Sportarena

П’ять претендентів, яким є що доводити

Олег 03 октября, 9:38
0
4
Подписаться на блог
П’ять претендентів, яким є що доводити
Maglia Rosa, Фото - https://twitter.com/giroditalia
Сьогдні стартує наймальовничіша велобагатоденка світу.

Презентація 103 редакції Джіро д’Італія провели у стародавньому грецькому храмі на Сицилії. Італійці вкотре нагадують про свою вікову історію, а для вело любителів це нагадування. Ти можеш увімкнути будь-яку італійську гонку з будь-якого моменту і просто насолоджуватися картиною. Наймальовничіша багатоденка світу стартує поблизу Палермо.

https://twitter.com/giroditalia/status/1311923874716700672

Маршрут, порівняно з ТдФ, більш класичний. Близько 65 км розділок, ряд крутих і важких гір, класичні спринтерсткі етапи, місця для хороших втеч. Традиційно, збалансовано, важко. І невелике пекельце наостанок.
Перші етапи пройдуть на півдні Італії. Зі старту — видовищна розділка до Палермо. Більшу частину маршруту займатиме прямий спуск. Чекаємо рекорди швидкості та зірочку на 104 зуба попереду у Філіппо Ганни.

З важливих моментів першого тижня — підйом на Етну (4 етап) та фініш на Рокарасо (9 етап), всюди з горами 1 категорії. Дуже цікавий з боку потенційних атак 5 етап, але з точки зору генеральників ризикувати тут рано.

Другий тиждень — боротьба спринтерів проти відриву, місцями по рівному столу, місцями — по пральній дошці. 14 етап — ключова розділка з кількома підйомами. Не Планш бель Фій, але рельєф непростий. 34 кілометри для Геранта Томаса заробити перевагу. І одразу наступного дня — крутий підйом на П’янкавальо.

Третій тиждень має виснажити всіх повністю. Окрім фінальної розділки всі етапи — під 200 км. Найдовший — рівнина, довжиною 253 км, і це те, де гонщики будуть відпочивати. Три повноцінних альпійських етапи (17,18 і 20), найкоротший з яких 198 км. 18 етап — підйом через Стельвіо, на якій розіграють Чіма Коппі (найвища точка гонки — 2746 м). Після екстремального спуску гора 1 категорії на фініші. А ще сніг. Я вам картинку приніс, на здоров’я.

https://twitter.com/flobikes/status/1310676916551192577

20 етап — «королівський». Чотири гори (три з них — двохтисячники) з фінішем у Сестрієрі. Коль дель Аньєлло трохи нижчий за Стельвіо (2733 м), зате разом із Ізоаром та Сестрієром дають близько 5400 м набору висоти! Відстав — програв, дороги назад немає.

Останній етап — 15 км розділка до Мілану. Все має вирішитися до неї, але ці кілометри також ще треба проїхати.

https://twitter.com/EFprocycling/status/1311773536718139393

Претенденти

Завдяки цікавому плануванню у посткарантинний період не буде минулорічного переможця — Річард Карапас поїхав рятувати команду на ТдФ (так собі вийшло, але не до Річарда претензії). Гренадерів поведе Герант Томас, і Джі виглядає дуже переконливо. Невиразний серпень пройшов і форма стає все кращою. Томас добре виглядав на Тіррено — Адріатіко, трохи не добрав до медалі ЧС. Його проблема — команду можна було б укомплектувати краще. Не буде талановитого і свіжого Івана Соси, замість нього досвідчений, але втомлений Хонатан Кастров’єхо. Гейген Харт, Нарваєс, Пуччо, Денніс — гірська група підтримки Джі. Але він і сам здатний багато на що.

https://twitter.com/giroditalia/status/1311707153024118785

Інший британець, що претендуватиме на «корону» — Саймон Єйтс. У «старшого» є незакінчена справа з Джіро (провал на Фінестре кілька років тому, що коштував йому всього). Саймон в дає шикарні вати в горах, підтягнув розділку. Саме він з цього списку здатен злетіти вгору на висоті за 2 км. З помічників — Лукас Хемілтон, Джек Хеіг, які добре себе показали цього року.

Але найкращу команду за іменами везе Астана. Якуб Фульсанг може терпіти і круті гори, і видати якісну розділку. А серед помічників у нього — Мігель Анхель Лопес та Александр Власов. Потужна гірська підтримка. Проблема Якуба — його попередні виступи на гранд-турах, де він жодного разу не фінішував навіть близько до п’єдесталу (найчастіше — просто не фінішував).

Італійці чекають дива від Вінченцо Нібалі. Акула цілеспрямовано готувався до Джіро, жертвуючи попередніми гонками. Маршрут збалансований і йому підходить, але чи вистачить сил на останній тиждень? Команда сильна — Чікконе, Брамбілла, навіть реанімований Веенінг готувався виключно під Джіро. Нібалі готовий до подіуму, але чи для перемоги — питання.

Останній з вузького списку претендентів — Стівен Кройсвік, ще один, хто «мало не переміг». Стівен вміє «і в гірку, і в розділку», але його підготовка змазана. Кройсвік готувався до ТдФ та пошкодив плече на Дофіне. З мінусів — він вміє все, але знаходяться гонщики, що в конкретний момент завжди кращі. Підтримка — Мартін, Толхок, Боуман.

Розбити «заготовлений» перелік фаворитів може Рафал Майка. Німецька Бора везе цікаву команду, де жодного німця (тому Рафалу ніхто не заважатиме). У Санвеба — досвідчений Вілко Келдерман і перспективний Сем Оомен (обидва підуть з команди наприкінці року).

Цікаво буде подивитися на Жоао Алмейду. Португалець достойно допомагав Ремко Евенпулу громити суперників влітку, тепер може сам показати, на що здатний. Ільнур Закарін має реваншуватися за провал на Турі (головне — не атакувати на спусках). І слід брати до уваги Власова — Александр не тільки допомагатиме Фульсангу, а і зможе «підмінити» його в ролі капітана, якщо раптом щось.

Марк Падун дебютує на Джіро під 36 номером. Конкретної ролі у нього не буде (як і конкретних цілей для команди). На генералку Бахрейн не претендує, отже Марк сам повинен знайти собі цілі та досягати їх. Дуже хотілося б, щоб Падун спробував зачепитися за десятку в генералі, аніж ганятися за етапами.

І ще один важливий момент. Мовістар не виграє командний залік!

Спринтерське представництво на Джіро навіть цікавіше, ніж на Турі. Є ті, хто катався у Франції (Саган, Вівіані, Юен). Петер та Еліа будуть у значно кращій формі — вони готувалися перш за все до Італії. А ще додається Арно Демар, що наштампував вже 9 перемог після карантину. У ДКС завжди є кому боротися за етапи — Давіде Балеріні та Альваро Ходег разом зможуть нав’язати боротьбу будь-кому. Потужний дует у Еміратів (Річезе — Гавірія), може здивувати Давіде Чімолаї (ISUN). А в сукупності, разом з нерівним рельєфом багатьох етапів, хороші шанси на очков майку має Майкл Метьюз (Sunweb).

https://twitter.com/giroditalia/status/1311701978041511936

Фаворити
**** Герант Томас, Саймон Єйтс
*** Якуб Фульсанг, Вінченцо Нібалі, Стівен Кройсвік

** Рафал Майка, Вілко Келдерман, Александр Власов, Ільнур Закарін
* Тао Гейген Харт, Мігель Анхель Лопес, Жоао Алмейда, Давіде Вілелья, Карл Хаген, Луїс Мейнчес, Доменіко Поццовіво
Чекати шоу: Тоні Галопан, Сімон Пелло, Пельо Більбао, Фаусто Маснада, Даніель Наварро, Танел Кангерт, Томас Де Гендт, Даріо Катальдо, Серхіо Самітьєр, Тобіас Фосс, Бен О’Коннор

***

А на першому етапі з нетерпінням чекаємо шалених качок у нових шоломах!

https://twitter.com/Vaughters/status/1311794036114690048

________________

Сторінка автора у Facebook про велоспортРейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena