ААФУ: Супер-матч у Вовчанську та гол із центру поля

Таврія вийшла на друге місце, а Епіцентр здобув п’яту поспіль перемогу – таким був черговий тур року Чемпіонату ААФУ 2019/20.

ААФУ: Супер-матч у Вовчанську та гол із центру поля - Аматорський футбол

Фото - instagram.com/fc_volchansk

Група 1 • 19-й ТУР

Епіцентр (Дунаївці) – Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) – 3:0

Голи: Івашко, 24 (пен.), Черченко, 49, Кіцак, 63

Епіцентр: Броварський, В.Кузів (Раца, 46), Кривобедрий (Жмуйда, 70), Стрільчук, Ничипоренко, Р.Кузів, Кіцак, Пліс (Черченко, 46), Барбоза, Беженар, Івашко© (Федоров, 65). Запасний: Чернобай. Головний тренер: Ігор Бадло.

ЛСТМ: Семченко, Максимчук, Горщарук, Прощерук, Байбула, Махнюк (Філь, 70), О.Пушкарчук (Гладун, 70), Зайчук (Бабенко, 77), Неделюк, Сущ (Жук, 77), Кабанов© (Зінкевич, 85). Запасні: не залишилося. Головний тренер: Ярослав Комзюк.

16:00; 18.07.2020. Васильківці. Стадіон “Поділля”; поле 4; +26С

Суддя: Мельник Віталій (Чернівецька обл.)

Попередження: Кіцак, 43, Сущ, 48, Максимчук, 54, Махнюк, 68, Неделюк, 84, Ничипоренко, 88

П’яту поспіль перемогу здобуває Епіцентр – це єдина команда в західній групі, яка не втрачає очок у літньому дограванні. Цього разу дунаївчанам вдалося здолати ЛСТМ, котрий напередодні здобув першу перемогу в сезоні. Господарі розпочали краще: після штрафного в виконанні Пліса захиснику лучан Максимчуку навіть довелося виносити м’яча з лінії воріт. Але невдовзі, після серії стандартів, Епіцентр відкрив рахунок. Кривобедрий дав довгу передачу на хід Івашку, і капітана господарів прямо перед воротарем був спинив відбором Прощерук – форвард вимагав пенальті.

І все ж 11-метровий стався, трішки пізніше, після виконання штрафного з лівого краю. На подачу йшов Кривобедрий, але його зачепив капітан гостей Кабанов. Досвідчений Руслан Івашко на паузі уклав воротаря на газон і пробив у протилежний бік – 1:0. Ще до перерви Івашко та Барбоза неодноразово могли закріплювати рахунок, уже після відпочинку після чергового стандарту Раца з близької відстані направив м’яча у хрестовину воріт. Але відразу ж після перерви спрацювала ще одна заміна тренерського штабу Ігоря Бадла. Господарі буквально розстрілювали ворота Семченка, за одну атаку завдавши десь три удари поспіль. Не встиг воротар справитися з дальнім ударом Ничипоренка, як на добивання встиг недавній новачок Олександр Черченко – 2:0.

Далі йшла досить відкрита гра – забивати могли як господарі, так і гості (найкраща нагода була в Суща). Але крапку в грі було поставлено після того, як Олександр Кіцак перехопив м’яча після помилки суперників, вирвався на ударну позицію з правого краю та прокотив м’яча в дальній кут – 3:0. Епіцентр робить черговий крок на шляху до плей-офф.

ОДЕК (Оржів) – Агрон (Великогаївська ОТГ) – 5:1

Голи: Коляда, 19, Савицький, 27, Красномовець, 33, Ніколайчук, 35, Гайдучик, 60 (пен.) – Процик, 44

ОДЕК: Омелянюк, Наумець, Мучак, Кадепський, Красномовець (Воробей, 68), Кошка© (Трофімчук, 46), Ніколайчук, Семенчук, Коляда, Богданов (Апанчук, 52), Савицький (Гайдучик, 52). Запасний: Кособуцький. Головний тренер: Олег Шандрук.

Агрон: Мазур, Лук’янов (Стриєшин, 59), Лівіцький (Павлусь, 59), Андрієшин, Скобляк, Ковалик, Білик, Гром’як, Червонецький, Пастернак©, Процик. Запасні: Рогаль, Семенець, Луцик. Головний тренер: Роман Курдупель.

16:00; 19.07.2020. Смига. Стадіон “Меблевик”; поле 5; +32С

Суддя: Гординський Артем (Київ)

Попередження: Білик, 13, Гром’як, 13, Червонецький, 15, Пастернак, 45+1, Кадепський, 56, Андрієшин, 57

Вилучення: Пастернак, 81 (Повторне попередження)

Центральний матч у західній групі виявився очікувано результативним, але несподівано розгромним. Агрон, який дуже гідно проходив турнірну дистанцію, а донедавна взагалі не знав поразок, цього разу отримав п’ять м’ячів від ОДЕКа. За два сезони на всеукраїнському аматорському рівні гранд із Тернопільщини ніколи не пропускав стільки м’ячів за раз.

ОДЕК, знову приймаючи суперників не Оржеві, а в Смизі, повів у рахунку на 19-й хвилині. Дуже розважливо глибоко на лівому фланзі зіграв Семенчук: перехопив передачу суперника, прорвався і від лицьової прострілив у центр, звідки відразу ж направив м’яча в сітку Микола Коляда – 1:0. Другий гол стався менш як за десять хвилин і знову після грубої помилки захисника Агрону (тепер уже на лівому фланзі гостей і правому господарів). Ковалик фактично влучив у Богданова, який вискочив на воротаря й альтруїстично відпасував у центр, так що удару Романа Савицького не встигали завадити воротар і захисник, які кидалися на порожній кут воріт – 2:0.

Розгромним рахунок став уже через кілька хвилин. Савицького спиняв із порушенням правил Андрієшин, штрафний метрів із 25-ти взявся виконувати Юрій Красномовець і забив чудовим ударом в обхід стінки – 3:0. Як нам здається, при цьому був рикошет від того ж №4 Агрону. А ще за дві хвилини забив і Олександр Ніколайчук. Один із лідерів середньої лінії ОДЕКу замкнув на дальній стійці простріл все того ж Семенчука – 4:0.

Маючи таку перевагу в рахунку, ОДЕК практично забезпечив собі перемогу. Але все ж були й моменти розслаблення. Як коли господарі програли «перший м’яч» від воротаря суперників, пішла швидка атака через правий край і Білик із Проциком, опинившись перед Омелянюком, завдали кілька ударів поспіль. Хоча воротар рятував оржівців, Назар все ж встиг на добивання – 4:1 перед самою перервою.

Втім, другий тайм не похитнув переваги лідера. Навпаки, стався і п’ятий гол. Семенчук на фінті «розхитав» захисника, його подача прийшлася в руку агронівцю Скобляку. Пенальті взявся виконувати Микола Гайдучик і ударом з лівої ноги влучив у лівий від воротаря кут. Хоча Мазур вгадав напрямок польоту м’яча, врятувати Агрон не зміг – 5:1. У час, який залишався, гості ще й лишилися в меншості – Пастернака вилучили за фол проти Коляди під час стрімкої контратаки. Констатуємо, що ОДЕК допоміг Епіцентру, який іде другим.

Група 1 • 17-й ТУР

Карпати-Енергетик (Галич) – Вотранс (Луцьк) – 0:3

Голи: Скоцький, 36, Брикса, 41, 71

Карпати-Енергетик: Федорняк (Бендер, 62), Кримінський, Деренюк, Кащій, Ю.Вовчук (Сем’янчук, 46), Гуменюк (Кириченко, 79), Третяк, Я.Вовчук©, Мордас, Кукурудз, Шевченко. Головний тренер: Петро Русак.

Вотранс: Франчук (Перлов, 79), Луцюк, Федецький©, Гергелюк, Скоцький, Соловей (Малиш, 46), Ясінський (Кривицький, 70), Полетій, Штандер (Шишка, 60), Брикса, Никитюк (Назарчук, 74). Головний тренер: Олег Герасим’юк.

Попередження: Малиш, 53, Я.Вовчук, 61

17:00; 16.07.2020. Галич. Стадіон “Колос”; поле 5; +23С

Суддя: Ващишин Олег (Хмельницька обл.)

По домовленості сторін у четвер зіграли матч 17-го туру ці дві команди. Річ у тім, що Карпати-Енергетик проводили останню зустріч чемпіонату й хотіли раніше завершити ігрову програму. На матч проти Вотранса, який значно посилився під час тривалої зимової перерви, господарі випустили новачка Мордаса, однак у запасі мали лише трьох гравців (у тому числі, нового форварда Кириченка – як і Мордас, він із братковецького Колоса).

Втім, Вотранс, який задіяв взимку низку гравців із ФК Малинськ, ОДЕКа та інших провідних команд волинського краю, ще в першому таймі довів свою перевагу. А біля своїх воріт лучани тримали оборону завдяки присутності зіркового новачка Федецького – колишній гравець Карпат, Шахтаря, Дніпра та національної збірної України діяв на позиції центрального захисника.

Відкрити рахунок гостям вдалося після стрімкої атаки через правий край. Полетій запустив хорошу передачу на Скоцького, Богдан вирвався один на один з воротарем і пробив повз нього в ціль – 0:1. За кілька хвилин помилку господарів сповна використав Віталій Брикса. Він «обікрав» суперника, вирвався на Федорняка та завдав влучного удару – 0:2.

Попри намагання господарів відігратися, більше шансів забити було в гостей. Одним із них скористався все той же Брикса. Поки Карпати-Енергетик розкривалися, лучани користалися вільними зонами: вибігли в контратаку, Полетій прострелив на Віталія, і той із воротарського майданчика замкнув його передачу – 0:3.

Ця перемога – особливо важлива для ФК Вотранс. Підопічні Герасим’юка зуміли покинути останнє місце, зробивши відразу два кроки вгору в турнірній таблиці західної групи.

10 ↓3 Ковель-Волинь (Волинська область) 15 3 4 8 8:14 13

* – ФК Малинськ припинив участь у чемпіонаті України. Результат матчу за його участю анульовано.

** – Команди Світанок-Агросвіт (Шляхова), Покуття (Коломия), Ковель-Волинь, Нива (Теребовля) не беруть участі у матчах сезону 2019/20, що мають відбутися у 2020 році.

Група 2 • 19-й ТУР

ФК Чернігів-ЮСБ – ФК Біла Церква – 2:0

Голи: Кривобороденко, 23, Мчедлішвілі, 39

Чернігів-ЮСБ: Радич, Борщ©, Галстян, Мчедлішвілі, Романченко, Сердюк, Кривобороденко (Зенченко, 85), Лазаренко (Кравченко, 67), Конопко, Руденко, Кохановський (Скрибка, 90). Запасний: Новобранець. Головний тренер: Вадим Постовий.

Біла Церква: Скворцов©, Вієра, Хабло, Скорба, Минзар (Петровець, 46), Діякончук, Стрелько (Герасименко, 46), Костенко (Сисоєв, 46), Еванг, Шевчук (Адзер-Ігба, 62), Бамба. Запасний: Сімаков. Головний тренер: Вадим Мандрієвський.

17:00; 18.07.2020. Чернігів. Стадіон “Чернігів-Арена”; поле 3; +27С

Суддя: Кисельов Максим (Суми)

Попередження: Руденко, 74, Сисоєв, 78

Продовжує особливо успішно виступати на своєму полі ФК Чернігів-ЮСБ. Підопічні Постового здобувають третю поспіль домашню перемогу із вражаючим загальним рахунком 11:0! Цього разу в непростій боротьбі «тигри» переграли білоцерківців, які виставили на гру кількох новачків, включаючи найновішого дебютанта – нігерійського форварда Сааондо Адзер-Ігба (він вийшов на заміну в другому таймі).

А фундамент своєї перемоги представницька клубна команда ФК Чернігів заклала ще до перерви гри. Відкрив рахунок Кирило Кривобороденко. Встигнувши на відскок під час другої хвилі атаки, він виграв силову боротьбу в суперника й у падінні з лівої ноги закрутив м’яча в дальній кут – 1:0. Відзначимо, що є ймовірність, що посприяв цій видовищній дузі маленький рикошет.

Цікаво, що й друга результативна атака пройшла через правий край. Цього разу чернігівці перехопили довгу передачу гостей, Кохановський запустив у прорив через фланг Лазаренка, а досвідчений Теймураз Мчедлішвілі в один дотик замкнув простріл з близької відстані – 2:0. Попри старання обох команд, рахунок більше не змінювався.

12 Олімпік (Кропивницький) 18 2 0 16 19:56 6

* – ФК Тростянець-2 з 1.03.2020 р. змінив назву на ФК Тростянець.

** – ФК Чернігів з 19.06.2020 р. змінив назву на ФК Чернігів-ЮСБ.

*** – Авангард (Корюківка) з 19.06.2020 р. змінив назву на ФК Чернігів-Авангард (Корюківка).

**** – Рубікон-Вишневе (Київ) з 19.06.2020 р. змінив назву на Рубікон (Київ).

***** – Команди МФК Первомайськ, Агродім (Бахмач), Олімпік (Кропивницький) не беруть участі у матчах сезону 2019/20, що мають відбутися у 2020 році.

Рубікон – ФК Тростянець

21.07. 17.00. Стадіон “Атлет” (Київ)

Дніпро – ФК Чернігів-Авангард

26.07. Стадіон “Центральний”  (Черкаси)

Група 3 • 15-й ТУР

ФК Вовчанськ – Мотор (Запоріжжя) – 0:0

Вовчанськ: Пархоменко, О.Мизюк, Ралюченко, Чепіга, Батусов (Єрмошенко, 66), Мряченко (Якименко, 67), Костюк (Ньємб, 82), Іванченко©, Коваленко, Суханинський (Галушка, 56), Джаухар. Запасний: Шаповал. Головний тренер: Віталій Комарницький.

Мотор: Вічний, Гапончук (Павелько, 90+4), Пєсков©, Порубльов (Плахтир, 86), Бандурін, Шитов, Калиничев, Ломака (Мацюта, 90+2), Крук, Довбиш, Кардаш. Запасний: Теленков, Рахмуні. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

18:00; 18.07.2020. 15 тур. Вовчанськ. Стадіон Агрегатного заводу; поле 3; +26С

Суддя: Плєшко Павло (Кременчук)

Попередження: Шитов, 34, Довбиш, 90+2, Крук, 90+3

Вилучення: Гапончук, 90+4 (використання образливих та лайливих виразів на адресу асистента арбітра №1)

Центральний матч туру обійшовся без голів і переможця не виявив. У господарів прекрасний шанс був у першому таймі, коли Батусов стартував на низовий пас із глибини поля, але не зміг втекти від суперників і при зближенні воротаря не переграв. Ще в кількох епізодах гра загострювалася біля володінь Вічного, але до вирішального удару не доходило. Зате дальні удари вдавалися господарям – Іванченко та Якименко почергово влучали у поперечину.

Що стосується Мотору, то не раз Кардаш та Довбиш виривалися на вільний простір, але редут «вовків» встигав вдало «підчищати», не допускаючи ударів із вірних позицій. Тож відзначимо трішки неточний дальній удар Ломаки та розкішний прорив Крука з правого флангу, після удару якого вже Пархоменко по-справжньому виручив Вовчанськ. У підсумку, навіть попри те, що Мотор догравав нервові останні хвилини в меншості, гра завершилася нульовою нічиєю. Яка не дала моторівцям скоротити відставання від лідера.

СК Каховка – Зірка (Кропивницький) – 1:1

Голи: Онйємаобі, 73 – Замуренко, 49

Каховка: Огаї, Мамич, Стеценко, Ратушний, Горбачов, Деменчук (Бойко, 61), Остапенко, Тимофіїв (Онйємаобі, 46), Комягін©, Жиганов, Гайдаєнко. Запасні: Воронцов, Кисельов, Кузнєцов. Головний тренер: Дмитро Кузнєцов.

Зірка: Онопко, Мороз, Кутулупенко, Сидоренко, Мачелюк, Маєр (Махиня, 66), Хорольський©, Лопушенко, Савицький, Замуренко, Павлюк (Манастирний, 74). Запасні: Білан, Кияниця. Головний тренер: Самір Гасанов.

18:00; 18.07.2020. Каховка. Стадіон “Олімпійський”; поле 4; +29С

Суддя: Артеменко Артем (Миколаїв)

Попередження: Хорольський, 13, Остапенко, 53, Замуренко, 53, Лопушенко, 89

Каховська команда потужно почала, але на старті не реалізувала кілька сприятливих можливостей забити. Тож нулі на табло збереглися аж до початку другого тайму, коли своїм дев’ятим голом у чемпіонаті відзначився Замуренко. Пішла стрімка контратака кропивничан, Павло прорвався через лівий край і завдав удару в дальній кут, тож м’яч із рикошетом від стійки прошмигнув у сітку – 0:1.

Треба сказати, що до цього чудовий шанс забити був у Савицького, а після цього каховська команда перехопила ініціативу й тиснула, аж поки не відігралася. Цьому посприяла вдала заміна від Кузнєцова. Нігерієць Кінгслі Чігозьє Онйємаобі, який вдало посилив СК Каховка цього літа, відгукнувся на флангову передачу Горбачова і відразу ж переправив м’яча в сітку воріт – 1:1. Попри старання суперників, голів більше не було, а нічия стала закономірним підсумком.

Яруд (Маріуполь) – Таврія (Новотроїцьке) – 1:2

Голи: Безлепкін, 76 – Кривич, 71, Золотухін, 78

Яруд: Хоменко, Денисов, Бояринцев©, М’ясников, Зубков, Цолан (Поліщук, 81), Савчук (Плачков, 46), Проданов, Кілікевич, Бібік, Безлепкін. Запасний: Гончаренко, Доберчук, Саєнко. Головний тренер: Дмитро Єсін.

Таврія: Завгородній, Захарченко (Вакулинський, 63), Яковенко©, Чмеленко, Афендулов, Білокінь, Кривич (Логвиненко, 82), Золотухін, Окатий, Соколан (Жавко, 63), Ляницький (Макарченко, 46). Запасний: Муравйов. Головний тренер: Олександр Клишня.

18:00; 19.07.2020. Маріуполь. Стадіон “Західний”; поле 4; +28С

Суддя: Мосейчук Андрій (Бердянськ)

Попередження: Соколан, 21, Проданов, 35, Цолан, 46, Білокінь, 49, М’ясников, 51, Бібік, 54, Золотухін, 66, Афендулов, 79

Напружений матч двох команд із групи лідерів виявився напрочуд напруженим. Тут треба сказати, що Яруд не зміг задіяти відразу кількох гравців, у тому числі – провідного бомбардира Сандрака-Вінницького (він зазнав травми під час попереднього виїзду в Кропивницький). А Таврія, навпаки, поповнила свій склад черговим професіоналом – і саме дебютант із друголігової Енергії (Нова Каховка) відкрив рахунок у цьому напруженому протистоянні. Півзахисник Михайло Кривич, отримавши передачу від Окатого, який здорово відпрацював у відборі, помітив, що воротар дещо вийшов з воріт. А тому забив ударом зі своєї половини поля – 0:1. Як розповіли нам у команді, дебютант у перерві сказав: «Бачу, що воротар грає «високо», тож після перерви заб’ю».

До честі маріупольців, вони відразу ж почали створювати моменти, щоб відігратися. Так, Безлепкін, який у цьому матчі вимушено перемістився вище – в атаку, міг зрівнювати рахунок відразу ж, але, пробиваючи з відстані п’яти метрів, по суті влучив у воротаря. Зате в наступній атаці досвідчений Кілікевич дав на Безлепкіна чудову передачу, Володимир опинився за спинами захисників і холоднокровно розправився з воротарем – 1:1.

Пройшло всього дві хвилини – і Таврія повернула собі перевагу. На флангову подачу Жавка зреагував Віктор Золотухін, замкнувши навіс ударом головою – 1:2. Але останнє слово було за Ярудом. Досвідчений захисник Бояринцев, який здорово діє при стандартах, замикав подачу зрячим ударом із «другого поверху». М’яч летів у дальній кут, але все ж проскакав повз воріт… Для команди з Херсонщини перемога над безпосереднім конкурентом на його полі – особливо важлива: Таврія тепер друга. Вона здобула шосту поспіль перемогу.

10 Кремінь-Юніор (Кременчук, Полтавська обл.) 15 1 1 13 9:42 4

* – Команди Легіонер (Дніпро), Кремінь-Юніор (Кременчук), Дніпро-1-Борисфен (Дніпро) не беруть участі у матчах сезону 2019/2020, що мають відбутися у 2020 р.

• Герой туру від SportArena.com – Владислав Семенчук (ОДЕК)

У центральному матчі туру західної групи ОДЕК безапеляційно переграв великогаївців, а значний вклад у перемогу оржівців зробив 23-річний фланговий півзахисник Семенчук. Гравець, який поповнив ОДЕК після проби сил у друголіговому Вересі (Рівне), в матчі проти Агрону віддав дві гольові передачі й заробив пенальті під ще один гол!

У поточному сезоні Чемпіонату ААФУ Семенчук провів 14 матчів, відзначився 5 голами та 4 асистами.