Sportarena

Ще й досі молодий. Святослав Михайлюк як приклад постійного прогресу

Сві, який потрапив в НБА, — герой рубрики «Надії спортивного року».

Лейкерс Михайлюк НБА

Святослав Михайлюк в формі Лейкерс, Getty Images

Цьогоріч в Національній баскетбольній асоціації відбувалась надзвичайно серйозна подія — ЛеБрон Джеймс став гравцем Лос-Анджелес Лейкерс. Один з найкращих гравців в історії ліги перейшов до одного з найвідоміших клубів. У всьому баскетбольному світі ця тема стала головною для обговорення. Виключення стосується лише України, адже в один рік разом з ЛеБроном до Лейкерс потрапив і молодий українець Святослав Михайлюк.

Звичайно, це не та ситуація, коли через багато років такий факт будуть якось особливо згадувати, порівнюючи кар’єру Михайлюка та Джеймса. Зараз ніяких сумнівів не може бути, що гравцем такого ж рівня 21-річний українець не стане. Проте мало хто в історії баскетболу був на рівні ЛеБрона. У випадку Михайлюка важливіше, ким він стане для України та її баскетболу.

Дорослий футболіст та зріла людина. Віктор Циганков — теперішнє українського футболу

Він уже став кимось, будуючи свій потенціал дуже давно. Вперше про Михайлюка заговорили влітку 2013 року, коли в Києві проходив чемпіонат Європи серед 16-річних, де Святослав став одним з найкращих гравців. Відтоді від Михайлюка чекають звершень. Саме тоді його вперше й порівняли з ЛеБроном, усіх талановитих гравців в світі на той час порівнювали з ним. Як за 10 років до того з Кобі Брайантом. ще одним гравцем Лейкерс (точніше і Михайлюк, і навіть Джеймс — це інші гравці команди з Лос-Анджелеса у порівнянні з Кобі), а за десять років до того — з Майклом Джорданом.

Михайлюк НБА Лейкерс
Михайлюк виконує 3-очковий кидок в складі Лейкерс, Getty Images

Проте великого прориву довго не було. Наступного року Михайлюк дебютував в націольній збірній України, зіграв на чемпіонаті світу в Іспанії, а потім поїхав навчатись до США. Замість 1-2 років в університеті Канзаса Михайлюк відучився всі чотири, адже не зміг відразу призвичаїтись до американського баскетболу. Уже тоді стало зрозуміло, що його потенціал не безмежний, що зіркою першої величини він не зуміє стати, проте має можливості, аби грати на високому рівні та бути головною зіркою українського баскетболу.

Ті, хто особливо прискіпливо стежать за баскетболом, давно знають Михайлюка. Вони встигли зрадіти його появі, розчаруватись і ще декілька таких кіл відбігати. Проте цього року сталася особлива подія: Михайлюк довів свій потенціал, потрапивши до команди НБА.

Так, українці в НБА грали. Раніше там були Станіслав Медведенко та Віталій Потапенко, їздили Кирило Фесенко, В’ячеслав Кравцов та Олексій Печеров, останні чотири роки грає Олексій Лень. Проте до Михайлюка завжди було якесь особливе ставлення. Можливо, через те, що він не просто білий велетень як решта гравців зі списку колишніх та теперішніх нбашників, він же наш ЛеБрон/Кобі/ЕмДжей.

Джонсон Михайлюк Лейкерс
Меджік Джонсон та Сві Михайлюк під час презентації гравцем Лейкерс, Getty Images

Рано чи пізно він мав потрапити до НБА. Хтось скаже, що це відбулось пізно, зважаючи, що з того 2013 року пройшло надто багато часу. Хтось скаже, що, навпаки, рано, адже Михайлюк ще не зовсім готовий до гри в команді рівня Лейкерс, а особливо бути партнером Джеймса. Про Святослава точно можна говорити те, що він не скоростиглий плід, а остаточний висновок робити не варто. Це для тих самих прискіпливих любителів баскетболу він той, хто вже багато років в грі, а для решти його кар’єра складається лише з трьох місяців. Під рештою якраз мається на увазі і сама НБА, де він всього три місяці перебуває.

Останні декілька років Лейкерс більше думали про перебудову команди, довіряли молоді та давали шанс усім. Зараз з ЛеБроном у складі та Меджиком Джонсоном у якості відповідального за роботу структури ситуація змінилась. У минулорічному варіанті Лейкерс Михайлюк би точно отримував більше часу, але в бойових умовах потрібно швидше вчитись, аби вже зараз відповідати вимогам команди рівня плей-офф, а не відкладати це на далеке майбутнє.

Михайлюк точно вміє працювати, ніколи не відмовлявся цього робити та буде чіплятись за свій шанс в НБА. Вже безпосередньо у складі команди з Лос-Анджелеса він показав свій прогрес. На початку сезону українець майже не грав, але тепер головний тренер команди Люк Волтон надає йому більше шансів, й нехай не без проблем Михайлюк їх намагається використати.

Знову ж таки потрібно відмітити: зіркою світового зразка він не стане. Проте на українському небосхилі обов’язково буде яскраво світити. Потрапляння до зіркової команди НБА, повернення до збірної України роблять цей рік успішним для Михайлюка. Він й досі залишається молодим хлопчиною, перед яким все баскетбольне життя попереду. А все що було до цього року — просто навчання, закладення фундаменту.

Як би там не було, але його кар’єра в професійному спорті дійсно налічує тільки три місяці. І хоча до очікувань варто ставитись вже більш обережно, адже тоді в 2013 році усіх захопив неймовірний захват щодо можливостей юного українського баскетболіста, все одно Михайлюк залишається тим, хто в 2018 році звернув увагу на себе та подарував надію на своє зростання.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena