УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Свічка за Будівельник. Президент, при якому зник легендарний клуб, став священиком

...

Богдан Гулямов перевтілився в церковного служителя і навіть був присутній на отриманні томосу.

Свічка за Будівельник. Президент, при якому зник легендарний клуб, став священиком
dnipropetrovsk.church.ua

У червні 2018 року Федерація баскетболу України не дозволила через борги найтитулованішому українському баскетбольному клубу Будівельник виступати в Суперлізі.

В грудні 2018 року в Андріївській церкві Києва відбулася перша служба намісника вселенського патріарха Варфоломія.

Ці дві події зі спортивного і релігійного життя країни поєднує одна людина. Екзарху Варфоломія співслужив на той момент священик УПЦ Московського патріархату отець Богдан Гулямов — настоятель храму села Романків, що поблизу Києва. Раніше отець Богдан був мирянином і однією з найвпливовіших особистостей українського баскетболу —президентом київського Будівельника.

Президент Будки…

Гулямов очолив «Будку» у 2006-му і у період виступів команди у єврокубках бюджет клубу сягав 100 млн грн. У час розквіту нашого ще колишнього суто «олігархічного» баскету «Бодя» (саме так називають його у найближчому колі) вважався неформальним керівником баскетбольної Суперліги. У ній Гулямов часто виступав довіреною особою групи Приват та особисто Ігоря Коломойського.

Група Коломойського і свій Будівельник розвивала, і загалом в український баскетбол вкладалася. Щоправда, у випадку із київським баскетбольним брендом усе закінчилося фіаско.

Богдан Гулямов
mbfs.com.ua.jpg

Тут усе типово для сучасного українського спорту —щойно закінчилися великі гроші, почалися борги, а взяти дешевших, якісних та українських гравців було нізвідки. В Приваті не надто переймалися роботою на перспективу і занедбали власну школу.

Згодом його вплив на вітчизняний баскетбол зменшився. І через те, що Гулямов був нечастим гостем в Україні, і через те, що Коломойський охолов не тільки до футболу, але й баскетболу. Після від’їзду іноземців та накопичення боргів (більше мільйону доларів) Будівельник урізав бюджет, взяв до себе вихованців зниклого раніше БК Київ і зміг взяти чемпіонство у 2017 році.

Але опцій заробляти Гулямов в клубі так і не створив, а колишні борги і рішення арбітражного суду ФІБА нікуди не зникли. Тому наступного року найславетніший український баскетбольний клуб зник з українського баскетболу.

…і святий отець

Тим часом екс-бос Будівельника виринув у медіа в абсолютно іншій іпостасі, вірніше — у рясі. Влітку 2018 року Дніпропетровський митрополит УПЦ Московського патріархату Іриней освятив під Києвом новий храм. Фейсбук собору Київських Святих прямо вказує, що «храм збудований трудами протоієреєя Богдана Гулямова».

Новину про службу у Соборі Київських Святих і відповідно фотографії із села Романків Обухівського району вивісив сайт Дніпропетровської єпархії УПЦ МП. Отець, який за свої гроші, побудував храм отримав від митрополита Онуфрія ієрархічну нагороду — право носіння палиці («за ревне служіння Церкві Божій і пастирське Духовні наставники»).

Тепер Гулямов як священик проводить служби.

Богдан Гулямов
facebook.com/KyivSviat

Крім служби у приході поблизу Києва, Богдан Святославович Гулямов нині є головою правління Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського. Саме того Петровського, якого ЗМІ називають ще Наріком (від першого прізвища — Нареклішвілі) і колишнім кримінальним авторитетом.

Про Олександра Петровського більшість спортивного люду в Україні вперше дізналося навесні 2018 року. Тоді відбувався офіційний і неофіційний тур кубка Ліги чемпіонів Україною й під час приїзду трофею у Дніпро журналісти помітили поруч із президентом ФФУ Андрієм Павелком Олександра Петровського. Про свата керівника українського футболу всіляке говорять і пишуть. Наприклад, про його багату біографію у 1990-х і початку 2000-х років.

Але перед Різдвом Петровського та Гулямова помітили у Стамбулі поряд з президентом Петром Порошенком та іншими особами при отриманні томосу про автокефалію Православної церкви України. Томосу, який суперечить інтересам УПЦ МП, яка нагороджувала отця Гулямова. То можна розуміти, що він перейшов до лав ПЦУ.

Андрій Парубій (з томосом), Богдан Гулямов і Олександр Петровський, strana.ua

…Історії відомі випадки, коли публічні люди спорту залишають мирське життя і звертаються до Бога. Але після настільки захоплюючого перевтілення президента баскетбольного клубу у священика, хочеться вірити, що доля томосу та незалежної церкви, за яку воює влада, не буде схожою на круте піке Будівельника.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
вчера, 13:35
327
вчера, 13:35
18 ноября, 14:49
356
18 ноября, 14:49
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?