Sportarena

Bahrain Victorious. Українець серед зірок Світового туру

Олег 23 января, 6:55
0
Подписаться на блог
Bahrain Victorious. Українець серед зірок Світового туру
Бахрейн Вікторіус, фото - https://twitter.com/BHRVictorious
Продовження прев'ю велокоманд

Bahrain Victorious

Спортивний директор: Рольф Альдаг. Велосипед: Merida.

Минулий сезон — Рейтинг UCI: 13. Перемог: 9. Нацiональнi титули: 1.

Зірка: Мікель Ланда

Лідери: Пельо Більбао, Вут Пулз, Ділан Тюнс

Важливі гонщики: Філ Баухаус, Дам’яно Карузо, Сонні Кольбреллі, Джек Хейг, Матей Могоріч, Херман Пернштайнер, Ян Тратнік, Рафаель Валлс.

Молода надія: Марк Падун, Сантьяго Буїтраго.

Команда з арабським фінансуванням гуртувалася навколо італійського велосипедного ядра. Власне, на початку проект створювався під Вінченцо Нібалі. З виходом Акули центральною фігурою став Мікель Ланда, але італійське тяжіння, загалом, збереглося. Правда, все більше з іспанським присмаком.
Мікель — головна зірка, основна ударна зброя, він же і слабкість Бахрейну. Досить довго Ланда був у тіні лідерів своїх колишніх команд, возив Нібалі, Фрума, утворював тризуб з Кінтаною і Вальверде (беззубий, загалом). Нарешті отримав свободу і повний карт-бланш. В Бахрейні все робиться для його успіху на гранд-турі. Ось тільки час минає, а Мікель ніяк не дотягується до великих перемог.

Ланда — потужний гірник, що грамотно вміє розподіляти сили на кілька тижнів. Він створений для гранд-турів — на третьому тижні, коли всі вже виснажені, баск виблискує у всій красі. Щоправда, до того моменту поїзд вже давно пішов.

Підстрахує Ланду на Джіро і Турі інший баск, Пельо Більбао. Минулого року він був п’ятим на Джіро, добре проходив середні гори, але втратив у великих та на розділці. Останнє найдивніше — розділку Пельо, зазвичай, їде дуже пристойно (на відміну від Ланди).

Про роздільницькі якості всієї команди слід сказати окремо. Минулого року співпраця з формулійним підрозділом Макларену була досить успішною. Результати практично кожного гонщика покращилися, Меріда літала. Цього року обійдеться без Формули-1,але спадок має лишитися позитивний.

Група підтримки в горах — Джек Хейг, Рафа Валлс, Херман Пернштайнер, Вут Пулз, Марк Падун. До українця ще повернемося, а от Вут заслуговує окремої уваги. Пулз — універсал, що може витягнути як арденські пагорби, так і високі альпійські перевали. Рік тому, абсолютно без тиску на себе, нідерландець заїхав на 6 місце Вуельти. В цьому сезоні у нього за планом — весняні класики і Тур.

Класичне ядро також утворять Сонні Кольбреллі, Ділан Тюнс, Матей Могоріч, Ян Тратнік. Класики — це те, в чому Бахрейн втратив за рік. Іван Гарсія Кортіна «тягнув» Фландрію, і замінити його поки немає ким.

Головна наша увага — до Марка Падуна. Українець не найкращим чином провів минулий сезон, загнав себе на тренуваннях, тому в гонках йому бракувало свіжості. Власні помилки Марк цілком усвідомлює та вчиться на них. Головне, що було видно минулого року — в нормальній готовності нога в гору у нього працює відмінно.

Падуну в команді довіряють і на нього розраховують. Цей сезон надзвичайно важливий — час із перспективного гонщика робити вже доросле ім’я. Марк здатний бути лідером на невеликих багатоденках. Здатний якісно підтримувати капітана на гранд-турах. Здатний атакувати і перемагати в горах на окремих етапах. Зараз він, як правило, не зв’язаний жорстким командним ордером. Отже слід атакувати, виснажуватися, програвати, вмирати і лізти нагору знову. Так можна дізнатися про межі власних можливостей і на правильних висновках будувати кар’єру далі.

З цікавої молоді у Бахрейну є Сантьяго Буїтраго. Колумбієць в минулому сезоні «відзначився» — атакував незадовго до кінця та яскраво святкував перемогу… коли треба було проїхати ще коло 3 км до справжнього фінішу. Загалом він мініатюрний, легкий та різкий — напрямок, що задав Серхіо Ігіта.

Бахрейн непогано укомплектовані, мають хорошого капітана, непогану групу підтримки. В усьому цьому найбільше зауваження — їх показники все одно не найкращі в пелотонi. Тож Ланді буде надзвичайно важко боротися навіть за п’єдестал гранд-туру.

А Марку Падуну бажаємо хорошого сезону. Він отримає шанси для атак, сольних рейдів. Ким його буде бачити команда на великих гонках — топ-помічник, лідер чи просто доместик — все залежить від самого українця.

Далi буде…

__________________________________

Сторiнка автора про велоспорт у FacebookРейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena