Sportarena

Тур де Франс — Бджоли проти Імперії

Олег 28 августа, 19:09
0
7
Подписаться на блог
Тур де Франс — Бджоли проти Імперії
Тур де Франс - 2020, https://twitter.com/letour_es
Загальне прев'ю головної гонки року, де гегемонію Ineos спробує перервати нідерландська дрім-тім.

Цю гонку мали провести за будь-яку ціну. Можна перенести, можна обмежити доступ глядачів, розписати купу медпротоколів, але не можна було відмінити. Під час пандемії питання стояло просто — або Тур де Франс відбудеться, або сезон завершиться достроково для всіх. 107 випуск Великої Петлі все ж стартує.

  • Вперше гонка відбулася в 1903 році, переміг Моріс Гарен;
  • Двічі Тур де Франс брав паузу, обидва рази — під час світових воєн. Пандемія не змогла його відмінити;
  • Найбільше перемог — Бернар Іно, Едді Меркс, Жак Анкетіль, Мігель Індурайн (по 5). Кріс Фрум з чотирма перемогами відкладає свою спробу п’ятої вікторії на наступний рік — його в старті немає;
  • З діючих гонщиків лише четверо перемагали на Турі. Окрім Фрума, це Герант Томас, Вінченцо Нібалі та Еган Берналь. З них лише колумбієць виступить цього року
  • Переможець Тур де Франс-2019 — Еган Берналь.

Цьогорічний Тур — гірський, більшою мірою це середні гори, але піки за 2000 м будуть обов’язково. Головна особливість — лише одна розділка (до того ж гірська) і всього 36 км індивідуальним ходом. Друга особливість — власне “рівнинних” етапів також небагато (7), і вони часто доволі пересічені. Спринтерам буде важко.

Маршрут

Серйозні розборки можуть розпочатися вже з 2-го етапу, де після низки гір буде швидкий спуск до узбережжя Ніцци. Чи будуть генеральники атакувати вже там — невідомо, але бути наготові треба обов’язково.

Довгий перший “тиждень” триватиме аж 9 етапів, і закінчиться справжнім випробуванням. 7 етап — “прохідна рівнина”, але з пагорбами та потенційними сильними вітрами. Не дуже схоже на “відпочинок”. 8 і 9 етапи — перші серед ключових. Гори 1 категорії за 12-20 км до фінішу з небезпечним даунхілом та короткою рівнинкою розкидають пелотон на “групи за інтересами”. Від того, хто просіється в яку групу, залежатиме підсумкове відставання — самотужки наздоганяти буде важко.

Виснажливий 13-й етап в Центральному масиві завершиться горою 1 категорії — тут вже можна говорити про реальні відриви. Начебто, розганятися ще рано, але 4400 м набір висот — працювати треба вже на повну. Завершиться другий “тиждень” надважким 15-м етапом. Після двох гір 1 категорії на фініші чекатиме Гран Коль Коломб’є. 17 км, з середнім градієнтом 7,1 (і двозначними максимальними) — там слабких вже бути не може.

День відпочинку, і розв’язка. Три поспіль етапи на виснаження, з горами за 2 кілометри висотою. На 17 етапі фініш прийме Коль Мерібель — найвища точка цього Туру (2304 м), де місцями градієнти будуть до 21%. 18 етап — останній шанс чистих гірників. Фініш після даунхілу, але вдосталь гір різної складності, щоб замордувати суперників.

Єдиний шанс роздільників — 20 етап. ITT довжиною в 36,2 км, але і тут не без особливостей. Фініш — на 6-кілометровій горі Планш Бель Фійєс, де будуть ділянки під 13 та під 20%. Без гір цього року ніяк.
21 етап — традиційне катання по передмістям Парижа зі спринтом на Єлисейських полях. До цього часу вже всі переможці будуть відомі.

15 серпня

Перед тим, як говорити про підготовку команд та форму гонщиків, слід повернутися у часі у звичайний суботній день, який разом перекосив велику кількість фаворитів. Окрім катастрофи Ремко Евенпула цього дня випробували асфальт на міцність Прімож Рогліч, Тібо Піно, Стівен Кройсвік, Емануель Бухман, Грегор Мюльбергер, Максиміліан Шахман. Після того дня з гонок знімалися Еган Берналь, Наїро Кінтана, Річард Карапас та ще багато спортсменів. Так вони і приїхали на Тур. Берналь — з проблемами спини, Рогліч — також з недозалікованими наслідками падіння. Шахман — після перелому ключиці, Кінтана все ще відчуває проблеми з коліном. Кройсвік — його взагалі не побачимо. Небезпечний даунхіл на Дофіне багатьом снитиметься ночами, а деякі гонщики вже порівнюють з ним спуск на Коль де Тюріні (2 етап поблизу Ніцци) — крутий ухил, багато гравію на трасі. Дуже хочеться, щоб на генералку не вплинули жодні травми.

Претенденти

Team INEOS Grenadiers

Команда, що виграла 7 з останніх 8 Турів та 5 років поспіль не віддає титул. Цього разу Імперія (з черговою новою назвою) виглядає потужною, могутньою, перспективною, але вразливою і більше не вселяє жах в суперників. На початку сезону планувалося, що на Турі виступлять три останніх його переможця. Але в останній момент керівництво відсіяло Кріса Фрума та Геранта Томаса, замінивши їх гірника и, що були на цей момент в кращій формі. З одного боку, це жорстке, але правильне рішення — їдуть найсильніші. З іншого, «all in» на Егана Берналя — майже жест відчаю, оскільки пафосу команду трьох капітанів нещадно розбили на попередніх гонках.

Сам лідер також змусив сумніватися в своїх шансах. Тріумф на Окситанії змінився двома поразками Роглічу. Еган — вибуховий гірник, який здатен перевернути гонку однією атакою. Але в ситуації, коли колумбієць їде капітаном, не до авантюр. Незвично, але на його користь говорить невеликий кілометраж розділок на цьому Турі. Зазвичай, це козир британської команди, але зараз роздільники Джамбо мали б ще більшу перевагу.

На допомогу Берналю терміново перевели Річарда Карапаса. Еквадорець готувався до захисту титулу Джіро, але команда переграла все в останній момент. Річарду зручно бути в тіні, і він може стати тим джокером, що зруйнує логічний хід гонки.

Всі, хто зарекомендував себе в серпні, на місці — Сіваков, Кастров’єхо, Квятковскі. Так, без Кріса та Джі, але це найсильніший склад Інеос на цю хвилину. Все заради перемоги. І всіх кращих  — на підкріплення. Абсолютно.

Team Jumbo-Visma

Вперше за довгий час головним претендентом називають не британців, а їх конкурентів. «Дикі бджоли» представлені захмарним складом. Єдина пробоїна — не оговтався після падіння на Дофіне Стівен Кройсвік. В усьому іншому — це просто парад зірок.

Прімож Рогліч продовжив перемагати, наче минулий сезон не скінчився. Двічі команда впевнено обіграла Інеос їх зброєю — рівним темпом потужного «поїзду». Мінус для Рогли — він також не оминув падіння і може бути не готовим до кінця.

Друга ставка — Том Дюмулан, який спокійно набирав форму. Том випадав на Дофіне, але почувався краще з кожним днем. Ситуація, за якої криза наздожене одразу двох лідерів Джамбо, малоімовірна. От іще б розділок побільше…

Підтримка капітанів гарантована. Ван Аерт в серпні непереможний, Беннет та Кусс проявили себе на відмінно, Мартін надійний як завжди. Саме Джамбо — головний фаворит цього Туру. І саме завдяки зірковій команді.

Наїро Кінтана

Колумбієць отримав команду, що працює виключно на нього, і готовий реалізувати мрію нарешті перемогти на Турі. В окремих гонках Наїро «літав», розбиваючи слабших суперників «однією лівою». Але під час попередніх битв Джамбо проти Інеос колумбієць тримався осторонь. Загалом, він може бути задоволений підготовкою — жодної явної кризи, постійно поруч з Роглічем, хоча і без фірмових атак. Наїро чекатиме свого шансу.

Мікель Ланда

Ще один лідер, на якого планувався весь сезон команди. Мікель був готовий перемагати на Бургосі, але не впорався з «фактором Ремко». Менше розділок — це добре для Ланди, підтримка також непогана — нев’янучий Пулз, та Більбао, що росте вражаючими темпами.

Тібо Піно

Надія і трагедія Франції знову спробує підкорити Тур. Його лейтенант Давід Гуду став досвідченішим, але більше розраховувати особливо нема на кого. Дуже сильний склад для рівнини та середніх гір, але у великих горах одного Гуду може не вистачити. Проте сам Тібо здатен на подвиг.

Просто не вистачить місця описувати кожного фаворита. Ему Бухман був одним із кращих «після Рогли» на Дофіне, і має дуже солідну підтримку. EF везуть аж трьох зірок (Уран, Ігіта та Мартінес — так, вони вже заслуговують на це звання). Дебютує на ТдФ Мігель Анхель Лопес. Чудовий склад має UAE з Погачаром та Ару. А просто фантастичний склад Мітчелтон-Скотт (Адам Єйтс, Чавес, Нієве) ігноруватиме генералку та полюватиме за етапами. На цьому Турі навіть потрапити в топ-10 — не пустий звук.

Жуліан Алафіліп? Ганятиметься за гороховою майкою. Думаю, успішно.

І мало віриться в успіх Мовістар. Етапи, десятка, досвід для Енрік Маса — так. Потрапити в топ-5 — сумнівно.

Перенасиченість зірками означає, що багато гонщиків виберуть боротьбу за окремі етапи, аніж змагання за топ-10 з невідомими перспективами. Феєрити у відривах буде кому.

Фаворити
***** Прімож Рогліч
**** Еган Берналь, Том Дюмулан, Наїро Кінтана, Тібо Піно
*** Мікель Ланда, Емануель Бухман, Рігоберто Уран, Мігель Анхель Лопес, Тадей Погачар, Річард Карапас, Гійом Мартен.
** Серхіо Ігіта, Ден Мартін, Фабіо Ару, Даніель Мартінес, Енрік Мас, Алехандро Вальверде, Річчі Порт
* Воррен Баргіль, Ільнур Закарін, Роман Барде, Ніколас Роч, Доменіко Поццовіво, П’єр Латур, Бауке Моллема.

Спринтери
Битва Калеба Юена против Джакомо Ніццоло? Можливо, але Беннет і Саган також мають що на свою користь сказати. Ну і не слід забувати про треківський поїзд — без суперспринтерів вони кілька разів брали командною якістю.

Калеб Юен, Петер Саган, Сем Беннет, Джакомо Ніццоло, Грег ван Авермат, Матео Трентін, Еліа Вівіані, Едвард Тьонс, Александер Крістоф, Джон Дегенкольб, Ніколо Боніфаціо, Браян Кукар, Андре Грайпель, Кес Бол.

Чекати шоу
Пельо Більбао, Павел Сіваков, Джордж Беннет, Сепп Кусс, Давід Гуду, Макс Шахман, Вут ван Аерт, Бенуа Коснефро, Жуліан Алафіліп, Хесус Еррада, Давіде Формоло, Адам Єйтс, Естебан Чавес, Мікель Нієве, Марк Хірші, П’єр Роллан, Ліліан Кальмежан, Томас Де Гендт, Тіш Бенот, Мадс Педерсен, Сорен Крог Андерсен.

________

Сторінка автора в FacebookРейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena