Оболонь несподівано програла Полтаві та інші матчі 9-го туру Першої ліги

Sport Arena пропонує вашій увазі всі звіти, огляди та відео матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ сезону 2022/23

Фото - fc.obolon.ua

23 жовтня
Група Б
  • Полтава

У першому колі Оболонь обіграла полтавців, пропустивши першою й забивши переможний м’яч у компенсований час. Зараз, коли вже в ранзі лідера, «пивовари» прибули в Полтаву, вони були очевидними фаворитами протистояння – і хто міг би подумати, що цей сценарій повториться майже точно – проте на користь дебютантів Першої ліги.

Уже в дебюті цього матчу господарі відкрили рахунок. Пішла швидка атака через правий край, Горжуй дав на хід Копитову, чий простріл від лицьової замикав у дотик Костенко. Напевно, голкіпер Оболоні чекав, що Ян битиме на силу в дальній кут, тож у підсумку несильний удар на протихід застав зненацька Федорівського – 1:0 на 4-й хвилині. Довгоочікуваний дебютний гол Костенка в Першій лізі, на що він уже давно напрацював.

Кияни побігли відігруватися, проте спроби забити Слободяна та Груші перервав воротар СК Полтава. Натомість, підопічні Сисенка провели відразу кілька швидких атак, і в одній з них навіть забили (арбітр вирішив, що Щербак, який добивав м’яча після дальнього удару Копитова, перебував у положенні поза грою). Також здалеку пробивав Костенко, а зблизька – Таранушич, який мав усі шанси забивати після кутового. Вже після перерви просто-таки шикарні нагоди забити змарнував Стрельцов, причому в другому з трьох своїх моментів замикав п’ятою – і якби влучив, це був би гол року.

Оболонь грала багато в чому на класі, широко комбінуючи, довго розігруючи свої атаки. Дальні удари від Черненка, Слободяна та Терехова постійно таїли небезпеку для воротаря Вічного. Розуміючи, який козир має команда гостей, треба було полтавцям уникнути фолів неподалік своїх володінь, але не вийшло. Єрмоленко, стартувавши на довгий пас Федорівського, виривався на оперативний простір, і його збив Томенко. Штрафний взявся виконувати Руслан Черненко і прекрасним ударом з правої ноги метрів із 25-ти поцілив у дев’ятку ‒ 1:1. Другий гол за Оболонь для півзахисника, який недавно повернувся з Болгарії.

Треба сказати, що полтавська команда сподобалася в ці хвилини своєю бойовитістю. Чого вартий момент, коли Стрельцов на добиванні після штрафного Бичкова ледве не вивів вперед господарів. І вже в кінцівці матчу, коли, напевно, навіть лідер подумки змирився з нічиєю, Каретник із Стрельцовим розпочали на лівому фланзі вирішальну атаку. Навіс Бичкова гарно спіймав на ногу Щербак, розстрілявши ворота в дотик – 2:1. Дмитро тепер має 7 результативних дій у чемпіонаті – три голи та чотири асисти.

Оболонь втратила одноосібне лідерство, Полтава набрала вісім очок і знову потіснила на передостаннє місце Скорук. Що ж, для киян – Полтавщина є непростим випробуванням. Програли в Горішніх Плавнях, тепер програли і в обласному центрі.

Man of the Match: Євген Стрельцов (СК Полтава)

Сам не забив (хоча мав би – як найбільш активний гравець у плані завершення), зате дуже холоднокровно розпочав вирішальну результативну атаку.

СК Полтава – Оболонь (Київ) – 2:1
Голи: Костенко, 4, Щербак, 90+4 ‒ Черненко, 75

Полтава (стартовий склад): Вічний, Копитов, Томенко, Таранушич, Бужин, Даниленко, Каретник, Горжуй, Щербак, Костенко, Стрельцов. Запасні: Петриченко, Бичков, Курелех, Куімов, Коваленко, Савенков, Пось, Яременко, Пастухов, Гайван. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Оболонь (стартовий склад): Федорівський, Чернов, Карась, Терехов, Осман, Покотилюк, Черненко, Прокопенко, Слободян, Груша, Краснопір. Запасні: Кичак, Батальський, Корохов, Машталір, Єрмоленко, Василенко, Олійник, Фатєєв. Головний тренер: Валерій Іващенко.

Полтава. Стадіон “Молодіжний”. 14:00

Арбітр: Олександр Афанасьєв (Харків)

• Чернігів

Дебютанти Першої ліги приймали її старожилів, втім, Гірник-Спорт перебуває в складній турнірній ситуації, з п’ятьма очками замикаючи турнірну таблицю. Тоді як ФК Чернігів із 8 очками – на п’ятому місці з реальними шансами зачепитися за чемпіонський раунд. До слова, рідкісний випадок для другого кола – суперники ще не зустрічалися, адже матч 2-го туру між ними був перенесений відповідно до відсутності дозволу на проведення від Полтавської обласної адміністрації.

Гірник-Спорт в останніх трьох турах набрав лише одне очко: була зрозуміла та шалена мотивація гостей, з якою вони розпочали цей матч. І вже в дебюті вони повели в рахунку. Здавалося, Шинкаренко потрапив у патову ситуацію на правому фланзі, проте він зумів підключити Підручного, чию подачу по середній висоті ухитрився якось п’ятою замкнути Владислав Горбаченко – 0:1 на 7-й хвилині. Дебютний гол для форварда-новачка «гірників» ‒ і відразу такий!

«Тигри» намагалися відігратися ще до перерви, але переломити хід зустрічі змогли вже в ендшпілі. Визначальний момент – гол на 72-й хвилині. Ментей у боротьбі з Чернишем заробив штрафний на лівому фланзі, на м’яку подачу Мироненка вийшов воротар – але пропустив м’яча собі за спину, і Дмитро Кулик забивав головою буквально на лінії воріт – 1:1.

А наприкінці гри, в хиткій ситуації, звичайний «перший м’яч» від воротаря чернігівців розпочав гольову комбінацію «віялом». Вовк дотепно відпасував на Сердюка, Максим віддав ще правіше ‒ на Сираша, і Микола ввірвався з правого флангу й пробив повз голкіпера – 2:1. Втретє в сезоні ФК Чернігів відігрався, пропустивши першим. Напрочуд важлива перемога для «тигрів» ‒ і прикра поразка для аутсайдерів.

Man of the Match: Микола Сираш (ФК Чернігів)

Витримав чималий тиск на правому фланзі захисту, проте зберіг сили на кінцівку зустрічі, коли забив переможний м’яч у ворота Гірника-Спорт.

ФК Чернігів – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 2:1

Голи: Кулик, 72, Сираш, 88 ‒ Горбаченко, 7

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Сираш, Романченко, Лакеєнко, Мир.Сердюк, Бибік, Мироненко, Мак.Сердюк, Ментей, Кулик, Вовк. Запасні: Падун, Рощинський, Коломієць, Вересоцький, Койдан, Макаренко, Школьний, Панько, Галстян, Кривобороденко, Шумило, Зенченко. Головний тренер: Валерій Чорний.

Гірник-Спорт (стартовий склад): Коваленко, Черниш, Цвіренко, Ніколишин, Малакі, Бодня, Підручний, В.Шинкаренко, Емере, Сьомка, Горбаченко. Запасні: Дворник, Подрезан, Сметанін, Посєвкін, Шептицький, Громенко. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Чернігів. Стадіон “Юність”. 13:00

Арбітр: Денис Резніков (Кам’янське)

Група А
  • Івано-Франківськ

П’яте місце проти восьмого ‒ при 8-очковій (!) різниці. Здавалося, аутсайдер чемпіонату ніяких проблем не зможе створити одному з претендентів на потрапляння в чемпіонський етап. Тим більше, в першому колі Прикарпаття вже оступалося в матчі з ФСК Маріуполь (1:1 у Демидові), та й у минулому турі азовці зуміли сенсаційно відібрати одне очко в одного з фаворитів сезону – Карпат.

Але вже в дебюті зустрічі ФСК Маріуполь повів у рахунку. Булгаков хорошим пасом вздовж лівого флангу підключив Гору, чий простріл на дальній стійці при повному провалі захисту господарів замкнув Биковський – 0:1 на 3-й хвилині. Ігор відзначився четвретим голом у поточному чемпіонаті.

Проте матч цей виявився стрімким, як гірська річка. Вже за три хвилини Прикарпаття зрівняло цифри на табло. У боротьбі із Сондеєм м’яч відскочив у руку Чернецькому. Очікувалося пряме виконання перспективного штрафного – Сондей міг пробити на техніку, Француз – на силу. Натомість центрбек господарів дотепно прокотив м’яча на Цюцюру, і Василь прийняв і легким ударом правою ногою направив м’яча в дальню «шістку» ‒ 1:1. Третій гол для №14 прикарпатців – попередні два були з пенальті.

А ще через дві хвилини Прикарпаття вийшло вперед. Тепер стандарт господарі заробили не перед карним майданчиком, а на лівому фланзі (це Харжевський ціною попередження збив Рудюка). Після навісу Сондея гості відбилися, проте на винос зреагував Станіслав Демків, а під його дальній удар ще й невдало підставився Чернецький, ускладнивши для воротаря м’яч рикошетом – 2:1. Дебютний гол літнього новачка в офіційних матчах за Прикарпаття.

Надалі тиск господарів не зменшувався – біля воріт ФСК Маріуполь було чимало стандартів, один із них Сондей виконав прямим ударом у площину воріт, і Кравцов вступав у гру. Виручив він і після удару Тітаєвського, якому добре вистеляв передачу Цюцюра. Відразу кілька рейдів на швидкості видав Стадник, але також ніяк не міг забити сам або ж віддати передачу одноклубникам, які перебували на зручніших позиціях.

Про ці моменти довелося пошкодувати відразу після перерви, коли спершу воротар Прикарпаття парирував на кутовий прицільний удар Мочевінського, а потім після подачі відразу тричі маріупольці намагалися забити з близької відстані. Якщо перші два удари Чернецького та Мамросенка влучили в захисників, то Дмитро Павлиш впритул розстріляв ворота правою ногою ‒ 2:2. Треба відзначити, що прикарпатці до останніх секунд намагалися повернути втрачену перевагу. Один тільки Стадник разів три міг забивати в ворота Кравцова, з різних позицій пробивали Кузьмин і Писко, який відновився й повернувся в гру. Проте вдруге в сезоні ФСК Маріуполь відібрав у івано-франківців дорогоцінні очки, і з трьома очками зберігає шанси покинути останнє місце вже в найближчих матчах.

Man of the Match: Іван Сондей (Прикарпаття)

Важкий вибір, але назвемо Сондея. Саме його активність і стандарти дали ту перевагу господарям, яку можна (й треба) було втілювати в голи.

Прикарпаття (Івано-Франківськ) – ФСК Маріуполь – 2:2

Голи: Цюцюра, 6, Демків, 8 ‒ Биковський, 3, Павлиш, 49

Прикарпаття (стартовий склад): Піцан, Соловйов, Француз, Аксьонов, Матушевський, Тітаєвський, Демків, Сондей, Цюцюра, Рудюк, Стадник. Запасні: Герич, Сердюк, Дитко, Барчук, Борисевич, Кузьмин, Писко, Оринчак, Савошко. Головний тренер: Олег Рипан.

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Мамросенко, Павлиш, Чушенко, Чернецький, Мочевінський, Булгаков, Мельниченко, Гора, Биковський. Запасні: Якубенко, Скиба, Пентелейчук, Літюк, Дмитрієв, Прокопчук, Михайленко. Головний тренер: Олег Красноперов.

Івано-Франківськ. Стадіон “Рух”. 12:00

Арбітр: Андрій Кошура (Чернівці)

22 жовтня
Група А
  • Львів

Вже розуміючи, до якого підсумку підходить протистояння головних конкурентів у Житомирі, Карпати виходили на матч проти непростого суперника – а тернопільська Нива, нагадаємо, в першому колі 82 хвилини трималася проти львів’ян і взагалі відібрала очки в Полісся (0:0 – до цих пір це єдина втрата лідера). До слова, Нива в кращій формі за Карпати – п’ять турів без поразок із лише одним пропущеним м’ячем за цей час. На матч проти львів’ян тернопільська команда вийшла без акцентованого форварда – замість Сухоручка в стартовому складі з’явився атакувальний півзахисник Дорошенко, а попереду великий простір покрив швидкий, легкий Різник.

Перший тайм виправдав підозри, що Нива стане складним суперником для львів’ян. Маючи стратегічну ініціативу, Карпати створили лише один по-справжньому вбивчий момент біля воріт Механіва. Це оборонець Дуць з відстані в 3,5 метри замикав кутовий від Чачуа, і голкіпер по-справжньому виручив гостей (далеко не востаннє в матчі). Проте, в той же час, Дуць і в свої ворота міг забивати, коли невдало рикошетив м’яча в бік Льопки.

На другий тайм Карпати вийшли зі значно більшим бажанням забити, проте натомість ледве не пропустили. Льопка реагував на хороший дальній удар Дорошенка – м’яч зрикошетив у стійку. Біля протилежних воріт метався під постійним вогнем Механів – то Приймак біля стійки ледве не дістав подачу зі штрафного, то Тарануха після кікса Соколова вискочив прямо на воротаря, і знову Максим врятував Ниву. А тим часом Гатала та Волохатий «пробачили» господарів із близької відстані. Чудові моменти мали Тарануха та Кожанов, а Климець навіть забив з передачі Галенкова – проте рефері зафіксував офсайд (схоже, навіть не в голеадора, а в Таранухи, який метнувся на дальній край воротарського).

Гра котилася до нульової нічиєї, і навіть здавалося, що Нива створить друге диво в сезоні після героїчної нічиєї з Поліссям. Але добре мати в запасі такого висококласного та думаючого гравця, як Махнєв. Уже в компенсований час другого тайму Дмитро пішов на кутовий Чачуа та перетиснув суперників, головою підправивши м’яча в ворота – 1:0. Якщо забивати дебютний гол за нову команду, то ось так! Набравши 19 очок, Карпати закріпилися на другому місці. Кілька турів поспіль Епіцентр загрожував відібрати цю позицію, але тепер львів’янам вдалося її оборонити аж на п’ять очок відриву.

Man of the Match: Дмитро Махнєв (Карпати)

Оборонець львів’ян опинився в запасі, що не надто позитивно позначилося на стрункості задньої лінії. Проте ще більше користі Махнєв приніс попереду, підключившись на пізній стандарт і забивши переможний м’яч, ціни якому навіть складно скласти. Браво!

Карпати (Львів) – Нива (Тернопіль) – 1:0
Гол: Махнєв, 90+2

Карпати (стартовий склад): Льопка, Галенков, Лень, Дуць ,Приймак, М.Когут, Ткачук, Рябов, Чачуа, І.Когут, Тарануха. Запасні: Фастов, Репета, Климець, Ломницький, Шах, Кожанов, Махнєв. Головний тренер: Андрій Тлумак.

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Демчук, Зінь, Слива, Волохатий, Козак, Дорошенко, Гатала, Соколов, Різник. Запасні: Жупанський, Дедух, Тарасов, Бей, Сухоручко, Проців. Головний тренер: Сергій Задорожний.

15:00. Львів, стадіон “Україна”
Арбітр: Дмитро Осауленко (Київ)

• Демидів

Шосте місце проти сьомого, а між ними – три очки. Такою була вивіска матчу між двома новачками Першої ліги. Загалом, у цьому протистоянні очевидним фаворитом є Діназ, який виграв п’ять із шести попередніх матчів у чернівчан, але от якраз на новому рівні Буковина відстояла стратегічно важливу нульову нічию у домашньому матчі першого кола.

Матч на Київщині, який затримався на тривалий час через повітряну тривогу, почався з місця – в кар’єр. М’яч побував у сітці гостей, але не був зарахований, суперники вже в дебюті отримали на руки кілька жовтих карток, а Кос і Богунов з меж карного майданчика небезпечно пробивали по воротах Буковини. Тож не було здивування, коли Діназ повів у рахунку під кінець першої третини зустрічі. Кириченко в боротьбі з Прокопчуком заробив штрафний на правому фланзі, і подачу Богунова на дальній стійці лівою ногою замикав Ічанський. Після його смачного удару м’яч поцілив у суперника (це був Іван Пець) і зрикошетив у ворота – 1:0. Суттєвий відскок, тому що здалося, що капітан направляв м’яча паралельно з воротами.

До честі Буковини, вона не зламалася. Навпаки, вже за хвилину-півтори Цурупін ловив на ногу флангову подачу, але з вигідної позиції направив м’яча над воротами. Натомість один тільки Кос разів три пробивав по воротах Чеботарьова з різних позицій, причому після удару з розвороту з напівкола карного майданчика голкіпер чернівчан змушений був реагувати й вступати в гру. Ще був момент на самому початку, коли після штрафного Д.Рябого, коли Прокопчук перекидав воротаря – і тут розумник Ічанський підстрахував Солдатенка на лінії воріт.

Тож чернівчани також показали готовність боротися й відіграватися, а після перерви пересічний кутовий допоміг їм врятуватися в цьому матчі. Рефері вирішив, що після подачі Чуквуемека зіграв рукою, й призначив пенальті, ну а Палагнюк з правої ноги підняв м’яч у праву для себе дев’ятку. Такі 11-метрові не беруться – 1:1. Це третій гол у чемпіонаті для Василя.

Залишок матчу таїв відкриту інтригу, і якщо в господарів за довгий час можна відзначити хіба що фланговий простріл Коса, який не зміг з першого разу перервати Чеботарьов, то у гостей були нагоди, які відносимо до гольових. Так, Столяр запустив довгий пас на хід Палагнюку, а той перекидав воротаря – м’яч бадьоро скакав у порожні ворота, але його прийняв на себе каркас. У відповідь на це Вакуленко та Кос ще двічі били по воротах буковинців, але перший двічі не зміг добити до цілі, другий направляв м’яч під поперечину, що не склало великих труднощів для голкіпера.

Нічия залишає ці дві команди в нижній половині таблиці, і завтра будь-який підсумок матчу Прикарпаття – Маріуполь, окрім нічийного, погіршить становище Діназа та Буковини. Або вони ще суттєвіше відстануть від першої п’ятірки, або аутсайдер зможе підперти знизу. А за будь-яких обставин, після сьогоднішнього дня лідери ще відчутніше закріпилися в трійці найкращих.

Man of the Match: Олег Кос (Діназ)

Важко когось виділити в нічийному матчі, проте за старанність і постійну активність віддамо належне Косу. Як для форварда, він малорезультативний (наразі лише один гол), проте компенсує це винятковою старанністю. Найбільше загострював попереду й вів Діназ вперед навіть тоді, коли в інших уже не було сил.

Діназ (Вишгород) – Буковина (Чернівці) – 1:1
Голи: Пець, 27 (а/г) ‒ Палагнюк, 55 (пен.)

Діназ (стартовий склад): Солдатенко, Литвинов, Ічанський, Волошин, Корешков, Чуквуемека, Кириченко, Богунов, Мораренко, Салабай, Кос. Запасні: Коржук, Клименко, Куліш, Старенький, Шевченко, Духота, Пестрецов, Гарнага, Вакуленко. Головний тренер: Олександр Головко.

Буковина (стартовий склад): Чеботарьов, Гакман, Новотрясов, Прокопчук, Д.Рябий, Цурупін, Пець, Столяр, Паламарчук, Комісар, Палагнюк. Запасні: Степаненко, Павлюк, Ляшенко, Шишигін, Королянчук, Даценко, В.Рябий, Фарасєєнко. Головний тренер: Андрій Мельничук.

12:00. с. Демидів, стадіон “Діназ”
Арбітр: Олег Когут (Тернопіль)

• Житомир

Західна група підготувала для нас справжній супер-матч: як його охрестили, «велике дербі ритейлерів» ‒ Полісся від співзасновника АТБ та Епіцентр від співвласника мережі будівельних гіпермаркетів. Матч двох клубів, яких фахівці впевнено називають у числі головних фаворитів, мав величезне турнірне значення. Лідер Групи А, наростивши відрив від переслідувачів до 6-8 очок, чекав у гості третю команду першості. Причому Епіцентр уже кілька турів «висить» над другим місцем, втративши шанс скористатися осічкою Карпат. Пам’ятаючи, як у першому колі на Хмельниччині Полісся лише в кінцівці вирвало вольову перемогу, можна було чекати, що якраз Епіцентр спроможний створити проблеми лідерам.

І справді, в дебюті матчу підопічні Нагорняка грали сміливо й відкрито. Так, після тонкої передачі Стеня Гірний уже на 15-й хвилині виходив один на один із воротарем – і Кудрик вперше (далеко не востаннє) виручив житомирян. За кілька хвилин напрочуд перспективний штрафний виконував лівша Шевченко – м’яч дійшов у руки голкіперу. Проте інтригу, яка зароджувалася на наших очах, швидко переламали досвідчені лідери Полісся. Атаку в глибині поля починав Вакула. М’яч потрапив до Морозка, який обігрався з Кушніренком і навісив з правого флангу, а Будківський головою замкнув подачу – 1:0. Восьмий гол у сезоні, якщо рахувати з голом Шастала Прикарпаттю (який арбітр зарахував на Пилипа).

Ще до перерви цілком могли закріпити перевагу Козак (у своєму стилі загострив і пробив з флангу) та Нестеров (здорово підключався на стандарт, але неточно замикав штрафний від Козака). Але й Гірний досить непогано відгукувався на крос від Беженара – проте, при досить хорошій грі, форвард Епіцентру так і залишив житомирське поле без голу. Відразу ж після перерви він відгукувався на пас із глибини й виривався вздовж лицьової лінії на Кудрика – той знову виручив Полісся.

Натомість, активні житомиряни раз за разом проводили свої атаки, і якщо хороший удар Морозка пройшов над поперечиною, то ще одна  флангова атака призвела до другого взяття воріт. Трьохходівка Грицук-Козак Будківський завершилася влучним ударом Пилипа головою – це 2:0 і восьмий гол у чемпіонаті лідера перегонів бомбардирів. Другий гол Полісся, вочевидь, позбавив кам’янчан «плану Б», тому що вже невдовзі рахунок дійшов до розгромного. Тепер Нестеров дав довгу передачу зі своєї половини поля, Будківський відволік на себе Чепелюка, відкривши зону, і Денис Янаков вискочив на воротаря й технічно пробив повз нього – 3:0.

Все, що відбувалося надалі, мало мало практичного змісту. Дещо загострив гру наполегливий «джокер» Буряк, небезпечно бувало після стандартів Беженара, проте Полісся продовжило свою переможну серію до чотирьох матчів, а «суху» ‒ до п’яти. Лідер абсолютно спокі йно спостерігає за подіями зі своєї першої позиції.

Man of the Match: Олег Кудрик (Полісся)

Нема жодної інтриги, щоб назвати героєм матчу Будківського, який взяв участь у всіх трьох взяттях воріт, або весь правий фланг – звідки ці голи «приходили». Проте ми відзначаємо воротаря, який не пропускає ось уже 570 хвилин. Сейви Кудрика, надто на початку зустрічі, задали тон всьому центральному матчу туру.

Полісся (Житомир) – Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – 3:0
Голи: Будківський, 23, 65, Янаков, 67

Полісся (стартовий склад): Кудрик, Морозко, Нестеров, Червак, Шаповал, Кушніренко, Огіря, Козак, Грицук, Вакула, Будківський. Запасні: Яшков, Поспєлов, Янаков, Шастал, Чередниченко, Петрук, Морговський, Микитюк, Волинець, Андрущенко. Головний тренер: Юрій Калитвинцев.

Епіцентр (стартовий склад): Жмурко, В.Кристін, Григоращук, Горілий, Ничипоренко, Шевченко, Чепелюк, Глущук, Беженар, Стень, Гірний. Запасні: Чернобай, Буряк, Костенко, С.Кристін, Пучковський, Миронюк, Матус. Головний тренер: Сергій Нагорняк.

13:30. Житомир, “Центральний міський стадіон”
Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)

21 жовтня: ЛНЗ мінімально обіграв Металург, Скорук і Кремінь розділили очки з шістьма голами у 3-годинному поєдинку
Група Б
  • Черкаси

Перемогою Кременя 3:1 з раннім вилученням Плахтиря завершився матч першого кола між цими суперниками. Скорук, вимушено приймаючи кременчуківців в Умані через обстріли рідного району, багато в чому повторив драматургію минулого протистояння, проте з важливим нюансом – на свою користь.

Уже в дебюті зустрічі повели в рахунку гості. Савицький заробив штрафний на правому фланзі в боротьбі зі Шмигельським, і підкручену подачу Азізова на дальній стійці замкнув Вівдич ‒ 0:1 на 4-й хвилині. Як тут не додати, що Олександр забивав і в першому колі, та ще й двічі (грали тоді не на «Кремінь-Арені», а на стадіоні «Інгулець» у Петровому). Подальші події також складалися на користь Кременя. Цілком міг забивати Савицький, який виривався на воротаря з лівого флангу, а ще через кілька хвилин Малиш на підході до карного майданчика збив Вівдича – і рефері вилучив його за фол останньої надії. Рішення суперечливе – паралельним ходом ішов інший оборонець Скорука… Апелюючи, Малиш запустив м’ячем у бік суперників, так що вслід за червоною отримав ще й жовту картку – досить рідкісний випадок для футбольної практики.

Штрафний від гостей пройшов повз ворота, проте кількісна перевага залишилася з гостями на всю тривалість матчу. Скорук пішов відігруватися великими силами. Були моменти в Мішуренка та Шаповалова, і сам після удару останнього м’яч відскочив до Разуваєва, який вривався в карний майданчик і зачепився за капітана гостей Панчишина, який намагався зіграти в м’яч. Пенальті впевнено реалізував Олександр Мішуренко, розвівши воротаря – 1:1.

А перед перервою Скорук досить несподівано вийшов вперед, з нічого створивши гол. Оборонець Пилипенко далеко в полі випередив форварда Мішуренка й відпасував назад на свого голкіпера. Той, напевно, проти сонця подумав, що м’яч ішов від суперника – і прийняв його рукою. А поки Кремінь розбирався, що сталося, Мішуренко миттєво відпасував з вільного удару на Шаповалова, і Святослав прокинув м’яч повз голкіпера – 2:1.

Тут би заспокоїти гру й спокійно дійти до роздягальні, проте пересічний розіграш спірного м’яча Кремінь перетворив у другий свій гол. Взагалі, з лівого краю карного майданчика пробивав Галоян, але влучив у стійку воріт. Зате там, на дальній, чергував Данило Фальковський і грудьми скинув м’яча в ворота – 2:2. З такою «розкочегареною» грою другий тайм очікувався, як хороший трилер. І дійсно, невдовзі після перерви Скорук (нагадаємо, в меншості) повернув собі перевагу. Шмигельський, розігравшись із Разуваєвим, прострілив з лівого флангу, а Мішуренко в падінні проштовхнув м’яча в сітку – 3:2. Шість голів тепер в активі екс-форварда Інгульця та Кривбасу.

У цей момент, коли команди набрали непоганий темп і події досягли емоційного апогею, прозвучала повітряна тривога, яка перервала другий тайм десь на півтори години. Відбувши період вимушеної перерви, команди вийшли уже зі збитим ритмом. Швидше й краще адаптувалися до нього гості. Матвєєв на правому фланзі підключив Бондаря, і Владислав м’яко подав лівою ногою на ближню стійку. Хто б міг чекати, що м’яч прошмигне в сітку між Варцабою й ближньою стійкою – 3:3.

Останні хвилини пройшли в напруженій боротьбі, навіть більше шансів забити мав Кремінь (згадаємо гострі випади Азізова та Куця). Підсумкова нічия зіграє на руку, скоріше, конкурентам. Обидві команди – і гості, які першими забили в матчі, і господарі, які перевернули гру й вели в рахунку до повітряної тривоги – мають підстави вважати, що награли на перемогу.

Man of the Match: Олександр Мішуренко (Скорук)

Два голи та асист з ним же заробленого вільного удару – Мішуренко знову on fire! От тільки втримати створене до сирени не вдалося.

Скорук (Нікопольський район) – Кремінь (Кременчук) – 3:3
Голи: Мішуренко, 27 (пен.), 53, Шаповалов, 40 ‒ Вівдич, 4, Фальковський, 45+2, Бондар, 70

Скорук (стартовий склад): Варцаба, Заєць, Малиш, Пасічник, Сухар, Плахтир, Шаповалов, Перебора, Разуваєв, Шмигельський, Мішуренко. Запасні: Осадчук, Бейєр, Боженар, Клименко, Коцюмака, Лаптєв, Цуркан, Приземлін. Головний тренер: Олександр Степанов.

Кремінь (стартовий склад): Музичка, Агапов, Д.О.Сидоренко, Вік.Пилипенко, Азізов, Панчишин, Матвєєв, Галоян, Фальковський, Савицький, Вівдич. Запасні: Єрмолов, Аркуша, Молько, Кальчук, Товкач, Лісняк, Бондар, Куць. Головний тренер: Роман Локтіонов.

Вилучення: Малиш, 18 (напряму)
Умань. Стадіон. “Центральний” 14:00
Арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький)

• Черкаси

З великих козирів стартував 9-й тур Першої ліги – відразу ж матч двох фаворитів сезону Групи Б, яким дуже потрібні були очки. ЛНЗ – другий із 3-очковим відставанням від Оболоні, Металург – розділяє 3-4 місця з Кременем, маючи 10 очок і два матчі в запасі порівняно з більшістю конкурентів. Не дивно, що зустріч виявилася напруженою й тримала розв’язку аж до найостанніших миттєвостей протистояння.

Перший тайм, між тим, виявився не надто багатим на події. Суперники ніби вивчали одне одного, остерігаючись помилок. І десь навіть гостріше грав Металург, щоправда, ті удари Сада та Сидорова не таїли гольової небезпеки. Черкаський же клуб явно хотів взяти реванш за поразку 1:2 в першому колі, проте по-справжньому небезпечні моменти почав створювати вже після перерви.

Спочатку розкішне ігрове мислення проявив Нехтій, запустивши пасом на хід Замуренка – нападник опинився прямо перед воротарем, але пробив не настільки сильно чи хитро, щоб Байда не міг виручити Металург. З гостротою проходили кожен кутовий чи проста флангова подача, на які охоче підключалися Солдат, Тарасенко, Швець, який вийшов на заміну, коли Лопирьонок у боротьбі за м’яч зазнав пошкодження.

До слова, заміни вдалися тренерському штабу черкаського клубу. Той же Копил цілком міг (і мав!) відкривати рахунок у ході атаки, яку розвивали Хамелюк і Тищенко, проте також не зміг переграти воротаря Металурга. Молодий Байда в цьому матчі дуже сподобався і навіть до якоїсь хвилини цілком міг претендувати на звання героя туру, проте кінцівка зруйнувала всі плани й сподівання запоріжців.

Хамелюк підключив на правому фланзі іншого джокера – Тяпкіна, той м’яко навісив і Тищенко ударом головою на дальній стійці пробив повз воротаря – 1:0 на 90+4-й хвилині. До слова, Іван забивав і в матчі першого кола в Запоріжжі, щоправда, там дублем відзначився Сидоров, але після прекрасного старту сезону молодий форвард потрапив у «засуху» й уже давно не радує фанів Металурга голами.

Тож мінімальна перемога приносить максимальну користь ЛНЗ – він наздогнав за очками Оболонь (поступаючись киянам за особистими зустрічами) й вирівнявся в протистоянні з Металургом, що матиме значення перед другим етапом.

Man of the Match: Владислав Хамелюк (ЛНЗ)

Саме з його виходом посилилася група атаки черкасців. Міг стати співавтором голу ще раніше (Тищенка та Копила підводила реалізація), зате вдало відіграв на правий фланг у ситуації з переможним голом у компенсований час другого тайму. Справжній дизель атак ЛНЗ у цьому матчі!

ЛНЗ (Черкаси) – Металург (Запоріжжя) – 1:0
Гол: Тищенко, 90+4

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Солдат, Лопирьонок, Тарасенко, Мігунов, Євдокимов, Ляшенко, Тищенко, Замуренко, Савін, Нехтій. Запасні: Шеліхов, Швець, Копил, Хамелюк, Тяпкін, Полюлях, Синьогуб, Сторчоус, Долинський. В.о. головного тренера: Олександр Ковпак.

Металург (стартовий склад): Байда, Сокол, Палюх, Басов, Дворовенко, Крапивний, Сніжко, Шалфєєв, Сад, Могильний, Сидоров. Запасні: Ніколаєнко, Векляк, Кіча, Піддубний, Білоцерковець, Борисенко, Воробей. Головний тренер: Володимир Микитин.

Черкаси. «Черкаси-Арена». 12:00
Арбітр: Олександр Кальонов (Івано-Франківськ)

Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.