Полісся очолило Групу А, ЛНЗ обіграв ФК Чернігів та інші матчі 5-го туру Першої ліги

Sport Arena пропонує до вашої уваги всі звіти, огляди та відео матчів 5-го туру Першої ліги ПФЛ сезону 2022/23

Полесье. Фото - t.me/fcpolissya/

Неділя, 25 вересня

Група А

• Житомир

Заключний матч західної групи Першої ліги раптово виявився визначальним для групи лідерів. Після того, як Епіцентр вчора переграв львів’ян і змістив Карпати з першого місця, Полісся здобуло шанс на одноосібне лідерство. Для цього треба було переграти знайомих ще з Другої ліги чернівчан, і тоді господарі виходили на вершину з одним очком переваги над двома вчорашніми конкурентами.

Після несподіваної нічиєї з Нивою тренерський штаб житомирян зробив свої висновки: розпочав матч у запасі ветеран Грицук, таким чином, у середній лінії вийшла мобільна трійка Козак – Вакула – Шастал, яка повинна була підтримувати височезного Будківського з глибини. Стосовно ж гостей, після мінімальної домашньої поразки від Прикарпаття Чеботарьов замінив Задерейка в воротах, Павлюк вийшов замість Даценка в захисті (він зайняв лівий фланг, а екс-оборонець Полісся Прокопчук повернувся в центр), замість Шишигіна та Жумиги в півзахисті з’явилися Ляшенко та Фарасєєнко – це був певний акцент у бік насичення опорної зони та посилення флангів.

На правах фаворита сезону Полісся заволоділо ініціативою з перших хвилин, і на 10-й хвилині Будківський поруч із Новотрясовим непогано, хоч і несильно, пробивав по воротах Чеботарьова – той парирував м’яч із правого від себе нижнього кута. На 18-й хвилині головою пробивав уже Кушніренко, скориставшись подачею з правого краю, де «роззули» суперників Козак і Чередниченко – знову реагував Чеботарьов.

Зважаючи на те, що Буковина за цей час обмежилася рідкісним кутовим, логічно, що саме житомиряни повели в рахунку. Коли після флангової подачі активного Чередниченка м’яч поцілив у руку Павлюку, рефері призначив пенальті, який впевнено реалізував Богдан Кушніренко ‒ 1:0. Це третій гол у сезоні від універсала Полісся.

Господарі не зупинялися, і ще до перерви могли закріпляти свою перевагу. Тепер уже Будківський віддавав на Шастала, який пакував м’яча в дальній кут – і лише трішки не потрапив під кутом. Перед самою перервою Козак припечатав суперника, цілячи в ворота з близької відстані. Ще раз гострий випад здійснював Будківський. Чернівчани в якийсь момент розгубилися й почали невимушено помилятися – після пасу захисника назад на свого воротаря лише ефект несподіванки завадив поліщукам зреагувати й скористатися цим подарунком. За таких обставин лише один гол житомирян – максимальний успіх для їх суперників.

У другому таймі житомиряни продовжували володіти ініціативою – один лише Козак встиг ще разів зо три пробити у бік воріт суперників із різним рівнем загрози. А закріпити перевагу Полісся знову змогло з пенальті – цього разу Цурупін зустрічав Янакова, Денис махнув ногою в повітрі й завалився на газон – рефері призначив другий у матчі 11-метровий. Сам постраждалий без шансів для воротаря виконав вирок, виправдавши свій вихід на заміну – 2:0.

Здобувши планові три очки Полісся очолює таблицю західної групи Першої ліги. Успіхи Буковини – попереду.

Man of the Match: Артем Козак (Полісся)

Командна перемога житомирян, кого не назви з групи атаки – всі старалися, креативили, були корисними. Проте відзначимо Козака – він був найбільш активним і націленим на ворота, що похвально за такої гри.

Полісся (Житомир) – Буковина (Чернівці) – 2:0

Голи: Кушніренко, 29 (пен.), Янаков, 65 (пен.)

Полісся (стартовий склад): Кудрик, Чередниченко, Гітченко, Червак, Морговський, Кушніренко, Огіря, Козак, Шастал, Вакула, Будківський. Запасні: Яшков, Поспєлов, Андрущенко, Власюк, Волинець, Грицук, Кисленко, Микитюк, Морозко, Петрук, Шаповал, Янаков. Головний тренер: Юрій Калитвинцев.

Буковина (стартовий склад): Чеботарьов, Гакман, Новотрясов, Прокопчук, Павлюк, Ляшенко, Цурупін, Паламарчук, Столяр, Фарасєєнко, Палагнюк. Запасні: Задерейко, Д.Рябий, Пець, Шишигін, Жумига, Скрипник, Комісар. Головний тренер: Андрій Мельничук.

Житомир. Центральний стадіон “Полісся”. 15:00

Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)

Група Б

• Чернігів

Сім очок у гостей, чотири – в господарів, які зіграли на один матч менше. Незважаючи на очевидну перевагу гостей у загальнокомандному досвіді та класі, це був матч п’ятої проти третьої команди Першої ліги, і обидві – дебютанти дивізіону. Господарі дещо здивували стартовим складом, через пошкодження залишивши в запасі провідних центральних півзахисників. Що ж стосується черкаської команди, то вона перейшла на 4-1-4-1 із єдиним «хвилерізом», а найбільш примітною подією стало повернення в гру захисника Лопирьонка. Дніпрянський вихованець в останніх турах залишався поза заявкою.

Із перших хвилин ЛНЗ позначив свою активність. Ляшенко виривався на воротаря, проте не зрізав кут і не влучив по воротах. З розвороту пробивав Галенко, дуже підступно підкручував м’яча з лінії карного майданчика Нехтій, головою замикав послідуючий кутовий оборонець Тарасенко. Тож гол від черкасців виявився цілком логічним і витікав із попередніх подій. Солдат дав вздовж правого флангу пас на хід Ляшенку, той зряче прострілив і Савін з протилежного краю з набігу розстріляв ворота – 0:1. Дебютний гол Антона за ЛНЗ, тепер у нього чотири бали за «гол+пас» (1+3) ‒ як у Кожанова з Карпат.

Другий тайм затримався – суддівська бригада перевіряла сітку одних із воріт, і поки недоліки усували – команди стояли й чекали на полі. А коли за кілька хвилин гра поновилася, всі питання міг знімати Нехтій – але трішки не влучив із близької відстані. Слідом зі свого правого краю виривався на ударну позицію Ляшенко – і також запустив м’яча повз ворота. Навіть заміни не допомагали чернігівцям вирівняти гру та відігратися – послуговуючись швидкісними атаками з коротким пасом, ЛНЗ створив відразу кілька нагод, аби забити ще.

Найкращий шанс врятувати матч ФК Чернігів створив на 81-й хвилині. Романченко запустив у прорив через правий фланг Максима Сердюка, на чий простріл реагував Роман Вовк. Він бив у кут, на дальній стійці відгукувався Дмитро Кулик – як він не встиг підправити м’яча в ворота, невідомо. Самойленку лишалося видихнути – його «суха» серія досягла 270 хвилин. Не забиваєш ти – забивають тобі. Сторчоус на техніці намагався відкрити рахунок, м’яч відскочив до Замуренка. Першим ударом Павло влучив у стійку, але на правому куті воротарського сам же зіграв на добиванні – 0:2.

ЛНЗ, набравши 10 очок, зрівнявся з киянами, розділяючи з ними 1-2 місця. ФК Чернігів залишився в оточенні аутсайдерів, і при тому, як набирають форму конкуренти з Полтавщини, «тигри» ризикують віднайти себе в кінцівці таблиці.

