Sportarena

Прихiд нового короля

Олег 29 июля, 18:40
619
9
Подписаться на блог
Прихiд нового короля
twitter.com/letour
Пiдсумки Тур де Франс

Еган Берналь переписав історію. Банально, але факт — нарешті потужна велосипедна країна Колумбія отримала свого чемпіона на Тур де Франс. Зовсім недавно молодий гонщик ще представляв континентальну команду «Андроні», а тепер з тріумфом увірвався на Єлисейські поля. Еган сам атакував, сам розбив і елітного напарника, і суперників і сам забрав корону. Забрав, не будучи лідером, в час, коли його команда працювала на іншого. Берналь впродовж сезону готувався до Джіро, але нещастя подарувало йому шанс на Тур де Франс. Новий Кондор чи Рокетмен? І скільки він виграє ще Турів — чи поб’є рекорд? В цьому році ми стали свідками народження нової зiрки. І саме так слід в історію вриватися:

З посмiшкою.

Дуже багато «якщо» створив цей Тур. Якщо б Томас виграв розділку і перейняв жовту майку, чи отримав би Берналь хоч частину тієї свободи? Якби не зійшов з гонки Тібо Піно, який демонстрував феноменальну силу в Піренеях? Якби не відстав «завдяки» Баргію Мікель Ланда, і Мовістар кинув би всі сили на підтримку одного гонщика? Зрештою, якби Фрум…? Навряд чи є точна відповідь на ці питання, але абсолютно точно Берналь був кращим серед тих, хто доїхали до Парижу. Еган — заслужений переможець Тур де Франс. 

Герант Томас до останнього дня мав шанс на перемогу, проте в критичний момент Герант мав мужність визнати перевагу партнера по команді і звільнити того від командних зобов’язань. «Я вірю, що ще зможу перемогти на Тур де Франс» — Томас розуміє, що час не на його стороні, проте за свій шанс він побореться. Стівен Кройсвік нарешті опинився на подіумі Гран-туру — найвище досягнення в непростій кар’єрі голландця. Його гонка була дуже схожою на гонку Томаса, і хоча йому не вдалося зайти на саму вершину, Стівен нарешті пройшов Тур рівно, стабільно і без слабких місць. 

Майже три тижні Франція жила мрією. Драматично, мрія розбилася за кілька днів до кінця, проте встигла подарувати стільки емоцій, що цю гонку згадуватимуть ще дуже довго. Можна приїхати на Тур без «гірської» команди і боротися за перемогу. Можна всього з одним партнером розірвати суперників на крутій горі та відіграти майже дві хвилини відставання, як зумів Тібо Піно. Можна не бути штатним спеціалістом, але за рахунок сили і волі триматися до самого кінця. «Я не розраховував доїхати в жовтій майці до Парижу, проте мріяв про це». Браво, Жуліан Алафіліп

Найнебезпечніший суперник не тільки Берналя, а і всього Інеос, склав зброю за кілька етапів до Парижу. Зла доля переслідувала Тібо Піно з початку гонки, а він відповідав в єдиний спосіб — атаками. Якщо хтось і міг би підтримати вибуховий темп Берналя на Ізеран, то це був Піно. Однак, пошкодження, яке він отримав на рівнині перед «альпійським триптихом», остаточно выбило його з гонки. Піно був у найкращій формі свого життя і найреальнішим французьким претендентом на корону. Залишається побажати Тібо видужання та нехай найуспішніша його гонка буде ще попереду. 

Вінченцо Нібалі прибув на гонку з обіцянками поборотися за етап, та надіями на генералку. З останнім не склалося одразу, за перший тиждень Акула вже програвав дуже багато. За етапи Енцо спробував боротися в горах, і наостанок збулося. Прекрасна перемога на хоч i короткому етапі, але довжелезній горі на Валь Торенс. До кінця сезону Нібалі спробує себе на улюбленій Ломбардії, а далі — нова команда. 

У Якуба Фульсанга гонка не пішла зі старту. Падіння на першому етапі було болючим і вплинуло на самопочуття гонщика, далі забрав час і сили вітряний 10 етап. В горах Якуб тримався, але потроху також втрачав. Закінчив гонку Фульсанг, не доїхавши до фінішу 16 етапу — чергове падіння, після якого продовжувати боротьбу було безглуздо. 

Адам Єйтс мав чіткий, розпланований календар підготовки і сильну команду підтримки. Зрештою, підтримка виявилася кращою, ніж він заслуговував. Адам випадав на довгих підйомах і нарешті остаточно провалився на шляху до Фуа. В активі Мітчелтона — перемоги на окремих етапах Саймона, Деріла Імпі та Матео Трентіна. Непогано. 

На Романа Барде сподівались, мабуть, тільки у Франції з патріотичних міркувань. Барде проводить невдалий сезон без жодної перемоги, але такого провалу також мало хто чекав. Роман був слабким всюди, в горах і розділці, в унісон з капітаном також валилася команда. «Щось не так із моєю підготовкою, оскільки те й саме відбувається із року в рік». Барде пообіцяв змінити календар підготовки і гонок на наступний сезон. На останніх етапах Роман зробив спробу «врятувати» цілком провальний Тур. «Горохова майка» — це не найкраща втіха для генеральника, проте це також подіум в Парижі. 

Фіаско Кінтани було раптовим, але десь в глибині чогось подібного чекали. Наіро думками давно поза командою. В інтерв’ю він розповів, що казав команді про погане самопочуття, однак і керівництво, і партнери (Вальверде зокрема) говорять про те, що Кінтана жодним словом не попередив про свою слабкість. Мовчання зруйнувало командну стратегію, в той час коли сильніший Мікель Ланда не отримав належної допомоги. Втративши шанси в генералі, Кінтана переміг на гірському етапі — хоч якийсь конфіденс. Проте спроба наступного дня бодай зачепитися за головну групу була невдалою. Наіро заявлений на Вуельту, то може у новій формації «тріо лідерів» всім одразу працювати на Карапаса?

Щодо самого Мовістару, дуже красномовно про їх тактику говорить результат. Троє гонщиків у топ-10, але жоден навіть близько не підійшов до подіуму. Останні 5 км 20 етапу стали квінтесенцією «командних дій». Атакував та випав Солер, випав Кінтана, атакував без навушника Ланда, його обійшов Вальверде. Чотири гонщика діяли кожен за себе і без жодної допомоги партнерам — етап не виграли, час не відіграли. 

Еган Берналь став наймолодшим переможцем Туру за останні 100 років і третім за віком за всю історію гонки. Окрім Берналя ще один молодий гонщик заслужив на хороші слова. Давід Гуду — зовсім не відкриття у світі велоспорту, про його талант відомо давно. На цьому турі Давід підтвердив свою силу, був головним зброєносцем блискучого Тібо Піно, а одного разу видав такий темп, що група фаворитів ошелешено була змушена відпустити на деякий час несамовитого француза. Не прорив, але якісний крок уперед — чекаємо незабаром Давіда в реальній боротьбі серед найсильніших. 

 

Гірська класифікація — мабуть найбільше розчарування гонки, незважаючи на велику кількість підйомів. Дуже довго лідерство тримав Тім Велленс, однак помітно було, наскільки важко давалися бельгійцю середні гори, тому логічно, що він відставав на вершинах понад 2 кілометра. Переміг в номінації «гірського короля» Роман Барде, чим частково «врятував» для себе Тур. Гірчинка — гірський король, який не виграв жодної окремої гори. Така специфіка цього Туру. 

 

Спринтерську номінацію виграв Петер Саган. Не можна сказати, що Саган був найкращим, але він був точно найстабільнішим та цілеспрямованим. Петер стабільно набирав очки в класифікацію. Щодо боротьби за етапи, це був справжній вогонь. Сузір’я елітних спринтерів прибуло на Тур і влаштувало карнавал перемог «по черзі». Для самого Сагана це 7 «зелена майка» — рекорд Тур де Франс.

Універсальність — певно, це буде ключове слово і на найближчих супербагатоденках. Навряд чи ми скоро побачимо спринтерські поїзди на 5-6 гонщиків, адже кожен «зайвий» спринтер «розгону» — то велика розкіш. А побачити, як колись, два чи три «поїзди» за раз — то взагалі утопія. Знову настає час майстрів ривка з невеликої групи чи з 1-2 пертнерами для розгону. Погано це чи добре — мабуть, просто треба прийняти це, як факт. Калеб Юен, наприклад, дуже радий такому розвитку.

Спринтерські команди майже не лишили шансів відриву. За виключенням гірських етапів лише двічі перемогли гонщики з відриву дня — ветерани Том де Гендт та Деріл Імпі на пагорбах. Пагорби також допомогли Жуліану Алафіліпу втекти на етапі в Шампані, але вже після того, як відрив наздогнали. Тактика спринтерських команд проста і безжальна. У відрив відпускають зовсім невелику групу, всіх інших швидко наздоганяють або просто не пропускають вперед. Після 10 етапу навіть кілька гонщиків отримали штрафи за те, що, перекривши дорогу, навмисне заважали вибратися вперед іншим. Чад Хага, якого занадто активно блокували Джордж Беннет та Ів Ламперт, навпаки нічого поганого в цьому не бачить — це просто частина гонки, і на їх місці зробив би те саме, якби був наказ команди.

Спринтерський залік Петер Саган взяв також не силою, а впертістю — активна боротьба за очки при одній перемозі. Команди лідерів прагнуть робити гонку прогнозованою і контрольованою, організатори — навпаки, оскільки контрольована гонка знижує глядацький інтерес. Вічна боротьба. 

Ноу-хау цього туру — ігнорування розділки вузькими спеціалістами. З ряду профільних гонщиків в індивідуальній гонці масово сильно виступили лише спортсмени Катюші, не прив’язані до потреб загального заліку. Інші команди «стримували» своїх спеціалістів, а такі монстри як Тоні Мартін та Хонатан Кастров’єхо взагалі видали «туристичну прогулянку» замість гонки. Командний ордер був важливішим за можливість особистої перемоги, всі, хто міг допомогти в горах, берегли сили. Справжню причину сходу Роана Денніса ми навряд чи колись дізнаємося. В результаті майже до останнього на перемогу претендував «не профільний» де Гендт, а виграв такий самий «антироздільник» Алафіліп. 

Переможцi потрiбнi для iсторiї, герої — для пам’ятi. Цей Тур подарував обох. Для далекої латиноамериканської країни перемога Егана Берналя — символ надiї та нацiональної гордостi. Для французiв та тисяч вболiвальникiв по всьому свiту вперта боротьба Жулiана Алафiлiпа — символ нескоренностi людського духу. «Я вiддав себе всього i програв тому, хто був сильнiшим за мене» — сказав Жулiан.

А тому,

Вiват, Король!Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena