Sportarena

Мілан — Сан-Ремо: найспекотніша Прімавера

Олег 08 августа, 8:54
0
4
Подписаться на блог
Мілан — Сан-Ремо: найспекотніша Прімавера
Жуліан Алафіліп, Фото - https://twitter.com/Milano_Sanremo
Прев'ю першого монументу сезону.

Незрозумілий та божевільний сезон продовжується, і на черзі — Прімавера, яка відбувається аж у серпні. Перший монумент цього року, на початку сезону, що відновився.

Це буде 111 гонка. Перша відбулась у 1907 році, з того часу лише двічі не проводилась під час світових воєн. Найбільше перемог — у Едді Меркса (7). Цього року в ній приймуть участь 5 гонщиків, що перемагали раніше — Міхал Квятковскі, Арно Демар, Вінченцо Нібалі, Александр Крістоф та Жуліан Алафіліп. Жоден з діючих спортсменів не вигравав МСР двічі.

Коронавірус вплинув не лише на перенос гонки, а й на сам маршрут. Ряд мерів відмовилися від того, щоб МСР проходила повз їх містечка, побоюючись натовпу, що спричинить нову хвилю пандемії (а фактично — не хотіли перекривати туристичні магістралі). Нас чекає найдовша гонка за всю її історію — 305 кілометрів. Ліміт UCI для гонок Світового туру — 300 км, але якщо дуже хочется, то можна зробити виключення.

Маршрут пройде майже цілком в передгір’ях, лише наостанок повернувши до моря. До загальної довжини додається ще й втома від додаткових вертикальних метрів на Коль ді Нава. Традиційні Чіпреза і Поджо наприкінці з фінішем на Віа Рома в Сан-Ремо. І все це в серпневу спеку!

Додає драматизму ще й те, що команди обмежені 6 гонщиками. Отже, імовірність массового спринту слабка. Прогноз погоди неоднозначний. У передгір’ях спортсмени будуть захищені від вітрів, але одразу на узбережжі і до самого фінішу їх чекатиме південно-західний зустрічний потік повітря. Це працюватиме проти утікачів-одинаків. Розборка з невеликої (до 10 чоловік) групи стає імовірнішою.

Після виснажливої Страде Б’янкі головним фаворитом вважають Вута Ван Аерта. Бельгієць показав свою витривалість, непогано проходить невеликі гірки, має шикарний індивідуальний хід і класний фінішний ривок. Його фініш здатні перебити лише чисті спринтери (у нормальній формі), привозити його в невеликій групі — собі дорожче, відпускати одного — на Страде вже побачили, чим скінчилося.

Подібне актуальне для минулорічного переможця, Жуліана Алафіліпа. Проблема полягає лише в формі француза. Найкращі дні сезону у нього попереду, тому важко оцінити готовність. Ще один універсал, що розраховувати е на фінішну швидкість — Матьє Ван дер Пул. Лише кілька речей говорять проти нього — довгий маршрут, спека і слабка команда, що може його виснажити ще до Поджо.

Мілан — Сан-Ремо — останній монумент, якого не вистачає до колекції Філіпа Жилбера. Маршрут для нього підходить, але ФілЖилу не можна приїжджати зі спринтерами, і не можна відпускати панчерів. Знову ж таки, спека — серйозне випробування.

На Поджо знову спробують атакувати Нібалі чи Квятковскі. Обидва пристосовані до високих температур, штурмують гори будь-яких висот і мають чудовий хід рівниною. Ось тільки відпускати їх ніхто не ризикне.

Якщо справа дійде до розбірок великої групи, тут слід згадати Калеба Юена. У нього найкращі шанси доїхати свіжішим і зберегти ногу. Петеру Сагану ця гонка підходить на 100%, але його форма також впід питанням. Грег Ван Авермат матиме перевагу в меншій групі, але саме тут ССС може розіграти свою козирну карту — два сильних класики (ГВА плюс Матео Трентін).

Загалом, через серпневу спеку гонка має стати дуже селективною, і сумнівно, що спринтери матимуть якісну підтримку на Поджо. Висока ймовірність, що ми побачимо спроби сольних атак і групи по 7-8 гонщиків.

Фаворити:
***** Ван Аерт
**** Алафіліп, Ван дер Пул, Юен
*** Квятковскі, Жілбер, Ван Авермат, Трентін, Саган, Нібалі.
** Демар, Ніццоло, Гавірія, Беннет, Кольбреллі, Беттіоль, Насен, Бенот.
* Погачар, Чікконе, Метьюз, Боані, Боссон Хаген, Крог Андерсен, Катальдо, Альбазіні, Крістоф, Чімолаї, Вівіані, Юнгельс, Асгрен, Аранбуру, Тюнс.

_______________

Сторінка автора про велоспорт у Facebook.Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena