Сєргєй Карась 10 декабря, 23:09
0
Подписаться на блог
Про те, як 11-та команда у рейтингу УЄФА билася зі 148-ою... Світлина обкладинки: https://www.facebook.com/Arsenal/photos/a.10150246028422713/10158691151557713/

Сьогодні на стадіоні «Авіва» у Дубліні ірландський «Дандолк» з міста Дандолк в останньому турі групового етапу Ліги Європи приймав лондонський «Арсенал». Здавалося б, в цьому матчі все було зрозуміло ще до його початку: лондонці гарантували собі не тільки вихід в євровесну, а й перше місце у групі, в той час як «Дандолк» не міг піднятися вище останнього, четвертого місця у таблиці. До того ж для ірландців це був останній матч у сезоні — в чемпіонаті команда зайняла лише 3 місце, проте зуміла 6 грудня  завоювати Кубок Ірландії, здолавши у фіналі чинного чемпіона — «Шемрок Роверс» (4-2).

Але ще рік тому у цьому блозі я писав, що після Венгера «Арсеналу» потрібен був тренер-мотиватор, на роль якого не підходив Емері. Не підходить й Артета, який за рік зумів посваритися з Озілом (з яким разом вони ще грали), вижити з команди Гендузі (котрий останніми роками був ключовим гравцем) та, після поразки від «Тоттенґема», опустити команду на 15-те місце в АПЛ. А тому, у разі неуспіху з «Дандолком», боси могли Мікеля й звільнити…

Б — боротьба

На старті лондонці володіли ініціативою, але більшість атак захисники ірландців зупиняли на вході у штрафний. «Дандолк» намагався контратакувати, проте господарям не вистачало точності.

Й все ж вже на 12-й хвилині Нкетіа переграв двох захисників та перекинув воротаря. 0-1

А на 18-й хвилині красивий обводячий удар у далеку дев’ятку вдався Ельнені: 0-2

Здавалося, справа йде до розгрому, адже, якщо винести за дужки ситуацію з Артетою, «Арсеналу» в цій грі нічого не було потрібно, отже футболісти могли грати у власне задоволення. Проте те ж саме (хіба що за виключенням Артети) стосувалося й ірландців, які билися лише за право завоювати перше очко у турнірі.

Й тому на 22-й хвилині господарі забили: гравці ірландського клубу кілька разів буквально з «м’ясом» вигризали м’яч, й вивели Флореса на ворота. Й вихованець «Вігана» забив «Арсеналу»: 1-2

Тут варто зауважити, що хоча «Дандолк» й не завоював жодного очка в ЛЄ, ірландці забили 8 м’ячів (для порівняння, «Зоря», без урахування матчу з «Брагою», який йшов під час написання цього матеріалу, відзначилася 6 разів).

Після трьох голів гра дещо заспокоїлася та, можна сказати, вирівнялася.

Ні, «Арсенал» створював напівмоменти, проте 39-річний ветеран Роджерс доволі впевнено справлявся з загрозами. Щось подібне спостерігалося й у другому таймі. Так, «Дандолк» поступався у техніці, проте у бажанні ірландці явно перегравали «Арсенал»: на м’яч вони йшли жорстко, й часто це допомагало вигравати локальні дуелі.

Й все ж… На 67-й хвилині Віллок проникнув у штрафний та пробив Роджерса. 1-3…

У час що залишився, команди обмінялися голами: 2-4,  за «Арсенал» дебютував 18-річний Азіз, проте назвати цю перемогу переконливою навряд чи вийде…

Чи буде звільнений Артета після переможного матчу, або Віллок своїм м’ячем врятував іспанського тренера?.. Побачимо. Проте віри у те, що Мікель може покращити гру та результати канонірів в мене немає. А у вас?