Sportarena

Мир, дружба, Росія. «Протухла» історія

Сєргєй Карась 10 ноября, 17:56
0
Подписаться на блог
Мир, дружба, Росія. «Протухла» історія
"Згідно рішення виконавчого комітету УЄФА, збірні України та Росії були розведені по різним групам" (при жеребкуванні футбольного Євро-2020). Джерело: https://cutt.ly/8gCRavc

Ще у січні у цьому блозі я писав два пости (посилання на них будуть у «підвалі» цього допису) про хокей 3*3 на юнацькій Олімпіаді, яка тоді ж, напочатку року, пройшла у Швейцарії. Й, наскільки мені відомо (по-менш, такі чутки до мене дійшли), ці дописи у не дуже популярному (скажімо відверто) бложику, викликали велике обурення в українському НОК, де, чомусь, не дуже хотіли, щоб  тему хокею 3*3 підіймали навіть на такому, «низовому» рівні.

Справа, вочевидь, була в тому, що на шостому році війни, після анексії Криму та ще до «всеосяжного перемир’я Зеленського» на Донбасі, в той час як та ж футбольна УЄФА послідовно розводила як українські та російські збірні, так й клубні команди цих двох країн, в Лозанні на тій самій юнацькій Олімпіаді,  представники  України та Росії грали… разом: українка Поліна Лубенець виступала за «помаранчевих», спільно з росіянкою Юлією Волковою, а українець Володимир Трошкін та росіянин Артьом Пронічкін у складі «зелених» навіть виграли «золото» Олімпіади, у фіналі здолавши команду ще одного українця Дениса Пасько (він виступав за «червоних» і в цій команді представників Росії не було).

Й зусилля представників МОК не були даремними:

«У нас в команді була ланка з колишнього СРСР: я, білорус (Ільля Корзун), українець (Володимир Трошкін) і естонець (Марек Почінок). Ми відмінно зігралися і до кінця турніру стали друзями», — приводила російська РІА «Новості» слова Артьома Пронічкіна (зауважимо, що народився гравець через 13 років після розвалу СРСР).

Щоб з’ясувати, чи вважають українські можновладці нормальним, коли українці та росіяни грають за одну збірну на всесвітньому турнірі, ще 13 січня (тобто під час змагань) я звернувся до (на той час) міністра культури, молоді та спорту України пана Бородянського та просив його відповісти: «чи вважаєте Ви доречним, що українці та росіяни грають в одній команді на юнацькій олімпіаді в Швейцарії? Чи контактували Ви та Ваше міністерство з НОК та МОК з цього приводу? Чи будуть українці у подальшому грати у збірних командах разом з громадянами Росії? Й чи підтримуватиме такі спільні виступи міністерство культури, молоді та спорту й, загалом, офіційна українська влада?» Й ось що відповіли у спортивному міністерстві:

Всю провину звалили на МОК

Судячи з цієї відповіді, у всьому «винний» міжнародний олімпійський комітет — саме він не дозволив розвести українців та росіян по різним командам. Але чи дійсно це так та чи звертався український НОК з проханням не поєднувати в одній збірній представників України та Росії?.. Чи все зробили українські чиновники, щоб уникнути цієї незручності, чи й незручності вони тут не вбачають (адже перемога все списала)?.. Відповідь, вочевидь, кожний може знайти самостійно…

Читайте також:

  • «Українці у збірній з росіянами. Або «Спорт поза політикою» № ∞»;
  • «Стрітбол на льоду. Або такий хокей нам ̶н̶е̶ потрібен».

 Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena