Первая Лига. Тернополь обыгрывает Горняк-Спорт

gornyak-sport.net
В матче 9-го тура первой лиги Горняк-Спорт на своем поле неожиданно уступил Тернополю.

Тренер ФК Тернопіль Василь Івегеш перед матчем з Гірником-Спорт розкрив усі карти колезі з Комсомольська Ігорю Жабченку, заявивши в інтерв’ю, що зробить ставку на молодих футболістів, залишився поза грою кількох гравців основного складу. І тернопільська молодь вперше цього сезону продемонструвала, що може, коли їй довіряти, показувати хорошу гру, яка приносить результат.

Гірник-Спорт на матч з Тернополем вийшов у своєму оптимальному складі. Зокрема, після кількох пропущених матчів на старті сезону з перших хвилин грав головний нападник команди Ігор Кірієнко, посадивши на лаву запасних ще одного нападника-гренадера Руслана Івашка. Але була в Гірників одна суттєва втрата. У минулому поєдинку в Сумах з тренерської лавки був вилучений коуч комсомольців Ігор Жабченко, відповідно у протистоянні з ФК Тернопіль він не зміг безпосереднього керувати діями своїх підопічних з лавки запасних. Можливо, це зіграло вирішальну роль у тому, що його команда по грі і цілком справедливо поступилася гостям з Тернополя.

Поєдинок розпочався гірше для господарів не вигадаєш. Фактично перша небезпека гостей призвела до взяття воріт. Віталій Богданов, який грав у Комсомольську на уколах, кинув у прорив по флангу Тараса Кривого. М’яч після його навісної передачі несподівано для кіпера господарів Антона Ситникова поцілив у «дев’ятку» (0:1). Вже після матчу Тарас розповів, що пробивав зряче – очевидно, лукавив, але тим не менш, це його дебютний гол у першій лізі, який виявився і красивим, і таким потрібним команді. Після пропущеного м’яча комсомольці були у нокауті і ще хвилин 15 не могли прийти до тями. У всякому разі, окрім територіальної переваги, яка ні до чого логічного не приводила (удар головою Максима Марусича в руки воротарю ФК Тернопіль Сергію Чернобаю до уваги не беремо), вони нічим суперника не могли здивувати. Натомість могли пропустити вдруге. На 16-й хвилині Ігор Курило наважувався на дальній удар зі штрафного. М’яч рикошетом від оборонців потрапив до Сергія Полянчука, який опинився сам перед воротарем Гірника-Спорт. На удар метрів з 15-ти у нижній кут воріт номінального півзахисника, який у звітному матчі виконував роль нападника, зреагував Антон Ситников. Перший реальний шанс відігратися отримали гірники на 38-й хвилині. Після прострілу Олексія Моісеєнка Чернобай уже нічим не допомагав команді, однак в останній момент захисник ФК Тернопіль Степан Клекот, випередивши Марата Даудова, перевів м’яча на кутовий.

Другий тайм теж активніше розпочали гості, але… привезли собі сумнівний пенальті. Десь за 25 метрів до воріт комсомольці отримали право на штрафний. Після удару Даудова м’яч потрапив у руку Ігорю Сороцькому, котрий, стоячи в стінці, захищав обличчя. Але суддя порахував інакше і вказав на «точку». Сергій Чернобай, хоча й вгадав напрямок польоту м’яча від Володимира Королькова, але дотягнутися до смугастого не зумів (1:1). Але не довго раділи господарі. Корольков порушив правила на Тарасу Кривому, і вже тернополяни отримали право на пробиття штрафного метрів за 20-21 до лінії воріт. У таких епізодах у тернополян право на удар зазвичай має Віталій Богданов. Однак цього разу партнери по команді довірили це зробити Роману Гаврилюку, і той не підвів, перекинувши стінку. М’яч від штанги опинився у воротах (1:2). Зауважимо, що воротаря Ситникова дещо дезорієнтували Курило і Полянчук, які перед ударом пробігли повз м’яча. Одразу ж тренерський штаб Гірника-Спорт кидає в бій ще одного нападника, Руслана Івашка, але незадовго отримав ушкодження його колега по нападу Ігор Кірієнко, відповідно одному Руслану довелося боротися з масованою обороною муніципалів. Однак лише одного разу Івашко був близький до цілі коли пробивав головою, але зробив це не сильно і м’яч без проблем забрав у руки Чернобай. А до цього господарі не реалізували справді гольовий момент. Це Даудов отримав м’яч в карній зоні, але пробиваючи з близької відстані поцілив у тернопільських оборонців. А на першій компенсованій хвилині спрацювала молодь ФК Тернопіль. Ігор Сороцький накрутив кількох оборонців і відпасував на юного Капляна. Андрій, який тільки-но вийшов на поле, повернув м’яча на Сороцького. Той прострілив уздовж воріт і Тарасу Гром’яку, на спині якого був оборонець, вдалося у падіння переправити м’яча в порожні ворота (1:3)…

Заслужена, але така несподівана перемога муніципалів з Тернополя, які залишають зону вильоту.

Гірник-Спорт (Комсомольськ) – ФК Тернопіль – 1:3

Голи: Корольков, 53, (пен.) – Кривий, 6, Гаврилюк, 56, Гром’як, 90+1

Горник-Спорт: Ситников, Нелін, Голядинець, Моісеєнко, Ломко, Герасимець, Корольков-к, Глушицький (Івашко, 59), Даудов, Марусич (Клімаков, 79), Кірієнко (Воронченко,65). Запасні: Кліщук, Дячук, Штандер, Пивовар. Тренер: Ігор Жабченко.

ФК Тернопіль: Чернобай, Курило, Атласюк, Клекот, Соколовський (Капелян, 89), Кондзьолка-к, Гаврилюк, Кривий, Сороцький, Богданов (Дубчак, 58), Полянчук (Гром’як, 75). Запасні: Кравчук, Кіцак, Дорі, Різник. Тренер: Василь Івегеш.

Попередження: Нелін, 7, Марусич, 51, Моісеєнко, 64, Воронченко, 72 – Курило, 23, Клекот, 51, Сороцький, 52

16.00. Комсомольськ. Стадіон «Юність». 400 глядачів. Оцінка поля – 5.

Арбітр: Олександр Дєдов (Сімферополь)

Асистенти: Андрій Приймачук (Рівне), Дмитро Оганєсян (Луганськ).

Резервний арбітр: Денис Резніков (Дніпродзержинськ).

Інспектор: Микола Даниленко (Бердянськ, Запорізька обл.)