Кубок України. Молодий Шахтар показав майстер-клас у Тернополі

Андрей Борячук, shakhtar.com
В першому матчі 1/8 фіналу Кубка України донецький Шахтар без проблем розгромив першоліговий ФК Тернопіль.

Перший матч 1/8 фіналу кубку України між ФК Тернопіль та донецьким Шахтарем зібрав у Тернополі аншлаг. Десь за тиждень до матчу всі білети були розкуплені, хоча ще в день матчу шанувальники футболу намагалися відшукати зайвий квиток, але.. безуспішно. Ті, що таки потрапили в чашу стадіону, а вони зайняли всі сидячі місця і майже всі проходи між секторами, мабуть, залишилися задоволені від побаченого. І це попри те, що їхні улюбленці поступилася, а донеччани приїхали до Файного міста не основним складом.

Матч розпочався спокійно, ніхто з суперників одразу не взяв ініціативу у свої руки. Першим удару по воротах завдали господарі поля. Це Роман Гаврилюк на четвертій хвилині пробив головою прямо в руки кіперові гірників Богдану Сарнавському.

Лише на 11 хвилині маститі гості розжилися на небезпечний момент. Після розіграшу штрафного на удар з середньої відстані наважився Олександр Зубков. Кіпер ФК Тернопіль Сергій Чернобай невдало зіграв і лише чудом м’яч не залетів у ворота, опустившись на сітку з її зовнішньої сторони. Одразу після кутового біля тернопільських воріт виникла «пожежа», яку з другої спроби ліквідував Чернобай.

Господарі відповіли на це штрафним ударом від Ігоря Курила, який прийняв на себе Максим Малишев. Ще в одному епізоді Сороцькому дещиці не вистачило, щоб замкнути швидку комбінацію на лівому краю атаки з переводом у центральну зону за участю Тараса Кривого та Юрія Соколовського.

А ось далі ініціативою повністю заволоділи гості. І якщо після обрізки тернопільського капітана Андрія Кондзьолки лише в останній момент у підкаті вибив м’яча з-під ніг Віктора Коваленка оборонець господарів Степан Клекот, а Дентіньо не поцілив зі зручної позиції, то на 34 хвилині тернополяни таки не втримали свої ворота.

Після флангового розіграшу і наступного прострілу, тернопільських захист залишив одного на одинадцятиметровій позначці Максима Малишева, котрий фактично «розстріляв» воротаря ФК Тернопіль.

Найреальнішу нагоду у матчі тернополяни отримали на 40-й хвилині. Навісна передача знайшла Ігоря Сороцького, той відпасував на Кривого. І якби Тарасу побільше майстерності, то він би в один дотик переправив м’яча у ворота ледь не з воротарського майданчика. Однак Кривий став обробляти смугастого і момент було втрачено.

Ледь розпочався другий тайм, як тернополянам довелося вдруге виймати м’яча. Бернард знайшов щілину у ближньому куті воріт і потужно, а головне влучно туди пробив (0:2).

Цей гол фактично поставив гравців ФК Тернопіль на коліна. Вони раз за разом втрачали своїх опонентів, залишали вільні зони, а молодим Гірникам вкупі з кількома бразильцями, які не мають стабільного місця в основному складі, тільки того у було потрібно. І якщо прудконогий Дентіньо відверто пожалів тернопільську публіку не реалізувавши чистий вихід віч-на-віч, то вже в наступному епізоді Бернард записав на свій рахунок дубль, майстерно перекинувши м’яча через стінку та поціливши точнісінько в «дев’ятку» (0:3).

Вже через кілька хвилин після голу Бернарда повинен були забивати Дентіньо після зрячого пасу Бернарда, але перший пробив головою повз ворота, а також Ісмаїлі, котрий поцілив у штангу. Удар Ігоря Курила після штрафного виявився слабкою втіхою для господарів, адже м’яч без проблем забрав у руки Сарнавський.

Ну а далі настав бенефіс Коваленка. Спочатку він ювелірним пасом знайшов у штрафному майданчику Андрія Борячука, якого оборонці ФК Тернопіль забули і той вгатив м’яча у ворота (0:4). А буквально за хвилину той ж Коваленко скористався розбалансованою обороною муніципалів та забив п’ятого гола для «Шахтаря».

Отож, 0:5 – цілком залужена і справедлива перемога Шахтаря.

Тернопіль — Шахтар 0:5
Голы: Малишев, 34, Бернард, 47, 60, Борячук, 75, Коваленко, 77

Тернопіль: Чернобай, Курило, Атласюк, Клекот, Соколовський, Кондзьолка, Гаврилюк (Громяк, 78), Кривий, Сороцький, Богданов (Чорний, 60), Полянчук (Капелян, 46).

Донецьк: Сарнавський, Кобін, Ордець, Матвієнко, Ісмаїлі, Малишев (Степаненко, 61), Коваленко, Бернард, Едуардо-к (Борячук, 65), Зубков, Дентіньо (Коробенко, 71).

Попередження: Курило, Капелян, Атласюк — Кобін, Ордець