Sportarena

Коронавірус вже вплинув на сезон. Дайджест велоспорту 10.03

Олег 10 марта, 16:20
0
3
Подписаться на блог
Коронавірус вже вплинув на сезон. Дайджест велоспорту 10.03
CyclingDigest
Гонки переносяться, команди знімаються.

Сезон якщо ще не під загрозою, то здригається від судом. Заходи по боротьбі з епідемією проводять по всій Європі, і це вже впливає на гонки.

Заручники

Хворі на коронавірус на турі ОАЕ таки були! Минулого тижня організатори повідомили про ще кілька виявлених випадків. Серед них — щонайменше четверо гонщиків. Імен не назвали, але з останніх виявлених випадків повідомили про національність — двоє росіян, двоє італійців, один німець і один колумбієць. Колумбійців в Еміратах було всього двоє — Ернандо Богоркес з Астани давно повернувся з командою. В країні залишився лише Фернандо Гавірія.

Також лише за чутками підозрюють Ігора Боєва з Gazprom-Rusvelo та Дієго Уліссі (UAE-Team Emirates). Наголошую, імена не підтверджені.

Хороша новина — Groupama — FDJ і AG2R La Mondiale в повному складі вже повернулися додому. UAE-Team Emirates залишається на карантині.

Переноси

Уряд Італії заборонив проведення масових спортивних змагань, дозволивши проведення лише за зачиненими дверима. Заборона діє до 3 квітня (зрозуміло, що можуть продовжити). Всі італійські гонки заплановані на цей час, таким чином, не відбудуться.

Страде Б’янкі, чоловіча та жіноча, перенесені на невизначений строк. Також не відбудуться вчасно Tirreno-Adriatico та монумент Milano-Sanremo. Щодо останнього, за свою історію він взагалі не відбувся лише двічі — у 1916 та 1945. Крім них — GP Industria & Artigianato, Settimana Internazionale Coppi e Bartali, Popolarissima, Giro di Sicilia. Щодо класик, зараз розглядають два варіанти — червень або вересень. Цікаво виглядає, також, ідея провести італійські класики після чемпіонату світу, в жовтні, десь перед Ломбардією. Головне, щоб було безпечно.

Значить, змагатися не будемо

Ряд команд Світового туру вже відмовилися від змагань. Спочатку від італійських гонок (ще до їх повної відміни), потім і від кількох інших. На Париж-Ніцца не поїхали Астана, CCC, Мітчелтон, Мовістар, Інеос та Джамбо. Цікаво, що першими хвилю відмов підняли EF, але вони приймають участь у «Дорозі до сонця». Джамбо та Мітчелтон, на час тайм-ауту, проводять внутрішні «гонки» через Zwift. Жарти про цілі гонки на комп’ютері вже перестають бути смішними.

Париж — Ніцца

Фрацузький уряд також прийняв ряд заборон — змагання або за зачиненими дверима, або не більше 1000 глядачів. «У нас немає езпосередніх глядачів більшу частину гонки» — вирішили організатори. Встановили «зони безпеки» — 100 метрів перед стартом, та 300 метрів перед фінішем, де не можуть знаходитися вболівальники. Все інше — «звичайні перехожі», які трапляються вздовж вулиць. Екранізація випадку «якщо не можна, але дуже хочеться». Організатори дозволили дозаявити восьмого гонщика в команду (як на гранд-турах), та дали запрошення Circus — Wanty Gobert і B&B Hotels — Vital Concept (щоб збільшити число учасників).

Власне, сама гонка вже стартувала. І з досить сильним представництвом (ага, без Інеос, Джамбо та інших). Перші етапи перетворили нудну рівнину на безумні класики. Вітер та круті повороти розбили пелотон на ешелони. Це Мовістару не можна втікати, коли багато гонщиків потрапляють у завал, а Декьонінку — будь ласка (або що ти їм скажеш?). Справжнє захоплення — спостерігати за Серхіо Ігітою в ешелонах (не задавили, і добре).

На першому етапі спробував сили Алафіліп, відїхав за бонусами, озирнувся та підмахнув Тішу Беноту, мовляв, поїхали. Шкода, але двійку наздогнали перед самим фінішем (також лише два переслідувачі — Шахман і Тюнс). Німець виграв спринт з-поміж чотирьох, та очолив генералку.

Другий день був схожим, але тут Алафіліп і Кінтана вже опинилися «не там». Несподівану перемогу здобув Джакомо Ніццоло — четверо гонщиків Бори, включно з Саганом, не змогли забезпечити спокійний спринт для Акермана (або сам Паскаль дуже вже втомився). Генералка схожа на казна-що, і це ще не було ні гір, ні розділки.

Чи відбудуться інші гонки?

Ремко Евенпул, наприклад, після переносу Тіррено-Адріатіко, запланував Тур Каталонії (23.03 — 29.03). Враховуючи останні події, в найкращому випадку, гонка відбудеться за прикладом французів. Пвідомляють про сімох хворих на коронавірус у Вевельгемі (Гент-Вевельгем заплановано на 29.03). У Бельгії загалом майже 300 зареєстрованих випадків — чи пройдуть класики, взагалі не відомо. Ну і не варто забувати, що до Джіро залишилося менше двох місяців. Її переносити неможливо.

Grote prijs Jean-Pierre Monseré (1.1)

  1. JAKOBSEN Fabio   Deceuninck — Quick Step
  2. DUPONT Timothy   Circus — Wanty Gobert
  3. DE DECKER Alfdan   Circus — Wanty Gobert

Чесно, це було легко. Звичайний розвоз від Сенешаля, а далі хоч хто може сидіти на колесі Фабіо, часу і сил не вистачить, щоб його побити.

Мають відбутися

14.03 — Дренте. Ділан Гроневеген чекає на здобич, якщо хтось не втече на довгих секторах бруківки. І чекаємо, чим завершиться (чи завершиться) Париж — Ніцца. Куций пелотон рятуватимуть Наїро Кінтана(+1:50), Тібо Піно (+43»), Вінченцо Нібалі (+28»), Майкл Вудс (+1:01) , Роман Барде (який вже встиг збити собі спину — +3:10).

Втрата

Помер спортивний директор Інеос Ніколя Порталь.

 

До зустрічі.Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena