Первая Лига. Полтава в гостях побеждает Ниву

fcnyva.com
В матче 9-го тура первой лиги ФК Полтава в гостях обыграл тернопольскую Ниву (1:0).

Поєдинок між Нивою та ФК Полтава обіцяв бути цікавим з кількох причин. Найголовніша заключалася в тренерській дуелі. Новий тренер господарів поля Петро Бадло проводив свій перший матч перед тернопільською публікою, натомість його колега з Полтави Анатолій Безсмертний нещодавно очоливши полтавську команду теж ще не перемагав. Тому обидва наставники прагнули здобути свою дебютну перемогу на тренерських містках. Фортуна посміхнулася гостям, які за рівної гри зуміли вивести з Тернополя три очка завдяки єдиному голу забитому після рикошету.

Гра вийшла відверто малоцікавою, а глядачі ледь не дрімали спостерігаючи за тим, як футболісти інертно пересуваються по полю. Особливо це спостерігалося в першому таймі. Чи то спекотна погода заважала футболістам проявляти активність, чи якісь інші чинники, але факт залишається фактом. Стартові 10 хвилин запам’яталися хіба, що силовим зіткненням у повітрі нападника ФК Полтава Богдана Семенця та оборонця Ниви Тараса Дурая (останній, до речі, цілий матч був тінню форварда, не давши тому, по великому рахунку, розвернутися), після якого для обох гравців довелося викликати медичну допомогу. Перша ж мінімальна активність у матчі сталася аж на 14-й хвилині, коли Ярослав Захаревич з місця лівого крайнього зробив навісну передачу, з якою легко справилися полтавські оборонці. За хвилину вже гості отримали право на перспективний штрафний удар, однак постріл Тараса Ковальчука прийняв на себе Тарас Дурай. Ближче до середини тайму викотився на оперативний простір Анатолій Масалов, але його «гармата» метрів з 22-ох пройшла трішки не влучно. Нива ж вперше завдала удару по воротах суперника аж на 38 хвилині. Це Ігор Озарків пробивав з середньої відстані, але м’яч і рамка воріт не знайшли одна одного. Практично одразу гості забили. Анатолій Масалов протягнув м’яча вільною зоною, його ніхто з тернополян не зустрічав і той метрів з 20-ти потужного пробив. Кіпер Ниви Єгор Попович напевно б зреагував на м’яча, який прямував центральною зоною, однак по дорогі смугастий зачепив Тараса Дурая, зрикошетив і поцілив точнісінько у нижній лівий від стража воріт кут (0:1).

На старті другого таймі коуч Ниви Петро Бадло кинув у бій єдиного номінального форварда команди Андрія Фаюка, який замінив племінника головного тренера малоактивного Віталія Бадла. Власне саме Фаюк мав найреальніший шанс зрівняти рахунок, але це було згодом. На 48-й хвилині перший і єдиний удар по воротах у матчі здійснив головна ударна сила гостей, екс-нападник саме Ниви Богдан Семенець. Але на його постріл легко зреагував Єгор Попович, надійно зафіксувавши м’яча в руках. Далі хвилин п’ятнадцять команди «катали» м’яча в центрі поля. У ці хвилин можна відмітити хіба що постріл зі штрафного гостей, після якого м’яч на себе прийняла тернопільська стінка та неточний удар головою Ярослава Захаревича після флангового навісу. А на 74-й хвилині стався власне найнебезпечніший епізод біля полтавських воріт за участю Андрія Фаюка. Нападник отримав м’яча перебуваючи на межі воротарського майданчика, однак пробив не сильно і воротар ФК Полтава зумів зреагувати на м’яча. Але відбивши того перед собою, запалив «пожежу» біля власних воріт. У кучі малій тернополяни сигналізували, що була гра рукою, але арбітр мав іншу думку, всіма своїми діями показавши, що потрібно продовжувати гру. Ще одного разу малював пенальті Данило Жицький, але і цього разу арбітр не повівся, більше того, показав досвідченому футболісту жовту карту. А в проміжку між епізодами з непризначеними одинадцятиметровими був супер момент у полтавчанина Ярослава Прокипчука, котрий зряче цілив у «дев’ятку», але м’яч зовсім трішки не влучив у ціль.

На завершальний штурм сил у тернопільської команди не було. Але на відміну від попередніх безвольних поєдинків Ниви під керівництвом Романа Толочка, цього разу господарі поля під орудою в.о. головного тренера Петра Бадла програла гідно і, поклавши руку на серце, логічним був би нічийний результат. Однак футбол тим і цікавий, що не завжди піддається логіці.

Нива (Тернопіль) – ФК Полтава — 0:1

Гол: Масалов 40

Нива: Попович, Бочкур, Дурай, Петрівський, Яневич, Мучак (Гудак, 59), Портянко, Волошинович, Озарків, Захаревич (Жицький, 65), Бадло (Фаюк, 46). Запасні: Плетеницький, Кухарський, Кухарук, Кохман. В.о. тренера: Петро Бадло.

ФК Полтава: Кучинський, Стеценко, Ковтун, Парамонов, Кравченко, Фаворов, Ковальчук (Ткачов, 84), Зозуля (Іванов, 73), Масалов (Прокіпчук, 83), Насібулін, Семенець. Запасні: Бонь, Білий, Шастал, Вовченко. В.о. тренера: Анатолій Безсмертний.

Попередження: Волошинович, 45+1, Жицький, 90+2, Портянко, 90+2 – Ковальчук, 23, Насібулін, 76, Кучинський, 90+3

16:00. Тернопіль. Міський стадіон. 1300 глядачів. Оцінка поля – 4.

Арбітр: Дмитро Бондаренко (Одеса).

Асистенти: Тарас Клименко (Київ), Олександр Рєка (Жовтий Яр, Одеська обл.).

Резервний арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький).