УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Пощастило — це коли ти живий. Дайджест велоспорту за 17.06

finic 17 июня, 14:12
143
3
Подписаться на блог
Пощастило — це коли ти живий. Дайджест велоспорту за 17.06
Крiс Фрум, Getty Images
Крiс Фрум, часи минулi, часи майбутнi.

Гонка Критерiум Дофiне — головне пiдготовче змагання перед Тур де Франс. Це можливiсть перевiрити свої сили серед елiтних спортсменiв в умовах, наближених до «Великої Петлi». Клiмат, рельєф, досить непоганий тонус. Цього року 4 етап за профiлем дуже нагадував майбутнiй етап ключової роздiлки на Турi, i саме на ньому сталася одна з центральних подiй, що вже вплинула i на розподiл сил на ТдФ. Чотириразовий переможець Туру Крiс Фрум тренувався перед стартом. На швидкому спуску однiєю рукою британець спробував витерти пiт з обличчя, коли рiзкий порив вiтру збив його переднє колесо в сторону. Шокованi глядачi, шокованi партнери по командi, шокований його суперник на трасi Ден Мартiн. На щастя, бригада медикiв дуже швидко встигла надати швидку допомогу i евакуювати британця в лiкарню. Фрум отримав численнi переломи та пошкодження внутрiшнiх органiв, але результат операцiї заспокоїв — реабiлiтацiя хоч i буде довгою, але Крiс зможе повернутися до спорту. Одного разу за кiлька хвилин до аварiї камери вихопили навiть фразу партнера по командi Вута Пулза «Крiс, не ризикуй» (Фрум саме прибрав обидвi руки з керма). Фрум же продовжив атакувати.

Не пiд час вiйни розказувати, яким буває це саме «пощастило». Але стосовно великого спорту часто сенс цього слова перекладаєш на речi, що не вiдносяться до щастя чи вдачi. Забити гол на останнiй хвилинi, обвести суперника через «коридор» по самiй лiнiї в тенiсi, чи виграти пiв ободу колеса на фiнiшi — це результат величезної працi, без якої тебе поруч би не було, i лише потiм невелика жменька везiння. В спортi, де назавжди в пам’ятi залишилися Казартеллi, Кiвiльов, Скарпонi та багато iнших, везiння — це трохи iнакше. Це коли в тебе дружина i двоє дiтей, i ти знову маєш змогу їх побачити. «I know how lucky I am to be here today» — сказав уже в лiкарнi Крiс Фрум.

Одужуй, Крiс!

Critérium du Dauphiné (2.UWT) 09.06 — 16.06.19

1. FUGLSANG Jakob Astana Pro Team

2. VAN GARDEREN Tejay EF Education First

3. BUCHMANN Emanuel BORA — hansgrohe

По рiзному склалася доля фаворитiв Дофiне — Фрум вибув до наступного року, Адам Єйтс показував хороший темп, але через температуру зiйшов з останнього етапу, Тiбо Пiно ще не такий рiзкий, щоб втекти “раз i назавжди”. Наiро Кiнтана ж спалахнув лише раз — посерединi вирiшальної гори 7 етапу, а коли його швидко наздогнали, не злiзав з чужого колеса. Якуб Фульсанг виявився найстабiльнiшим з фаворитiв, до того ж чергову шикарну командну роботу виконала Астана. «Я стрибнув у блакитний лiмузин, i вiн привiз мене до фiнiшу» — жартував данець про силу своєї команди. Гонщики INEOS, що несподiвано опинилися без капiтана, сповна вiдпрацювали «за честь прапора» — Вут Пулз i Дiлан Ван Баарле по черзi забрали два останнi етапи гонки. Українець Марк Падун вiдпрацював на свого капiтана Дiлана Тюнса: бельгiєць змiг завершити гонку шостим в загальному залiку. Критерiум Дофiне, що мiг дати багато вiдповiдей перед Туром, залишив пiсля себе величезний знак питання.

Baloise Belgium Tour (2.HC) 12.06 — 16.06.19

1 EVENEPOEL Remco Deceuninck — Quick Step

2 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal

3 WELLENS Tim Lotto Soudal

Якщо хтось не вивчив це iм’я пiсля минулорiчного юнацького чемпiонату свiту, саме час запам’ятати. Ремко Евенпул, найталановитiший гонщик свого вiку, виграв головну багатоденку своєї країни. Вирішальним став другий етап, на якому Евенпул втік з невеликої групи за 10 км до фінішу. У цій втечі його супутником був Віктор Кампенаертс, однак гонщик Лотто Судал впав на одному з вузьких сільських поворотів. Ремко витримав темп самотужки, а на наступних етапах не дозволив суперникам скинути його і будь-що суттєве відіграти. Евенпул в свої 19 рокiв став наймолодшим переможцем Туру Бельгiї (а це одна з найдавнiших багатоденок, i проводилася вже 89 раз). У свiй перший сезон в елiтi Ремко вже здобув 6 перемогу (рахуючи разом з загальним залiком)! Чи буде це новий Еддi Меркс, чи Фiлiп Жилбер — можливо нi те, нi iнше, але схоже на те, що цей хлопець писатиме iсторiю гонок на найближче десятилiття.

GP du canton d’Argovie (1.HC)

1 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates

2 PASQUALON Andrea Wanty — Gobert Cycling Team

3 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data

Швейцарську класику, більш відому як ГП Гіппінгену, виграв Александр Крістоф. Норвежець захистив свій минулорічний титул, загалом для нього це третя перемога на Гіппінгені та п’ята в цьому сезоні (разом з загальним заліком на турі Норвегії).

Коротко

Традицiйний Tour of Malopolska (2.2) пройшов за активною участю українцiв. Анатолiй Будяк та Олександр Головаш виграли 2 етапи гонки. В загальному залiку Будяк був другим, пiсля поляка Адама Стаховяка. Ще один українець, Вiталiй Буц, зайняв 4 мiсце в генералi.

Jumbo-Visma оголосила заявку на Тур де Франс. Прімож Рогліч не поїде другий гранд-тур поспіль, хоча спочатку планували виступ словенця як «другого номера». Додаткове місце отримав Вут ван Аерт, що дасть змогу краще поборотися за окремі етапи. Остаточна заявка: Груневеген (спринт) , Кройсвік (загальний залік), Тюніссен, Янсен, Т. Мартін (розділка), Дж. Беннет, ван Аерт, Де Плюс.

Метью Ван дер Пул продовжує розриватися між шосе і маунтінбайком. В серпні голандець планує ряд виступів на МТБ, але чемпіонат світу пропустить, щоб підготуватися до ЧС на шосе. На Олімпіаді в Токіо наступного року пріоритетом для нього буде все ж МТБ.

Перебудова в Bahrain Merida набирає обертів. Нещодавно команда завершила перехід колишнього спеціаліста Team Sky Рода Еллінгворта на посаду директора. А трохи пізніше Marca повідомила, що наступного року до BM приєднаються іспанські гонщики Пельо Більбао та Хосе Хоакін Рохас. Потенційний прихід Мiкеля Ланди стає все реальнішим.

Минуле

Антидопiнговий трибунал за результатами розслiдування позбавив колишнього гонщика Хуана-Хосе Кобо перемоги на Вуельтi 2011 року (тодi iспанець виступав за команду Geox-TMC Transformers).

Переможцем гонки став Крiс Фрум, ця новина застала його вже в лiкарнi. Після дискваліфікації Кобо на третю сходинку загального заліку піднявся Бауке Моллема (в той час — гонщик Rabobank Cycling Team). Це найвище досягнення голландця на гранд-турах (наступний кращий результат — 5 мiсце на цьогорiчному Джiро). Кобо має мiсяць на подання апеляцiї, пiсля чого результати наберуть чинностi.

Що далi

Тур Швейцарії розпочався перемогою Роана Денніса (Bahrain Merida) в короткій розділці. Другий етап взяв гонщик Астани Луїс Леон Санчес, який атакував проти всього пелотону за 12 км до фiнiшу. Загальний залiк пiсля двох днiв очолює Каспер Асгрен (Deceuninck — Quick Step). Попереду кілька етапів «на виснаження», після чого настане черга справжніх гір. Ймовірна розв’язка — 7 етап з фінішем на Сан Готтард, і 19 км розділка наступного дня. Абсолютним фаворитом до старту виглядає Герант Томас (Team INEOS). Зіпсувати настрій валлійцю перед ТдФ спробують Енрік Мас (DQS), Марк Солер (Movistar) та партнер по команді Еган Берналь.

Цього тижня також слiд звернути увагу на Тур Словенiї, а також на цiкаву континентальну класику Mont Ventoux Dénivelé Challenge — ряд елiтних «гiрникiв» на неї заявлено.

Трохи божевiлля

На ГП Оломоуц щойно пiсля початку гонки за свою справу взявся i гелiкоптер.

ČP Olomouc

Při ČP v Olomouci závodníci zápasili se silným větrem, ten od vrtulníku je však přemohl….

Gepostet von TJ Favorit Brno am Montag, 10. Juni 2019

До зустрiчi.Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
 • Vlad18 июля 2019, 22:29
  Так-то Милуоки потеряли Брогдона, который ещё и усилил конкурента. Очень оптимистично про Бруклин, в 32 после разрыва ахилла врядли КД будет неуязвим в атаке. В общем в конфе, скорее всего всё решат сложность календаря и то как команды будут распределять нагрузки, в ПО конечно очевидным фаворитом видится Филадельфия
  К записи: Кто выиграет в новом сезоне Восточную конференцию?
  0 Ответить
 • Валерий aka iron_fan18 июля 2019, 22:28
  ілівот "собі коханому"
  К записи: Серце
  0 Ответить
 • Panas Didok18 июля 2019, 22:24
  Я, как Портос - "дерусь, потому что дерусь!" Не буду больше ничего комментить, кроме своего. Завязал!
  К записи: Кто выиграет в новом сезоне Восточную конференцию?
  +1 Ответить
 • Дмитрий Копий18 июля 2019, 22:20
  Про Багатскиса и правда было интересно. Зачем воюете? Просто пишите интересные вещи. Есть хорошие темы, готовы обсуждать. Но не узкие. Для более широкой аудитории. И зачем вы хейтите других авторов и сайты? Вам дают шанс несмотря на все ваши "заслуги". Воспользуйтесь им, держите себя в руках. Будьте сдержанным к другим и в первую очередь к тем, кто тратит неимоверные усилия для создания сайта. Вы просто не представляете сколько нужно сил
  К записи: Кто выиграет в новом сезоне Восточную конференцию?
  +1 Ответить
 • Panas Didok18 июля 2019, 22:08
  Благодарю, что взяли, Искренне. 1. Утром - первая статья об Универсиаде будет готова. 2. Я тут воевал на трибуне, готов написать, как они лошат людей в конкурсах - они таки меня забанили утром сегодня с 12 баллами и поменяли сетку, но факт обмана я зафиксировл -= но речь не об этом. 3 Самое главное, что в ПН были магнитные бури и пришлось мне скорую вызывать, я же после инсульта ))))). Отошёл только в среду к вечеру, сорри!
  К записи: Кто выиграет в новом сезоне Восточную конференцию?
  +1 Ответить
 • Стыць18 июля 2019, 22:02
  Теперь понятно ,почему ты на айспорте предупреждал,чтоб без гомосятины - травма детства
  К записи: Кто скажет, что в БАТЭ играют не настоящие мужики, я тому в рыло дам! Невероятные развязки ЛЧ в ходу
  0 Ответить
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?