favbet
favbet
Sportarena

Sport Arena підводить підсумки сезону в чемпіонаті NCAA для українського захисника Святослава Михайлюка.

Дивно, що Святослав Михайлюк не знав, що в спорті треба бути нахабним. А передусім в американському спорті з його високою конкуренцію та особливою увагою до зірок. Але природної зухвалості йому не вистачає, аби повністю реалізувати свій потенціал.

Це скаже кожен його партнер по Канзасу, тренер команди Білл Селф. Сам Михайлюк, мабуть, це скаже також, але знову ж таки тихенько, аби ніхто не почув.

«Він почав грати гірше, — відповідав Селф на одній з прес-конференцій щодо поганої форми черкасця. – Думаю, йому не вистачає агресії».

В Україні довкола молодого Святослава Михайлюка було створено цілком справедливий хайп. Влітку 2013 року на домашньому чемпіонаті Європи серед 16-річних Михайлюк був ледь не головною зіркою всього турніру. Він не тільки приносив користь команді, але й показував величезну індивідуальну майстерність. Тоді відбулося народження нової молодої зірки не тільки українського баскетболу, але й самої НБА.

А чому ні? Під час видачв авансів якомусь юнакові берегів завжди не видно.

Одна справа мати статус молодої зірки в Україні, де спортом цікавиться малий відсоток людей, а про Михайлюка говорили та впізнавали просунуті любителі баскетболу. Але зовсім інша справа Сполучені Штати Америки, де у студентського баскетболу великий ажіотаж, а ще й топ-команда Канзас Джейхокс.

Майже у кожному матеріалі місцевих ЗМІ про Михайлюка згадується його спокійна натура. Його руки не забиті татуюваннями, він не потрапляв до скандальних хронік. Господи, він навіть у футболці під ігровою формою грає. Сором’язливість, яка межує з закомплексованістю.

Свій перший сезон у Канзасі Михайлюк розпочинав у стартовій п’ятірці, але швидко скотився до резервіста. У другому він взагалі жодного разу не вийшов з перших хвилин. На початок цього сезону статус українця був не дуже високим у порівнянні з моментом його рекрутингу. Він став тим, хто виходить з лави запасних на якісь хвилини, аби кілька разів кинути з-за дуги.

Гравець однієї опції – це не те, чого очікували від Михайлюка відразу після переїзду до США.

Білл Селф, Getty Images

Безперечно, тренер Білл Селф не з тих, хто розвиває таланти та допомагає гравцям прогресувати. Але його вини в перетворенні Михайлюка лише половина, все решта – сам Святослав, який ніяк не може стати нахабним та злим.

***

Насправді є точний день та час, коли він знову зустрів «старих демонів». 5 лютого Канзас грав проти Айови Стейт у матчі регулярного чемпіонату. Михайлюк відіграв 43 хвилини у важкій грі з овертаймом та проблемами з фолами у гравців Джейхокс. Михайлюк набрав 17 очок та був одним з найкращих у своїй команді. За кілька секунд до завершення часу овертайму його найближчий друг Девонте Грем передав шанс виконати останній кидок при «-3» – Михайлюк кинув метрів з восьми та потрапив у ближню дужку.

Погана спроба. Буває.

Зрештою, Михайлюк заслужив своєю грою у цьому сезоні той кидок. Він розпочинав чемпіонат у звичній ролі шутера з лави для запасних. Але вже після перших матчів кількість хвилин почала збільшуватись, адже було чітко помітно, наскільки Святослав додав у впевненості. Після десяти перших матчів на початку сезону в запасі Михайлюк проти Девідсона вперше вийшов у старті. Відтоді він лише одного разу розпочинав гру не у першій п’ятірці.

Getty Images

Сві, як його знають в Канзасі, видав серію з восьми матчів підряд з подвійною кількістю очок, оновив особистий рекорд результативності (20 проти Університету Невади в Лас-Вегасі) та перетворився на важливого гравця команди. На початку січня у матчі з Канзас Стейт він зробив переможний кидок, нехай у тому моменті арбітри не зафіксували помітну пробіжку.

