Sportarena

Гамула для лондонського «Арсеналу»

Сєргєй Карась 29 ноября, 19:26
45
Подписаться на блог
Гамула для лондонського «Арсеналу»
"Каноніри" позбулися відомого "тренерішки". Фото обкладинки: img0.rusfan.ru

«Арсенал» визнав свою помилку, і, хоч й дуже пізно, але звільнив з посади Унаї Емері.

«Запізно», в даному випадку не вірний термін: Емері взагалі не мало бути у Лондоні (щонайменше у тій його північній часті, яка «закріплена» за «Арсеналом»), й справа тут не в тому, що я, як вболівальник «Динамо», завжди буду проти екс-тренера московського  «Спартака». Емері з самого початку був найгіршим варіантом на заміну Венгера.

Адже чого не вистачало «Арсеналу» за часів Арсена? Двох речей: «залізної» волі та везіння. Так, «канонірам» не так вже часто щастило, але найчастіше проблема була з волею: утой час як навіть «Лестер» чи «Манчестер Сіті» (команди, які до цього Бог зна коли здобували «золото») могли зібратися та виграти чемпіонство, «Арсенал», який начебто володів далеко не найгіршим складом, дуже талановитими гравцями, а часами показував просто чарівну гру, у вирішальний момент не міг зіграти через «не можу», не міг похвалитися, пробачте, «сталевими яйцями» та здатністю виривати перемогу там де це вкрай необхідно.

Після Арсена «Арсеналу» потрібен був саме тренер-мотиватор, тренер, який зміг би зібрати команду, та змусити її повірити у себе та дати результат. Й Емері в цьому випадку був гіршим варіантом, ніж, пробачте, Валерій Овчинников чи Ігор Гамула, адже Унаї як раз ніколи не славився ані особистою харизмою, ані тім, що його команди грали через «не можу».

Й перший сезон, квінтесенцією якого стала розгромна поразка (нехай й у фіналі Ліги Європи) від «Челсі»: 1-4, — довів тезис про те, що Емері для «Арсеналу» — непотрібний пазл з іншої мозаїки.

Якщо за часів Арсена (які тепер доводиться згадувати як щось суперове) «Арсенал» як правило йшов у лідерах до «Боксінґ дей», й «здувався» у грудні-січні, не витримуючи марафон, то тепер ще восени «каноніри» на 8 місці з відставанням від лідера у 19! очок. Причому, як ми бачили вчора, «Арсенал» Емері не може впоратися навіть з міцним «Айнтрахтом», який не пропонує нічого надзвичайного. Й питання чи залишається «Арсенал» Суперклубом (на яке за часів Венгера більшість відповіла б ствердно) тепер здається риторичним («який-який, кажете Суперклуб? На якому він місці?..»). Причому, як натякали ЗМІ, Емері не контролював ситуацію у команді. Тому його звільнення, повторюся — дуже запізнілий, але вірний крок.

Інша справа, що навряд чи тренером з «залізною» волею є Юнґберґ. «Арсеналу» дуже потрібний тренер-мотиватор. Непоганим варіантом (з тих які зараз розглядають ЗМІ) може бути Анчелотті, а ось Бенітес чи Нуну Санту та Марселіно Тораль мені здаються дуже сумнівними претендентами з тих же причин, що й Емері.

Дуже сподіваюся, що цього разу керівництво «Арсеналу» не помилиться, адже якось хочеться дожити до чемпіонства «канонірів» з північного Лондону…

P.S. Якщо вірити офіційний статистиці трі мої пости на цьому сайті сумарно набрали 92 перегляди (тобто у середньому 30,5 переглядів кожний) — показник, що там вже брехати, дуже поганий. Тож мотивація писати тільки для себе (а фактично зараз пишу тут саме у такому форматі) — така собі мотивація (коли приходив сюди, сподівався на значно більшу аудиторію). А тому, якщо ситуація не зміниться, цілком можливо, що цей допис — мій останній на «СпортАрені». Якщо раптом що: «До побачення, всі мої 30 читачів».

Читайте також: 

  • Путінська Росія: кінець починається зі спорту?..


Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena