Sportarena

Реалії футболу: справу футболіста-колаборанта Шендріка «спускають на гальмах»

Сєргєй Карась 20 сентября, 18:13
0
Подписаться на блог
Реалії футболу: справу футболіста-колаборанта Шендріка «спускають на гальмах»
Майстер спорту України з футболу Антон Шендрік ще у 2020-му році несподівано проміняв Українську Прем'єр-Лігу на т.зв. "прем'єр-лігу" окупованого Крима. За рік захисник встигнув змінити 3 клуби у Криму, а ось Українська асоціація футболу дискваліфікувати Шендріка не встигає...

На фото обкладинки Шендрік у складі т.зв. футбольного клубу «Рубін» (Ялта).
Антон Шендрік — величина в українському футболі: в його активі більше 100 матчів у Прем’єр-Лізі, виступи у Лізі Європи. Він встигнув пограти за луцьку «Волинь», столичну «Оболонь», дніпродзержинську «Сталь», а разом з «Олександрією» виграв «бронзу» чемпіонату України, й, відповідно, став майстром спорту.
Ще 16 липня 2020 року Шендрік грав в Українській Прем’єр-Лізі, а вже 3 серпня 2020-го підписав контракт з клубом т.зв. «прем’єр-ліги» Криму — «Кримтепліцею». Клубом, який очолював депутат підконтрольної Росії сільради Молодіжного Алєксандр Васільєв. Я вже писав про це докладніше отут: https://sportarena.com/blogs/djohnni/dobrovilnij-kolaborant-ta-yevrokubki-u-podarunok/ (на жаль, гиперпосилання «Sportarena» не підтримує, так що Ви можете або повірити на слово, або скопіювати посилання в адресну строку).
Здається, усе просто: пан Шендрік (як й більшість футболістів УПЛ), щонайменше за українськими мірками є небідною людиною, й його перехід у клуб, який очолює колаборант, точно не був пов’язаний з нестачею грошей на виживання. Він добровільно обрав свій бік й став співпрацювати з окупантами. Отже, сам позбавив себе права, скажімо, через кілька років, повернутися у неокуповану частину України й знову грати/тренувати, й вже тим більше має бути позбавлений звання майстра спорту України.
Антон Шендрік мав би бути позбавлений звання майстра спорта та бути дискваліфікованим в українському футболі довічно вже після повідомлень ЗМІ. Але, на жаль, українська державно-чиновницька машина не блокує колаборантів автоматично. Тому ще 17 грудня 2020 року через систему електронних звернень Верховної Ради (зручний, до речі, інструмент — раджу) я звернувся до Івана Крулька, Максима Єфімова та Вадима Івченка — всі три ці народні депутати України паралельно є членами виконкому ФФУ/УАФ. Запитував я в народних обранців та футбольних високопосадовців наступне:
«Прошу повідомити: чи відкрило УАФ провадження щодо участі пана Шендріка у іграх команди «Кримтеплиця», яку очолює так званий «депутат» так званої підконтрольної Росії «сільради Молодіжного» Алєксандр Васільєв? Чи дискваліфікований, або чи буде дискваліфікований пан Шендрік за участь у матчах команди, якою керує т.зв. «депутат» підконтрольної Росії сільради, тобто, де-факто, колаборант? Чи планує керівництво УАФ, або Ви, як народні депутати, звернутися до Міністерства молоді та спорту України з метою позбавити пана Шендріка звання майстра спорту України?»
Й хоча всі три депутати звернення отримали, відповів лише Іван Крулько. Відповів, що переслав звернення до УАФ. Де ще у грудні повідомили: проти Шендріка відкрита справа у Комітеті етики і чесної гри ФФУ/УАФ (докладніше про це писав тут: https://sportarena.com/blogs/djohnni/sprava-kolaboranta-uaf-rozbere-kejs-shendrika/

Нагадаю, у грудні 2020-го в українському футболі тривала зимова перерва. Я думав: ок, всі вийдуть з відпусток, відновиться чемпіонат, й тут стане відомим вердикт ФФУ/УАФ.
Іііііііі… ні. Тиша. Я кілька разів повторно звертався до пана Крулька (члена виконавчого комітету УАФ, нагадаю). Проте в нього, схоже, розпочалася «хвороба Біллі Мілліґана»: по-менш, з відповідей з підписом пана Крулька випливало, що той Іван Іванович Крулько, який є депутатом Верховної Ради, не вважає себе тим Іваном Івановичем Крулько, котрий є високопосадовцем Української асоціації футболу:

Роздвоєння особистості, чи звичайний бюрократизм?..

Час йшов, й Антон Шендрік не стояв на місці. З «Кримтеплиці» він перейшов в т.зв. ялтинський «Рубін», а звідти — у скворцовський «Гвардеєць». Причому останній, «Гвардеєць», очолює Ігорь Поліщук — заступник председателя бюджетного комітету підконтрольного Росії т.зв. «Верховного Совєта Криму», діяч путінської партії «Единая Россия» — отже, «дах» у Шендріка став серйознішим.
Тож Шендрік все глибше грузнув у співпраці з колаборантами, а комітет з етики і чесної гри ФФУ/УАФ робив заяви з приводу гри «Минай» — «Шахтар», надавав роз’яснення щодо подвійних стандартів при стимулюванні клубів третіми командами: https://uaf.ua/article/42071 а ось на справу Шендріка часу в українських футбольних функціонерів, схоже, не вистачало.
Щось зрушило з місця тільки після мого звернення до Уповноваженої Верховної ради з прав людини. Комітет етики і чесної гри надіслав свою відповідь. Й навіть пояснив чому так довго розглядає справу (з грудня 2020-го року, нагадаю), та чому не відповідав на мої звернення. Винним виявився… Чемпіонат Європи з футболу:
Вочевидь, у подальшому затягуванні розгляду справи Шендріка буде винна зимова Олімпіада у Пекіні…

Цікаво, що про позбавлення звання майстра спорту України, схоже, мова не йде узагалі…

Як бачите, Шендрік не згодний бути дискваліфікованим в Україні, отже розглядає можливість повернення в український футбол. А ФФУ/УАФ спускає справу на гальмах (це ж тобі не піаритися на слогані «Слава Україні» — тут реально щось зробити треба) та всіляко затягує процес винесення хоч якогось рішення. Вересень вже закінчується. Чи буде озвучений вердикт щодо Шендріка? Які Ваші прогнози?..
А щодо ще одного колаборанта — Лобова (він грав за представників терористичних угруповань на окупованій частині Донбасу, а наразі виступає за столичну «Оболонь»), то тут справа зовсім труба, бо його кейс ще навіть не почали розглядати, не дивлячися на те, що віцепрезидент УАФ Герега звернувся до своєї організації ще у лютому 2021 року. Докладніше про Лобова читайте тут: https://sportarena.com/blogs/djohnni/uaf-vs-futbolist-kolaborant-ofitsijna-pozitsiya/
Отже, українське футбольне (та й державне) керівництво показує, що ти можеш безкарно грати за терористів Донбасу чи колаборантів та окупантів Криму. А, значить, якщо не покарають Шендріка, нових «шендріко-лобових» ми побачимо ще немало. Й найближчим часом. Сумно? Аж за край…


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena