Sportarena

До гонок ще далеко, але пристрасті вже почалися. Дайджест велоспорту 15.05

Олег 15 мая, 10:33
0
Подписаться на блог
До гонок ще далеко, але пристрасті вже почалися. Дайджест велоспорту 15.05
CyclingDigest
Фрум, календар та фінансові проблеми.

Опублікований оновлений календар дав змогу гонщикам, командам і спонсорам хоч якось визначитися з майбутнім. Головною подією однозначно поставили Тур де Франс, і навколо нього будуть будувати стратегію директори. Якщо не на генералку, то точно на окремі етапи чи інші майки.

Перша невизначенність виникла у найуспішнішій команді ТдФ останніх років. Перенасичення капітанами далося взнаки і конфлікт інтересів просочився назовні. Карапаса одразу поставили на Джіро (пізніше Річард підтвердив, що збирається захистити титул). З іншими трьома все значно складніше. І Еган, і G, і Кріс мають свої аргументи претендувати на капітанський номер. Два капітани — це ще можна вирішити під час гонки, три — вже мовістарівщина. В команді, яка штампувала перемоги за рахунок чіткого ордеру і порядку, не готові до хаосу.

Фрум почав готувати трансферну бомбу, якої не знали останнім часом. Сам по собі перехід науйспішнішого діючого гонщика ТдФ з найуспішнішої команди Великої Петлі — це вже несподіванка, але планувати перехід посеред сезону — це щось на зразок торнадо. Очевидно, Кріс не переконав директорів, що залікувався на 100% і відновив форму трирічної давнини. Хоча сам, можливо, так і вважає. Очевидно, команда у майбутньому робить ставку на Берналя, тому для Фрума час збігає дуже швидко. Але все одно, перейти в іншу команду посеред сезону — надзвичайно великий ризик.

Перехід, згідно правил, може відбутися між 1 та 15 серпня. Зазвичай, до цього моменту гонщики проходять дві третини сезону, але цього року головні гонки все ще залишатимуться попереду. Перемови йшли з двома командами. Невідомо, як насправді все проходило, але за логікою майбутня фрумівська команда мала б відповідати кільком критеріям. У них має бути місце для нового гонщика (правила дозволяють мати 30 гонщиків у ростері), бути фінансово стійкими (щоб підписати діру у свій бюджет у кілька мільйонів), та не мати конкретного «генеральника» на Тур. Досить швидко чутки пішли про Мовістар. Найочевидніший кандидат. Дідусь Вальверде радше ганятиметься на етапами, Мас не мав часу заявити про одноосібне лідерство, а загальний склад команди, як завжди, дуже хороший для боротьби в горах. Хто друга команда — поки лише можна здогадуватися. Це не можуть бути Емірати, Ізраїль (про який одразу почали жартувати) та ЕФ з повним ростером. Сумнівно, що це команди, які повідомляли про фінансові проблеми (ССС, Астана, Лотто, Мітчелтон). Джамбо має такий підбір капітанів, що навіть Інеос часом позаздрив би, ДКС будь-яким складом може виграти що завгодно, окрім гранд-туру, і я не уявляю Фрума у французьких командах. Можливо, це НТТ, Санвеб, менш імовірно — Трек чи Бора. Згодом дізнаємося.

Чи Фрум затіяв таку кампанію, щоб залишитися капітаном у Інеос? Можливо, але сумнівно, що команда піддасться на шантаж. Простіше Карапаса тимчасово перекваліфікувати у грегарі для Томаса чи Берналя.

ССС оголосили про неминуче, що обговорювалося кілька місяців. Спонсор зазнавав значних збитків і шукав економію під кожним кущем. Ні про який розвиток команди тут вже мова не йде. До кінця сезону гонщики і персонал отримуватимуть урізану наполовину зарплатню, після чого ССС залишить спорт. Постачальник байків Giant залишиться з командою, але їм терміново слід шукати спонсора. Ще більше питань було щодо жіночої CCC — Liv, але останні новини обнадійливі — сезон команда все ж має протриматися.

І знову виникли дискусії щодо сучасної фінансової моделі велоспорту. Хоча тут ситуація більше схожа на проблеми звичайного футбольного клубу, де спонсор може відмовитися від команди через власні економічні негаразди. Проте загальна схема велоспорту залишається надзвичайно ризиковою. Так, може зайти один спонсор, який викладе великі гроші, швидко назбирає сильну команду та швидко почне отримувати результат. Однак так само швидко спонсор може і зникнути, а з ним — і команда. Істерія навколо ТдФ також нагадує, що прив’язувати сезон до однієї гонки — зло. Диверсифікація має стати улюбленим словом UCI на найближчі роки.

Завершилася віртуальна Джіро д’Італія, перемогу в загальному заліку отримала Астана. Команди виставляли на кожну гонку кілька спортсменів, яких вважали за доцільне, після етапів рахувалися очки, а не секунди. Порівнюючи з проведенням інших віртуальних гонок (Ронде, Швейцарія, нещодавній Звіфт фор Олл) можна сказати, що Джіро провалився. Гонщики їхали у зручний для себе час, один етап можна було завершувати у проміжку трьох днів. Динаміка і азарт рівня шахів шляхом листування. Віртуальний велоспорт має перспективи, можна проводити як кілька гонок серед сезону, так і заповнювати ефір виставковими заїздами у міжсезонння та негоду. Але не шляхом «я поїхав, результат дізнаєтеся завтра у газеті».

Коротко

  • Петер Саган, на питання, чи буде він виступати у віртуальних гонках, заявив у квітні «Я реальний гонщик, а не віртуальний«. Петер у всій красі!
  • Той же Саган у травні вже з широкою посмішкою анонсував свою участь у командних віртуальних заїздах Бори. «20 баксів є 20 баксів»(с). Добре, на результат він не змагався, лише підтримував рекламну вивіску, тому не будемо суворими.
  • Вінченцо Нібалі мало не кожне інтерв’ю присвячує власній тузі за Джіро. Можна не сумніватися, що восени Акула буде готовий. Ремко Евенпул також підтвердив, що головною ціллю його сезону буде італійський гранд-тур. Тут питань більше. По-перше, команда не забезпечить йому належної підтримки (це при тому, що в цей час має пройти ціла купа класик). По-друге, Ремко має пожертвувати чемпіонатом світу (точніше, шансом стати чемпіоном). Так, пік форми у нього буде на обидві гонки, але зайві кілограми в горах, які Евенпул планував скинути, будуть зовсім не зайвими на розділці в Мартіньї.
  • UAE не витрачають часу дарма. Команда підписала нові контракти з Тадеєм Погачаром (на чотири роки) та Дієго Уліссі (на два). Можна не сумніватися, що Ару має шукати новий прихисток наприкінці року.
  • А ще з 2022 року до Еміратів приєднається 17-річний Хуан Аюсо (так, йому виповниться 19 на той час). Хуан — чемпіон Іспанії серед юніорів в груповій гонці та бронзовий призер в розділці. Круто. А ще в самій Іспанії його характеризують як надзвичайно проблемного та конфліктного юнака. Розповідають, що «бронза» вилилася в бурхливу істерику з киданням велосипеду, а з однієї юнацької команди його вигнали через конфлікти з партнерами. У Джанні Москона росте конкурент.
  • Матьє ван дер Пул оголосив, що не залишить маунтінбайк щонайменше до 2024 року (Олімпіади в Парижі). В планах чемпіона світу у циклокросі — об’єднати чемпіонські майки у трьох видах (МТБ, циклокрос та шосе).
  • Національні чемпіонати Німеччини та Нідерландів цього року скасовані через урядові обмеження. У голландців звучать взагалі суворі фрази, що змагань з глядачами без вакцини від коронавірусу бути не може. Бельгія поки перенесла свій чемпіонат на осінь без конкретної дати.
  • А в Італії повним ходом переписують календар. Джіро залишається у визначені UCI дати, але класики міняються. Монумент Ломбардії пропонують провести 8 серпня, Мілан — Сан-Ремо — 22 серпня, а національні чемпіонати — наприкінці жовтня після Джіро. Загадкова «Regione Lombardia» 22 вересня — нова гонка від організаторів «Триптиху Ломбардії» (Агостоні, Берноккі, Тре Валле Варезіне). Питання виникають зі Страде Б’янкі, яку збираються провести без глядачів. Ізолювати глядачів від центральної площі Сієни буде важкувато.
  • Перший тиждень оновленої Вуельти стане справжнім пеклом. Почнуть у Країні Басків, що вже натякає на круті підйоми. Чотири гірські етапи, один важкий «пагорбовий», три фініші на горах вищої категорії та штурм Турмале. Оглядачі вже називають перший тиждень Вуельти найскладнішим серед всіх гранд-турів з часів Другої Світової війни.
  • Тур Британії цього року не відбудеться. Організатори вирішили, що немає сенсу проводити гонку під час Тур де Франс у вересні.

Будемо здорові. До зустрічі.Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena