Сумы и Нива не выявили победителя в битве аутсайдеров

fcnyva.com
Сумы и Нива сыграли вничью (1:1) в матче 18-го тура первой лиги чемпионата Украины-2015/16.

Дивна ця тернопільська Нива. То програє вісім матчів поспіль, то чотири матчі не знає гіркоти поразок. Більшість фахівців махнули вже на неї рукою, мовляв, маємо першого претендента на виліт з першої ліги. Однак головний тренер Петро Бадло не опустив рук. І результати роботи досвідченого в минулому футболіста наприкінці календарного року принесли результат. І нехай Ниві ще потрібно прикласти багато зусиль, щоб залишитися в першій лізі, але матч у Сумах (як і три попередні) показав, що в найважчу хвилину футболісти здатні на маленький подвиг. Програючи у свого головного конкурента за місце під сонцем, гравці Ниви знайшли у собі сили «вигризти» нічию – 1:1.

Незважаючи на те, що командам довелося грати на важкому футбольному полі стадіону «Ювілейний», гравці показали добротний атакувальний футбол, який, зазвичай, не властивий колективам, які обіймають два останні місця в турнірній таблиці.

Гру команди почали без розвідки. Незважаючи на те, що наставник тернополян Петро Бадло наголошував своїм підопічним на надійній грі в захисті, ті вже на 4-й хвилині отримали гол у власні ворота. Це Дмитро Богачов вправно зіграв на добиванні головою після того, як тернопільський кіпер Єгор Попович відбив м’яча перед собою, потягнувши перед тим непростий удар у дальній кут від Дмитра Олійника. Тернополяни відповіли небезпечним випадом після помилки центральних оборонців господарів, які фактично подарували м’яча Данилу Жицькому. Той переадресував смугастого на Ростислава Волошиновича, але атакувальному півзахиснику Ниви удар як слід не вдався і м’яч без проблем забрав воротар ПФК Суми Ярослав Важинський. Далі настала 15-ти хвилинка господарів поля, які створив щонайменше чотири гольових моменти. Спершу Іван Гребенюк замикав гостру прострільну передачу з правого краю атаки, але захисник Ниви на спині і надійна гра тернопільського воротаря, завадила сумчанину відзначитися. Ще один раз Попович зіграв вдало, коли підстрахував своїх центральних оборонців, які проґавили форварда господарів Олександра Лебеденка. А після обрізки на чужій половині поля Віталія Бадла, пішов фланговий простріл, який у два дотики замикав Богачов, але його удар з гострого кута прийшовся прямо у воротаря. І лише після того, як тимчасово флангами помінялися півзахисники Волошинович і Жицький, тернополяни створили небезпеку. Спершу, Іван Мучак метрів з восьми пробивав по воротах, але в рамку не влучив. Далі удар з гострого кута завдавав Гудак і теж цілі не досяг, як, до речі, і постріл з середньої відстані Ігоря Озарківа. А от гармата від Андрія Кухарука у рамку потрапила, але на шляху м’яча став сумський кіпер Важинський, котрий з другої спроби його накрив. Виручив воротар ФК Суми і коли технічно пробивав штрафний удар, перекинувши м’яча через стінку, найдосвідченіший гравець Ниви Озарків. У ці хвилини господарі спромоглися на два пристойні моменти. В першому випадку захисники Ниви залишили одного за метрів 10-ть від воріт Гребенюка, однак вкотре в матчі дива реакції зумів продемонструвати Єгор Попович. В другому – Гребенюк потужно пробив майже з нульового кута. Воротар Ниви не зумів спіймати м’яча в руки, але Олійнику забракли миті, щоб переправити того у ворота.

У другому таймі коуч гостей Петро Бадло зробив деякі перестановки на полі, які значно покращили гру. Футболісти стали більше рухатися, як наслідок виникало ще більше гольових моментів біля воріт ФК Суми. Господарі, в складі яких було чимало молодих футболістів, почали програвати єдиноборства, втратили перевагу у середині поля, тому до певної міри гол тернополян виявився справедливим. Однак розповімо все за порядком… А він говорить про те, що в дебюті другої 45-хвилинки гравців лінії оборони Ниви помилялися в простих ситуаціях, але гостинні господарі за це їх не покарали. І лише після цього ініціатива повністю перейшла до Ниви. Чого варті супер моменти, які мали Іван Мучак та Андрій Фаюк (після перерви гості стали грати у два форварди). Потужний Мучак у силовій манері виборов м’яча, вийшов віч-на-віч з Важинським, навіть обвів його, але пробиваючи на порожніх воротах примудрився у ціль не влучити. Не потрапив у ворота, які вже ніким не були захищені, Фаюк котрий завдавав удару знаходячись уже у воротарському майданчику. І все ж активність тернополян було винагороджено. Лівий півзахисник Ниви Роман Гудак виконав навісну флангову передачу ледь не від кутового прапорця. М’яч відбившись від захисників, потрапив до Фаюка. Андрій одним дотиком обробив м’яча, а іншим – потужно і, що найголовніше точно пробив (1:1). Але наприкінці матчу саме господарі могли вирвати перемогу. Спершу, провалом у центральній зоні тернопільського захисту мав скористатися Лебеденко, але метрів з 15-ти пробив вище воріт. А незадовго розлога атака ФК Суми, з передачею з центральної зони на фланг, пасом п’ятою та наступним навісом, завершився ударом головою Гребенюка. Івана ніхто з оборонців Ниви не тримав, однак він з лінії воротарського майданчика пробив повз ціль. І, насамкінець, в компенсований арбітром час лише дива реакції Поповича не дозволили м’ячу потрапити у рамку воріт Ниви.

Загалом матч завершився цілком справедливою нічиєю. Про це, між іншим, сказали на прес-конференції тренери команд Юрій Ярошенко та Петро Бадло. Останній цілком резонно пожалкував, що перша частина сезону вже закінчилася. Адже команда на ходу і могла б ще не одне очко здобути. Але тим не менша, прогнозує Петро Климентійович, через зиму Нива доукомплектується, проведе плідні збори і гратиме не гірше, ніж в останніх чотирьох матчах. Також вірить у свою команду і її майбутнє наставник ФК Суми…