УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Жовта лихоманка. Дайджест велоспорту за 16.07

finic 16 июля, 19:00
128
23
Подписаться на блог
Жовта лихоманка. Дайджест велоспорту за 16.07
Getty Images
Перший тиждень Тур де Франс, першi переможцi, першi невдахи.

Французька гонка — як хороше французьке кiно, недостатньо просто дивитися, його треба вiдчути. Пройшов перший «тиждень» — i вiн тривав аж десять днiв. Гонка завершила першу третину, але гонщики пройшли вже бiльше половини шляху. До Парижу дуже далеко, але пелотон вже проїхав наскрiзь всю Францiю. На радiсть мiсцевим глядачам француз вдягнений у «жовту майку», але без шансiв зберегти її до кiнця. Найголовнiша надiя Францiї прибув у видатнiй формi, але його перевагу розвiяло за вiтром. У нас найвiдкритiша гонка останнiх рокiв, але попереду знову два гонщика Iнеос. Як i на кожному великому змаганнi, в першiй частинi неможливо виграти вcю гонку, зате легко все програти. Ласкаво просимо на Тур де Франс.

Переможцi етапiв

1. TEUNISSEN Mike — Team Jumbo-Visma

2. Team Jumbo-Visma (командна гонка)

3. ALAPHILIPPE Julian — Deceuninck — Quick Step

4. VIVIANI Elia — Deceuninck — Quick Step

5. SAGAN Peter — BORA — hansgrohe

6. TEUNS Dylan — Bahrain Merida

7. GROENEWEGEN Dylan — Team Jumbo-Visma

8. DE GENDT Thomas — Lotto Soudal

9. IMPEY Daryl — Mitchelton-Scott

10. VAN AERT Wout — Team Jumbo-Visma

Мабуть кращого початку годi було чекати. Минуло 10 етапiв (з однiєю командною гонкою), i в нас 9 рiзних переможцiв на кожному iндивiдуальному етапi. Команди привезли казковий набiр висококласних фiнiшерiв, а тому вгадувати наперед переможця спринтерських розбiрок можна за допомогою хiба що гральних кубикiв. А ще жодного разу не перемагали Метьюз, Юен, Крiстоф! У 2013 році Марсель Кіттель лише на 10 етапі зміг вдруге перемогти впродовж однієї гонки, за останні 10 років на інших версіях друга перемога ставалася раніше. У 2002 році друга перемога Ленса Армстронга відбулась на 11 етапі, а якщо зважити на постфактум дискваліфікацію американця — то дубль на рахунку Сантьяго Ботеро аж на 15 етапі. На Турi-19 найближчим до другої перемоги був Елiа Вiвiанi, але чи буде в нього ще шанс до Парижу — велике питання. В будь-якому разі, нинішній Тур навіть в боротьбі за окремі етапи — один з найвідкритіших за останні роки.

Генеральна класифiкацiя

1. ALAPHILIPPE JulianDeceuninck — Quick Step 43:27:15

2. THOMAS Geraint — Team INEOS 1:12

3. BERNAL EganTeam INEOS 1:16

4. KRUIJSWIJK StevenTeam Jumbo-Visma 1:27

5. BUCHMANN Emanuel — BORA — hansgrohe 1:45

6. MAS EnricDeceuninck — Quick Step 1:46

7. YATES AdamMitchelton-Scott 1:47

8. QUINTANA NairoMovistar Team 2:04

9. MARTIN DanUAE-Team Emirates 2:09

10. CICCONE Giulio — Trek — Segafredo 2:32

11. PINOT Thibaut — Groupama — FDJ 2:33

****

13. URÁN Rigoberto — EF Education First 3:18

14. VALVERDE Alejandro — Movistar Team 3:18

15. BARDET Romain — AG2R La Mondiale 3:20

16. FUGLSANG Jakob — Astana Pro Team 3:22

20. PORTE Richie — Trek — Segafredo 3:59

21. LANDA Mikel — Movistar Team 4:15

30.  NIBALI Vincenzo — Bahrain Merida 14:00

Томас i Берналь знову попереду. Незважаючи на сильних суперникiв та протидiю iнших команд, Iнеос захопила стратегiчну перевагу, маючи ще й роздiлку в запасi. Самi лiдери команди обмiнялися «туше» один з одним i спокiйно готуються до великих гiр. Томас знову падав, але завдяки командi швидко повернувся. Наприємнiше для британської команди — розрив з конкурентами, який здобули на «рiвному мiсцi».

Як все просто стало для Мовiстару. Вальверде, очiкувано, на першiй же горi став працювати на команду, а Ланда (несподiвано) впав i опинився «не в тому» ешелонi. Як виявилося згодом, винуватцем невдачi Ланди став Воррен Баргiй — необережний маневр француза вибив баска на глядачiв. Очевидно, що всi сили команда має спрямувати на Кiнтану. В повному порядку Адам Єйтс, в той час коли Саймон береже ноги для великих гiр. Кройсвiк тримається на хорошiй позицiї, проте не переконав поки в тому, що вiн готовий до третього тижня. Несподiвано високо закрiпрився Барде, який до того провалив два важливих етапи.

Сильнi вiтри чекали на пiвночi Францiї, а вони наздогнали пелотон на пiвднi. Перше правило їзди при пiд «кроссвiндом» — не бути в хвостi пелотону. Друге правило їзди пiд «кроссвiндом» — нiколи не бути в хвостi пелотону. При боковому вiтрi група витягується в струну, а де стало тонко, там i рветься. Пiно i Фульсанг опинилися не в тому мiсцi, просто кiлька гонщикiв попереду не змогли всидiти на колесi. Наздоганяти основну групу, в якiй спрацювалися Iнеос та ДКС, довелося з тими ж «невдахами», з яких ефективну погоню мiг пiдтримувати лише Луценко. Тiбо Пiно, який дуже добре себе почував, на рiвному мiсцi отримав зайвi «хвилини», до того ж сам втратив багато сил. Хто в цьому винен — питання риторичне.

Вiнченцо Нiбалi точно сконцентрується на окремих гiрських етапах.

Зелена майка

В залiку лiдирує Петер Саган (BORA — hansgrohe), з вiдчутним вiдривом другим йде Майкл Метьюз (Team Sunweb). Саган не виглядає найсильнiшим спринтером, проте вiн точно найбiльше нацiлений на майку, i стабiльно набирає очки.

Гiрський залiк

Два бельгiйцi з Lotto Soudal, Тiм Велленс та Том де Гендт, тримаються попереду, проте всi головнi гори (а значить — всi головнi очки) ще попереду, i там шанси того ж де Гендта невеликi. Велленс може спробувати зберегти майку, конкурентiв буде море.

Крупним планом. 6 етап. Штурм гори методом Андре Грайпеля.

Перший гiрський етап зi справжнiм фiнiшем на вершинi важкої гори провели посеред «рiвнинної» частини Туру. Понад 160 кiлометрiв з низкою пiдйомiв. Тим дивовижнiше було бачити важкого Андре Грайпеля, що пiшов у вiдрив зi старту. Боляче було бачити, як «Горила» звисав у хвiст групи на кожному пiдйомi, але намагався виборсатися нагору. Ближче до кiнця вiдрив просiявся до зовсiм невеликої групи. На передостанню гору самотужки першим пішов Том де Гендт. Пелотон йшов позаду в понад 5 хвилинах від Тома та групи переслідувачів. Взяти максимум гірських очок бельгійцю не судилося — група з відриву дня його дістала на вершині. Досить скоро залишилося попереду лише четверо — Велленс, Мьоріс, Тюнс та Чікконе. В пелотонi в цей час темп почав диктувати Вальверде — Мовістар перестав гратися у «трьох лідерів» та пожертвував ветерана на загальне благо. Коль де Шевререс забрав Чікконе. Темп Вальверде вже став проблемою для багатьох — Ван Гардерен, Моллар та інші відсіялися ще до вершини. Попереду був спуск до останньої гори.  Планш де Бель Фій — маленький жах для велосипедистів. Відносно коротка (близько 7 км) та не дуже висока (1100 м над морем) гора, але дуже стрімка з довгими ділянками понад 20%. Раніше фініш був на пологій ділянці, тепер від неї продовжили ще 1 км — за 20% та без асфальту, де колеса додатково ще й пробуксовували. Активно працювати попереду став Чікконе — виднілася перспектива взяти жовту майку. Пройшовши чверть підйому (а він працював ще з минулої гори) сказав «дякую, далі без мене» Алехандро Вальверде. Пелотон очолили гонщики Інеос, в голові ж гонки за 4 км залишилися вдвох Тюнс і Чікконе. На атаку Воррена Баргія уваги не звернули, а ось наступний ривок Мікеля Ланди сприйняли серйозно — Квятковскі став попереду. За 3 км Квятек здивовано здав зміну — пелотон очолили Гуду з Піно. Давід колись може стати сильним генеральником, але зараз — він люксовий помічник для Тібо. Від старань Гуду пелотон посипався рясно а Ланда був приречений. А попереду «флам руж» проїхали Чікконе з Тюнсом. Бельгієць зайняв позицію попереду та диктував темп. На такому підйомі аеродинаміка майже не мала значення — Чікконе так і не зміг вийти з колеса. Ділан Тюнс — переможець надскладного етапу, Джуліо розчарований, але отримає жовту майку. До останнього за цю майку бився Алафіліп — достойний захист, але безрезультатно. Третiм «доповз» зучений Мьорiс, а з основної групи наостанок вискочив Томас — британець відіграв секунди від Берналя, Піно замкнув п’ятірку етапу. Генеральники в основному були поруч, але не всі — Мас, Кройсвік та Нібалі отримали «удар під дих». Ну а Роман Барде взагалі може прощатися з надіями на високе місце цього Туру.  Але серця глядачів того дня полонив Андре Грайпель. 

Андре Грайпель на фiнiшi 6 етапу, (с) cycling.today

Втрати

Тіджей Ван Гардерен (EF Education First) зійшов з гонки після падіння на початку 7 етапу. В американця зламаний палець руки, продовжувати Тур не було сенсу. Рігоберто Уран втрачає свого елітного помічника. А після падіння на 9 етапі до лікарні госпіталізували Алессандро де Маркі (CCC Team). Зафіксовано численні переломи, iталiєць дуже розчарований — це його перший схiд з Гран-турiв.

Телебачення

Ніколи такого не було, і ось знову. Якуб Фульсанг закликав керівництво гонки обмежити вплив телевізійних мотоциклів. На 8 етапі, на думку данця, саме байк дозволив Алафіліпу і Піно витримати натиск групи і майже наздогнати Тома де Гендта. Гонщиків Якуб не звинувачує, проте мотоциклісти сильно впливали на хід гонки, створюючи сліпстрим. Зараз немає конкретних обмежень щодо дистанції телевізійників до учасників гонки, лише зауваження, що вони не мають впливати на звичний хід гонки. Проте насправді камера часто захищає якогось втікача від вітру. Алафіліп спростував звинувачення, що отримував допомогу від байку, проте ряд гонщиків підтримали Фульсанга. Ден Мартін наголошує, що на спусках байки стають небезпечними для гонщиків. Бауке Моллема закликає до чесної боротьби — це і спроби його команди захистити жовту майку Джуліо Чікконе, і повага до Де Гендта, який мало не втратив вистраждану перемогу.

На 10 етапi мотоцикли також стали активними «учасниками гонки». I якщо байк перед ешелонами 2 i 3 «то виринав, то потопав», операторський мотоцикл перед першою групою стабiльно був попереду. Результат — 1:40 до групи Фульсанга, Пiно та Урана.

Що далi

Другий тиждень Тур де Франс проведе в Пiренеях. Починаючи з четверга кожен етап може створити реальнi розриви. У п’ятницю — важлива iндивiдуальна роздiлка, а потiм — два гiрських етапи з фiнiшами на вершинах.

До зустрiчi.В Украине запустился новый спортивный канал - Setanta Sports. Читайте, где его можно смотреть.

Добавить комментарий
15 августа, 14:59
749
15 августа, 14:59
15 августа, 12:59
578
1
15 августа, 12:59
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?