Публикации
сегодня, 16:43
2771
2
сегодня, 16:43
Лента новостей

Шоу, яке вийшло. Репортаж з Матчу зірок Суперліги
...

Фото fbu.ua
Sport Arena ділиться своїми враженнями від перебування на Матчі зірок Суперліги в Миколаєві.

ЛеБрон Джеймс та Стеф Каррі у веселій атмосфери вибрали собі партнерів на Матч усіх зірок НБА, створивши масу обговорень, та пішли спати. У цей же час з Києва до Миколаєва виїхав звичайний поїзд типу Інтерсіті, яким їхало багато учасників та організаторів Матчу зірок Суперліги.

У всьому світі любителі баскетболу обговорювали вибір Кевіна Дюранта та Расселла Вестбрука одночасно в команду ЛеБрона, а тим часом учасник іншого зіркового матчу Руслан Отверченко стояв на станції Долинська та наминав пиріжка, якого купив у тітоньки за 20 гривень.

Поїзд Київ – Миколаїв відповідав абсолютно усім очікуванням щодо матчу. Не дарма це «типу Інтерсіті», а не «тип Інтерсіті», тому що в ньому, незважаючи на всі 6,5 годин в дорозі, немає вагону-ресторану, можливості зарядити телефони та комп’ютери, а зупинка тільки одна – на цій станції Долинська. Там навіть і вокзалу як такого немає, просто міняють локомотив, але для місцевих жителів це велика частина економіки, адже на пероні багато людей, які з багажнику велосипеда продають все підряд від пиріжків до коньяку.

Особливо популярним товаром були почищені грецькі горіхи. Не хтось один продавав їх, а відразу декілька людей. Михайло Анісімов під кінець 20-хвилинної зупинки навіть не витримав та запитав у однієї жінки, почув ціну, скривився та пішов в вагон. Інша жінка намагалась продати домашню піццу Генрі Дугату, він чомусь відмовився та ще швидше побіг за Анісімова побіг до вагону.

Матч зірок, який знімається не для кінотеатрів, а для незалежних кінофестивалів режисерського кіно.

***

Минулого сезону ідея повернення Матчу зірок Суперліги виникла спонтанно, його нашвидкуруч організували та провели в Дніпрі. Він був більше не для галочки, але більше для того, щоб показати, що така штука й досі існує.

У 2018 році з Матчу зірок хотіли зробити свято. Спочатку навіть були плани по організації цілого вікенду з матчами не тільки чоловіків, але й жінок, різними цікавими програмами. Ближче до самої події в ФБУ все ж вирішили все провести в один день, але, мабуть, це було правильним рішенням, зважаючи на те, що усіх найповажніших баскетбольних людей не вдалось зібрати. Наприклад, в цей же час в Києві проходив тренерський семінар, куди поїхали всі тренери, хто не відібрався на Матч усіх зірок. Більше того, інші змушені були відразу після закінчення матчу їхати на ці ж курси.

Але ж Матч зірок – це свято не для спеціалістів чи експертів, а для вболівальників. І саме тому Миколаїв був найкращим вибором з цієї точки зору. Що-що, а баскетбол в Миколаєві люблять.

Фото fbu.ua

Цілком нормальна ситуація, коли лідери у своїй сфері щось придумують, а усі інші адаптують під свої реалії. В НБА за багато років було вже стільки різноманітних форматів, що зараз усім послідовникам потрібно просто вибрати потрібне та зуміти реалізувати.

ФБУ також не стало вигадувати велосипед, зробивши ставку на перевірені речі: конкурси майстерності, триочкові кидки та слем-данки. В андеркорті чимось новим була тільки спроба популяризації жіночого баскетболу та 3×3, який зараз просувають в Україні всіма способами.

Жінки приймали участь в конкурсі майстерності, в конкурсі триочкових та зіграли виставковий матч 3×3. Конкурс майстерності сам по собі така легка розминка-затравка всього, адже завжди там переможе команда, гравці якої швидше закинуть триочковий.

Команда у складі Ольги Краєвської, Клима Артамонова та Вука Йовановіча перемогла в фіналі команду Наталі Цюбик, Юрія Кондракова та Генрі Дугата. Причому якби Дугат розібрався в ситуації, то набагато більш відповідальніше підійшов до справи. Цюбик була найбільш зарядженим на боротьбу учасником зірок, Кондраков навряд чи був би проти грошової винагороди, зважаючи на те, що зарплату в його клубі БК Запоріжжя не платять, а от в Будівельнику якраз недавно розрахувались з боргами, тому ці 30 тисяч гривень на трьох для нього копійки…

Першим апогеєм дня став конкурс триочкових кидків. Легенда Миколаєва Олексій Онуфрієв завжди був майстром триочкових кидків, а тут ще домашня арена та шалена підтримка трибун. У нього було багато суперників, в тому числі й жінки, яких щоправда змусили кидати «чоловічими» м’ячами, але Онуфрієв переміг легко та красиво, випередивши усіх конкурентів в обох раундах.

Олексій Онуфрієв, фото fbu.ua

Він кидав останнім у фіналі, й коли випередив свого головного суперника Павла Ревзіна, то зал вибухнув оплесками, але сам Онуфрієв не зупинився. Він методично виконав усі кидки, після чого слухав кілька хвилин безкінечних оплесків та привітань.

Матч зірок Суперліги мав відбутись в Миколаєві тільки тому, щоб конкурс триочкових виграв Онуфрієв – це й створило таку неймовірну атмосферу.

Найбільш бойовим вийшла здавалось би демонстраційна гра жінок 3×3. Замість того, аби просто бігати та гарно грати, дівчата грали якийсь серйозний матч, били одна іншу ліктями та штовхались по-серйозному.

Кам’яне лице спокійного Онуфрієва, така битва жінок у виставковому матчі нагадували типові перші години якось великого застільного свята. Всі ще не випили, не розгулялись та поводяться якось стримано. Це ж шоу, перш за все.

Конкурс слем-данків почав створювати атмосферу свята. Нехай навіть перемогу Онуфрієва зустрічали шаленими оплесками, але скоріше це з тієї застільної метафори нагадувало просто вітання імениннику чи молодятам.

Данки почали піднімати настрій та дарувати шоу. Ще один гравець Миколаєва Антон Давидюк в одній з перших спроб забив, перестрибнувши головного тренера команди Володимира Поляха, який сидів під кільцем на стільчику.

Але головним героєм цієї частини програми став Іван Ткаченко. Молодий форвард зараз не надто багато грає в складі своєї команди Черкаські Мавпи, зате він вміє гарно забивати кидками згори. Було помітно, що і він, і Давидюк особливо готувались до цього конкурсу. Звичайно, данки завжди краще дивитись, а не описувати, проте перестрибнути двох гравців зі зростом 2 метри, а в наступній спробі забити з розворотом 360 градусів в повітрі – це дуже круто.

Данк Ивана Ткаченко финале конкурса

Posted by БК "Днепр" on Samstag, 27. Januar 2018

Але момент, який по-справжньому розтопив кригу і зробив цей захід святом, відбувся після вручення призу Ткаченку. Через кілька секунд на майданчик вийшли дівчата з групи підтримки, обступили його та змусили танцювати разом з ними.

Фото fbu.ua

Перший танець молодих відбувся. Гості вийшли на перекур якраз перед початком самого Матчу зірок. Свято було в самому розпалі.

***

Безпосередньо сама гра пройшла в досить веселій атмосфері. Гравці старались зробити свято, хоча іноді навколобаскетбольні моменти переважали цікавинки на самому майданчику.

Було дуже багато данків, але частіше за все вони відбувались після сольних проходів повз опущені руки суперників чи після алей-уп пасів. Хотілось би побільше яскравих атак, пасів та того, що зробив Деррік Колтер зі Станіславом Тимофеєнком в другій половині, обігравши його в один за допомогою прокидання м’яча поміж ніг.

На баскетбольному майданчику MVP був форвард Черкаських Мавп Шахід Девіс, який ледь не кожну атаку команди в першій половині закінчував слем-данком. За команду Півночі також сильно старався грати красиво Руслан Отверченко, а Антону Рочняку, мабуть, забули сказати, що це гра не регулярного сезону, бо він працював під обома кільцями дуже серйозно.

Фото fbu.ua

У команді Півдня разом з Віталієм Мальчевским, звичайно, особливо старались вражати гравці Миколаєва: Онуфрієв, ніби травмований Олександр Кушніров та Денис Носков, який упіймав такий стрік триочкових кидків у третій четверті, що забивав навіть зі здвоєним захистом.

Проте сама гра, як і результат в ній, не мають особливого значення. Хоча тренер Півночі Денис Журавльов випустив на кінцівку Генрі Дугата, який забив пару триочкових, а також разом з Рочняком, Дмитром Глєбовим та Девісом привели команду до перемоги. Нікому з українців цей титул MVP не потрібен, а ось для американця Девіса він буде гарною частиною резюме.

До того ж саме Девіс став головною зіркою, з ким усі фотографувались після закінчення гри.

Не менш важливими були і навколобаскетбольні моменти. Тут було багато своїх героїв. Анісімов, який побіг за арбітром в роздягалку, коли той свиснув йому пробіжку, тренер Полях, який забив штрафний кидок за технічний фол, Журавльов, який виконував багато інших функцій, окрім тренування своєї команди (наприклад, поберіг лідерів Мішулу та Тимофеєнка), а саме тримав куртки учасників конкурсу по кидках з центра поля від вболівальників. А також танцював під час денс-кем.

Але звичайно головною зіркою цієї частини став якийсь дядько з трибун. Він був п’яним, тому легко виграв конкурс танців на трибунах. Коли він вийшов за призом, то влаштував справжнє дійство на майданчику. Це краще дивитись, а не писати.

Хіба таке не відбувається на кожному великому застільному святі, коли хтось особливо напивається та влаштовує дикі танці?

Усі головні риси шоу було дотримано: було весело та цікаво. Все ж це не спорт. Навіть те, що у когось можуть бути претензії до рівня зірок тепер, це другорядне. З будь-якими людьми можна добре повеселитись. Навіть якщо при цьому поряд немає Джеймса, Каррі чи Дюранта. Хоча з такими було б більше баскетбольних моментів, безумовно.

***

Матч закінчився. Михайло Анісімов вийшов з залу та йшов до автобуса з іншими гравцями. Він зупинився поряд з чоловіком, який продавав шашлик, засмажений прямо на місці, спитав ціну, скривився та пішов в автобус.Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 16:43
2771
2
сегодня, 16:43

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?