Sportarena

Tadej na scene

Олег 21 сентября, 4:35
0
3
Подписаться на блог
Tadej na scene
Тадей Погачар, Фото - https://twitter.com/LeTour
Словенський вундеркінд виграв Тур де Франс.

На цьому турі чекали напружену боротьбу, зміну титулу, появу нових героїв. Але навряд чи хто чекав декласування фаворитів на останньому реальному етапі. Хлопцем, який лише другий рік проводить серед профі.

Тадей Погачар був не такою вже «темною конячкою». Чемпіон Словенії в розділці, призер Вуельти, переможець кількох інших гонок, переписувач рекордів Рогліча на більшості словенських гір. Він неодноразово показував свої можливості, і, зрештою, до нього ставилися абсолютно серйозно. Розглядали як реального претендента, який може здивувати, вискочити з-за спини, підібрати секунди там, де фаворити заграються у тактичних схемах. Але мало хто міг уявити подібну перемогу ось так, миттєво, з позиції сили.

Тадей встановив рекорди підйому на Коль де Пейресурд, Пас де Пейроль, Коль Марі Бланк, Гран Коломб’є та Планш де Бель Фій. Виграв 3 етапа на гонці та у підсумку забрав 3 майки: жовту, білу (кращого молодого) та горохову (гірського короля). Отримав півтори хвилини відставання через технічні проблеми, та компенсував їх атаками. Зрештою, був одним із небагатьох генеральників, хто атакував і намагався врятувати гонку від «катання» за поїздом Джамбо.

З помічників можна виділити Давіда де ла Круза, який супроводжував Погі до всіх вирішальних підйомів. І згадати Фабіо Ару, який не допоміг нічим, натомість зійшов рано, забравши з собою одне місце помічника.

Наступного дня після тріумфу в Парижі йому виповнилося 22 роки. Всі перемоги ще попереду.

Шок Jumbo-Visma 

Нідерландська команда приїхала топ-фаворитом гонки і, після усунення Берналя, здавалося, що ніщо їм не завадить тріумфувати. Гонка йшла по нотах. Поїзд — найкращий, боротьби в команді не було (Дюмулан повністю себе віддавав для Рогліча). Феєричний ван Аерт, блискучий в найкрутіших горах Кусс, та власне Рогла. Прімож тримав під контролем всю гонку і мав завершувати на гірській розділці, що була немов прописана під нього. Правда, і під Погачара також. 

Рогліч відпустив Тадея на 8 етапі, дозволивши відіграти 40 секунд. Прімож виснажився, наздоганяючи Хірші в Ларуні. Зарано атакував, але кинув на Коломб’є. Також облишив атаку в Ларуні, коли випадково підрізав Погачара на вершині, вибачившись та дочекавшись його. А на останній розділці втратив все. Особливо на горі.

«Я не міг видавати ті вати, що були потрібні для перемоги. Я знав час Тадея, але це не мало значення, тому що мої ноги були нездатні їхати швидше». Прімож першою справою привітав друга з перемогою, а далі сів посеред дороги в прострації.

А на попелищі ще й потанцював UCI. Пошкоджений байк Рогліча під час контролю, 2000 швейцарських франків штрафу спортдиру за те, що обурився такими діями представника UCI, та ще по 2000 франків штрафу Тоні Мартіну та Тому Дюмулану. За тяжкий злочин — неправильно вдягнені нарукавники з райдужними смужками екс-чемпіонів світу.

Повна катастрофа Ineos

Імперія впала задовго до кінця гонки. Інеос програвав опонентам ще на Дофіне, хаотично змінив склад перед Туром та провалив боротьбу за титул. Поїхали всі кращі на момент середини літа. Але хто ж міг уявити, що Берналь не заліку спину і коліно. Що Сіваков падатиме кожного етапу. Що, зрештою, Герант Томас буде значно кращим за кілька тижнів. Єдине що можна було передбачити — захист титулу Джіро для Карапаса зруйнують під корінь.

Єдиний позитивний момент — серія атак Річарда, яка увінчалася дублем у Ла Рош-сюр-Фороні та перемогою Міхала Квятковскі. Карапас навіть був поруч з гороховою майкою, але Погачар наостанок полонених не брав.

В Інеос попереджали, що вирішальне значення матиме форма на 3 тижні. Джамбо таки спіткнулися, але Імперії від цього вже було ні холодно, ні жарко.

«Якби Дейв Брейлсфорд тренував футбольний клуб, його би вже звільнили» — сер Бредлі Віггінс.

Реакція Брейлсфорда на провал — підписання Томаса Підкок в день завершення Туру. Велоспорт молодшає.

Це було фантастично! — Так, Погачар молодець. — Який Погачар, ви бачили виступ Порта? 

Подібна розмова мала відбутися в Австралії. Річі Порт під завершення кар’єри дістався до подіуму Тур де Франс. Кілька разів австралієць був за крок від провалу і чергового сходу. Але втримався, наздогнав фаворитів після проколу на гравії. Наостанок Річі проїхав блискучу розділку (вище — лише Погачар), відіграв відставання від Лопеса та впевнено забрав 3 місце. 

Наступного року Порт переходить в Інеос. Жодних шансів, що йому дозволять їхати «на себе», він буде супердоместиком. Але свій тріумф він заслужив.

Семмі

Ну яка ще майка може принести задоволення ірландцю? Звичайно, зелена. Сем Беннет забрав трофей з рук колишнього партнера по команді Петера Сагана. Тактичні хитрощі Бори не пройшли повз увагу Декьонінку. Вовки старанно працювали, аби Семмі не відставав від ривків Сагана та доїхав всі важкі гори. Як завжди блискучий Мьоркьов виводив Беннета на вирішальний ривок, і той свій шанс не випустив. Семмі був швидшим за Сагана та мав кращу підтримку від Юена (який втратив на першому ж етапі Жілбера та Дегенкольба).

Перемога на Єлисейських полях — вишенька на торті.

Боєць

До переліку нових цікавих імен долучився молодий швейцарець. Марка Хірші добре знали в молодіжних гонках, але перехід в профі для нього був важким. На Турі він розкрився. Ледве не відібрав перемогу в Алафіліпа в Ніцці. Видав супер-рейд під 100 км по горам. Здобув таки першу перемогу після чергового соло. І далі продовжив атакувати.

Марк чистим ривком був швидшим від Жуліана в Ніцці. Був здатним боротися з Роглічем і Погачаром після довгого соло. Двічі бив Карапаса на гірських фінішах. Звання найбільш бойовитого гонщика заслужив вже зараз. А в перспективі нас чекає дуже сильний панчер. Чи, можливо, він перебудує підготовку під генеральника?

Експеримент з маршрутом залишив сумнівні враження

Важкий рельєф з купою середніх гір та мінімумом кілометрів розділкою мав дати цікаву боротьбу з безліччю атак. Натомість ми отримали обережні катання, де генеральники боялися зайве ризикнути, аби не втратити все. Досить довго єдиною причиною суттєвих розривів залишалися механічні проблеми. А єдина розділка познущалася з Джамбо. Без сумнівів, якби їх було б кілька, і Погачар вже на першій так би шокував, ми б побачили зовсім іншу гонку Рогліча, з атаками та реальними розривами. Повноцінних атак було декілька — від Погачара, від Лопеса та Ланди. Мало.

Генеральна класифікація

1 POGAČAR Tadej UAE-Team Emirates

2 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 0:59

3 PORTE Richie Trek — Segafredo 3:30

4 LANDA Mikel Bahrain — McLaren 5:58

5 MAS Enric Movistar Team 6:07

6 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 6:47

7 DUMOULIN Tom Team Jumbo-Visma 7:48

8 URÁN Rigoberto EF Pro Cycling 8:02

9 YATES Adam Mitchelton-Scott 9:25

10 CARUSO Damiano Bahrain — McLaren 14:03

______

Сторiнка автора про велоспорт у FacebookРейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena