УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Квартет лiдерiв Вуельти пiшов уперед: головні підсумки велоспорту минулого тижня

finic 03 сентября, 10:51
272
91
Подписаться на блог
Квартет лiдерiв Вуельти пiшов уперед: головні підсумки велоспорту минулого тижня
Getty Images
Перший тиждень Вуельти вiдсiяв "зайвих" та знову допiнг.

Щойно гонка розпочалася, одразу важкi гори. Замiсть традицiйних спринтерських етапiв — нi клаптика рiвної поверхнi. Лiдери змiнюються кожного дня, а один iз головних претендентiв тричi встиг вдягнути червону майку, i тричi її втратити. Замiсть пiвтора десятка «претендентiв» — квартет фаворитiв. Кожного етапу — справжнi атаки. А тi, хто претендують на головний трофей, можуть сидiти на колесi партнера лише задля для нової атаки, яку планують не через 10 днiв, а через 10 хвилин. Таким першим тижнем i близько не могли хвалитися Тур та Джiро. Вуельта — справдi особлива гонка.

Ла Вуельта. Генеральна класифiкацiя пiсля 9 етапу

1   QUINTANA Nairo   Movistar Team 35:18:18

2   ROGLIČ Primož Team   Jumbo-Visma 0:06

3   LÓPEZ Miguel Ángel   Astana Pro Team 0:17

4   VALVERDE Alejandro   Movistar Team 0:20

5   POGAČAR Tadej   UAE-Team Emirates   1:42

6   HAGEN Carl Fredrik    Lotto Soudal 1:46

7    EDET Nicolas   Cofidis, Solutions Crédits   2:21

8   MAJKA Rafał   BORA — hansgrohe   3:22

9   KELDERMAN Wilco   Team Sunweb 3:53

10   TEUNS Dylan   Bahrain Merida   4:46

11   NIEVE Mikel   Mitchelton-Scott   5:19

12   PERNSTEINER Hermann   Bahrain Merida 6:23

13   HIGUITA Sergio   EF Education First   6:41

14   CHAVES Esteban   Mitchelton-Scott   6:51

***

21   KNOX James   Deceuninck — Quick Step   13:23

25   LATOUR Pierre   AG2R La Mondiale   17:08

28   MEINTJES Louis   Team Dimension Data   23:56

Пiсля першого тижня чiтко виокремився квартет фаворитiв. Наїро Кiнтана виграв нехарактерний для себе етап з рiвнинним фiнiшем, кiлька разiв втрапив в невелику кризу та двiчi пообiцяв, що працюватиме на Вальверде, але все одно пiшов в атаку в Андоррi, вiдiбравши у Марка Солера можливiсть виграти етап. Тiньовим лiдером гонки закрiпився Прiмож Роглiч — спроби суперникiв втекти вiд нього загалом виявилися марними, i у вiвторок Прiмож матиме чудову нагоду очолити гонку. Найбiльше з усiх активних дiй створював Мiгель Анхель Лопес, однак в результатi не змiг створити для себе перевагу перед роздiлкою. I непохитно тримається попереду ветеран Алехандро Вальверде. Чемпiон свiту виграв етап та комфортно себе почуває, не виказуючи жодного натяку на кризу.

Лопес мiг привезти близько хвилини переваги на етапi в Андоррi, але несподiвано впав пiд час проходження швидкого повороту на гравiйному секторi. Добрих 40 секунд не дорахувався Роглiч — командний завал на першому етапi коштував командi перемоги а йому — дефiциту часу. Естебан Чавес попрощався з надiями на призове мicце також через механiчнi проблеми. Пicля проколу мiнiатюрний колумбiєць змушений був двiчi мiняти велосипед — пiдiбрати байк пiд його габарити партнерам було дуже непросто.

Переможцi етапiв

1   Astana Pro Team (ТТТ)

2   QUINTANA Nairo    Movistar Team

3   BENNETT Sam    BORA — hansgrohe

4   JAKOBSEN Fabio    Deceuninck — Quick Step

5   MADRAZO Ángel    Burgos-BH

6   HERRADA Jesús   Cofidis, Solutions Crédits

7   VALVERDE Alejandro   Movistar Team

8   ARNDT Nikias   Team Sunweb

9   POGAČAR Tadej    UAE-Team Emirates

Хосе Еррада (Кофiдiс) був за крок вiд найбiльшої перемоги в своїй кар’єрi, на 5 етапi вiн був очевидним фаворитом серед трiо втiкачiв. Однак на останнiх метрах пiдйому Хосе обiйшли два гонщика Бургос, яких Еррада «на собi» затягнув на вершину. Наступного дня молодший з братiв (Хесус) показав майстер-клас по таким розв’язкам i помстився за невдачу брата. Знову вiдрив, знову гора наприкiнцi, але вчасна атака i зручний супутник, який бiльше переймався «червоною майкою», анiж перемогою на етапi. Перша перемога Хесуса на гранд-турах.

Анхель Мадрасо був тим самим суперником, що вiдiбрав у Ерради-старшого можливiсть перемогти. Гонщик Бургос очолює «гiрську класифiкацiю». А ще отримав вiд спонсорiв омрiяну PS4.

Словенець Тадей Погачар перемiг на важкому етапi в Андоррi у вiцi 20 рокiв та 345 днiв. У 2011 роцi Петер Саган здобув свою першу перемогу на Вуельтi у 21 рiк та 211 днiв. Шоста перемога в сезонi для молодого словенця (включно з загальним залiком гонок). Тадей — переможець минулорiчного Тур де л’Авенiр. Щоб зрозумiти, наскiльки перемога на молодiжнiй гонцi може бути показником, просто для довiдки перелiк переможцiв Тур де л’Авенiр вiд 2010 року — Наїро Кiнтана, Естебан Чавес, Воррен Баргiй, Рубен Фернандес (обiйшов Адама Єйтса), Мiгель Анхель Лопес, Марк Солер, Давiд Гуду, Еган Берналь. Хороша компанiя. Тадей йде на 5 мiсцi в загальному залiку, перевiрка самог себе вiдносно елiти проходить на «вiдмiнно».

Втрати

На жаль, падiнь на першому тижнi було вдосталь. Завал Jumbo-Visma на першому етапi став причиною сходу Стiвена Кройсвiка. Не пройшло безслiдно i падiння Емiрейтс в тому ж мicцi — Фернандо Гавiрiя не мiг надалi нав’язати боротьбу на спринтерських етапах, а Фабiо Ару зiпсував собi настрiй на гори. Проте найбiльше не щастило EF Education First. На шостому етапi вже вдруге втрапивши в завал зламав ключицю Рiгоберто Уран, разом з ним зiйшов з гонки Х’ю Картi. В той же день падав ще один гонщик EF Тiджей Ван Гардерен, американець знявся з гонки наступного дня. Разом з Ураном постраждав i Нiколас Роч — iрландець кiлька днiв носив «червону майку», i, щойно втративши, одразу вибув з гонки.

На жаль

Марк Падун провалився у загальному залiку. Проблеми видно було ще на 2 етапi, коли на останнiй горi Марк не потягнув темп великої групи фаворитiв. Падун поступово втрачав час на наступних етапах, кiлька разiв неприємностей додавали падiння. Остаточно пiдкосив Марка партнер по командi Дiлан Тюнс, який на 6 етапi став другим та тимчасово перехопив «червону майку». Наступного дня Марк разом з командою вiдпрацьовував на Тюнса, пiсля чого, остаточно втративши сили, перейшов на повiльний темп та бiльше не з’являвся попереду. Зараз Падун програє в загальному залiку бiльше години. Очевидний план на наступнi два тижнi — кататися «по хвостам» в економ-режимi та вiдiбратися на окремих етапах у вiдрив щоб спробувати виграти етап.

EuroEyes Cyclassics Hamburg (1.UWT) 25.08.19

1   VIVIANI Elia   Deceuninck — Quick Step
2   EWAN Caleb   Lotto Soudal
3   NIZZOLO Giacomo   Team Dimension Data

Еліа Вівіані переміг на престижній класиці в Гамбургу. Трохи раніше того ж дня його молодший брат Атіліо переміг в Бельгії на Класиці Йохана Мюзеува. Вперше з 2007 року два брати виграли гонки елiтного туру в один і той же день (тоді 7 липня перемогли брати Мацей та Лукаш Боднари). Для 22 річного Атіліо Вівіані це перша перемога в професійній кар’єрі.

Deutschland Tour (2.HC) 29.08 — 01.09

1   STUYVEN Jasper   Trek — Segafredo   16:23:09
2   COLBRELLI Sonny   Bahrain Merida   0:03
3   LAMPAERT Yves   Deceuninck — Quick Step   0:12

Тур Нiмеччини зiбрав разом невеликий пантеон (Акерман, Алафiлiп, Нiбалi, Томас та ряд iнших зiрок), а вирiшили долю залiку рiвниннi дiлянки з шаленими вiтрами. Найкраще скористався рельєфом i погодою Яспер Стойвен, який завжди залишався в перших ешелонах на кожному етапi.

Bretagne Classic — Ouest-France (1.UWT) 01.09

1   VANMARCKE Sep   EF Education First
2   BENOOT Tiesj   Lotto Soudal
3   HAIG Jack   Mitchelton-Scott

53 випуск Класики Плуе виграв Сеп Ванмарке. Надзвичайно важлива з точки зору психологiї перемога — бельгiєць до того вигравав аж у лютому i провалив ключовий для себе сезон «весняних класик».

Допiнг

Черговою жертвою «Операцiї «Кровопускання» став Алессандро Петаккi. Колишнього гонщика визнали винним у порушеннi антидопiнгових правил, слiдство довело причетнiсть iталiйця до дiяльностi доктора Марка Шмiдта у 2012-2013 роках. Алессандро позбавили всiх перемог за цей перiод та заборонили змагатися впродовж наступних двох рокiв. Петаккi завершив професiйну кар’єру у 2015 роцi.

Що далi

Надзвичайно насичений другий тиждень Вуельти. У вiвторок — ключова 36-кiлометрова роздiлка в Пау, а далi важкi гiрськi етапи з вiдносним «прохiдним днем» у п’ятницю. Два етапи на вихiдних можуть стати вирiшальними у всiй гонцi.

До зустрiчi.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
вчера, 13:35
327
вчера, 13:35
18 ноября, 14:49
356
18 ноября, 14:49
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?