Геліос на «жилах» переміг ФК Тернопіль

Капітани команд Лобойко та Кондзьолка на передматчевій "нараді" з арбітрами, фото А.Кучерчука
Харківський Геліос у 18-му турі першої ліги здобув виїзду перемогу над ФК Тернопіль – 1:0.

Останній матч 2015 року в Тернополі пройшов на важкому полі. Після затяжних дощів газон тернопільського стадіону нагадував болотяне місивом. Особливо важким він став після першого тайму, коли команди його серйозно потоптали. За таких умов на перший план вийшли фізичні кондиції футболістів, які кращими виявилися у гравців харківського Геліоса, які й святкували «робочу» перемогу 1:0.

На відміну від колеги з Харкова, тернопільський коуч Василь Івегеш не зміг залучити до гри двох дискваліфікованих гравців основного складу – атакувального півзахисника Ігоря Сороцького та флангового захисника Андрія Дубчака. До позитивних новин з табору ФК Тернопіль варто віднести те, що повернувся до основи капітан команди Андрій Кондзьолка, якого останнім часом турбували болі в спині. Що ж до наставника «сонячних» Сергія Сизихіна, то команда цілеспрямовано готувалася до поєдинку в Тернополі. Винятком був лише найдосвідченіший гравець команди Віталій Бордіян. Захисник Геліоса посеред тижня брав участь у товариському поєдинку національних команд Азербайджану та Молдови (провів на полі всі 90 хвилин).

Матч у Тернополі розпочався без розвідки. Вже на першій хвилині після дальнього вкидання м’яча з ауту тернополянином Віталієм Богдановим (штатний «вкидальник» аутів Андрій Дубчак цей матч пропускав через дискваліфікацію) смугастий дістався до Степана Клекота, однак тому удар відверто не вдався. Буквально за хвилину після навісу зі штрафного Романа Гаврилюка, гості вибили м’яча, але недалеко від воріт. Того підхопив Артур Дорі, обіграв на фланзі опонента і прострілив на Ігоря Курила. Лібера тернополян у силовій боротьбі оборонці Геліоса поклали на газон, однак арбітр показав, що потрібно продовжувати гру.

Гості відповіли не менш гострими випадами. Вадим Абєлєнцев після прострілу з правого флангу не потрапив по м’ячу, в епізоді коли потрібно було забивати. Але шкіряний дістався до нападника Сергія Кравченка, удар якого заблокував Степан Клекот.  Ще одного разу Кравченко намагався один в один обіграти Ігоря Курила, однак в останній момент нападник харків’ян навісив на партнера – м’яч перехопив Сергій Атласюк, вибивши його головою на кутовий. А в іншому епізоді партнерів по команді підстрахував тернопільський кіпер Сергій Чернобай, коли від центральних оборонців втікав Вадим Абєлєнцев.

Тернополяни не залишилися в боргу. З довгою передачею Клекота не змогли справитися двоє оборонців. З-під них вискочив Віталій Богданов, обробив м’яча, але пробив поруч зі стійкою. Ще раз футбольний Бог був на боці гостей після далекого штрафного. Ігор Курило, чи то подав, чи то пробив. М’яч нікого не зачепивши всього в кількох сантиметрах розминувся з воротами. Також свій момент мав Роман Гаврилюк. Після навісної подачі Артура Дорі, повітря виграв тернопільський півзахисник, однак удар головою Гаврилюка у нижній кут воріт витягнув кіпер харків’ян Артур Денчук.

На початку другого тайму була силова боротьба у центрі поля, без особливого загострення. Перший гольовий момент виник лише на 55 хвилині. Це Роман Гаврилюк подав зі штрафного, а Артур Дорі виграв повітря, але пробив головою трішки не влучно.  А через десять хвилин на лінія штрафного майданчика м’яча прийняв Віталій Богданов. У боротьбі з оборонцями нападник відпасував на Гаврилюка, однак той пробив у захисника. А коли Богданов намагався другим темпом продовжити атаку, його взяли в коробочку два опікуни і відтіснили від м’яча. Гості відповіли двома напів моментами. Спочатку нападники Геліоса запресингували Сергія Атласюка, який помилився, але одразу виправив свій промах, вибивши м’яча на кутовий. Натомість після корнера надійно зіграв Юрій Соколовський. А на 66-й хвилині навіс-удар Богданова з правого краю атаки знайшов штангу після того, як м’яча ніхто, ні з боку тернополян, ні з харків’ян не зачепив. У зворотній контратаці Вадим Абєлєнцев та Сергій Кравченко виходили на одного Степана Клекота. Ціною жовтої картки тернопільський оборонець ліквідував небезпеку. Далі дві небезпеки було від Артура Дорі. В одному випадку його удар з гострого кута пройшов повз ворота, в іншому – півзахисник ледь не закинув м’яча за «комірець «харківському кіперу. А далі активністю відзначилися гості. Якщо Юрій Соломка не переграв Сергія Чернобая під час виходу ві-на-віч, то Віталій Іванко ударом головою таки замкнув дальню стійку (0:1). У цьому епізоді, як не закрив свою зону оборонець Клекот, так і Чернобай заграв не надійно, адже м’яч був не надто складний. Могли гості ще раз відзначити, коли від центра поля втікали двоє їхніх атакувальних гравців, однак спринтерський забіг Юрія Соколовського не дозволив гостях навіть пробити по воротах (оборонець зіграв у підкаті). А на останніх секундах суддя міг призначити пенальті у ворота харківської команди за гру рукою. Однак Денис Шурман порахував, що після прострілу Дорі, м’яч знайшов руку. Так матч і завершився мінімальною перемогою Геліоса…