УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
15 августа, 15:22
1666
7
1666
15 августа, 15:22
Лента новостей

Український менталітет невдахи

...
Український менталітет невдахи
fiba.com

Ігор Бойко стверджує, що жіноча збірна України з баскетболу сама себе знищила, та шукає проблеми в психології українців.

Секрет Таїсії Удоденко в успішній першій грі турніру з Чехією був простим – вона хотіла довести, що не гірше сильної натуралізованої американки Кії Вон. Удоденко ніколи не грала центрову, але через відсутність номінального п’ятого номера в команді змушена увесь турнір зіграти там.

Її суперницями в перших іграх були Вон та інша американка Санчо Літтл, яка грає за Іспанію. Саме в протистояннях з ними Удоденко виросла в одного з найкращих гравців турніру, показавши неймовірно ефективну гру в матчі з Угорщиною. Запас упевненості допомагав її набирати очки ефектними кидками та знущатись з високих центрових суперника.

Допоки Удоденко перебувала у ролі тієї, кому потрібно щось доводити, кому хочеться щось доводити, вона грала просто неймовірно. Але тільки-но примірявши роль фаворита, все змінилось. Це не тільки особистий випадок, це сталось з усією командою. Приклад Удоденко був показовим.

У грі проти Словаччини Україна була явним фаворитом – це була не помилка. Команда ще перед початком чемпіонату входила у список топ-6 найкращих у Європі та могла претендувати на великий успіх. Про це говорили і тренер, і гравці, і всі, хто більш-менш добре слідкував за її розвитком та успіхами.

Не перший раз якась українська команда стикається з роллю фаворита на якомусь турнірі в різних видах спорту. Було вдосталь сильних команд у футболі чи баскетболі, проте ніяких успіхів здобуто не було. Роль фаворита – не для України.

Сам лише менталітет не може бути виправданням, але це коренева проблема невдач. Аліна Ягупова у інтерв’ю перед початком турніру неодноразово наголошувала, що потрібно виправдовувати думку експертів, які пророкували України успіх на чемпіонаті. Оце бажання щось комусь доводити, нехай навіть самому собі – основа всіх успіхів українських команд на міжнародній арені.

Воно постійно тримає в тонусі та потребує максимальної концентрації та бажання. Довести, що ти не гірший за когось-там – основа успіху. Це психологічна особливість андердога. Адже у фаворита зовсім інший спосіб мислення, йому треба доводити, що він кращий за інших.

Речі, начебто близькі за значенням, насправді є абсолютно різними. Український менталітет дозволяє розслабитись у ролі фаворита. У цьому ніби й немає нічого дивного, все ж важко постійно тримати себе в напрузі та викладатись на всі 100%, якщо граєш проти слабших за тебе суперників.

Проте вічні фаворити мають запас професіоналізму, запас вольових якостей та бувають готові до таких ситуацій. Збірна України, безперечно, сильніша за Словаччину, але вона їй програла. Вона не змогла довести, що сильніша за Словаччину, бо вже готувалась до позиції андердога доводити те, що може бути не гіршою за Францію.

Давня історія всіх невдач сильних збірних України. Вони мають великий потенціал та можливості топ-команди, але оскільки це одинарні випадки, то команда виявляється абсолютно не готовою до того, щоб підтримувати такий статус.

Не можна бути невдахами завжди, а потім зібрати сильну команду на один турнір та відразу стати фаворитами. Парадоксально, що можна навіть виграти цей турнір, але при цьому здивувати всіх. Здивувати навіть себе. Але залишатись аутсайдерами.

І цей шлях більше підходить Україні, ніж виправдовувати статус фаворита.В Украине запустился новый спортивный канал - Setanta Sports. Читайте, где его можно смотреть.

Добавить комментарий
Читайте также
29 июля, 14:51
2405
10
29 июля, 14:51
15 августа, 14:59
694
15 августа, 14:59
15 августа, 12:59
531
1
15 августа, 12:59
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?