«Шальке 04»: навчитися ходити. Знову

Сєргєй Карась 24 октября, 23:23
0
Подписаться на блог
Сьогодні, 24 жовтня, поки Україна готувалася до місцевих виборів, Німеччина насолоджувалася Рурским дербі... Джерело обкладинки: https://cutt.ly/TgnoOHb

У Дортмунді зустрічалися вічні суперники: «Борусія» приймала «Шальке 04». Причому якщо команда з Дортмунду йшла у лідерах Бундесліги, то «рудокопи», з 1 балом після 4 матчів, знаходилися на передостанньому місці у таблиці.

Спроба встати на ноги

Цей рік для кобальтових жахливий. По суті, досі триває жахіття, свідками якого ми стали у кінці сезону 2019/20, коли команда Вагнера, яка тільки-но претендувала якщо не на перемогу у Бундеслізі, то точно на потрапляння до Ліги Чемпіонів, почала просто валитися, програючи усім, причому не рідко з розгромним рахунком.

Й хоча колектив з Гельзенкірхена вже очолює інший тренер — Баум, йому ще тільки належить знайти шлях у гору.

Власне, по першому тайму матчу з «Борусією» можна було сказати в чому Баум бачить шанс. Все просто: спочатку надійність позаду, а потім вже намагання створити щось в атаці.

Й в першому таймі з головною частиною задуму все було наче непогано: так, екс-команда Ярмоленка набагато більше володіла м’ячем та будувала свої позиційні атаки, так, вже на 11-й хвилині небезпечно пробивав Голанд, а на 31-й — Дахуд, але оборона трималася, а Рьоннов підчищав те, з чим не могли впоратися захисники.

Проблема була в іншому: а саме у виході з оборони в атаку. Якого у «Шальке» фактично не спостерігалося. Все чим запам’яталися гості в першій половині в атаці: це заблокований удар Очіпки після проходу Матонди на 34-й хвилині. 0-0 до перерви.

«Шальке 04» будує гру від оборони. Світлина «Форбс»

Не вірне падіння

А ось другий тайм показав, що перед тим як «ходити», «рудокопам» потрібно навчитися «падати», та, головне, після цих падінь підійматися.

Вже на 55-й хвилині, тільки-но здалося, що гра дещо заспокоїлася… кутовий перетворився на гол «Борусії»: з добивання відзначився Аканджі. 1-0.

Після цього господарям було набагато легше, адже «Шальке» було вимушено думати про атаку (на жаль, «думати», в цьому випадку, не значить  «грати»), що вже на 61-й хвилині вилилося у гол Голанда, який перекинув Рьоннова. 2-0.

«Боруссія» впевнено контролювала хід матчу, а «Шальке» фактично не створював нічого біля воріт Бюркі (у цьому дербі навіть Євген Коноплянка не був би зайвим у стані «кобальтових»). Так що підсумковий рахунок 3-0 (на 78-й Гуммельс відзначився з кутового), на жаль, цілком по грі.

Перед Мануелем Баумом стоїть амбіційне завдання, адже, схоже, за тривалу серію без перемог, «Шальке» втратив усі свої навички. Наразі команда схожа на спортсмена, який відновлюється після важкої травми (скажімо, розриву «хрестів»): перед тим, як навчитися бігати, потрібно спочатку навчитися знову згинати коліно, а потім ходити. На цьому шляху точно не вийде без болю та падінь. Але це той шлях, який потрібно пройти, щоб повірити у самого себе.

«Шальке 04» необхідно піднятися після нокдауну у дербі. Світлина «Yahoo»

Чекаємо на повернення у стрій Ферманна та віримо у перемогу. Вперед, «Шальке 04»!