Мурзін: «Якби ж Україна зіграла найсильнішим складом…»

Євген Мурзін, fiba.basketball
Чемпіонат Європи з баскетболу ще продовжується, але збірна України вже повернулась додому. Більше того головний тренер збірної України Євген Мурзін вже підвів підсумки турніру.

Навіть якщо ви ніколи не були в Федерації баскетболу України, довго шукати місце проведення прес-конференції не доведеться. Щойно відчинились двері на третьому поверсі будівлі Палацу спорту, як відразу стояв стіл з плакатом.

Далі йти не треба.

Напередодні початку Євробаскету саме таке прогнозували й збірній України. Вона повинна була показатись в коридорі, послухати інших та швиденько піти. Нема чого заходити далі, там немає місця.

Проте збірна України здивувала своїм виступом, адже змогла вийти до 1/8 фіналу, перемігши Грузію та господарів групи Ізраїль. Навіть поразка від Словенії не змусила вважати виступ на турнірі невдалим. Більше того, самі гравці у своїх коментарях в соцмережах говорили, що вони зуміли позакривати роти хейтерам команди.

Євген Мурзін назвав себе максималістом. «У мене є мрія виступати на Олімпіаді, чемпіонаті світу, зайняти хоч якесь призове місце. Я б хотів цього прямо зараз, але розумію ситуацію».

За словами Мурзіна, команда могла розраховувати на більше, якби зібрала найсильніший склад. «Мені б дуже хотілось, якби на турнір поїхав найсильніший склад. Проте через травми ми втратили Кирила Фесенка та Сергія Гладиря, так і не зіграв Пух Джетер, на якого я дуже розраховував, не змогли приїхати гравці з НБА. На турнірі зіграли буквально всі, хто зміг приїхати». Дійсно з попереднього списку у заявку потрапили всі, по-справжньому відсіювати нікого не треба було.

Щодо розбору ігор Мурзін був не особливо оригінальним. Не вдалось втримати Денніса Шрьодера з німцями, не вдалось закрити периметр Італії Марко Белінеллі. Тренер був дуже задоволений грою проти Грузії, де Україна була явним аутсайдером напередодні, але безпосередньо гру показала сильну та зуміла перемогти.

Євген Мурзін, fiba.basketball

Відповідь на запитання, чого не вистачило, аби перемогти Словенію, була тією ж – не вистачило найсильнішого складу.

«З повною відповідальністю скажу, що наші гравці з НБА хочуть грати за збірну. Не хочуть їх агенти, тренери команд, яким би хотілось, щоб вони провели літо на місці, а не їхали в збірну з ризиком отримати травму».

Варто розраховувати, що в майбутньому все ж Україна збереться у найсильнішому варіанті.

Проте до тих гравців, що були в команді у нього немає жодних претензій. А деяких з них варто взагалі відзначити тільки гарними словами. Наприклад, Артем Пустовий показав таку гру, яка вразила не тільки українських вболівальників баскетболу.

«Багато людей питали, хто це такий. Навіть Грег Поповіч, який був на багатьох матчах, цікавився персоною Пустового. Я завжди вірив у цього хлопця, але з Кирилом Фесенком та В’ячеславом Кравцовим у складі йому важко були отримати багато ігрового часу. Проте помітно, що він прогресує».

Артем Пустовий, fiba.basketball

Відзначив Мурзін й гру Дениса Лукашова, героя матчу з Грузією, але й сказав, що це не знімає необхідності натуралізації гравця на позицію першого номера. «Я вдячний Олександру Липовому, який багато грав на цій позиції, але одного гравця на позиції першого номера замало». Збірна України й надалі шукатиме гравця в задню лінію.

Завершення циклу завжди наштовхує на запитання щодо майбутнього. Тренерів можуть звільнити чи вони йдуть самі. Але по ходу прес-конференції це запитання відпало саме по собі. Мурзін точно говорив так, що не залишав сумнівів: саме йому керувати майбутнім команди. Він вже отримав інформацію щодо молодих гравців, він буде приймати участь у пошуках легіонера, він вже багато знає про майбутніх суперників збірної України у відборі.

Точно впевнений Мурзін у виборі не везти молодь здобувати досвід уже на цей турнір. «Хлопці, які проходили відбір, заслужили зіграти на Євробаскеті».

Врешті-решт, у цій команді багато досвідчених гравців, «для яких цей Євробаскет може бути останнім в кар’єрі». Збірній України потрібне оновлення та омолодження складу. «Зміни будуть, але про їх кількість я поки говорити не можу. Мені потрібно переварити цей турнір та опрацювати інформацію від тренерів інших збірних».

Євген Мурзін, fiba.basketball

Суть таких прес-конференцій зводиться до двох основних запитань: наскільки ви задоволені виступом та що далі. Відповіді насправді не було. Але зважаючи на те, що кілька разів під час прес-конференції Мурзін повторював «не найсильніший склад», то й остаточна оцінка не може бути сталою. Завжди буде якби.

А що стосується другої частини, то ту все ніби просто. Далі – буде.У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?