Первая лига. Тернополь в непростом поединке обыграл Нефтяник-Укрнафту

Лідер тернополян Богданов (попереду) проти охтирчанина Листопада, фото А.Кучерука
Тернополь одержал домашнюю победу над Нефтяником-Укрнафтой (1:0) в матче 15-го тура первой лиги чемпионата Украины-2015/16.

До матчу команди підійшли зі значними втратами. Тренер ФК Тернопіль Василь Івегеш не зумів використати у грі одразу п’ятьох футболістів, чотирьох з яких (Кривий, Полянчук, Чорний, Музика) по праву можна назвати гравцями основного складу. Перший затемпературив ще перед матчем з Шахтарем, і на кілька днів його «повалив» грип. Другий – дискваліфікований, ще двоє – не в тій фізичній формі, щоб вийти на футбольне поле. Головний тренер Нафтовика Володимир Книш теж відчував певні кадрові проблеми. Зокрема, через дискваліфікацію не змогли зіграти два гравця основного складу – 33-річний захисник і капітан Леонід Бояринцев та 22-річний півзахисник Геннадій Пасіч.

До слова, футболісти Нафтовика мали б підійти свіжішими до гри в Тернополі, адже отримали повноцінних вісім днів для підготовки до звітного матчу. Чого не скажеш про тернополян, які цього тижня мали непростий візит до Києва на кубкову гру з донецьким Шахтарем і готувалися до зустрічі з охтирчанами всього три дні.

Матч розпочався дуже обережно. Гості намагалися подовгу розігрувати м’яча, натомість тернополяни якомога швидше закидали смугастого ближче до воріт суперника. Перший небезпечний момент виник на 4-й хвилині матчу, коли господарі отримали право на пробиття штрафного. Роман Гаврилюк перекинув стінку та був дуже близьким до взяття воріт, однак м’яч трішки розминувся з правою «дев’яткою» Нафтовика. Через дві хвилини лівий півзахисник господарів Артур Дорі видряпав м’яча в оборонця і вийшов практично віч-на-віч з Романом Данковичем. Однак з гострого кута Артур пробив прямо у воротаря, хоча були й інші сценарії розвитку подій. Мав забивати після вкидання ауту і кількох рикошетів Роман Гаврилюк, але тернопільський півзахисник метрів з 10-ти пробив вище воріт. Гості відповіли небезпечним виходом Валерія Сторубльовцева, якого лише на мить випередив кіпер ФК Тернопіль Сергій Чернобай, котрий з другої спроби зумів забрати м’яча в руки. Десь хвилин п’ятнадцять на полі було глибоке затишшя. І лише на 32-й хвилині Артур Дорі підірвав не чисельну публіку з місць. Його потужний удар з 22-ох метрів у нижній кут воріт змусив серйозно попрацювати кіпера гостей Данковича. Той же Дорі витягнув практично безнадійний м’яч після подачі штрафного Віталієм Богдановим, але скинувши смугастого під удар Гаврилюку, удар у того відверто не вдався.

Практично перша атака у другому тайму стала результативною. Віталій Богданов зробив навісну передачу зі штрафного ледь не від бокової лінії. А Ігор Сороцький зігравши на випередження, ударом головою переправив м’яча в ворота (1:0). Далі команди відверто засушили гру, господарі ще по інерції спробували атакувати, але Сороцький, Дорі, Богданов свої епізоди не змогли довели до логічного кінця. Натомість всі зусилля охтирчан зупинялися на підступах до воріт ФК Тернопіль, захист якого діяв дуже обережно. Так тривало до 79-ї хвилині, коли на рівному місці друге попередження (за відкидку м’яча після свистка) отримав Ігор Сороцький. Гості активізували, провели кілька гострих флангових атак, але дуже впевнено на останніх хвилинах діяли Ігор Курило та Сергій Чернобай. До того ж гостро контратакували тернополяни. Зокрема, запам’ятався потужні удари з середньої відстані Віталія Богданова та Тараса Гром’яка, після яких м’яч проходив у кількох сантиметрах від стійки.

Підсумковий результат матчу 1:0 на користь тернополян дозволив ФК Тернопіль заробити три очка до турнірної таблиці та по очках наздогнати Нафтовик. Ці команди відтепер ділять малоприємні 14-15 місця.

Варто додати, що на матчі було дуже мало вболівальників. І справа не тільки в тому, що команди не показують гідної гри. 1 листопада релігійна Тернопільщина відзначала поминальний день. Тому більшість вболівальників, очевидно, поміняли футбол і футболістів на відвідання кладовищ за для вшанування рідних та близьких. Організаторам футбольних матчів варто було б наперед подумати про подібного роду збіги, адже футбол без глядачів, по правді кажучи сумне видовище.

ФК Тернопіль – Нафтовик-Укрнафта Охтирка – 1:0

Гол: Сороцький, 48

ФК Тернопіль: Чернобай, Курило, Атласюк, Клекот, Дубчак, Кондзьолка-к, Гаврилюк (Капелян, 90+3), Богданов, Дорі (Гром’як, 82), Соколовський (Кіцак, 68), Сороцький.

Головний тренер: Василь Івегеш.

Нафтовик-Укрнафта: Данкович, Листопад, Циколія, Є. Пасіч, Вечтомов, Білий, Павелько-к, Боровик (Сондей, 61), Савін, Войцеховський (Антюх, 82), Сторубльовцев (Яременко, 61).

В.о. головного тренера: Володимир Книш.

Попереджені: Білий, 31, Сороцький, 34, Войцеховський, 40, Богданов, 59

На 79-й хвилині І. Сороцький вилучений з поля (друге попередження).

1 листопада. Тернопіль. Міський стадіон. +10 град. 400 гл.

Арбітр: Олексій Драчов (Чернігів).

Асистенти: Віктор Нижник (Вінниця), Володимир Шланчак (Городище, Черкаська обл.).