УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Михайлюк, Санон та інші. Перспективи українців на драфті НБА

...

За драфтом треба слідкувати особливо уважно: там буде одразу чотири українці.

Михайлюк, Санон та інші. Перспективи українців на драфті НБА
Святослав Михайлюк, 247sports.com

У ніч з четверга на п’ятницю відбудеться драфт НБА 2018 року. Українських баскетболістів й раніше драфтували, до того ж деяких з них, наприклад, Віталія Потапенка та Олексія Печерова дуже високо, а Олексія Леня в 2013 році Фінікс Санз взяли взагалі під загальним п’ятим піком.

Проте цей драфт буде особливим, адже відразу чотири українці мають шанс потрапити до команд НБА. Святослав Михайлюк, Іссуф Санон, Богдан Близнюк та Олександр Кобець можуть бути обраними цієї ночі.

Якщо говорити серйозно, то шанси є тільки у перших двох. Випускник університету Істерн Вашингтон Близнюк та гравець Черкаських Мавп Кобець просто за віком доступні для драфту, але їх шанси можна визначати хіба що на рівні статистичної похибки.

Зовсім інша річ — Михайлюк та Санон.

Святослав Михайлюк

21 рік, АЗ, в минулому сезоні — Канзас Джейхокс (НСАА)

Головна надія українського баскетболу ось уже п’ять років поспіль. Михайлюк їхав до США в якості великого таланта та гравця, який не просто рано чи пізно потрапить до НБА, але його виберуть дуже високо. У одному з найперших моків на наступний сезон після його вступу в університет Канзаса (в перший рік йому не можна було йти на драфт) спеціалісти бачили Михайлюка в топ-5.

З часом щодо оцінки його перспектив було внесено деякі корективи. Михайлюк виявився не настільки сильним у веденні м’яча, програвав американцям в атлетизмі та вмінні захищатись. Зрештою, за всі чотири роки в студентському баскетболі Михайлюк вразив хіба своїм вмінням кидати з середньої та дальньої дистанції. Це важливий навик для сучасного баскетболу, звісно, але настільки важливий, що скоро всі це будуть вміти, не тільки захисники, а й центрові та важкі форварди.

Студент-отличник. 10 лучших матчей Михайлюка в США

Лише останнього сезону в НСАА Михайлюк грав на приблизно тому рівні, якого від нього очікували до цього. Проте при виборі гравців на драфті скаути та менеджери клубів НБА дуже серйозно ставляться до віку гравців та їх попереднього досвіду. Вони краще виберуть якийсь необроблений матеріал, з якого можна ліпити потрібного гравця, ніж будуть намагатись перевчити.

Навіть у сильному драфті можна говорити про те, що 10, може, 15 чи у найкращому випадку 20 гравців мають дуже високий статус, а далі команди просто беруть потрібних їм виконавців. Михайлюк якраз підходить під цей опис «потрібного комусь виконавця», але це дуже сильно впливає на те, під яким піком його оберуть. Це однаково може бути як кінець першого раунду (останнім місцем перегляду перед драфтом у Михайлюка був Голден Стейт, у якого є тільки один пік в кінці першого раунду), так і середина, або навіть кінець другого. Насправді, тут різниці вже немає ніякої, зважаючи на те, що це буде просто вибір саме його якостей, а не безпосередньо таланту.

Тобто він може бути потрібен команді, у якої є 33-й пік та команді, у якої 53-й пік. Різниця поміж цими 20-а номерами ніби дуже велика, але насправді нічого не буде означати, якщо Михайлюка вибере команда, якій він потрібен.

Михайлюк не использовал комбайн, чтобы улучшить позиции перед драфтом

Його шанси бути обраним на драфті протягом сезону мінялись. Він потрапляв як до першого раунду, так і взагалі випадав з топ-60, але зараз все йде до того, що Михайлюка оберуть. Уорріорз, Лос-Анджелес Лейкерс, Мемфіс Гріззліз — в цих командах залишились задоволені тим, що показав українець.

Саме тому спрогнозувати пік Михайлюка вкрай важко, але його точно оберуть.

Іссуф Санон

18 років, РЗ/АЗ, в минулому сезоні — Дніпро та Олімпія (Словенія)

Іссуф Санон, eurospects.com

Ще рік тому ім’я Іссуфа Санона було відоме хіба кільком експертам за межами БК Дніпро. За цей час молодий баскетболіст зробив неймовірний ривок до рівня, коли його раніше очікуваного часу виставили на драфт НБА, тому що молодим талантом цікавляться.

Санон показав себе у складі юнацької збірної України, потім його запросила іменита Олімпія, а тепер він йде на драфт. Іде не просто так, аби покрасуватись своїм віком та іменем. Якщо насправді щодо Михайлюка можуть бути деякі сумніви, що його взагалі виберуть, то з Саноном все зрозуміло — його точно виберуть.

Хто? Коли? Навіщо? Це запитання, на які дати відповідь вкрай непросто. Відомо хіба тільки «навіщо?» Він має кілька дуже цікавих сильних якостей, якими прозорливі франчайзи не хочуть нехтувати. Звичайно, самому Санону ще далеко до рівня гравця рівня НБА, навіть після вибору на драфті йому доведеться думати чи їхати до США, аби грати у фарм-клубі нової команди, чи залишатись в Європі. Може, навіть на два роки.

Найголовніше що стосується Санона — його б не виставляли на драфт, аби були якісь сумніви в тому, що його хтось вибере. І це не один якийсь кандидат, а відразу декілька. Хто конкрентно це може бути? Насправді, це може й не мати ніякого значення, адже коли гравець залишиться в Європі, то на нього будуть лише права. А ці права можуть потім обмінюватись довго й нудно.

Наприклад, існує давній жарт серед українських любителів НБА про права Сергія Ліщука (49-й пік на драфті 2004 року), які не менше семи разів були задіяні в різноманітних обмінах, але він сам жодного разу не приїжджав грати за команду НБА.

Відповідать на запитання, що будуть робити з Саноном, потрібно шукати лише після того, як стане відомо, хто його вибере. Але очікувати в НБА його вже наприкінці цього року не варто.

Богдан Близнюк

23 роки, ЛФ, в минулому сезоні — Істерн Вашингтон Іглз (НСАА)

Богдан Близнюк, easterneronline.com

В останньому сезоні в НСАА Близнюк відіграв дуже сильно, але варто відразу говорити про рівень команди та рівень дивізіону, де він виступав. Він був надто слабким.

Тому Близнюк ні в які моки спеціалістів перед драфтом не потрапляв. Він їздив на перегляд в табори Сакраменто та Детройта, проте відразу було зрозуміло, що це не перегляд перед драфтом.

Швидше за все можливий шлях до НБА Близнюкові доведеться пробивати через лігу дублерів, а ще раніше — через Літню лігу. Це якраз табір для гравців, які не отримали свого шансу, довести, що вони насправді щось можуть в баскетболі та потрапити до команди НБА. Принаймні, підписати контракт з фарм-клубом, а потім на щось сподіватись.

Близнюка не оберуть на драфті, попереду на нього очікує важке літо.

Олександр Кобець

22 роки, ЛФ, в минулому сезоні — Черкаські Мавпи

Олександр Кобець, octagonbe.com

Декілька років тому Кобець провів чудовий турнір у складі молодіжної збірної України з Михайлюком у складі. Тоді багато експертів, навіть з-за кордону почали не просто цікавитись цим гравцем, а навіть говорили про більший потенціал, ніж у Михайлюка.

Але зараз один з них їздить по ворк-аутам, а інший є просто іменем в списку гравців, яких можна вибрати. Звичайно, ні про якого Кобця в НБА зараз мови бути не може. Ніхто його не вибере, а він сам навряд чи налаштований на те, аби їздити по Літніх лігах та напрошуватись в клуби НБА.

Для міжнародного баскетболу Кобець поки залишається тим талановитим гравцем, який протягом одного турніру був сильнішим за Михайлюка.

Щодо його можливого вибору на драфті, то це може бути хіба випадок, коли чийсь генеральний менеджер заплющить очі та просто навмання тицьне ручкою в список гравців, яких можна задрафтувати.

Початок процедури драфту о 02:00 за київським часом.

Прогноз щодо українців

Святослав Михайлюк: Голден Стейт (якщо зможе купити 30-40 пік), Лейкерс (39-й пік, який вони купили напередодні у Філадельфії). Якщо справді інтерес до Михайлюка буде настільки високим, то Голден Стейт може вибрати навіть під 28-м піком у першому раунді.

Іссуф Санон: швидше за Санона візьме організація, яка спокійно дозволить йому їхати в Європу, а це Філадельфія з її 38-м піком чи Денвер з 43-м, або навіть Мемфіс з 32-м, який щось не виглядає командою, яка хоча перебудовуватись прямо зараз.

Богдан Близнюк: не буде обрано.

Олександр Кобець: не буде обрано.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Новости Футбола
вчера, 19:41
589
вчера, 19:41
09 декабря, 13:35
378
09 декабря, 13:35
18 ноября, 14:49
356
18 ноября, 14:49
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?