Man of the Match: Андрій Ляшенко (ЛНЗ)

Відзначаємо найбільш активного: автор першої результативної передачі неодноразово загострював гру й міг забивати сам.

ФК Чернігів – ЛНЗ (Черкаси) – 0:2

Голи: Савін, 31, Замуренко, 87

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Сираш, Романченко, Лакеєнко, Мир.Сердюк, Бибік, Ментей, Зубашівський, Мак.Сердюк, Кулик, Койдан. Запасні: Рощинський, Падун, Мироненко, Кривобороденко, Галстян, Руденко, Зенченко, Макаренко, Вовк, Вересоцький, Панько, Шумило. Головний тренер: Валерій Чорний.

Черкаси (стартовий склад): Самойленко, Солдат, Тарасенко, Лопирьонок, Синьогуб, Полюлях, Ляшенко, Тищенко, Нехтій, Савін, Галенко. Запасні: Шеліхов, Сторчоус, Замуренко, Копил, Швець, Євдокимов, Чорний, Войцеховський. Головний тренер: Олександр Ковпак.

Чернігів. Стадіон “Юність”. 12:00

Арбітр: Сергій Задиран (Київська область)

Субота, 24 вересня: Епіцентр завдав першої поразки Карпатам, Діназ у меншості переграв Прикарпаття

Група А

• Львів

Господарі лишаються останніми в Першій лізі, хто ще не втрачав очок у новому сезоні. Тепер же до Львова завітав не хтось із числа «статистів», а один із переслідувачів Карпат – третій у таблиці Епіцентр, який відстає від лідера на три очка. Напередодні Нагорняк посилив склад пізнім новачком – оборонцем Горілим із Дніпра-1, який минулого сезону грав із Рубчинським за ФК Нікополь у Другій лізі. Це – син екс-захисника Дніпра, Динамо та збірної України Володимира Горілого. Дебютант опинився для початку, очікувано, в запасі кам’янчан.

Що стосується львів’ян, їхній склад виявився традиційним за однієї зауваги: Микола Когут, який у попередньому турі виходив на заміну, цього разу замістив Тарануху в старті. Отже, жодного «чистого» центрфорварда у Карпат на цей матч не було. Що створювало певні незручності для традиційної (не потроєної) захисної ланки Епіцентру. Цю думку підтвердив уже старт матчу. До п’ятої хвилини господарі двічі пробивали з убивчих позицій. Проте спершу правий латераль Галенков після прострілу Чачуа лівою ногою пробив у сторону від воріт з близької відстані, а потім Кожанов, опинившись несподівано перед Чернобаєм, пробив просто в воротаря. А далі вже Рябов дальнім ударом перевірив голкіпера Епіцентра. А як підключався Болденков, змусивши витягнутися в струнку Чернобая!..

Тим дивніше, що після такого ураганного початку відкрив рахунок саме Епіцентр. Як ми й попереджували в передсезонному прев’ю, зіграло свою роль воротарське питання. Не встигли господарі ввести м’яча в гру після не дуже небезпечної передачі Пучковського, як Льопка відпасував м’яча точно на Гірного і Максим прийняв і з правої ноги метрів із 18-ти розстріляв ворота – 0:1. Третій гол у сезоні для вдалого літнього новачка кам’янчан.

Карпати намагалися відігратися, навіть мали відіграватися (після флангового рейду Галенкова м’яч відскочив до Чачуа, проте той з меж карного майданчика запустив повз ворота), натомість пропустили фатальну другу атаку. Барбоса вривався в карний майданчик і був збитий Махнєвим, отже, Гірний з пенальті впевнено переграв воротаря – 0:2. Ось вам і четвертий гол у чемпіонаті для Максима. Перший тайм виявився парадоксальним – Карпати більше атакували, більше створили, більше загрожували, а Епіцентр безжально використав дві їхні необов’язкові помилки.

