УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Берналь, Вальверде та тi, хто пробував до них дотягнутися. Дайджест велоспорту за тиждень до Тур де Франс

finic 27 июня, 19:36
164
6
Подписаться на блог
Берналь, Вальверде та тi, хто пробував до них дотягнутися. Дайджест велоспорту за тиждень до Тур де Франс
Еган Берналь, Getty Images
Про переможця Туру Швейцарії, етап в Словенії та багато чого іншого.

Критерiум Дофiне залишив багато питань, кого вважати фаворитом на Тур де Франс. Тур Швейцарiї, що завершився минулої недiлi, люб’язно пiдкинув ще одного гонщика «у вогнi».

  • Tour de Suisse (2.UWT) 15.06 — 23.06

1   BERNAL Egan   Team INEOS
2   DENNIS Rohan   Bahrain Merida
3   KONRAD Patrick   BORA — hansgrohe

Не встигли глядачi засумувати за альпiйськими потягами Фрума/Томаса, як знову з’явився майже той самий «Sky-train», правда з iншим написом «на борту». I якщо ранiше останнiм колесом був безжальний методичний «пiдйомник», який працював рiвномiрно i майже безвiдмовно, тепер потяг вiз на гору справжню ракету. Начищену, вiдполiровану, заряджену i готову до вибуху у вирiшальний момент. Саме в такому стилi Еган Берналь виграв Тур Швейцарiї, до традицiйної ефективностi додавши ще й чудовий перфоманс.

На двох гiрських етапах Еган полишав своїх головних суперникiв на самотi, а потiм продемонстрував чудовий, як для своєї спецiалiзацiї, результат в роздiлцi. На останньому етапi, що мiг претендувати на статус «королiвського», Роан Деннiс спробував скинути «жовту майку» з колеса та втекти, але шансiв не було нi на секунду. Берналь сидiв на колесi, демонструючи — я зможу втекти вiд тебе в будь-яку мить, ти вiд мене — нi.

Хороший виступ також для австрiйця Патрiка Конрада, та Тiша Бенота (Lotto Soudal). Бельгiєць, яким серйозно цiкавиться INEOS, фiнiшував четвертим в загальному залiку.

  • Крупним планом. Tour de Suisse, 7 етап.

Вирiшальним етапом TdS став, мабуть, 7 етап з останнiм пiдйомом на перевал Сан-Готтард. 216 км з фiнiшем на горi вищої категорiї складностi. Перед штурмом останньої вершини з великого вiдриву попереду залишилось четверо — Коен Боуман (Jumbo-Visma), Матіас Франк (AG2R), Джино Мадер (Dimention Data), Стів Морабіто (Groupama — FDJ).

За 11 км до фінішу випав Руі Кошта (португалець напрацювався у відриві минулого дня). Разом з «поїздом» INEOS працював в голові групи Матей Могоріч (Bahrain Merida). Першим спробував розхитати групу Джанлука Брамбілла (Trek-Segafredo), проте італійця не відпустили. Менш ніж за 10 км до фінішу почалась «родзинка» — підйом пішов по бруківці, що періодично чергувалася з асфальтом. Там з голови атакував Франк, після чого відрив розвалився і був приречений.

Пелотон в цей час ненадовго очолили гонщики Movistar, однак справжнє прискорення було трохи згодом за INEOS. Група стала струною, що гарантувало відсів гонщиків у хвості, останнiй з вiдриву Франк був «з’їдений» за 5 км до вершини. Серпантин дороги проходив вже повз засніжені ділянки гори. Близько 4 км знайшов сили атакувати Енрік Мас (Deceuninck-Quick Step), Інеос же продовжили погоню. По черзі режим «самознищення» активували Кенні Елізонде та Хонатан Кастров’єхо, остаточно розсіявши групу. Головні ж претенденти поки все ще мовчали — Роан Денніс приклеївся до колеса Егана Берналя, маючи ще один «козир» поруч.

За 3 км Кастров’єхо «скінчився», і тоді атакував Берналь. Шансів підтримати ривок у Денніса не було, зате залишився його «рятівник» Доменіко Поццовіво. Берналь в шаленому темпі наздогнав і пройшов Маса, і пішов заробляти «секунди переваги». Поццовіво повіз на собі свого капітана, також спокійно пройшовши бідолашного Маса. Прискорення на засніженій вершині — Берналь в жовтій майці тріумфує на ключовому етапі Туру Швейцарії. Роан Денніс програв всього 23 секунди завдяки італійському «суперлейтенанту» — склалося враження, якби Доменiко поставили завдання вивезти «на колесi» на гору Вiталiя Кличка, «блоха» заштовхав би i того в топ-10.

  • Tour of Slovenia (2.HC) 19.06 — 23.06

1   ULISSI Diego   UAE-Team Emirates
2   VISCONTI Giovanni   Neri Sottoli — Selle Italia — KTM
3   VLASOV Aleksandr   Gazprom-RusVelo

Важка i цiкава гонка вищої категорiї Про-Континентального туру. Вирiшальним став 4 етап, де пiсля пiдйому 1 категорiї йшов довгий та нерiвний спуск до фiнiшу. На ньому пелотон розбився на невеликi групи, i першим приїхали саме майбутнi призери разом Тадеєм Погачаром, який вiдпрацював на свого партнера Дiєго Улiссi.

  •  Mont Ventoux Dénivelé Challenge (1.1) 17.06

1   HERRADA Jesús   Cofidis, Solutions Crédits
2   BARDET Romain   AG2R La Mondiale
3   TAARAMÄE Rein   Team Total Direct Energie

Одноденна гонка для «чистих гірників» цього року вперше отримала професійний статус і категорію 1.1 від UCI. Шість невеликих гір з фінальним 21-кілометровим підйомом на знамениту Мон Венту. На вирішальному підйомі Cofidis а згодом AG2R розбили пелотон, підготувавши атаку своїм капітанам. Після того, як Тоні Галопан здав зміну, атакував Роман Барде, за яким зміг зачепитися лише Еррада. Залишок гори вони проїхали вдвох, Еррада легко закрив кілька спроб Барде втекти, і сам атакував за 400 метрів до фінішу. Хесус отримав вже п’яту перемогу в сезоні. Барде, вочевидь, серйозно розраховував на цю гонку, однак залишається досі без перемог в сезоні.

  • La Route d’Occitanie — La Dépêche du Midi (2.1) 20.06 — 23.06

1   VALVERDE Alejandro   Movistar Team
2   SOSA Iván Ramiro   Team INEOS
3   URÁN Rigoberto   EF Education First

Свято в Iспанiї — улюбленець всiєї країни повернувся. Алехандро Вальверде був поза змаганнями пiсля свого падiння на тренуваннi наприкiнцi квiтня, i перемiг одразу на першому ж етапi гонки. Трохи згодом чемпiон свiту трiумфував i в загальному залiку. На третьому етапi Соса i Уран атакували на горi перед самим фiнiшем, однак «рiвним темпом» Вальверде наздогнав втiкачiв та зберiг секунди переваги. Рiгоберто Урану перед Тур де Франс є над чим замислитись — можливо фiзично вiн готовий добре, проте психологiчного удару вiд «ветерана» вiн зазнав вiдчутного.

  • Коротко

Тому Дюмулану зробили операцію на пошкодженому коліні, лікарі витягнути з коліна шматок гравію, що залишався всередині після падіння на Джіро. Прослідкувавши деякий час за процесом відновлення, в команді прийняли рішення не заявляти Тома на ТдФ. Дюмулан готуватиметься на кінець сезону — Вуельту та розділку на чемпіонаті світу. За загальний залiк вiд Sunweb на Турі побореться Вілко Келдерман, проте головнi сили команди будуть кинутi на Майкла Метьюза i боротьбу за окремi етапи.

Movistar спробує підписати на наступний рік Якуба Фульсанга (Astana), повідомляє Marca. Данець проводить прекрасний сезон, нещодавно переміг на Критеріум Дофіне та зараз серед головних фаворитів перед Тур де Франс. Також іспанську команду цікавлять співвітчизники — Давід де ла Круз (INEOS) та Енрік Мас (Deceuninck-Quick Step).

Європейськi iгри, що проходять в Мiнську, не можуть похвалитися топ-гонщиками, проте зiбрали загалом непогане представництво серед деяких країн. Групову гонку виграв iталiєць Давiде Баллерiнi, гонку з роздiльним стартом — бiлорус Васiлiй Кiрiєнка. Загалом непоганий результат i для українцiв — Вiталiй Буц був п’ятим в груповiй гонцi.

Пауза у велоспортi заповнюється нацiональними першостями. До кiнця тижня будуть вiдомi новi нацiональнi чемпiони майже по всiй Європi та в зокрема в Українi. Вже вiдомi кiлька цiкавих результатiв. Чемпiоном Голландiї в роздiлцi став Йос Ван Емден, у Швейцарiї — Стефан Кюнг. Друге мiсце в Швейцарiї зайняв молодий Марк Хiршi — можливо, майбутня швейцарська надiя в багатоденках.

  • Що далi

Чемпiонати, вiдпочинок, а трохи бiльше нiж за тиждень — Тур де Франс.

  • Бонусом

На роздiлцi Туру Швейцарiї лiдер гонки Еган Берналь мало не вилетiв з дороги. Короткий серцевий напад для голови Team INEOS Дейва Брейлсфорда — падiння i третього лiдера команди впродовж двох тижнiв було б занадто.

До зустрiчi!
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
09 декабря, 13:35
563
09 декабря, 13:35
18 ноября, 14:49
363
18 ноября, 14:49
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?