
Giro d’Italia (GT)
Переможці етапів:
Stage 1 (ITT) ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma
2 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe
3 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates*
4 CARAPAZ Richard Movistar Team
5 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe
6 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec
7 BILBAO Pello Astana Pro Team
8 EWAN Caleb Lotto Soudal
9 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma
Бора непогано використала перший, переважно спринтерський, тиждень Джiро. Паскаль Акерман зробив дубль, ще кiлька разiв був поруч з перемогою. Нiмець може вважатися одним з героїв багатоденки, маючи мiцну команду, демонструючи потужну форму та чудовий настрiй. Завжди посмiшка та постiйний позитив, коли б його не вихопила камера на трасi.
Ще один герой першого тижня намагатиметься продовжити лiк своїм подвигам до самого кiнця. Прiмож Роглiч також зробив дубль, при чому на ключових етапах. Двi вигранi роздiлки роблять його головним претендентом на перемогу в загальному залiку. Його плюси — потужна форма, впевненість та остання розділка в Вероні. Мінус — слабка команда, і невідомо, коли його наздожене криза. Сподіватися він може тільки на себе.
Перший тиждень не пройшов без скандалу. На 3 етапі судді прийняли рішення зняти з результатів етапу Еліа Вівіані, що виграв фінішний спринт, за навмисне перехрещення траекторії перед Матео Москетті. Вівіані позбавили перемоги, очок і дали додатковий штраф в 50 очок в спринтерський залік. Боротьба за спринтерську майку фактично для нього скінчилася, лише окремі етапи. Фернандо Гавірія був оголошений переможцем, проте сам сказав, що не таку перемогу він хотів.
Втрата
4 етап несподівано суттєво вплинув на подальшу гонку. За 6 км до фінішу гонщик Інеос Сальваторе Пуччо не втримав рівновагу посеред щільної групи і впав. Падіння призвело до масового завалу в пелотоні, дуже близько до фінішу, але ще до зони нейтралізації. В результаті фініш пройшов невеликими групами з реальними проміжками часу, частина генеральників втратила секунди до лідера. Найбільша втрата — Том Дюмулан опинився на землі з розбитим коліном. Один з головних претендентів на перемогу повільно завершив етап, але через біль змушений був зійти з гонки. Том готував весь свій сезон під Джіро, але все пішло шкереберть через один нещасний випадок.

До кінця тижня зійшло ще декілька гонщиків. Серед них — Гавірія (конкурент Акермана за спринтерську майку) та Лоуренс де Плюс. У Джамбо-Вісми і без того не надто сильний склад, тепер Рогліч втратив найкращого помічника з тих, що були.
Валеріо Конті захопив лідерство після 5 етапу. Конті втік разом з невгамовним Фаусто Маснадою, після чого вони вдвох розділили славу. Маснада взяв етап, Конті — рожеву майку. Перший римлянин — лідер Джіро, непогано пройшов і розділку в Сан-Маріно. Ще кілька етапів в рожевій майці Конті проведе, після чого може спробувати зачепитися за топ-10.
Генеральна класифiкацiя (пiсля 9 етапу)
1 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 36:08:32
2 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma +1:50
3 PETERS Nans AG2R La Mondiale +2:21
4 ROJAS José Joaquín Movistar Team +2:33
5 MASNADA Fausto Androni Giocattoli — Sidermec +2:36
***
10 BILBAO Pello Astana Pro Team +3:32
11 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida +3:34
12 MOLLEMA Bauke Trek — Segafredo +3:45
14 JUNGELS Bob Deceuninck — Quick Step +4:08
18 MAJKA Rafał BORA — hansgrohe +4:43
20 CARAPAZ Richard Movistar Team +5:06
22 ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin +5:22
24 YATES Simon Mitchelton-Scott +5:36
27 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team +6:19
30 LANDA Mikel Movistar Team +6:42
Вінченцо Нібалі — головна загроза для Рогліча. Відставання контрольоване, попереду — справжнє гірське пекло, де його помічники спроможні заганяти практично будь-якого суперника.
Саймон Єйтс тиждень провів в суперечках і вибаченнях. То Нібалі йому дорікне неповагою, то Ланда “вирве з контексту“ фразу. В Сан-Маріно Єйтс програв не так багато в глобальному плані, але досить болюче з точки зору морального духу. В горах буде наздоганяти, Чавес готовий допомогти лідеру.
Досить багато програв Мігель Анхель Лопес. “Супермен” однозначно спробує реабілітуватися в горах, але зайві хвилини він вже “зловив”. Можливо, Астані слід разом використовувати і резервний варіант — Пельо Більбао виглядає дуже непогано.
А ось Мовістару точно слід вводити “план Б”. Ланда втрачає час і втрачає його регулярно, що лише погіршує моральний дух баска. Амадор ніяк не може бути йому адекватно заміною, а ось Рікарда Карапаса можна використовувати як “запасну карту” поруч із лідером.
Паскаль Акерман майже забронював собі спринтерську майку. Рівних етапів залишилося не так багато, і скоріше нас чекає боротьба за окремі етапи, ніж за очки.
А боротьба за майку “гірського короля” тільки починається. Джуліо Чіконе налаштований серйозно, але всі очки ще попереду. До того ж в будь-який момент в гірську номінацію може втрутитися сильний генеральник, що втратить шанси в основному заліку. Чекаємо Альпи.
Amgen Tour of California (2.UWT)
1 POGAČAR Tadej UAE-Team Emirates
2 HIGUITA Sergio EF Education First
3 ASGREEN Kasper Deceuninck — Quick Step
Гучним скандалом відзначився цьогорічний Тур Каліфорнії. На 4 етапі за 9 км до фінішу впав лідер заліку Тіджей Ван Гардерен (Education First). На цьому його невдачі не скінчилися — американець змушений був наздоганяти пелотон на чужому велосипеді, одного разу його підвели гальма а зрештою він зіткнувся з другим завалом, після чого програв на фініші 51 секунду переможцю і відлетів з 1 на 12 сходинку. Потiм в гонку втрутилися судді. Другий завал стався за 3.2 км до фінішу. Логічно було розширити зону нейтралізації на ці 200 метрів. Але далі судді присудили однаковий час з переможцем і Ван Гардерену з Джанні Москоном, які не перебували в основній групі під час останнього падіння, а тому нейтралізація не могла на них поширюватись. ТВГ повернули на 1 місце, чим отримали купу критики на свою адресу. Протестувала Астана, Емірати, а той гнів, що вилив на голову організаторів бос Квік Степу Патріс Лефевр, можна довго розбирати окремими цитатами.
Від ганьби гонку врятував гонщик Тім Емірейтс Тадей Погачар. На вирішальному гірському етапі 20-річний словенець витерпів високий темп групи і обійшов на останніх метрах Серхіо Ігіту, виграв етап та здобув вирішальну перевагу в генеральній класифікації. Красива чесна перемога. З позитиву гонки можна відзначити перемогу на 1 етапі Петра Сагана, який перезавантажує для себе невдалий сезон. Також вже фірмові 3 перемоги трьома різними гонщиками (!) від Декьонінку.
4 Jours de Dunkerque (2.HC)
1 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma
2 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma
3 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal
Ще одна елітна гонка закінчилася на півночі Франції. 3 з 6 етапів “чотирьох днів” (і хто їх рахувати вчив?) забрав гонщик Джамбо Ділан Гроневеген. Джамбо-Вісма перемогла загалом на 5 етапах, забрали два перших місця генерали, а також спринтерську майку. Під диктовку.
Українцi
Кiлька вдалих етапiв дозволили гонщику Kyiv Capital Team Вiталiю Буцу зайняти 3 мiсце на континентальнiй багатоденцi Yavuz Sultan Selim Tour of Black Sea (2.2).
Що далi
Звiсно, другий тиждень Джiро. З четверга — п’ятницi починаються справжнi гори.
До зустрiчi.