На другий тайм Карпати вийшли з заміною, Тарануха повернувся в атаку – до речі, відразу ж опинився відразу в кількох гострих епізодах. Але по рахунку Епіцентр діяв відповідально та самовіддано. Не особливо вибігаючи в контратаки, гості методично руйнували наступ львів’ян, а інколи й самі відповідали гостротою (здалеку намагався пробити Чепелюк). Великі зусилля, які витрачали Карпати, щоб відігратися, не дали нічого. Надто великим був психологічний ефект від першого тайму, який лідери несподівано програли, володіючи територіальною перевагою.

Отже, в Першій лізі більше не залишилося команд, які не втрачали б очок (у ПФЛ в цілому є ще бузівська Нива, яка виграла всі зустрічі на старті сезону). Набравши 12 очок, Епіцентр зрівнявся за очками з львів’янами й випередив їх за особистими зустрічами. Ви замовляли сенсації? Гаряча доставка, відчиняйте й готуйте чайові.

Man of the Match: Максим Гірний (Епіцентр)

Два голи «з нічого» створили гості на стадіоні «Україна». Обидва записав на свій рахунок Гірний – уважний і хитрий по-спортивному нападник.

Карпати (Львів) – Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – 0:2

Голи: Гірний, 15, 38 (пен.)

Карпати (стартовий склад): Льопка, Галенков, Дуць, Болденков, Махнєв, Климець, Рябов, Приймак, Чачуа, Кожанов, М.Когут. Запасні: Фастов, Репета, І.Когут, Лень, Ткачук, Тарануха, Катрич, Ю.Тлумак. Головний тренер: Андрій Тлумак.

Епіцентр (стартовий склад): Чернобай, Жмуйда, Григоращук, Мороз, Шевченко, Чепелюк, Глущук, Беженар, Пучковський, Барбоса, Гірний. Запасні: Жмурко, Стень, Миронюк, Буряк, В.Кристін, С.Кристін, Ничипоренко, Горілий. Головний тренер: Сергій Нагорняк.

Львів. Стадіон «Україна». 16:00

Арбітр: Олександр Афанасьєв (Харків)

• Івано-Франківськ

Шоста команда приїхала в гості до четвертої, а між ними – вже аж п’ять очок. До п’ятого туру Діназ підійшов без перемог, так що дебютант Першої ліги був вимушений навіть в гостях у однієї з найкращих команд за виступами на своєму полі грати тільки на позитивний результат. Задля цього легенда Динамо та збірної Головко відважився на суттєву перестановку в стартовому складі: 20-річний нігерієць Річмонд Чуквуемека, орендований у львівського Руху. «Вишгородський Десайї» зайняв місце хвилеріза – між дуетом центрбеків і двома інсайдами, більш націленими на креативні дії.

Стосовно Прикарпаття, то в стартовому складі господарів відбулася заміна до фактичного початку матчу: провідний воротар Піцан поступився через пошкодження місцем у воротах Геричу, не менш досвідченому насправді голкіперу. Звично відсутній і Волошинович – вінгер великого таланту, якого не вистачає івано-франківцям на старті нового сезону.

Господарі розпочали досить впевнено, після загострення від Оринчака та штрафного Писка воротар гостей Солдатенко вимушений був грати на виході. Проте треба віддати належне гостям – Діназ поступово перевів гру в центр поля й значно заспокоїв її. І ось уже Старенький забив з офсайду після передачі Богунова, а його ж навіс головою замикав Кос – і довелося похвилюватися Геричу. З гри та стандарту били здалеку Мораренко і Кос – неточно. А найкращий шанс забити мав Цюцюра після чергового стандарту від Писка – тепер уже він не влучив по воротах, намагаючись перекинути воротаря.

Все, що було до перерви, обнулилося в одній із перших атак Діназа. Літвінов і Чуквуемека відвоювали м’яча на своїй половині поля, Вакуленко запустив у прорив через центр Мораренка, який підключив на правому фланзі Старенького. Це вже пізніше директор ФК Діназ (Вишгород) зізнається, що насправді задумував. Здалося, прострілював на дальню стійку, натомість, м’яч влучив у кут – 0:1.

Гол збурив перебіг подій, і не пройшло й п’яти хвилин, як Діназ залишився в меншості. Мораренко, маючи жовту картку в пасиві, по-борцівськи завалив на фланзі Соловйова. Штрафний від Писка пішов «у кисіль», але більш як півгодини Прикарпаття могло користуватися кількісною більшістю. Натомість, ледве гості не забили в меншості – це Вакуленко в подвійному оточенні розвернувся й пробивав з меж карного майданчика, і добре, що він направив м’яча саме туди, де чергував Герич. Він і врятував «жовтих» від другого голу. А там і Духота, щойно вийшовши на заміну, спробував пробити здалеку – неточно.

Загалом, ініціативою володіли прикарпатці, проте до справжньої гостроти доводили не так часто. В основному, старався прорватися Цюцюра, якого тримали подвоєними силами, а ще пробували пробити з-за меж карного майданчика Матушевський, Стадник і Соловйов – це не завдало великих неприємностей голкіперу Діназа. Найкращий шанс врятувати гру в господарів з’явився під кінець гри: спершу на 86-й хвилині, проте й тут Солдатенко виграв дуель у Цюцюри, а вже в компенсований час Француз, пробиваючи головою з близької відстані, просто не влучив у ворота. Несильний удар Дитка, який забрав Солдатенко, підсумував ці намагання відігратися.

Що ж тут поробиш? Здобув Діназ свою першу перемогу в ранзі учасника Першої ліги ПФЛ.

Man of the Match: Сергій Старенький (Діназ)

Кілька днів тому Сергій відзначав своє 38-річчя, а зараз забив переможний м’яч у ворота прикарпатців, що принесло його команді першу перемогу після підвищення в класі. Ну що ж, є ще порох у порохівницях і всіх відповідних місцях, потрібних футболісту, в граючого директора Діназа.

Прикарпаття (Івано-Франківськ) – Діназ (Вишгород) – 0:1
Гол: Старенький, 51
Вилучення: Мораренко, 55 (повторне попередження)

Прикарпаття (стартовий склад): Герич, Борисевич, Матушевський, Француз, Писко, Рудюк, Соловйов, Цюцюра, Оринчак, Сондей, Барчук. Запасні: Піцан, Бучакчийський, Дитко, Демків, Аксьонов, Савошко, Радульський, Стадник, Кузьмин, Сердюк. Головний тренер: Олег Рипан.

Діназ (стартовий склад): Солдатенко, Літвінов, Ічанський, Волошин, Корешков, Чуквуемека, Богунов, Мораренко, Старенький, Вакуленко, Кос. Запасні: Карнаушенко, Коржук, Безгубченко, Білоус, Гарнага, Духота, Куліш, Пестрецов, Салабай, Клименко, Кириченко. Головний тренер: Олександр Головко.

Івано-Франківськ. Стадіон «Рух». 12:00
Арбітр: Михайло Райда (Закарпатська область)

• Горішні Плавні

Виняткової ваги матч для господарів: напередодні Гірник-Спорт зазнав найбільшої поразки за весь час виступів у Першій лізі, і після фіаско в Кременчуку тренерський штаб нарешті (дещо запізніло) отримав підсилення в вигляді кількох орендованих гравців – з УПЛ прибули воротар Коваленко та півзахисник Емере (обидва – Металіст 1925), а також оборонець півзахисник Семиліт (Ворскла).

Що ж стосується гостей, у них придбання одне – зате яке! Півзахисник Черненко, який у складі Агробізнесу ставав найкращим гравцем і бомбардиром сезону в Першій лізі, повернувся на батьківщину з Болгарії. Його останній клуб – вищоліговий тамтешній Спартак (Варна).

Кияни прибули на Полтавщину лідерами з 10 очками, Гірник-Спорт – на останньому місці з одним очком. Ось така афіша була в цього матчу. Тим не менш, на старті спостерігалася рівність. Здалося, обидві команди придивлялися одна до одної, обережно діяли, зважаючи на щедро зволожене дощем поле. І, до слова, першими провели пристрілку саме господарі. Це Горбаченко, якого влітку переглядала, та не підписала Оболонь, підхопив м’яча в глибині поля, проте пробив метрів із 20-ти неточно.

Новий нападник «гірників» таки змусив киян пошкодувати про трансфер, який не відбувся, коли в боротьбі з Фатєєвим заробив пенальті. Олег Сьомка пробив «з запасом», майже в саму праву дев’ятку – 1:0. Дуже важливий у психологічному плані гол для господарів, аутсайдери повели в рахунку в матчі з лідерами. Відразу після перерви, до слова, господарі розігрували ще одну швидкісну атаку – віддай Сейтхалілов сильніше, був би шанс на чистий вихід один на один, а так удар було заблоковано. Сам Сулейман з лівої ноги з правого кута карного майданчика пробив вище воріт.

Гості ж покладалися на флангові атаки, і на 60-й хвилині навіс Корохова намагався замкнути Краснопір, але м’яч з рикошетом від Цвіренка залишив межі поля. В іншому гостроти не було довго. А от Гірник-Спорт ефективно підключався вперед і після одного із стандартів подвоїв перевагу. Взагалі кутовий від Бодні замикав Хондак, але воротар виручив киян, зате першим на добиванні опинився Владислав Шинкаренко – 2:0. Супер вихід на заміну від літнього новачка Жабченка!

Набравши чотири очка, Гірник-Спорт відразу ж піднявся в серединку таблиці. Оболонь лишається лідером, але підставляється – відразу кілька суперників мають по 7 очок і можуть наздоганяти киян після цієї осічки.

Man of the Match: Влад Горбаченко (Гірник-Спорт)

Був одним із найактивніших у першому таймі – коли й вирішувалася доля цього матчу. Першим брав гру на себе, боровся, шукав шляхи до воріт. Заробив пенальті під перший гол, що й вирішило багато в чому долю зустрічі.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Оболонь (Київ) ‒ 2:0
Голи: Сьомка, 26 (пен.), В.Шинкаренко, 72

Гірник-Спорт (стартовий склад): Коваленко, Д.Шинкаренко, Цвіренко, Хондак Малакі, Бодня, Підручний, Емере, Сейтхалілов, Сьомка, Горбаченко. Запасні: Клімов, Дворник, Сологуб, Черниш, Сметанін, Громенко, Посєвкін, Ніколишин, В.Шинкаренко, Шептицький, Подрезан. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Оболонь (стартовий склад): Кичак, Корохов, Карась, Фатєєв, Осман, Мороз, Покотилюк, Краснопір, Слободян, Груша, Єрмоленко. Запасні: Федорівський, Прокопенко, Терехов, Савченко, Батальський, Василенко, Машталір, Чернов, Черненко. Головний тренер: Валерій Іващенко.

Горішні Плавні. Стадіон «Юність». 14:00

Арбітр: Ігор Сташук (Чернігів)

П’ятниця, 23 вересня: Нива та Полтава здобули перші перемоги в сезоні

Група Б

• Полтава

Календар нас так балує, що ще звикнемо. Друге поспіль дербі Полтавщини, причому суперництво тут буде на вищому рівні – надто багато кадрових перетинів від кременчуківця Майзуса як топ-менеджера СК Полтава до низки колишніх гравців Кременя в стартовому складі господарів.

Кремінь прибув до обласного центру на ейфорії після перемоги 7:0 над Гірником-Спорт – це найбільша в історії клубу перемога за весь час виступів у Першій лізі та антирекордна поразка для географічних сусідів. Підопічні Жабченка навіть першій клубній команді київського Динамо програвали з більш скромним рахунком! От тільки герой минулого туру Галата через форс-мажор почав поєдинок у запасі – його заміна на Матвєєва стала єдиною рокіровкою кременчуківців порівняно з тріумфальним минулим туром.

А от СК Полтава після поразки в минулому турі від ЛНЗ Черкаси залишилася на останньому місці, будучи єдиною командою в усіх (!) лігах українського професіонального футболу, яка все ще не набирала очок. При тому, що по грі підопічні Сисенка ніяк не безнадійні, можна було чекати в дербі особливо злісного налаштування на значно успішніших на старті суперників.

І справді, полтавська команда провела відразу кілька гострих атак. Найкращу розганяв Щербак, а завершував Стрельцов – довелося всерйоз похвилюватися гостям після його прицільного удару метрів із 20-ти. Плеймейкер «малинових» підготував відразу кілька шикарних комбінацій, і Костенко, Стрельцов і Бужин моментами дуже здорово відгукувалися на його передачі. Можна було, звичайно, з цими нереалізованими шансами догратися – був момент, коли Глоба опинився сам-на-сам із Вічним, але поклався на силу удару, не витративши секунди на додаткову обробку й прицілення. Тож не влучив.

Натомість, СК Полтава максимально ефективно використала кінцівку першого тайму, забивши класичний «гол у роздягальню». Тепер Стрельцов хорошою передачею підключив на правому фланзі Бичкова, чий простріл із ризиком травмувати коліно замкнув Щербак – 1:0. Для Дмитра це дебютний гол у Першій лізі, раніше він встиг оформити два асисти. На другий тайм гості вийшли з замінами, зокрема, випустивши очікуваного в старті Галати.

І пішли першолігові будні – хитавиця з обміном ударами, при яких було дуже небезпечно. Так, один із кутових замикав головою Фальковський – пробив трішки в сторону від полтавських воріт. У відповідь Костенко після рейду Копитова опинився прямо перед воротарем, але пробив непрощенно просто та несильно – Єрмолов, напевно, подякував. У відповідь Глоба ледве не дістав закидну передачу перед Вічним, а Галата пробивав з небезпечної позиції – та вже тоді, коли арбітр зафіксував фол в атаці. А як не забив на 70-й хвилині Копитов!.. Отримавши чудовий пас від Щербака, він мав 75% на успіх, а воротар – від сили 25%, але правий фулбек полтавців не влучив в ворота з вигідної позиції.

Загалом, значно більше шансів розвинути свій успіх мала СК Полтава, ніж Кремінь – щоб відігратися. Єрмолов справився з іще одним ударом Стрельцова, а гострі простріли Костенка та Копитова дивом пройшли повз усіх. Але все ж від неминучого гра не відійшла. Щербак протягнув м’яча з глибини поля й навіть не відпасував – залишив під удар Стрельцову, так що Євген правою щічкою в дотик упакував у лівий від воротаря нижній кут – 2:0.

Дуже важлива перемога СК Полтава на День міста. Відтепер у всіх лігах (!) чемпіонату України з футболу 2022/23 серед професіоналів не залишилося жодної команди, яка б не набирала очок.

Man of the Match: Дмитро Щербак (СК Полтава)

Топ-матч від форварда в відтяжці полтавської команди – забив сам, асистував Стрельцову, а як його одноклубники не забивали з Дмитрових шикарних передач – це вони після матчу розкажуть тренерам. Втім, і без того епічна перемога для Полтави – і міста, і клубу.

СК Полтава – Кремінь (Кременчук) – 2:0

Голи: Щербак, 44, Стрельцов, 82

Полтава (стартовий склад): Вічний, Копитов, Курелех, Томенко, Бужин, Даниленко, Коваленко, Бичков, Щербак, Костенко, Стрельцов. Запасні: Петриченко, Куімов, Горжуй, Таранушич, Савенков, Пось, Яременко, Гайван, Пастухов. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Кремінь (стартовий склад): Єрмолов, Агапов, Кальчук, Аркуша, Азізов, Панчишин, Галоян, Матвєєв, Фальковський, Глоба, Вівдич. Запасні: Музичка, Пилипенко, Товкач, Д.О.Сидоренко, Молько, Савицький, Куць, П’ятибрат, Лісняк, Галата, Бондар. Головний тренер: Роман Локтіонов.

15:00. Полтава. Стадіон “Молодіжний”.

Арбітр: Артем Михайлюк (Київ)

Група А

• Демидів

Рівно половина учасників західної групи залишається без перемог, зокрема і суперники по стартовому матчу 5-го туру Першої ліги 2022/23. Але якщо Нива в минулому турі дала своїм вболівальникам певну надію, відстоявши нульову нічию з лідером (для Полісся то була перша втрата очок у новому сезоні), то ФСК Маріуполь зазнав мінімальної поразки на Хмельниччині, лише на 90-й хвилині пропустивши від Епіцентру. Часто в таких випадках буває складно витягти команду з «психологічної ями», і цим було цікаве протистояння двох аутсайдерів. Ниву, до слова, тимчасово очолює спортивний директор Задорожний – уродженець Донеччини з району неподалік Маріуполя.

Номінальні господарі почали краще й на 10-й хвилині могли відкривати рахунок, але Літюк, намагаючись підлаштувати м’яч під праву ногу, втратив ініціативу й Демчук ліквідував усю загрозу воротам Механіва. Нива зробила з цього правильні висновки і невдовзі, десь із третього стандарту, відкрила рахунок. Сухоручко в боротьбі з Мамросенком заробив штрафний ближче до правого флангу, Малащук подав, а Андрій Зінь замкнув головою на дальній стійці після того, як кілька гравців пройшли повз м’яч – 0:1.

Спроби маріупольців переломити гру не спрацювали, а от Нива повинна була закріпити свою перевагу перед самою перервою. На 42-й хвилині після флангової подачі Сливи Сухоручко в падінні скидав на Малащука, проте удар півзахисника з набігу все-таки виявився трішки неточним. А розстрілювати ворота можна було фактично без перешкод. Що не вийшло до перерви, тернополянам удалося відразу після перерви. Господарі навіщось втратили м’яча на правому фланзі своєї оборони, Чернецький врізався в Різника, і штрафний від Малащука головою замкнув Олег Хруставка – 0:2.

Був шанс у маріупольців – але зі штрафних не влучали в ціль. Але й Нива розіграла кілька непоганих комбінацій, не довівши їх до логічного завершення. У підсумку констатуємо першу в новому сезоні перемогу тернополян, а от ФСК Маріуполь залишається аутсайдером і буковинці матимуть нагоду посунути його на останнє місце.

Man of the Match: Андрій Малащук (Нива)

Асистент при обох голах зі стандартів, вів гру своєї команди в центрі поля. За відсутності Мороза, який перейшов у Оболонь, тернополяни, схоже, знайшли собі лідера півзахисту.

ФСК Маріуполь – Нива (Тернопіль) ‒ 0:2

Голи: Зінь, 24, Хруставка, 47

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Скиба, Мамросенко, Чушенко, Чернецький, Булгаков, Мочевінський, Пентелейчук, Гора, Літюк. Запасні: Якубенко, Биковський, Строчинський, Дмитрієв, Прокопчук, Михайленко. Головний тренер: Олег Красноперов.

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Демчук, Зінь, Слива, Малащук, Проців, Волохатий, Гатала, Різник, Сухоручко. Запасні: Жупанський, Дедух, Вольський, Козак, Бей, Соколов, Дорошенко. В.о. головного тренера: Сергій Задорожний.

13:00. Демидів. Стадіон «Діназ»

Арбітр: Євгеній Цибулько

Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.