Для майбутнього Михайлюка було важливо отримати місце у стартовій п’ятірці. Влітку Джейхокс рекрутували талановитого Джоша Джексона, який за своїми характеристиками нагадував українця, тільки він відразу був більш атлетичним та підготовленим до жорсткої гри. У передсезонних іграх Селф кілька разів перевіряв варіант з обома гравцями у стартовому складі, причому вони обидва номінально були форвардами, а не шутінгардами, як їх подавали до вступу в NCAA.

Нова система гри дозволила Канзасу досягнути великих успіхів. Та поразка від Айови Стейт стала лише однією з трьох у всьому регулярному сезоні. Причому Індіані в першій грі Джейхокс також програли в овертаймі. Фактично з чотирма гардами не тільки атака команди стала більш різноманітною, але й оборону вдалось покращити.

Ледь не вперше за три роки в США у Михайлюка все було добре.

Але потім після гри проти Айови Стейт у восьми матчах поспіль Святослав не зміг набрати більше 10 очок. До гри проти Сайклонз його показники були 10,9 очок, 3,4 підборів та 1,6 передач. Він кидав з точністю ледь не 50% з гри та 45% трьохочкові. У наступних восьми матчах після тієї невдачі з Айова Стейт Михайлюк мав просто дикі цифри: 4,6 очок, 2,1 підборів, 0,6 передач та відсотки точності кидків: 28% та 29%.

Після однією з ігор проти Оклахоми, де Михайлюк зумів набрати лише 2 очки, й виступив у пресі Селф.

«Багато хто знаходить спільне між агресією та кількістю кидків. Але я б краще порівняв це з бажанням знаходити можливості для кидка. Нехай це буде ситуація 50 на 50. Нехай існує велика можливість блоку. Нехай буде щось інше, але він повинен агресивніше знаходити кидки».

«Він повинен менше думати та більше грати, – говорив Селф. – Усі іноді проходять через це, але він вже не першокурсник та розуміє своє значення для команди. Михайлюк повинен бути більш агресивним».

Тренер просто вимагає більше впевненості в діях. Ні, він хоче більш нахабності. Кидок того ж Джексона не зрівняти з Михайлюком, але він все одно намагається набирати очки самотужки, більше кидає Грем. І не кажучи про першу зірку команди Френка Мейсона. За великим рахунком Михайлюк повинен бути другим у команді за показниками очок та кількості кидків після Мейсона.

Але проблема у самій суті характеру українського гравця. Він переживає за невдалі кидки, а тому намагається атакувати тільки з відкритих позицій. Він ліпше віддасть передачу. І це величезна розбіжність у баскетболі Селфа та Михайлюка, про яку говорили ще на самому початку їх спільної роботи.

Це те, що треба виправляти в майбутньому.

***

А хіба є насправді сумніви, що Михайлюк не піде на драфт цього року, а повернеться ще на сезон у Канзас? Може, й є. Може, й у самого гравця. Але їх не повинно бути.

Початковим планом було якомога менше відіграти в NCAA та йти на драфт, де на нього обов’язково звернуть увагу. Михайлюка спеціалісти відправляли навіть якось у топ-5. У моках цього сезону він взагалі не фігурує, а влітку 2018-го його чекають в кінці першого раунду. В принципі, це не так вже й погано для випускника.

Getty Images

Завершують своє навчання Френк Мейсон та Лендон Лукас, швидше за все піде на драфт Джош Джексон та, можливо, Девонте Грем. Зі стартової п’ятірки залишиться тільки Михайлюк. І зараз його візьмуть на драфті, адже команди НБА з великим пієтетом відносяться до гравців, яких не треба навчати кидати з середньої та дальньої дистанції. Михайлюк знайде себе в правильній для нього команді НБА, буде корисним рольовим гравцем, якій вміє захищатись та влучати. Парадоксально, але в НБА його цифри щось біля 10 очок за гру можуть й не змінитись у гірший бік.

Проте Святославу тепер вже точно потрібен ще один рік. Він повинен змусити себе бути зіркою команди, брати відповідальність у важливі моменти. В принципі, нічого не змінилось: він потрапить до команди НБА хоч зараз, хоч після наступного сезону. Але через рік це може бути інший статус, інша роль та, зрештою, інша сума у першому контракті.

Дивний вибір може бути. Зробити рішучий хід — піти в НБА чи залишитись в Канзасі, щоб навчатись рішучості.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena