнено реалізував пенальті.

0:4 – Довбиш у боротьбі з Жарком заробив перспективний штрафний, удар Бандуріна воротар відбив, але першим на добиванні опинився Олексій Новік. Це, до речі, третій гол у двох останніх матчах для молодого футболіста.

Герой матчу – Віктор Довбиш (Мотор)

Відкрив рахунок, заробив штрафний під четвертий гол і брав участь у комбінації, яка завершилася пенальті.

• СК Каховка – Легіонер (Дніпро) – 2:1 (0:0)
  • Голи: Кисельов, 72, Тимофіїв, 76 – Гве, 84 (пен.)

Каховка: Воронцов, Кисельов, Негря, Кондратюк, Горбачов, Комягін©, Гайдаєнко (Деркач, 90+4), Назаренко, Тимофіїв (Вефонж, 90+3), Остапенко, Акачукву (Цой, 82). Запасний: Кузнєцов. Головний тренер: Дмитро Кузнєцов.

Легіонер: Логвин, Ньяку, Іхеанічукву (Трубіцин, 41), Антоніо, Няме, Маті, Браімі (Мікайла, 72), Ю.Тіам, Акеле©, Гве, Діоманд (Ібрагім, 87). Запасні: Даценко, Серебур, Асабесі, Оуедраого. Головний тренер: Брайт Джон Ньярко.

• 15:35; 16.10.2021. Каховка. Стадіон “Олімпійський”. 20 глядачів; поле 3; +16С
  • Суддя: Соловйов Віталій (Одеса)
  • Попередження: Іхеанічукву, 10, Горбачов, 11, Кисельов, 15, Трубіцин, 45+1, Комягін, 51, Назаренко, 62, Ньяку, 66, Воронцов, 84, Діоманд, 86, Ньярко (г.т.ЛД), 90+
  • Вилучення: Антоніо, 32 (позбавлення суперника очевидної гольової можливості), Ньярко (г.т.ЛД), 90+2 (нецензурна лайка в адресу арбітрів)

Чотири матчі підряд програли каховські футболісти – три Легіонер. Хтось мав цього разу перервати свої невдачі. Більше шансів було в господарів – і не лише через домашнє поле. Після півгодини гри Остапенко запустив довгу передачу на Тимофіїва, який уже мав входити у карний майданчик, коли його перечепив Антоніо. Вилучення дало чисельну перевагу Каховці на 2/3 матчу.

Свою більшість, щоправда, підопічні Кузнєцова реалізували вже в другому таймі. Зате як! Гол-красень! Комягін із Остапенком розіграли кутовий біля лівого прапорця, а Михайло Кисельов у стрибку підправив м’яча в ворота п’ятою ‒ 1:0 на 72-й хвилині. Куражу від такого ефектного взяття воріт тривав ще певний час, і СК Каховка здорово цим скористалася. Спрацював довгий пас Негрі зі штрафного зі своєї половини поля. Іван Тимофіїв, виграв боротьбу, отримав зворотній пас від Гайдаєнка, прийняв першим дотиком, а другим з правої ноги пробив низом ‒ 2:0.

Легіонер намагався врятувати матч і під кінець гри заробив пенальті. Після подачі штрафного Фонтем Беклі Гве зіткнувся з воротарем, арбітр призначив пенальті, а сам постраждалий переграв Воронцова ‒ 2:1. Останні хвилини виявилися нервовими, каховські футболісти могли пошкодувати про вбивчі моменти, які були в того ж Тимофіїва чи Акачукву. Проте матч завершився перемогою підопічних Кузнєцова, які обійшли якраз-таки Легіонер.

Герой матчу – Іван Тимофіїв (СК Каховка)

На ньому гості заробили вилучення, а господарі отримали від Івана переможний гол.

• ВАСТ (Миколаїв) – Хлібороб (Нижні Торгаї) – 4:0 (3:0)
  • Голи: Стеценко, 8, 36, Кірєєв, 38, Чорній, 78

ВАСТ: Чоларія, Змієвський, Штирбу, К.Шиманець (Мінський, 75), Сокур, Толгаренко© (Душук, 84), Ярчук, Носов (Борзов, 53), Кірєєв (Ширяєв, 70), Вітенко (Кучеренко, 53), Стеценко (Чорній, 75). Запасний: Агаларов. В.о. головного тренера: Артем Чорній.

Хлібороб: Шилов, Кретов© (Бойко, 72), Яковенко, Горошко (Зайцев, 46), Ротко (Бабич, 64), Мізернюк, Щербина (Александров, 29), Тяпко (Колосов, 70), Севодняєв (Бездольний, 65), Криворотий (Одіноченко, 45), Гончаров. Запасних не залишилося. Головний тренер: Ігор Бездольний.

• 14:00; 17.10.2021. Миколаїв. Стадіон “Центральний” (верхнє поле). 250 глядачів; поле 4; +13С
  • Суддя: Барабанов Руслан (Кривий Ріг)
  • Попередження: Змієвський, 25, Александров, 40, Горошко, 42, Носов, 47, Яковенко, 51, Мізернюк, 57, Шилов, 58, Гончаров, 90+1, Бездольний, 90+1

ВАСТ і Хлібороб – добре знайомі суперники, між командами вистачає кадрових перетинів, а звідси – й принциповості. Важливо, що миколаївський клуб зумів перервати триматчеву серію без перемог саме в такий важливий момент і на своєму полі.

1:0 – Носов у боротьбі з Щербиною заробив штрафний, Ярчук подав на Стеценка, і Микола легко підсік м’яча головою.

2:0 – Кірєєв хорошим парашутиком вивів на воротаря Носова, Шилов, здавалося, контролював ситуацію, натомість випустив м’яча, Носов від лицьової відпасував у центр, звідки Микола Стеценко лівою закинув у сітку.

3:0 – Толгаренко побіг у контратаку, підключив Вітенка. Той переграти воротаря не зміг, але викотив на Кірєєва, і Віталій забивав уже в незахищені ворота.

4:0 – Кучеренко та Сокур розібралися з суперниками на лівому фланзі, після чого граючий головний тренер Артем Чорній відправив м’яча в ворота після флангової подачі.

Герой матчу – Микола Стеценко (ВАСТ)

Захисник, який у ВАСТі закриває зараз позицію форварда, сповна виправдав сподівання – його два голи поклали початок цій перемозі.

1 Мотор (Запоріжжя) 8 8 0 0 28:2 24
2 Металург-2 (Запоріжжя) 8 4 3 1 20:8 15
3 Хлібороб (Нижні Торгаї, Херсонська обл.) 8 3 3 2 9:11 12
4 ↑2 ВАСТ (Миколаїв) 8 2 4 2 14:16 10
5 Зірка (Кропивницький) 8 2 4 2 11:13 10
6 ↓2 Олімп (Кам’янське, Дніпропетровська обл.) 8 2 3 3 11:11 9
7 ↑1 СК Каховка (Херсонська обл.) 8 2 1 5 8:23 7
8 ↓1 Легіонер (Дніпро) 8 1 3 4 11:20 6