Sportarena

Країна без футбольної пам’яті: Україна проти брендів

Сєргєй Карась 06 января, 15:32
0
Подписаться на блог
Країна без футбольної пам’яті: Україна проти брендів
Нещодавно мене приголомшила новина: Роналдо (той, котрий "Зубастик") придбав контрольний пакет акцій "Крузейро" та виплатить борг клубу перед ФІФА у розмирі 7,7 мільйонів євро. А міг би просто створити СК "Крузейро-1"... Джерело обкладинки: cdn.footballua.tv

Присвячується пам’яті «Металіста», «Дніпра» та «Карпат»
Зараз одним з найяскравіших гравців українського трансферного ринку є, як не дивно, клуб Першої ліги — «Металіст» з Харкова. Поговорюють про повернення Тайсона, перехід Поблете з Вищої ліги Аргентини, Соррізо з вищої бразильської ліги. Й це при тому, що за команду вже грають Кадім Харріс, котрий виступав в АПЛ, Олександр Рибка (відомий екс-воротар української збірної), Фарес Балулі (екс-гравець «Лілля»). Загалом, для українського футболу склад «Металіста» — «зірковий», а для Першої ліги — це просто «галактікос».
Отже, президент «Металіста» Олександр Ярославський точно не шкодує грошей на свій клуб. Ось тільки клуб цей було створено у 2019-му році під назвою «Метал» й він не має нічого спільного з тим харківським «Металістом», котрий був заснований у 1925-му, вигравав Кубок СРСР та був «срібним» призером Української Прем’єр-Ліги.
Та сама історія з СК «Дніпро-1», котрий з’явився у 2017-му році та не має нічого спільного з легендарним двократним чемпіоном СРСР та фіналістом Ліги Європи «Дніпром» з Дніпра.
Щодо ще однієї легенди України — володаря Кубку СРСР львівських «Карпат» — то там сам чорт ногу зламає. Адже «Карпат» стало стільки, що розібратися хто там справжній — дуже складно. Проте, якщо вірити офіційним даним, ті «Карпати», котрі лідирують у Другій лізі, створені лише 2020-го року, й також не мають нічого спільного з легендою.
В чому причина? Все просто. На оригінальні «Дніпро», «Металіст» та «Карпати» навішали боргів. Й нові власники-меценати (хоча, часто-густо — не нові, а старі) вирішили, що простіше буде «поховати» історичний, знаковий для країни клуб, а замість нього створити «копію», підробку, з тією ж, або майже тією ж назвою та виглядом.
Й що виходить? Роналдо — лох? Невже він не міг додуматися просто створити новий «Крузейро» та заощадити майже 8 мільйонів «зелені»?..
Але давайте уявимо, що сталося б з «Зубастіком», якщо б він провернув щось на кшталт ліквідації «Крузейро» й появи «зіркового» СК «Крузейро-1»? Ніхто б не подивився на те, що Роналдо й сам є легендою. Його б розірвали (й йому б ще пощастило, якщо б «розірвали» — не у буквальному сенсі), його репутація була знищена, а ось клуб би знищити не далі.
Що в України? Так, було протистояння фанатів справжнього «Дніпра» з «Дніпром-1», й матчи цих двох клубів, коли вони грали у Другій лізі, були дуже гарячими. Але більшості відверто пофігу. Навіть футбольні люді звуть «Дніпро-1» «Дніпром». Наприклад Віктор Скрипник у нещодавньому інтерв’ю називав «Дніпро-1» своєю «першою командою». Хоча ігрову кар’єру він закінчив ще у 2004-му — тобто за 13 років до створення… його «першої команди». Що ж говорит про уболівальників. Ті з задоволенням ходять на «Дніпро-1» чи «Металіст», вважаючи, що це — ті самі команди, за які вони вболівали усе життя.
Поняття «бренд», «історія» в Україні не варті нічого. А ось в Бразилії у цих слів є своя вага. Й мені здається, шлях Бразилії більш вірним. Й тому Роналдо хоч й далекий від мене географічно, все ж значно ближчий ніж Ярославський.Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena