Сєргєй Карась 17 декабря, 0:10
0
Подписаться на блог
Сьогодні (по-менш, починаю писати цей текст 16 грудня) "Шальке 04" на своєму полі приймала іншого аутсайдера - "Фрайбург". Джерело обкладинки: https://www.facebook.com/S04/

Як, мабуть, пам’ятають постійні читачі цього блогу, у жовтні, після Рурського дербі, я писав, що Баум вчить команду «ходити», тобто спочатку намагається налагодити оборону, а потім вже йти в атаку. Пройшло 2 місяці. У «Шальке» досі !жодної! перемоги у Бундеслізі. Й сьогодні, у матчі з іншою командою з другої половини турнірної таблиці, була можливість подивитися: наскільки Бауму вдалося те, що він планував.

«Експеримент, вочевидь, невдалий» ©

Вже на 8-й хвилині Саллаї міг відкривати рахунок, проте Сане вибив м’яч з порожних воріт.

А у середині другої десятихвилинки гості повністю прибрали контроль за м’ячем, та, загалом, за грою до своїх рук. Й це лякало, адже за складом «Шальке 04» якщо  не перевершує «Фрайбург», то, по-менш, точно не поступається. А ось по грі все було просто жалюгідно. Можна було б сказати, що «рудокопи» вирішили свідомо грати другим номером, віддали ініціативу супернику (чи що там ще в таких випадках говорять коментатори?), проте було зрозуміло: ні, це не так. Вся «сіль» ситуації була в тому, що «Шальке» просто не міг: не міг контролювати м’яч, а коли це вдавалося, не міг нічого створити, бо «Фрайбург» доволі банально перекривав зони, а «кобальтові» не знали що з цим робити.

На 36-й хвилині у контратаці Сердар пробив точно у руки Мюллеру — й це був найбільш пам’ятний момент у виконанні господарів у першому таймі.

Начебто початок другої половини внушав якісь надії, проте вже на 50-й хвилині Сане залишив Саллаї самого, й угорець забив. 0-1.

На 68-й все той же Саллаї у контратаці довів справу до 0-2.

Й все.

Мюллер міг й не вдягати перчатки… Джерело світлини

Ні, в мене, як у вболівальника «Шальке», десь на 80-й хвилині з’явилася думка: «Забій «рудокопи» зараз, й можна врятувати зустріч». Проте 100 відсоткових моментів (не кажучи вже про голи), команда так й не створила.

На цьому загальному тлі  фланговою активністю вирізнявся Хамза Менділ, але, сказати що марокканець  «творив щось неймовірне», або «успішно брав гру» на себе неможна. Менділ просто виділявся на загальному тлі як BMW Х6 у потоці ЗАЗ «Славута».

Що ж у підсумку? Те що наразі відбувається з «Шальке» — страхіття.  Бауму явно не вдалося побудувати оборону. Проте в атаці все ще гірше.

При цьому немає впевненості, що звільнення Баума щось змінить (хоча, якщо у клубу є гроші на Лорана Блана або Марка Х’юза (ось хто б навчив цих хлопців битися), я б безумовно радив раскошелиться), але головною проблемою команди є психологія. Колективу явно потрібні мотивація та позитивні емоції.  Чи буде запрошений якісний психолог, чи знайдуть гравці резерви у собі, щоб підняти свою «субмарину» з дна? Чи на «Шальке» чекає безславний виліт з еліти?.. Я не знаю. Але благаю: «Хлопці, зберіться!»

• «Добровільний колаборант… та Єврокубки у «подарунок»«, — кільком футболістам, які зіграли за «збірну» терористичної організації «ДНР» заборонили займатися футболом назавжди. А чи отримав подібну дискваліфікацію інший колаборант та герой одного з моїх матеріалів?..