УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Чемпіонат світу з шосейного велоспорту розпочинається в Йоркширі

finic 21 сентября, 19:20
74
27
Подписаться на блог
Чемпіонат світу з шосейного велоспорту розпочинається в Йоркширі
Загальне прев'ю чемпіонату світу на шосе

Чемпіонат світу з шосейного велоспорту починається 22 вересня в англійському графстві  Йоркшир. Стартуватимуть гонщики в різних змаганнях з різних населених пунктів, а фініш кожної гонки буде в містечку Харрогейт. 

Власне, перші змагання чемпіонату почалися вже 21 вересня. За день до офіційного відкриття пройшли гонки за участь спортсменів з інвалідністю. А вже в неділю стартують професійні гонщики, і одразу — еліта. 

  • Серед професійних спортсменів змагання проводилися з 1927 року, серед любителів — з 1921;
  • Найбільше перемог здобули спортсмени Італії (50 золотих медалей) ;
  • Італійці також лідери серед загальної кількості медалей, 136 нагород. 

Переривалися турніри лише на час Другої світової війни, чемпіонат 2019 року — 86-й за ліком серед професіоналів і 92-й загалом. 

Змагання відбудуться серед чоловіків та жінок в різних вікових категоріях. Чоловіки розділені на три категорії — еліта, до 23 років та юніори (до 19 років). У жінок представлені дві групи — еліта та юніори. Індивідуальні змагання відбудуться з двох видів — гонка з роздільним стартом та групова гонка.

Окремий вид — змішана командна гонка з роздільним стартом, яку вперше проводять в рамках чемпіонату світу. Саме командний мікст відкриває офіційні змагання 22 вересня. 

 

Розклад змагань

Перша частина програми — гонки з роздільним стартом (Time trial) 

22.09 — командний мікст

23.09 — дві гонки спортсменів до 19 років, юнаки та дівчата

24.09 — чоловіки до 23 років та жіноча еліта

25.09 — розділка серед еліти чоловіків.

Наступна частина — групові гонки (Road race). 

26.09 — юніори-хлопці (MJ) 

27.09 — дівчата до 19 років (WJ) та чоловіки до 23 років (MU23) 

28.09 — жіноча групова гонка (WE) 

29.09 — елітна чоловіча гонка (ME) 

Регламент

Кожне змагання має свої особливості регламенту допуску до змагань, однак загальна тенденція грунтується на національному рейтингу асоціації. Від рейтингу країни залежить кількість гонщиків, які можуть брати участь у змаганнях, найбільше — 8 серед найкращих чоловічих збірних (плюс дев’ятий за додатковим місцем). Додаткові місця зарезервовані за чемпіонами світу та деяких континентів. Так, наприклад, Алехандро Вальверде має незамінне додаткове місце для збірної Іспанії, таке ж передбачено для африканських та азійських чемпіонів, однак не чемпіона Європи. Замість них дозаявити іншого гонщика неможливо. 

Чоловіча збірна України на момент організаційного дедлайну (11 серпня) посідала 31 місце в світовому рейтингу, в груповій гонці матиме лише одного представника. Максимальну квоту (5 гонщиків) Україна мала на групову гонку юнаків, однак заявили лише двох гонщиків (одразу наголошу — гонщиків сильних). 

 

Рельєф

Йоркшир — північна Англія, регіон достатньо прохолодний та з нерівним рельєфом. Проте значних гір немає і довгих підйомів на шляху також. Зате вдосталь коротких пагорбів, які стануть головним інструментом «просіву» гонщиків в пелотоні. Загалом рельєф підходить для спеціалістів бельгійських весняних класик. Фініш в Харрогейті нерівний, але недостатньо для традиційних «арденців» — скидати спринтерів широкого профілю, таких як Саган, Метьюз, Ван дер Пул, слід заздалегідь. Сильний вітер також може стати фактором впливу на гонку. 

 

Фаворити

Загалом в змаганнях першу скрипку гратимуть Нідерланди. Голландська команда домінувала на останньому чемпіонаті Європи головним чином завдяки жіночій збірній. В Йоркшир голландці прибули ще мінімум з одним фаворитом серед чоловічої еліти. Метью Ван дер Пул, який вже набирав впродовж сезону величезну кількість перемог в маунтінбайку та циклокросі, готується підкорювати і шосейну еліту. Команда роздільників все така ж сильна. Серед жіночого пантеону, який привезли Нідерланди, не можна виокремити когось зі списку, проте якщо справа дійде до спринту, важко комусь буде конкурувати з Маріан Вос.

Налаштований на успіх лідер французької збірної Жуліан Алафіліп, який очолював рейтинг UCI впродовж 25 тижнів поспіль аж до закінчення Вуельти (вгадайте нового лідера рейтингу кращих гонщиків). Особливості рельєфу змушуватимуть Алафіліпа вести агресивну гонку задовго до фінішу. А чоловічу збірну Бельгії порівнюють зі стартовим складом в НБА на матчі всіх зірок. Велленс, Ван Авермат, Жілбер — склад перенасичено зірками першої величини. Прибув захищати свій титул іспанець Алехандро Вальверде, однак зробити це йому буде набагато складніше, ніж перемогти рік тому. Триразовий чемпіон світу словак Петер Саган також на місці. В гонці з роздільним стартом чемпіону світу австралійцю Роану Деннісу протистоятиме (правильна відповідь — новий лідер UCI) словенець Прімож Рогліч

Жіноча еліта нагадуватиме змагання «Нідерланди проти всього світу». Головна надія господарів-британців — екс-чемпіонка світу Елізабет Дейнен (Армістід). 

 

Україна

Українська команда заявила загалом на чемпіонат 10 спортсменів. Не братимуть участь українці лише в командному міксті — не вистачило рейтингових очок (рейтингу чоловічої збірної). Серед наших спортсменів найкращі шанси на нагороду має Андрій Пономар (категорія MJ). Андрій — цьогорічний чемпіон Європи в груповій гонці серед юніорів і загалом проводить дуже хороший сезон, крім перемоги на чемпіонаті Європи та домінування в Україні здобув дві перемоги на етапах європейських багатоденок. Допомагатиме йому Максим Білий, і це той випадок, коли якість важливіша від кількості. Певні надії на високе місце має жіноча елітна команда. Валерія Кононенко і Ольга Шекель хоч і не знаходяться серед топ-гонщиць світу, проте кількісна присутність (4 спортсменки) та рельєф дають змогу повести гонку не за планом фаворитів.

 

Отже, свято велоспорту, де кожен день — це тріумф довжиною в рік, розпочинається.

Приємного перегляду. 
Стабильность — признак класса: обзор фитнес-браслета Xiaomi Mi Band 4.

Добавить комментарий
11 октября, 10:01
829
11 октября, 10:01
03 октября, 18:59
453
03 октября, 18:59
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?