Sportarena

Остання супергонка осенi

Олег 20 октября, 7:15
0
1
Подписаться на блог
Остання супергонка осенi
Алехандро Вальверде, Примож Роглич, Тадей Погачар, фото - https://twitter.com/lavuelta
Сьогоднi стартує Вуельта-2020

Остання з великих гонок, наймолодша з гранд-турів, 75-та в своїй історії Вуельта розпочинається. Традиційно іспанська гонка завершує сезон для супербагатоденок. Тепер їй випала честь завершити весь сезон божевільного 2020 року.

Цьогорічний Тур де Франс нагадував зліт всіх зірок на незрозуміло у маршруті. Поки всі замерли, побоюючись один одного, гонку виграв хлопчина, що начхав на авторитетів та розумів, що у велоперегонах слід «ганятися». Джіро зібрало антураж, сценарій, режисуру та художнє оформлення для суперблокбастеру, але актори заявилися «за остаточним принципом». Але ті, що прийшли, видають дійсно топ-рівень. Вуельта цього року виглядає такою ж логічною, розважливою та передбачуваною, як забіг з биками в Памплоні.

Іспанці не мали змоги компенсувати три «нідерландські» етапи, які планували провести. Всього відбудеться 18 етапів замість 21 — часу восени вже не лишається. Отже, в першу чергу, постраждали спринтери — їм дісталося лише 3 рівних етапи і кілька можливостей втекти у відриви (через серію гір). Буде важко, але бій Беннета проти Акермана в Мадриді того вартий. На гірських вершинах Країни Басків буде обмежено доступ публіки — це та ситуація, коли краще повністю заборонити, ніж пояснювати щось фанатам.

Маршрут

Суцільне знущання чекає з перших днів. Одразу гора 1 категорії на 1 етапі — коли таке бачили? Чотири з шести стартових етапів — гірські з вершинами 1 категорії. 6 етап — родзинка. Прогулянка французькими Піренеями з горою 1 категорії та двома вищими, фініш — на Турмале. До речі, поблизу нього вже на повну катаються лижники.

Гран Турмале, Фото — https://twitter.com/Meteo_Pyrenees

Другий тиждень має кілька етапів для брейку і один для спринту, а також два поспіль «генеральницьких». Чотири вершини 1 категорії, а наступного дня — коротка швидкісна (всього 109 км) їзда просто на Англіру.

https://twitter.com/chrisfroome/status/1309781740362309632

Останній тиждень містить єдину розділку, кілька етапів для брейку (або відчайдушної атаки) та фінальну розбірку на Альто де ла Коватілья. Той випадок, коли третій тиждень легший за обидва попередніх. Головні претенденти вирішаться на Англіру та розділці, останні етапи — лише для «фотофінішу».

Претенденти

Надпотужна Джамбо-Вісма спробує таки взяти гранд-тур після двох невдач. У них знову тандем Рогліч-Дюмулан з топ-підтримкою (Кусс, Гесінк, Дж. Беннет). Мабуть буде чесно, якщо лідером стане Том, а Прімож йому допомагатиме. Але перші етапи покажуть стан кожного і вирішать питання капітанства. Мінус для обох — замало кілометрів розділки. Рогліч захищає титул і має для цього найкращу команду. Але на Турі він мав ще кращу…

Також вдовольнити свої амбіції прагнутиме Інеос. Гренадери провалили два гранд-тури, як генеральники (хоча феєрять на окремих етапах). Кріс Фрум і Річард Карапас проведуть команду. Для Фрума — це остання гонка в складі Інеос. Для Карапаса — реальний шанс позбавитися статусу «бідного родича» в команді та взяти ініціативу в свої руки. Багато залежатиме від підтримки Івана Соси.

Крис Фрум, Фото — https://twitter.com/chrisfroome

Знову улюблений «тризуб» виставив Мовістар. Але іспанці мають бути розважливішими та все ж дати перевагу Енрік Масу. Вальверде спокійно боротиметься за етапами, Солер забезпечить підстраховку. Круті та не надто довгі гори — підходящий рельєф для Маса.

Для інших гонщиків велике значення має їх відновлення. Піно і Гуду падали на Турі, завдяки чому Тібо повністю його провалив. Александр Власов зійшов з 2 етапу Джіро (через що отримав порцію гніву від Фульсанга). Гійом Мартен також падав на виснажив себе у Франції. Дані Мартінес навіть після падінь знайшов сили для боротьби за етапи. Естебан Чавес готовий для такого рельєфу. Треба повірити в себе, і атакувати.

Фаворити

***** Прімож Рогліч
**** Том Дюмулан, Річард Карапас, Енрік Мас
*** Кріс Фрум, Тібо Піно, Александр Власов, Естебан Чавес
** Йон Ізагірре, Гійом Мартен, Ден Мартін, Майкл Вудс, Даніель Мартінес, Алехандро Вальверде
* Сепп Кусс, Ніклас Ег, Марк Солер, Давід де ла Круз, Мікель Нієве, Іван Соса, Клеман Шампузен

Team Jumbo-Visma, Фото — https://twitter.com/JumboVismaRoad

Чекати шоу

Луїс Леон Санчес, Вут Пулз, Фернандо Барсело, Ян Хірт, Фелікс Гросшартнер, Тім Велленс, Карлос Барберо, Міхаель Різ, Давіде Формоло, Анхель Мадрасо, Сантьяго Буїтраго, Йон Аберастурі, Джеферсон Сепеда, Магнус Корт, Давід Гуду, Зденек Штибар

Спринт

Сем Беннет, Паскаль Акерман, Яспер Філіпсен, Матео Москетті, Нікі Терпстра, Андреа Баджолi

____________________

Сторiнка автора про велоспорт у FacebookРейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena