Первая лига. Полтава минимально обыгрывает Тернополь

fc.ternopil.ua
В матче 17-го тура первой лиги Полтава на своем поле обыграла Тернополь (1:0).

Початок матчу був за полтавчанами. Вони на правах господарів одразу прибрали м’яча до своїх ніг. І якщо на початках смугастий майже не доходив до рук тернопільського воротаря Сергія Чернобая (в одному епізоді оборонець ФК Тернопіль Ігор Курило зупинив прохід Богдана Семенця через центр штрафного майданчика, а в іншому – Владислав Насібулін зробив невдалу подачу зі стандарту), то далі все тривожніше було біля володінь гостей. Зокрема, повинні були господарі забивати після подачі з кутового, однак під удар кинулося одразу двоє тернопільських оборонців і ціною неймовірних зусиль небезпеку було ліквідовано. А незадовго, після вкидання м’яча з ауту, Максим Зеленевич пробив головою, але на удар зреагував Сергій Чернобай, забравши м’яча до рук. І коли, здалося, гості відійшли від стартового тиску (два небезпечні простріли Артура Дорі та перспективна позиція у Романа Гаврилюк, яку він не використав, забарившись з ударом та неточний удар головою Василя Чорного), полтавчани відкрили рахунок. Андрій Дубчак, пішовши у центр поля, покинув свою зону лівого захисника. Миттєвою передачею партнери по команді знайшли вільного Дениса Фаворова, котрому не склало зусиль гарматним ударом без жодної опіки з боку тернопільських оборонців поцілити у рамку воріт (1:0).  Гравці ФК Тернопіль не знітилися і масово пішли відіграватися. У ці хвилини в них були два небезпечні, але не точні удари по воротах від Віталія Богданова та Ігоря Сороцького. Забувши про захист, гості ледь не отримали ще один гол у свої ворота. Кіпер Сергій Чернобай у ситуації, яка не вимагала цього, невиправдано покинув ворота. Полтавчани перехопили м’яча, але пробиваючи в один дотик Богдан Семенець не поцілив у ствір. А на останній хвилині першого тайму тернополяни отримали право на перспективний штрафний удар за метрів 23-ти від лінії воріт. Однак хитромудрий розіграш у якому брало участь три гравці завершився тим, що м’яч після удару Віталія Богданова прийняла на себе стінка складена з гравців ФК Полтава.

По перерві полтавчани намагалися зберегти для себе переможний рахунок, натомість тернополяни великими силами йшли вперед. Однак за перші хвилин 15-ть нічого путнього, окрім кількох прострілів, вони не створили біля володінь Мирослава Боня. І ось, у матчі, стався мабуть, ключовий момент. У карному майданчику під час подачі кутового, боротьбу за позицію вели нападник гостей Ігор Сороцький та півоборонець господарів Артем Недоля. Арбітр для вгамування пристрастей показав обом гравцям по жовтій картці. Для тернополянина вона виявилася другою в матчі і він змушений був залишити поле. І ці хвилини лідерські якості проявив «свіжий» тернополянин Сергій Полянчук, який постійно намагався створювати гостроту в атакувальних діях. Зокрема, в одному епізоді з вбивчої позиції йому звалився м’яч з ноги і удар пройшов мимо цілі. А в іншому, Сергію дещиці не вистачило, що дістатися до м’яча після зручної передача Тараса Кривого, яка розрізала весь полтавський захист. А на 83-й хвилині матчу стався доволі суперечливий епізод. Після подачі кутового Романом Гаврилюком, повітря виграв все той ж Полянчук. На шляху м’яча став оборонець ФК Полтава, який, здавалося, вибив м’яча рукою перебуваючи вже у воротарському майданчику. Однак арбітр цього не побачив. На цьому, як такий футбол закінчився…

Загалом, дії судді з Києва викликали багато нарікань, як з одного, так і з іншого боку. В багатьох епізодах, втративши нитки гри, Володимир Новохатній роздавав картки направо і наліво. В сумі команди на двох отримали 10(!) попереджень та два вилучення. Показовою була «потасовка» за участю тернопільських оборонців Дубчака та Курило (отримали по «гірчичнику») та екс-тернополянина, а нині нападника ФК Полтава Богдана Семенця…

ФК Полтава – ФК Тернопіль – 1:0
Гол: Д. Фаворов (20)

14 листопада. Полтава. Стадіон «Локомотив». 700 гл. +3 град

ФК Полтава: Бонь, Парамонов, Кравченко, Фаворов, Недоля (Ковальчук, 81), Іванов, Зеленевич, Насібулін (Прокіпчук, 60), Ковтун, Зозуля, Семенець (Масалов, 71)

ФК Тернопіль: Чернобай, Курило, Атласюк, Клекот (Гром’як, 80), Дубчак, Чорний, Гаврилюк, Богданов, Соколовський (Полянчук, 52), Дорі (Кривий, 68), Сороцький

Попереджені: Іванов, Недоля, Насібулін, Кравченко, Прокіпчук – Дубчак, Курило, Сороцький, Чорний, Полянчук