favbet
favbet
Sportarena

Джiро д’Iталiя. Пiслямова

Олег 03 июня, 16:40
200
8
Подписаться на блог
Джiро д’Iталiя. Пiслямова
Пiдсумки весняного Гранд-туру.

Випадковий завал на 4 етапi Джiро спровокував цiлу низку подiй. Наслiдком падiння став схiд Тома Дюмулана, а на самому фiнiшi пелотон розбився на невеликi «группето», що йшли одна за одною. В головнiй групi все ж опинилися записнi спринтери; Сенешаль, Акерман, Юен, Демар оглядали один одного, шукали залишки сил для ривку та вичiкували, у кого першого здадуть нерви. Саме тодi з групи рвонув еквадорський гонщик Мовiстару, на якого взагалi не звернули увагу. Першим отямився Юен, зрозумiвши, що тут для перемоги не треба бути топовим спринтером, достатньо рiзкого ривку i свiжої ноги, щоб витримати 500 метрiв. Австралiєць кинувся закривати розрив, але було вже пiзно. Фаворити загралися самi з собою i дозволили Рiкарду Карапасу перехитрувати їх на одному етапi.

Хто б тодi знав, що iсторiя зможе повторитися уже на всiй великiй гонцi загалом…

Переможцi етапiв

16 CICCONE Giulio Trek – Segafredo
17 PETERS Nans AG2R La Mondiale
18 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè
19 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott
20 BILBAO Pello Astana Pro Team
21 HAGA Chad Team Sunweb

Переможець

Навряд чи можна назвати перемогу Рiкарда Карапаса сенсацiєю, але мало хто чекав вiд еквадорця навiть призове мiсце. Карапас до гонки входив у дуже широке коло претендентiв, маючи до того ж над собою «капiтана» Мiкеля Ланду. Проте ряд невдач Ланди дозволив йому розраховувати на ресурси команди в повному обсязi. Метушня Роглiча з Нiбалi розв’язала руки суперникам – шлях до атаки вiдкрито, наздоженуть одного – вистрiлить iнший. Блискуче соло Карапаса шляхом на Монблан стало вирiшальним в цiй боротьбi. Вiн не розсипався на третьому тижнi гонки, не вiдпустив суперникiв на 20% пiдйомах i втримав комфортну перевагу на останнiй роздiлцi. Двi красивi перемоги на етапах i загальний успiх – Рiкард Карапас пише iсторiю своєї країни у великому велоспортi.

Безперечно, успiх Карапаса – це командний успiх Мовiстару. Вiнченцо Нiбалi пiсля 20 етапу вiдзначив силу команди суперника, говорячи, що на кожен вирiшальний пiдйом вони легко привозили 3-4 помiчника для свого лiдера. В Мережi жартували, що Мовiстар таємно привiз вдвiчi бiльше гонщикiв, нiж, примiром, Джамбо-Вiсма. Iспанська команда, здобувши стратегiчну перевагу, жодного разу не виказала слабкостi i не залишила суперникам жодного реального шансу.

Вiнченцо Нiбалi достойно прийняв поразку та одним iз перших привiтав Карапаса з перемогою. Чи можна такий прекрасний виступ вважати взагалi поразкою – питання дискусiйне. «Акула з Мессiни» на важких гiрських етапах намагався втекти, випробовував своїх молодших суперникiв, але проти цiлої команди витримати було важко, навiть якщо ти жива легенда. Безумовно, окрiм призового мiсця хотiлося ще й отримати хоча б перемогу на етапi, але надто серйозно за ним слiдкував Мовiстар i надто сильнi суперники були в роздiлках. Нiбалi пообiцяв повернутися – наступного року i вже в Трек-Сегафредо. «Акулi» вже виповниться 35 рокiв – занадто багато, щоб перемагати на Джiро. Але хто знає, тому вiн i Великий.

Можна переписувати довiдники про словенського стрибуна з трамплiну Прiможа Роглiча, вже сформувався прекрасний велогонщик Роглiч. Словенець був серед головних фаворитiв, i пiдтвердив свiй клас. Першi два тижнi Роглiч взагалi справляв враження непохитної скелi, однак супербагатоденка триває три тижнi. Сила, яку показав «Рогла» зi старту, зiграла з ним злий жарт – його сприймали серйозно, його боялися, проти нього утворювали «альянси». А ще вiн не мiг розраховувати на допомогу команди. Там, де Астана з Мовiстаром везли по 4-5 помiчникiв, Роглiч залишався наодинцi. Це не докiр Антвану Толхоеку чи iншим, вони дiйсно фiзично не могли тягнути крутi гори, не того складу гонщики. Один в горах виявився воїном лише частково – призове мiсце i двi особистi перемоги вiдiбрати в словенця не змогли. Роглiч отримав репутацiю суперунiверсала i законне мiсце серед елiти велоспорту.

Генеральна класифiкацiя

1. CARAPAZ Richard Movistar Team 90:01:47
2. NIBALI Vincenzo Bahrain Merida +1:05
3. ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma +2:30
4. LANDA Mikel Movistar Team +2:38
5. MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo  +5:43
6. MAJKA Rafał BORA – hansgrohe +6:56
7. LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team +7:26
8. YATES Simon Mitchelton-Scott +7:49
9. SIVAKOV Pavel Team INEOS +8:56
10. ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin +12:14

Очкова класифiкацiя

ACKERMANN Pascal   BORA – hansgrohe

Молодiжна класифiкацiя

LÓPEZ Miguel Ángel   Astana Pro Team

Гiрська класифiкацiя

CICCONE Giulio   Trek – Segafredo

I все-таки Паскаль Акерман забрав майку кращого спринтера. Важке падiння на 10 етапi поставило пiд сумнiв i позицiю в класифiкацiї, i саму подальшу участь у гонцi. Як це не дивно, а важкi гiрськi етапи Паскаль використав для вiдновлення сил. Перед 18 етапом на командних зборах Бори вираховували варiанти боротьби за майку, i висновок був один – потрiбна тiльки перемога. Тому Акерман з розпачу бив руль свого байка, коли не вдалося наздогнати Дам’яно Чiму. Лише потiм нiмець дiзнався, що Арно Демара затерли суперники, i необхiдних очок француз не набрав.

Джулiо Чiконе зберiг майку «гiрського короля», хоча перiодично «давав поносити» iншим гонщикам. Явно заряджений на очки, вiн стабiльно вiдбирався у вiдриви, атакував i навiть здобув перемогу на «королiвському» 16 етапi. Лише Фаусто Маснада зумiв одного разу здобути локальну перемогу з Джулiо, коли атакував на 20 етапi найвищу точку цьогорiчної гонки i отримав приз «Чiма Коппi». В майбутньому Чiконе може розраховувати вже i на боротьбу в головних номiнацiях гранд-турiв.

З усiх гонщикiв, що змогли фiнiшувати у Веронi, мабуть найбiльше дiсталося Мiгелю Анхелю Лопесу. Мало не кожен ключовий пiдйом Мiгелiто розпочинав з проколу чи iнших проблем, потiм героїчно наздоганяючи суперникiв. Остання невдача – словенський вболiвальник, що вибiг пiд колеса на 20 етапi – мало не коштувала колумбiйцю гонки. Правила UCI чiтко прописують покарання за такий зрив – грошовий штраф i зняття з гонки, проте жюрi гонки «пробачило» Лопеса. «Супермен» здобув «бiлу майку» кращого молодого гонщика, хоча за своїм потенцiалом мiг розраховувати на значно бiльше.

Розчарування

Головний фаворит цьогорiчної Джiро за власною версiєю (а без жартiв – на думку багатьох) Саймон Єйтс провалив гонку майже повнiстю. Починав досить добре, але роздiлка в Сан-Марiно шокувала британця i його прихильникiв. В горах було тiльки гiрше – Саймон випадав, не витримував нi рiзких ривкiв, нi потужного монотонного ритму. Спалахи активностi залишилися тiльки епiзодами. Загальне мiсце начебто каже про прогрес порiвняно з минулим роком, але це омана. Минулорiчний фейєрверк з красивими перемогами та одним грандiозним фiаско не йде в порiвняння з тихим скисанням цього року. Саймон може набагато краще, ми це бачили на Вуельтi.

Не всi їдуть на гранд-тури за загальними перемогами, окремi етапи – це також престиж, повага i мета на частину сезону. Європейский чемпiон Вiктор Кампенартс явно мiтив на двi достатньо довгi роздiлки цього Джiро, але обидва рази залишився без перемоги. В Сан-Марiно особливо видно було розчарування Вiктора, коли Роглiч привiз 11 секунд. Роздiлка в Веронi мала стати компенсацiєю, але найбiльший свiй успiх святкував Чад Хага. Вiктор таким чином – двiчi перший серед тих, хто програв.

Нiколи такого не було, i ось знову. З року в рiк повторюються однi й тi ж недолiки органiзацiї. Нажаль, вболiвальники змусили говорити про себе виключно в контекстi створених надзвичайних ситуацiй.

Глядач спробував забрати бачок просто з рота Марко Халлера

Демонстративно викинутий серед дороги зламаний велосипед

Два словенськi фани штовхають вперед Прiможа Роглiча

Про епiзод з Лопесом, який стався на тiй самiй горi, вже згадували. Роглiч за цей епiзод отримав штраф 10 секунд по закiнченню етапа. Хороша «допомога». Щодо ситуацiї з Лопесом, UCI зажадала вiд жюрi гонки пояснень, чому гонщика не покарали, тож iсторiя може мати продовження.

Окрему увагу викликали операторськi мотоцикли, якi часто ставали «частиною гонки», наближаючись впритул до гонщикiв. Дуже близько тримався оператор до Роглiча в Сан-Марiно, часто допомагали пелотону наздоганяти вiдрив, про що казав Бауке Моллема. Органiзатори лише обiцяли «придiлити увагу», та все повторювалося знов.

Все ж хочеться, щоб у спортi дiяли правила, а не приймалися рiшення.

Гонка виявилася цiкавою, вона була вiдкритою, досить велике коло фаворитiв розраховувало на загальний успiх. А вирiшальну перевагу принесла шалена атака в стилi «один проти всiх». Тактика, командна допомога зiграли величезну роль, але люблять гонки саме за адреналiн! Джiро-2019 виправдала сподiвання.Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena