Sportarena

Двi французькi надiї. Підсумки другого тижня Тур де Франс

Олег 22 июля, 16:49
399
79
Подписаться на блог
Двi французькi надiї. Підсумки другого тижня Тур де Франс
Getty Images
Інтрига жива!

Зграя звiрiв наздоганяє здобич. Лев, що очолює переслiдування, лiниво мружить очi — попереду сiрiє мале мишеня. Як справжнiй кiт, лев залюбки пограється з ним, притисне лапою хвоста, приготується до стрибку, передумає, знову наздоганяє. Легкими стрибками лев готовий вже наздогнати та знищити вискочку, аж раптом… Залiзнi щелепи мало не розривають йому вухо! Ошелешений, вiн ширше розплющує очi i бачить перед собою зовсiм не мишеня, а величезного вовка. Справжнiй Жеводанський звiр, вожак своєї зграї, без краплi страху та спiвчуття. Його лiси далеко на пiвночi, серед пагорбiв, вiтрiв, холоду, але тут як вiн опинився? Це не його територiя, не його час, не три тижнi, не тут, не в горах! Вiн нiколи не виграє таку гонку, i навiть зараз, коли цей вовк все ще попереду, у нього немає жодних шансiв на загальну перемогу. Ну добре, один шанс зi ста мабуть є. I поки цей один вiдсоток залишається, пiдiйдiть до нього i скажiть йому в очi, що вiн не зможе перемогти. Спробуйте.

Вiтаємо на Тур де Франс. Розв’язка вже скоро.

Переможцi етапiв

11 EWAN Caleb    Lotto Soudal

12 YATES Simon   Mitchelton-Scott

13 ALAPHILIPPE Julian   Deceuninck — Quick Step

14 PINOT Thibaut    Groupama — FDJ

15 YATES Simon   Mitchelton-Scott

Жулiан Алафiлiп залишається лiдером гонки. Француз шокував своєю перемогою в iндивiдуальнiй роздiлцi, а потiм втримався на гiрських етапах в Пiренеях. Капiтан «вовчої зграї» практично беззахисний у високих горах, адже команда зовсiм не пристосована до боротьби за загальний залiк, а єдиний чистий «гiрник» Енрiк Мас перiодично втрапляє в кризу. Попереду три важкi альпiйськi етапи, кожен з яких може вибити Жулiана раз i назавжди. Але поки жовта майка на його плечах, Алафiлiп чiпляється за суперникiв колесом, руками, зубами.

Саймон Єйтс у красивому та ефектному стилi взяв два етапи в горах. Єйтс-старший половину Туру провiв майже в «туристичному» темпi та зберiг сили для сольних вистав. Двi «поїздки» у вiдрив, атака в гору в ритмi «тренувальної прогулянки». Пiсля провалу Адама жодних зобов’язань по генеральнiй класифiкацiї у Саймона нема. Чим зайнятися на третьому тижнi? Чому б не поборотися за «горохову майку» або спробувати взяти ще один етап удвох з братом?

Герой

Коли вже здалося, що нiяка сила не зможе розхитати позицiї Iнеос, на арену вийшов Тiбо Пiно. Для початку француз досить непогано для самого себе пройшов роздiлку (сьомий результат, +49 секунд вiд Алафiлiпа), а потiм шокував суперникiв у горах. Не сам, з одним помiчником, але яким. Давiд Гуду проводив блискучу пiдготовку, пicля чого йшла атака Пiно. Виграний етап та блискучий рейд наступного дня — Пiно вiдiграв майже все, що втратив на вiтряному 10 етапi. Дует Гуду-Пiно показав слабкостi Iнеос та повернув iнтригу в гонку, а сам Тiбо зараз, мабуть, найсильнiший в пелотонi. До Томаса — всього 15 секунд.

Генеральна класифiкацiя

1  ALAPHILIPPE Julian   Deceuninck — Quick Step   61:00:22

2  THOMAS Geraint Team INEOS   1:35

3  KRUIJSWIJK Steven   Team Jumbo-Visma 1:47

4  PINOT Thibaut   Groupama — FDJ 1:50

5  BERNAL Egan   Team INEOS 2:02

6  BUCHMANN Emanuel   BORA — hansgrohe 2:14

7  LANDA Mikel   Movistar Team   4:54

8  VALVERDE Alejandro   Movistar Team 5:00

9  FUGLSANG Jakob   Astana Pro Team 5:27

10  URÁN Rigoberto   EF Education First   5:33

11  PORTE Richie   Trek — Segafredo   6:30

12  BARGUIL Warren   Team Arkéa Samsic   7:22

13  QUINTANA Nairo   Movistar Team 8:28

14  KREUZIGER Roman   Team Dimension Data   11:04

15  MARTIN Dan    UAE-Team Emirates   11:39

16  MARTIN Guillaume   Wanty — Gobert Cycling Team   13:42

17  ARU Fabio   UAE-Team Emirates   14:15

18  GAUDU David   Groupama — FDJ   14:31

Герант Томас в Пiренеях отримав кiлька болючих ударiв. Спочатку в роздiлцi його обiйшов Алафiлiп, а потiм атаки дуету FDj змусили його втрачати час. Сама команда INEOS не виглядає бiльше непереможною — вже на початку серйозних гiр залишається дуже мало помiчникiв. Еган Берналь отримав свободу дiй (за словами колумбiйця — особисто Томас дав добро вести «власну гонку»), а це означає двовладдя, до якого «доместики» не готовi. Кого тягнути, хто буде кращим на третьому тижнi i як врештi-решт зупинити Пiно? Позицiйна перевага все ще на боцi гонщикiв Iнеос, проте темп диктують вже не вони.

«Триголовий звiр» Мовiстару прогнозовано нi до чого хорошого не привiв. Мiкель Ланда, незважаючи на три тижнi Джiро, виявився найсвiжiшим з трiо. Провал Наiро Кiнтани став шоком для команди — нiхто не думав, що головна ставка виявиться найслабшою ланкою. Тепер Мовiстар має кiлька гонщикiв високо в генералi, але практично без шансiв на подiум для будь-кого. Хоча сам Ланда не засмучується — на третьому тижнi Джiро вiн зумiв вiдiграти три хвилини до Роглiча, i тут баск битиметься до кiнця.

Крупним планом: 14 етап

Гора Турмале одна з найвідвідуваніших на Тур де Франс, однак цього року лише втретє на її вершині розігрувався етап. Переможець етапу ставав частиною історії, тому бажаючих атакувати було вдосталь. У відрив відібралися близько 20 гонщиків, серед яких і Вінченцо Нібалі. Але створити запас часу відриву не вдалося — пелотон тримав відстань до 3 хвилин, не відпускаючи втікачів. Спроби Нібалі атакувати на першій горі також були марними — Мовістар вже працював на повну потужність згідно свого плану. Перші невдахи такого посіву — Барде та Єйтс. І хоча Адам зміг повернутися в пелотон далі на спуску, Роман остаточно попрощався з надіями на високе місце в гонці і далі йшов своїм темпом. 

На Турмале від відриву майже нічого не лишилося. Останні спроби атаки від Сікара та Жезбера швидко накрили. Група лідерів пішла у довгий важкий підйом.

Мовістар продовжував диктувати темп і гонщики у хвості сипалися один за одним. Вдруге і остаточно відпав Єйтс, просіялася вся Астана, залишивши Фульсанга без підтримки, дуже швидко втратили контакт доместики Інеос, пручався але здався Ден Мартін. Але справжній шок був за 10 км до вершини, коли виписувати криві траекторії став Наіро Кінтана. Темп Мовістару вибив землю з під ніг їх лідера. Все що залишалося іспанцям — відрядити на допомогу колумбійцю вже виснаженого Марка Солера, а фактично Наіро перейшов на власний темп до кінця гори. В першій групі зорепад продовжувався, сама група танула. Знову атака Воррена Баргія, знову він нікому не цікавий, і знову його швидко наздогнали.

За 8 км до вершини пішла в хід важка зброя від Groupama — FDJ. Молода зірка Давід Гуду повіз за собою Тібо Піно. Група не пустила їх, але просів став ще ряснішим. «Своєю дорогою» пішли Річчі Порт і Вальверде, також надовго не вистачило Енріка Маса. Алафіліп? Тримається. 

Гуду настільки ввійшов в азарт, що навіть від’їхав від групи вперед, коли остаточно в нього «сіли батарейки». Темп підхопили Jumbo-Visma, які виявилися найчисельнішою командою так високо. Відстає Фульсанг, а далі — момент істини. Втратив контакт з групою Томас. Берналь розгублено озирається, не знаючи що робити — рятувати лідера, чи йти за етапом. Неузгодженість гонщиків Інеос стала сигналом для активних дій інших. Фінальний ривок Тібо Піно приніс йому перемогу. Жуліан Алафіліп витримав і видав хороший фініш, ставши другим на гірському етапі. Стівен Кройсвік був третім — прекрасна командна робота Jumbo. 

Герант Томас втратив 36 секунд плюс боніфікацію. Після етапу він не сів у командний автобус, а поїхав в авто технічного директора. Наіро Кінтана перевернув догори всю стратегію Мовістар. А два французи — переможець етапу і лідер заліку — отримували вітання від президента Франції. Гонка жива. 

Зелена майка

Петер Саган (BORA — hansgrohe) впевнено лiдирує в залiку спринтерiв, набравши 284 очка. Соннi Кольбреллi з Бахрейн-Мерiди вiдстає майже на 90 очок. Хто виграє майку — вже зрозумiло, але ж для спринтерiв наостанок, як завжди, є родзинка — Єлисейськi поля.

Горохова майка

В номiнацiї «гiрського короля» все навпаки — Тiм Велленс ( Lotto Soudal) попереду зi смiшними 64 очками. Великi гори Тiм не тягне, але особливого бажання серед iнших прибрати очки, що погано лежать, також не видно.

Втрати

Гонка з роздiльним стартом вибила одразу двох сильних спортсменiв. Вут ван Аерт (Team Jumbo-Visma) довго чекав на цей старт. Кiлька тижнiв тому Вут став чемпiоном Бельгiї в роздiлцi, i дуже хотiв показати хороший результат саме в майцi чемпiона. За кiлька кiлометрiв до фiнiшу ван Аерт зачепив кермом бар’єр та впав. Обiйшлося без переломiв, проте порiзи були дуже глибокi. Максимiлiан Шахман (BORA — hansgrohe) впав взагалi майже на останньому кiлометрi. Нiмець завершив гонку, проте кiлька переломiв лiвої руки перекреслили надiю на продовження Туру. Помiчники в Емануеля Бухмана на вагу золота.

Детектив

Роан Денніс (Bahrain Merida) став автором найдивнішого сходу. На 12 етапі за 80 км до фінішу австралієць без жодних коментарів пересів у командний автобус. Керівництво команди нічого не знало про схід, команда навiть забила тривогу в соцмережах. З технічки помітили велосипед Денніса на узбіччі в зоні харчування, а сам він зник. Спроби зв’язатися з Роаном були марні, а після гонки представники команди не могли пояснити причини сходу. Денніс, який носить титул чемпіона світу в гонці з роздільного старту, зійшов якраз напередодні етапу індивідуальної розділки, в якій був одним із фаворитів. Пізніше твіттер Бахрейну від імені Роана сповістив, що той змушений був зійти через погане самопочуття гонщика. Однак в самій команді організують розслідування інциденту.

2011

Минув місяць після попереднього оголошення дискваліфікації Хуана Хосе Кобо, впродовж якого той мав змогу подати апеляцію на це рішення UCI. Іспанець не скористався своїм правом, а тому рішення оголосити Кріса Фрума переможцем Вуельти 2011 офіційно набрало чинності. Кріс Фрум стає семиразовим переможцем Гранд-турів, і першим переможцем з британців, хронологічно обійшовши Бредлі Віггінса на Тур де Франс-2012. Сам сер Бредлі стає на Вуельті-11 другим, а третю сходинку отримав Бауке Моллема — найкращий результат на Гранд-турах в кар’єрі голландця.

Що далi

Третiй тиждень Туру i останнi шiсть днiв. З четверга по суботу — три елiтних альпiйських етапи, кожен не схожий на iншi. Чи втримається Алафiлiп, i чи вистачить Пiно на третiй тиждень? Переможця можуть виявити секунди. Закiнчиться тур традицiйним «етапом дружби» в Парижi.

До зустрiчi.Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena