Sportarena

Sport Arena дивиться в майбутнє, оцінюючи перспективи жіночої збірної України після вильоту з Євробаскету.

Коли у теперішньому виникають проблеми, завжди є привід поговорити про майбутнє. У випадку цієї збірної України дуже шкода саме через сьогодення, адже команда насправді мала усі шанси досягти успіху на цьому турнірі.

Запитання щодо тренера

Оскільки команда була претендентом на найвищі місця, але не змогла вийти навіть до чвертьфіналу, то питання про зміну тренера треба хоча б розглядати на якомусь рівні.

Проте швидше за все усі відповідальні за це рішення не будуть нічого робити нашвидкуруч. Можливо, у Володимира Холопова не все вийшло безпосередньо на Євробаскеті, проте й відразу звільняти тренера ніхто не стане.

Після сильного відбору та зміни відношення до команди Холопов точно заслужив ще один шанс. Він сам після гри зі Словаччиною говорив, що готовий продовжувати працювати й надалі. Якщо йому нададуть цю можливість. Дуже мала ймовірність, що зміни на позиції головного тренера відбудуться прямо зараз.

Запитання щодо Ягупової

Допоки в збірній України залишається Аліна Ягупова, вона завжди буде претендувати на щось значуще. Від участі у чемпіонатах світу, Олімпійських іграх до навіть перемог у цих турнірах.

Гравця такого високого рівня немає не тільки в Україні, але, можливо, й в усій Європі. Окрім індивідуальних якостей Ягупова демонструє велике бажання здобувати успіхи в команді та вести партнерок за собою.

Зараз їй лише 25 років, любов до гри навряд чи подінеться. В наступні щонайменше п’ять років Ягупова буде топ-гравцем та лідером збірної. І усю побудову гри потрібно знову ж робити, зважаючи на усі сильні та слабкі сторони Аліни.

Запитання щодо першого номера – легіонера

Мабуть, не знайдеться жодної людини, хто б сказав, що запрошення Дандри Мосс себе виправдало. Американці відводилась велика роль в командній грі, проте у жодному аспекті Ді не виправдала сподівань, проваливши турнір за очками, грі в обороні та в організації атак.

Але наступним пойнт-гардом збірної Україи також буде легіонер. У своєму інтерв’ю Холопов говорив, що потрібен гравець рівня Ягупової, щоб трохи розвантажити Аліну. Якщо Мосс грала безплатно чи за якісь копійки, то за гравця рівня Ягупової треба буде немало заплатити. Це має бути хтось з Жіночої НБА.

Вибір сильних перших номерів там великий, проте й платити доведеться.

Чи є в Україні баскетболістки, які здатні взяти на себе цю роль? Ні. Зважаючи на слова, що перший номер повинен бути одного рівня з Ягуповою. На Євробаскеті навіть з урахуванням всіх проблем, безальтернативно першим номером була Мосс, тоді як Аріна Білоцерківська та Євгенія Спітковська глибоко сиділи в запасі та майже не отримували шансів.

У Холопова не було ніякої віри у них, найкращих пойнтгардів України. Що вже говорити про Ольгу Краєвську чи Наталю Колотовську, яка навіть до розширеного списку не потрапила. Серед молодих гравців не так багато претендентів на роль першого номера, усі найкращі гравці – чи другі номери, чи високі в передній лінії.

Можливо, є варіанти з використанням на позиції першого номера самої Ягупової. Проте це точно її не розвантажить, а додасть ще більше роботи.

Тому першочерговим завданням до боротьби за Євробаскет-2019 стане пошук потрібного гравця на роль першого номера.

Запитання щодо важливості збереження якнайбільше цих гравців

Жіночий спорт має свої особливості. Тут завжди є шанс піти в декрет чи зіткнутись з іншими проблемами. Тому кожен рік состав команди може змінюватись дуже сильно.

Важливо до інших великих турнірів зберегти якнайбільше цих гравців, які брали участь у цьому чемпіонаті. Наступного разу вони будуть підходити до ігор зовсім з іншою психологією та готовністю грати не тільки за рахунок статусу та рівня. Вони обов’язково запам’ятають, як вони були фаворитами, проте нічого не здобули, тому спробують виправити ситуацію.

Безперечно, не всі з них будуть грати через 2, 3 чи вже точно 5 років. Проте жінки зазвичай можуть продовжувати кар’єру довше чоловіків, демонструвати свою найкращу гру у 30 років та більше.

Олеся Малашенко та Ольга Мазніченко 1991 року народження, трохи старші – Катерина Дорогобузова та Таїсія Удоденко. Всі вони важливі гравці теперішньої команди, які цілком можуть грати за команду ще не один рік. Та й взагалі лише Анні Ольховик зі складу команди виповнилось 30 років, причому прямо по ходу турніру.

Олеся Малашенко, фото fiba.com

Є ще кілька гравців з досвідом, які ще точно не сказали свого останнього слова та у майбутньому можуть принести користь.

Запитання щодо молоді

Незважаючи на те, що розвиток жіночого баскетболу в Україні переживає не найкращі часи, а ця сильна команда створилась швидше не завдяки, а всупереч, в Україні є перспективні молоді баскетболістки.

Навіть зараз до складу потрапили молоді Віта Горобець та Ольга Яцковець, для яких важливо було побувати на Євробаскеті та побачити турніри найвищого рівня. Обидві вони в майбутньому можуть принести немало користі збірній.

Цього року на Євробаскеті зіграє ще одна перспективна збірна 1997 року народження, кістяк якої складають здібні дівчата: та ж Яцковець, Крістіна Карп, Вікторія Кондусь, Юлія Мусієнко, трохи старші Тетяна Юркевічус, Наталя Скорбатюк.

fiba.com

Особливо варто відзначити Міріам Уро-Нілє, яка б обов’язково поїхала на цей турнір, аби не розрив ахілу в кінці чемпіонату України. Перспективний форвард з умілим кидком та бажанням боротись під кільцями. Поки що у Міріам не було шансу показати себе на цьому рівні, але в майбутньому вона може перетворитись на важливого гравця команди.

Відповіді

Наявність Ягупової, бажання гравців збірної теперішнього складу та великий вибір молоді – все це робить перспективи жіночої збірної України великими. Проте важливо буде переосмислити усі помилки цього літа та більше їх не робити. Треба бути готовими до ролі фаворита. І тоді не буде таких розчарувань, як цього разу.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena