Майбутня тенiсна елiта

finic 24 ноября, 5:54
74
8
Подписаться на блог
Майбутня тенiсна елiта
Хто прийде на змiну легендам тенiсу i чи є ця змiна вже зараз?

Перемога Стефаноса Циципаса на Пiдсумковому турнiрi подарувала не тiльки трофей молодiй зiрцi. Досить багато передбачень пiшло на кшталт «скоро у нас будуть новi переможцi турнiрiв Великого Шолому». Нове поколiння тенiсистiв дуже цiкаве та перспективне, але було вже багато хороших молодих гравцiв, якi впиралися у стелю — непробивне трiо (Надаль, Джокович, Федерер), яке забирало всi головнi турнiри. Пiсля 2016 року (останнiй — Ваврiнка на ЮС Опен) три легенди по черзi забирають всi «Шоломи», левову частину з яких подiлили Рафа та Новак. Час спливає i новi обличчя з’являться обов’язково — Роджер зовсiм скоро закiнчить кар’єру (ну, так вже кiлька рокiв чекають), Рафа половину свого спортивного часу боровся з травмами, також частiше вже травми впливають i на Новака. Хто з нових тенiсистiв пiдхопить титул «першої ракетки», коли виграють перший «шолом»? I чи могли цi гiпотетичнi переможцi вже досягти таких вершин? Спробую провести фантастичний та нереальний аналiз потенцiйних[ переможцiв на ТВШ, якби якимось чином (будь-яким — знялися, набридло грати) на завадi не ставали три топи свiтового тенiсу. Хто з учасникiв цьогорiчного Пiдсумкового турнiру вже мiг би перемогти на «Шоломах», хто ще переможе i хто претендуватиме на звання «першої ракетки»?

 

Стефанос Циципас (21 рiк). 

Статистика 2019 року: 3 титула. Перемоги/поразки: грунт 15/5, хард 23/14, iндор 15/5, трава 3/4 

Статистика проти топ-3: Надаль 1-5 (у 2019 роцi 1-3), Джокович 2-2 (1-2), Федерер 2-3 (всi впродовж цього року).

Грецького тенісиста зараз розглядають як головного кандидата на звання першої ракетки світу в майбутньому. Звучать навіть порівняння з Роджером Федерером — широка гра по всьому корту, одноручний бекхенд, небезпечний крос з бекхенду. Стефанос краще грає на хардовому покритті, але досить впевнено почувається і на грунті. Останнє — важливий елемент стабільності гравця і тактичної гнучкості. У Циципаса сильна подача, прекрасна фізика та хороший контроль м’яча. З відносних мінусів можна згадати не дуже впевнену гру біля сітки. Але і це з допуском — Стефанос володіє цим елементом, просто може зробити його ще кращим. Можливо, саме недостатня кількість «serve and volley» не дає йому змоги показати себе на траві. Трава поки найгірше для нього покриття (і це при потужній подачі). Так новим Федерером не стати. 

І не треба, у грека свій шлях. У 2019 році він виграв три турніри та зупинився за два кроки до титулу в ТВШ на Австраліан Опен. У півфіналі він поступився Надалю, до того вибивши Федерера. Якщо вилучити з гіпотетичної сітки топів (а це і Джокович у фіналі), його суперником міг би бути Люка Пуй. Француз проводив прекрасний турнір, але грек все одно мав би хороші шанси на перемогу. 

На Ролан Гарос Стефанос поступився з боєм в 1/16 фіналу Стену Ваврінці, проте інші «Шоломи» провалив, вилітаючи в першому раунді. Однак загальна тенденція сезону позитивна, і на менших турнірах Циципас постійно був серед фаворитів. Його  перемога на турнірах Великого Шолому дуже реальна а боротьба за звання першої ракетки світу — цілком імовірне.

Мiг — Австралiан Опен;

Може — хардовi мейджори, можливо Ролан Гарос;

Перша ракетка — високi шанси.

 

Домінік Тім (26 рокiв)

Сезон: 5 титулiв. Грунт 23/7, хард 15/9, iндор 10/4, трава 0/1.

Проти топ-3: Надаль 4-9 (1-1), Джокович 4-7 (2-1), Федерер 5-2 (3-0)

Тіма не можна напряму відносити до «молоді», у 26 років він вже зрілий тенісист з вагомим послужним списком. Проте він все ще чекає на свій шанс. Тім — розумний гравець, тактично сильний та обдарований технікою. До тренувань підходить надзвичайно прискіпливо, якщо не фанатично. Тім — блискучий» грунтовик», який останнім часом значно покращив свою гру і на харді. Головна його проблема — це трава. Говорячи словами одного президента, це «total disaster». Хард і, особливо, грунт дають я йому значно краще.

У 2019 році Тім виграв 5 титулів, але наскільки близько він був від Шолому… З 2016 року Домінік знаходиться зовсім поруч з титулом на Ролан Гарос. Півфінал з Джоковичем (вгадайте, кому програв Новак у фіналі), потім півфінал вже з самим Надалем і далі два фінали. Якби у 2017 на турнірі без Рафи Домінік пройшов би у фінал, там би його чекав феєричний тоді Ваврінка. Два останніх турніри підкреслюють факт. Тім — повноправний «принц грунту», перший після найкращого грунтовика всіх часів. Мінімум два Ролани вже Домінік мав би взяти, якби не… Чи зможе Тім перемогти Надаля на РГ у майбутньому — можливо, проте однозначно за відсутності Рафи рівних австрійцю там вже немає. Включно з іншими двома топами. 

Проти них Домінік вже навчився грати. Єдина ремарка — без трави. Що вигадати, щоб покращити гру на Уїмблдоні? Можливо, потренувати гру біля сітки, зіграти парні турніри.

Інші Шоломи Тім провалив (2 раунд Австралії, 1 раунд Уїмблдону та в США). Для першої ракетки йому потрібна більша стабільність. Конкуренти молоді вже зовсім поруч.

Мiг — 2, можливо 3 титули Ролан Гарос;

Може — Ролан Гарос;

Перша ракетка — без результатiв на травi майже неможливо.

 

Александр Зверев (22 роки)

Сезон: 1 титул, грунт 16/8, хард 23/10, iндор 4/5 (загалом за кар’єру 50/32), трава 2/3 (загалом 27/15) 

Проти топ-3: Надаль 1-5 (1-0), Джокович 3-3 (0-1), Федерер 5-5 (1-1).

Сезон для німецького тенісиста був очевидним кроком назад. Ще рік тому його називали майбутньою першою ракеткою, однак 2019 рік пройшов доволі посередньо. Зверев у топ-10, і це найбільше, що можна сказати. Не рятує навіть його подача. Зверев загалом дуже сильно грає на траві та у приміщеннях, проте цього року «не пішло, так не пішло». Головні турніри Саша зіграв гірше, ніж розраховував. Чвертьфінал на РГ — добре, 1/16 Австралії та США — так собі, 1 раунд у Лондоні — жах. З позитиву — один титул за сезон та перша перемога над Надалем наприкінці року. Проти інших топів Александр часом вже може триматися на рівних.

За манерою гри та своїми даними Зверев — найкращий кандидат серед молоді на тріумф на Уїмблдоні. Проте якщо у грі продовжиться нестабільність, якщо психологічно не догравати вирішальні гейми, можна навіть на улюбленому «пасовищі» програвати зконцентрованому «універсалу» чи ветерану з гарматною подачею.

Мiг — поки далеко;

Може — Уїмблдон;

Перша ракетка — можливо, але треба повернутися на ритм минулого року.

 

Даніїл Мєдвєдєв (23 роки)

Сезон: 4 титула, грунт 8/5, хард 34/8, iндор 11/5, трава 5/3.

Проти топ-3: Надаль 0-3 (всi за рiк), Джокович 2-3 (2-1), Федерер 0-3 (0-1).

Досить нерівний сезон провів росіянин. Посередня перша половина змінилася феєричною другою частиною. В Австралії Мєдвєдєв дійшов до 1/16 фіналу, де програв Джоковичу. Без Новака далі — травматичний Нісікорі, більше загадувати не будемо. Париж — виліт зі старту та 3 раунд Уїмблдону. Далі відбулося справжнє перетворення. Фінал ЮС Опен проти Надаля — вагомий аргумент у суперечці «що, якби не…». Далі росіянин провів потужну кінцівку сезону і легко кваліфікувався на Підсумковий турнір. 4 титули в сезоні підтверджують — Мєдвєдєв зробив якісний стрибок вперед у своїй грі. Чи вистачить йому темпу для першої ракетки? 

За характером гри, Даніїл — типовий гравець задньої лінії. Сильна і точна подача та чудове відчуття корту — перебити у перестрілці росіянина надзвичайно складно. До того ж, він часто змінює напрям гри та ритм, грає дуже незручно для суперника. Мінус — психологічна нестабільність. Часто Мєдвєдєв починав болісно та занадто емоційно реагувати на невдалу гру, навіть сварився з публікою. Метод вирішення проблеми — перетворити слабкість на силу. Піти шляхом Новака, емоції повернути собі на позитив, підбадьорювати себе, а не робити трагедію та робити розрядку під час матчу. Кроки до цього вже простежуються — ряд матчів тріумфальної хардової серії росіянин «вигриз» у своїх суперників у напруженій боротьбі. 

Мєдвєдєву пророкують боротьбу за звання першої ракетки — і не безпідставно. Перемогти на хардовому ТВШ також реальна для нього задача.

Мiг — ЮС Опен, боротьба на Австралiан Опен;

Може — хардовi турнiри;

Перша ракетка — високi шанси, але за умов, що впорається з нервами.

 

Матео Берретіні (23 роки)

Сезон: 2 титули, грунт 12/4, хард 15/10, iндор 9/7, трава 11/2.

Проти топ-3: Надаль 0-1, Джокович 0-1, Федерер 0-2 (з усiма — у 2019 роцi).

Найнижчий за рангом тенісист з цього переліку, але також дуже перспективний. Матео не має визначних досягнень, проте два турніри ATP він цього року виграв. Що цікаво, італієць — універсальний гравець, перемагав на траві і грунті, і дуже добре почуває себе на харді. Найкраще досягнення на мейджорах — півфінал ЮС Опен, де він без варіантів програв Надалю. Без іспанця у фіналі його чекав би Мєдвєдєв, і у тій формі, мабуть, він був би кращим за італійця. Проте в майбутньому все може змінитися. Матео росте. Зараз сильна його сторона — задня лінія, досить типово для молодих гравців. Але італієць здатний додати в багатьох аспектах гри. Чи достатньо буде для першої ракетки — складно сказати, але боротися за найвищі титули при подальшому прогресі він може.

Мiг — боротися за ЮС Опен, але невдало;

Може — боротися за будь-який мейджор, але невдало;

Перша ракетка — поки малоймовiрно, але кровi попити зможе всiм.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
28 декабря, 13:35
438
28 декабря, 13:35
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?