Sportarena

Велоспорт у карантинi, 27.03

Олег 27 марта, 16:37
0
Подписаться на блог
Велоспорт у карантинi, 27.03
CyclingDigest
Як гонщики тренуються, як лiкуються та чого чекають

Кiлька тижнiв минуло з часу вiдмiни ряду гонок, трохи бiльше тижня — з моменту зупинки всiх змагань. Гонщики продовжують тренуватися, пiдтримувати форму та чекати моменту, коли можна буде повернутися до нормального життя.

Оптимiстично прозвучала iнформацiя вiд мiнiстра спорту Францiї. Французи тримають надiю провести Велику Петлю по календарю. Варiант — гонка може вiдбутися без глядачiв. Як припущення, Париж — Нiцца, що пройшов у «закритому режимi», тестували саме заради подiбного формату Тур де Франс.

Першi вiдгуки серед вболiвальникiв — не проводити таку гонку взагалi. Тур без глядачiв, без атмосфери, без живої пiдтримки буде не таким цiкавим. Самi ж гонщики налаштованi позитивнiше — змагання в будь-якому форматi краще, анiж без гонки.

Матео Трентiн запропонував радикальний формат — один гранд-тур на три країни, тиждень в Iталiї, тиждень у Францiї, тиждень в Iспанiї. Малоймовiрно, до того ж гонки проводять рiзнi органiзатори, UCI лише пiдтверджує та узгоджує календар. Про манiяка Де Гендта вже писали минулого разу, додався ще план вiд колишнього очiльника UCI Браяна Куксона. Вiн пропонує провести двотижневi гранд-тури, замiсть 21 дня на кожний. Це збереже календар, збереже саму вiдмiтку «гонка вiдбулася», але зруйнує сам сенс гранд-туру. Два тижнi — це зовсiм не те. Саме виснаження третього тижня робить цi гонки унiкальними. Алафiлiп не дасть збрехати.

Марк Мадiо (директор Groupama-FDJ) вже пiдтримав iнiцiативу Туру за закритими дверима, в той час як Патрiс Лефевр (Deceuninc — Quick Step) продовжує нещадно критикувати подiбнi кидання календарем — неможливо пiдготувати гонщикiв за таких умов. Цiкаво, що подiбне говорив ранiше директор з пiдготовки Групами ФДЖ Фредерiк Граппе — якщо Тур чи Джiро проводити, вони вiдбудуться «на двох швидкостях». Частина гонщикiв взагалi не має можливостi тренуватися окрiм як на тренарежерi вдома, iншi — з купою обмежень. Хтось буде готовий, хтось — просто вiдбуватиме номер.

Висловлювання мiнiстерки Францiї нагадало рiзкi випади органiзаторiв Ролан Гарос, якi перенесли турнiр, вказавши конкретнi новi дати в односторонньому порядку, не узгодивши з WTA та ATP. Щось подiбне вiдбувається i з Великою Петлею. Французи готовi провести свою гонку в режимi «пiсля нас — хоч потоп», iгноруючи iнших. Але про що пам’ятають всi органiзатори, спортдиректори, UCI — якщо не буде гранд-турiв, пiдуть спонсори. Без гранд-турiв велика кiлькiсть команд просто перестане icнувати. До кращих часiв. I це не лише Тур де Франс стосується.

  • Органiзатори Вуельти готовi до того, щоб посунути гонку на кiлька днiв вперед, якщо буде таке прохання вiд UCI. Перенiс Олiмпiади дав додатковi днi для проведення гонок влiтку, цим найлогiчнiше можуть скористатися iспанцi. Трохи вперед для Вуельти — додаткове вiкно для iталiйських гонок та класик;
  •  В Бельгiї заборонено велотренування (будь-яка їзда) на вiдкритому повiтрi понад 50 км на день. До того часу обмеження було лише для групових заїздiв — можна було займатися лише самому. Том Де Гендт вже знайшов вихiд: «їдеш 50 км, повертаєшся додому, перевдягаєшся, знову 50 км, i так до ночi»;
  •  У Францiї, Iспанiї та Iталiї тренування на вiдкритому повiтрi заборонено взагалi. Алехандро Вальверде повiдомив про плани змагатися на Олiмпiадi у 2021 роцi саме сидячи на велостанку;
  •  Ремко Евенпул тепер чекає на чемпiонат свiту. Два головнi його старти сезону (Токiо та Джiро) вiдкладено, пiдготовку зiрвано (власне, не в нього ж одного);
  •  Щодо майбутнього класик, бельгiйцi песимiстичнi. Частину вдасться провести, але вiдносно Туру Фландрiї — все складнiше. Цьому повинна передувати величезна пiдготовка, яку неможливо провести «за вимогою». У Бельгiї на цей момент зафiксовано бiльше 4000 випадкiв хвороби та близько 200 смертей.  

Промiнь свiтла

Фернандо Гавiрiя (UAE Team Emirates) нарештi здав негативний тест на коронавiрус та повернувся з карантину. Вiн залишався в iзоляцiї з кiнця лютого. Трохи ранiше вилiкувався його партнер по командi Макс Рiчезе. Досi немає iнформацiї про двох росiян — Iгоря Боєва та Дмiтрiя Страхова, якi також перебували у лiкарнi з COVID-19.

Трохи веломанiякiв для оптимiзму:

Будемо здоровi.Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena