Sportarena

Нахабно, ризиковано, але прораховано

Олег 05 апреля, 13:14
0
Подписаться на блог
Нахабно, ризиковано, але прораховано
Каспер Асгрен. Фото - Eurosport Player
Каспер Асгрен заслужив перемогу на Ронде

Якщо розглядати Тур Фландрії з точки зору головних фаворитів, перемога Каспера Асгрена виглядає не зовсім логічною. Та добре, коли просто перемога, його поведінка. Данець припустився ряду помилок, надмірно ризикував, виставляв команду у незручне положення. Відрізав свого лідера від головної групи та поїхав боротися у спринті з чи не найкращим спринтером у гонці.

Асгрена відрізали від голови групи під час великого завалу в пелотоні разом із майже всіма Квіками. Тоді він своїм ходом повернувся (так, група зачекала всіх), ігноруючи Жуліана Алафіліпа (француз також добирався власними силами).

Проспавши перший просів за 50 км, Каспер почав активно добирати від “другого Кваремонту”. Стабільно атакуючи на пагорбах поруч із Матьє ван дер Пулом. Не став чекати Лампарта і Сенешаля. Наздогнав Алафіліпа (голова гонки постійно перемішувалася від пагорбу до пагорбу). Фактично скинув Жуліана та опинився у трійці з МВДП і ВВА! Не став чекати партнерів, та поїхав із двома топ-фаворитами. Перевів гонку у режим “кожен за себе”. Після Патербергу відпрацював на рівнині поруч з Матьє до кінця, сподіваючись обійти того у спринті. Хоча в 30 секундах від них їхав Сенешаль. А далі спринтував паралельним курсом, не маючи ніякого сліпстриму. Абсурд якийсь.

Спринт та капітуляція ван дер Пула. Фото — Eurosport Player

Якщо розглядати гонку з точки зору двох явних фаворитів та команди, що має діяти колективно проти них, Асгрен наламав дров. Скинув всю команду та привіз до фінішу Матьє.

Але коли ми подивимося на гонку очима Каспера, все стає значно цікавіше. Тиждень тому данець виграв Е3. Він не збирався атакувати за 60 км. “Так вийшло, що я опинився попереду, і вирішив витиснути із цього максимум” — сказав після гонки він. Його наздогнали, але данець атакував знову і виграв. Асгрен пересвідчився, що він витривалий. Що може тягнути довго, може перезаряджатися ходом гонки, і в нього наостанок трохи залишається потужного ривку.

Якщо вранці він відчував себе добре, то мав цим користатися. Певна свобода дій обов’язково була, як у Лампарта чи Сенешаля. Відчував себе добре на старті — також все було гаразд і в середині гонки. Отже, треба діяти.

Десь за 40 км до кінця Асгрен стабільно атакує на КОЖНОМУ ключовому відрізку. Він диктує свій темп, розриває групу, та відновлюється на рівнині. Протяжки між пагорбами у нього не такі потужні, він там відпочивав. На кожен наступний пагорб він приходить у голові групи і знову атакує. Постійно. Не підлаштовується під суперників, а диктує власний темп. Там відлітає Алафіліп — Касперу однаково, з ним залишаються МВДП та ВВА — ну то й що.

Матьє ван дер Пул та Каспер Асгрен. Фото — Eurosport Player

У схожому стилі діяв ван дер Пул, який атакував пагорби. Але робив він це з середини групи, наздоганяючи Асгрена (обходячи навіть на вершині). Але в підсумку — та ж група, ті ж суперники, але більше витраченої енергії.

Асгрену не цікавий Алафіліп чи Сенешаль, він впевнений у собі та їде за перемогою. Атака в зоні харчування — ще одна хитрість. З ним залишаються МВДП та ВВА. Каспер миттєво відходить у хвіст на правах андердога. Вут запрошує його тягнути більше, той відмовляється. Вут — а навіщо ти тоді тікав? Каспер — а навіщо ви мене наздоганяли?

Матьє ван дер Пул, Каспер Асгрен, Вут ван Аерт. Фото — Eurosport Player

Єдина груба помилка — останній Кваремонт. Там Асгрен залишався у темпі інших. І тоді атакував Матьє. Зрозумівши свою помилку, Каспер ввімкнувся на 100%, щоб не випустити ван дер Пула. І вже за хвилину зрозумів, що має шанс. Свіжий МВДП не підпустив би на 13 кілометрах жодного суперника. Асгрен наздогнав на тягуні, отже, не все так ідеально було в ногах голландця. З ним можна було боротися, і данець це знав.

Атака МВДП після Кваремонту. Eurosport Player

Асгрен знав свій організм, знав власні сили та вів гонку “для себе” і керуючись лише власними відчуттями. Повний газ на пагорбах — перезаряджання батарейок на рівнині. Суперники ж у цей час витрачали зайве пальне. Асгрен змусив працювати ВВА та МВДП, коли лишився з ними. Матьє так Матьє. Побачив порожні баки суперників. Якщо хочете, використав їх. Пересвідчився на Патербергу — можна бити. Атакував і ризикував, але атакував на своїх умовах і ризикував цілком усвідмлено.

Після чого увійшов до історії.Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena