Sportarena

Тур де Франс — розв’язка

Олег 27 июля, 15:00
287
15
Подписаться на блог
Тур де Франс — розв’язка
Огляд вирішального етапу Великої Петлі

Альпійський 19 етап став ключовим на всьому Турі. В той день збіглася ціла низка факторів, які вплинули на вирішальний розподіл місць. Етап був передостаннім в «альпійській серії» Туру. Дуже швидко після старту відбувся перший серйозний удар по генеральній класифікації — після 30 км гонки зійшов Тібо Піно (GROUPAMA-FDJ). Піно вважали найнебезпечнішим з конкурентів гонщиків Інеос і, мабуть, єдиним, хто був здатний підхопили шалений темп Егана Берналя. Тібо відчув біль ще на вирішальній горі минулого дня, вийшов на старт, однак продовжувати гонку не зміг — пошкодження м’язів стегна біля правого коліна. Піно ледве стримував сльози, коли змушений був облишити байк та сісти в командну машину.

На найвищій горі Туру атакував Еган Берналь. Колумбієць дуже швидко втік від групи «жовтої майки» та переклався до відриву дня. Берналь продовжував атакувати, доки з ним не залишився один Саймон Єйтс, але британець також трохи відстав на самій вершині. Стівен Кройсвік намагався відповісти на атаку, але перейшов на рівний темп. Разом з партнером Лоренсом Де Плюсом вони тепер стримували атаки Герант Томаса, який планував перескочити до Берналя.

Як і минулого дня, настала криза у Жуліана Алафіліпа. Француз бився до кінця, але це була занадто висока гора і занадто велика втома, накопичені в ногах. На вершині гори Алафіліп програв понад 2 хвилини Берналюта більше хвилини іншим генеральникам. 

Наостанок, в хід гонки втрутилася негода. Раптовий шторм налетів на Альпи, через що дорога в долині вкрилася водою зі снігом та потоками гірського грунту. Продовжувати гонку було небезпечно, а згодом зрозуміли, що неможливо — великі ділянки траси було вкрито шаром бруду з гір. А водії бульдозерів в той момент отримали порцію слави більше, ніж пілоти Формули 1.

Дирекція Туру зупинила гонку. Дуже розчарованими виглядали Саймон Єйтс, Вінченцо Нібалі. Рігоберто Уран, таке враження, хотів будь що продовжувати гонку, хоч би попереду був лід, сніг, болото чи підземелля Морії. 

За правилами організатори могли винести ряд рішень, навіть до повної відміни етапу. Однак, навряд чи якесь рішення було б справедливим до усіх без винятку гонщиків. Отже, етап було скорочено до вершини Коль д’Ізеран. Офіційно в етапу немає переможця. Результати генеральної класифікації зафіксовано в тому вигляді, які вони були на вершині Ізерану. Еган Берналь став новим лідером гонки. Жулiан Алафiлiп провiв останнi хвилини в жовтiй майцi.

Генеральна класифiкацiя пiсля 19 етапу

1  BERNAL Egan    Team INEOS  78:00:42
2  ALAPHILIPPE Julian   Deceuninck — Quick Step  0:48
3  THOMAS Geraint Team   INEOS  1:16
4  KRUIJSWIJK Steven Team   Jumbo-Visma  1:28
5  BUCHMANN Emanuel   BORA — hansgrohe  1:55
6  LANDA Mikel   Movistar Team  4:35
7  URÁN Rigoberto  EF Education First  5:14
8  QUINTANA Nairo   Movistar Team  5:17
9  VALVERDE Alejandro  Movistar Team  6:25
10  PORTE Richie   Trek — Segafredo  6:28

Сьогоднi — останнiй гiрський етап, який скорочено до 59 кiлометрiв з пiдйомом на 30-кiлометрову вершину Валь ТоренРейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena