Багатскіс: «Матчі проти Австрії та Угорщини на 100% показали наші сильні та слабкі сторони»

...

Збірна України після двох турів відбору на Євробаскет-2021 має одну перемогу та одну поразку.

Багатскис Киев-Баскет

Айнарс Багатскис (по центру), facebook.com/kyivbasket

Головний тренер збірної України Айнарс Багатскіс поділився враженнями від стартових матчів відбору до чемпіонату Європи-2021 з баскетболу.

У першому турі синьо-жовті перемогли Австрію (88:73), а у другому матчі програли Угорщині (60:62).


Які ваші враження від роботи зі збірною України у першому ігровому вікні?

— Якщо б була перемога в матчі проти Угорщини, був би дуже хороший настрій. Ми провели разом цілий тиждень, я бачив як гравці поводять себе один з одним, як вони спілкуються. Це дуже хороша та цінна інформація. Є, звичайно, певний негатив після поразки. Будь-яка поразка — два очки, чи 20 — не важливо, це поразка. Потрібно зробити висновки, зрозуміти чому програли, хоча ці дві гри на 100% показали наші сильні та слабкі сторони.

Ми побачили, де у нас є проблеми, особливо, коли команда суперника грає розумно, збиває темп і змушує нас грати у позиційний баскетбол. Тоді у нас з’являються певні проблеми. У нас є дуже й дуже хороші великі гравці — вони набрали 2/3 командних очок у матчі з угорцями. Але баскетбол починається з маленьких гравців — продуктивності задньої лінії нам не вистачало. Це була лише одна гра, потрібно, знову ж таки, зробити висновки, заспокоїтись і за півроку зібратися знову.

— Які наші сильні сторони угорцям вдалося нівелювати?

— Наша сила у передній лінії, особливо у тому складі, який у нас був цього року. Враховуючи те, що поза заявкою залишився Кравцов, можна говорити про те, що у нас ще є і підсилення. Обидві команди готувались до протистояння з нашими бігменами, угорці, зокрема, зробили заміну і привезли до Запоріжжя великого гравця. Він відіграв 6-7 хвилин, але, насправді, це велика справа, він своїй команді допоміг. Але баскетбол, як я вже казав, починається з маленьких: наскільки швидко ти переходиш від захисту до нападу, наскільки швидки знайдеш передачею свого великого.

У нас неймовірний потенціал, коли у нас у складі Герун, Пустовий, дуже сильний матч в позиції 4-го номера провів Бобров, хоча, як ми знаємо, більшу частину сезону в Іспанії він проводить на позиції 5-го номера. Він зміг адаптуватись і дуже часто саме за рахунок його гри, ми тримались у матчі з Угорщиною. Нам дуже не вистачало Мішули та Санона. Їх енергія дала б нам швидкий перехід до нападу, ми могли б прискорювати гру. Думаю, якщо б у нас було ще 2-3 хвилини у нас би все було добре. Але команда Угорщини зіграла доволі розумно. Їх гра як раз будувалася від маленьких гравців, від їхнього кидка.

Нам потрібно думати, як зміцнити свої позиції у задній лінії. Зараз я думаю, що можливо потрібно було зіграти маленьким складом. Але гра цього не потребувала… Наші великі набирали очки, до нашої гри у захисті не може бути претензій, але не можна виграти гру лише захищаючись. Захист розвиває напад і тут має бути баланс. Цього нам вистачило.

Після матчу не пошкодували, що усе ж таки вирішили не використовувати Славу Крацова?

— Ні, адже, знову ж таки, наші великі набрали 2/3 командних очок. Фактично та практично не дуже легко використовувати проти невеликої команди двох центрових. Задля цього потрібно більше часу, більше тренувань, щоб адаптуватися. Якщо випускати двох п’ятих номерів, вони будуть заважати один одному. Ми мигло запросити Фесенка, Коренюка, ще когось — в Україні вистачає великих гравців, які грають на високому рівні.

У нас було багато потенційних дебютантів у розширеному ростері, ігровий час отримав Віталій Зотов. Як оцінете його гру?

— Мені дуже сподобалось, як він грав. Він серйозний гравець, з яким я працював вперше. Але Віталій Степановський працював з ним раніше і зараз тренує його в клубі. У нас була вакантна позиція розігруючого і за ці тренування, які у нас були, ми намагалися зрозуміти, хто краще нам підійде за стилем гри. Можливо, у другій грі нам не вистачало ще одного дебютанта Сидорова, який може зіграти пік-н-рол. Після гри, звичайно, махати кулаками дуже легко, нам є про що подумати.

Як оцінете гру Пустового, за яким скучили у збірній і який отримує мало ігрового часу в Барселоні?

— Мені дуже сподобалось ставлення Артема до роботи. Він приїхав з величезним бажанням, позитивом та енергією. І іноді він навіть занадто старався там, де потреби у цьому не було. Його бажання підтверджує лише те, що Україна для нього, як і для інших гравців, це не просто слово. Відчувалося, так, що іноді у дрібницях йому не вистачало ігрового ритма, особливо під час першого матчу. Коли ти граєш, ти завжди знаєш на крок вперед, що ти робитимеш в ігровій ситуації. Ну а в другій грі у нього вже виходило набагато краще. Я, чесно кажучи, не розумію тренера Барселони. Артем, як на мене, має грати і він довів, що відповідає статусу гравця цього клубу.


27 лютого збірна України зіграє проти Словенії у гостях. Після двох турів команда Айнарса Багатскіса посідає друге місце у своїй відбірковій групі.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Офіційний сайт Федерації баскетболу України

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 марта, 15:22
2
28 марта, 15:22
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?