Sportarena

Шева-2020: провал кума Андрія Павелка

Сєргєй Карась 22 июня, 0:07
0
Подписаться на блог
Шева-2020: провал кума Андрія Павелка
Роздуми про роль головного тренера, за підсумками матчу Україна-Австрія на футбольному Євро-2020

У Андрія Шевченка був режим максимальної сприятливості для початку тренерської кар’єри:
* Весь негатив за провал на Євро-2016 (де, як кажуть, де-факто керував командою не головний тренер Фоменко, а його помічник Шевченко) взяв на себе Фоменко, як головний тренер.
* Провал у відборі на ЧС-18 списали на місце проведення: адже, фінальна частина чемпіонату пройшла у Росії, а їхати туди збірній України, начебто, не дуже комільфо (бо футбол — це ж вам не турнір з хокею 3*3 на юнацькій олімпіаді, де гравці Росії та України виступали в одній збірній, футбол би точно помітили, й могли б не зрозуміти).
* Шевченку навіть простили палиці у колеса, які він вставляв збірній U-20: нагадаємо, перед чвертьфіналом чемпіонату світу U-20 (2019 року) Шевченко відкликав з юнацької збірної основного воротаря — Луніна. У підсумку Лунін всі матчі основної збірної просидів на лаві запасних, й лише якимось дивом, українська юнацька команда, позбавлена свого ватажка, зуміла тоді пройти далі.
* Шевченку пробачали те, що він майже показово не помічав в чемпіонаті України нікого, хто б не належав «Шахтарю» чи «Динамо» (Тотовицький, Філіппов (зразка 2020 року), Кулач (кращий бомбардир УПЛ сезону 2020/21), Гуцуляк, ледь не півскладу «Зорі» стукалися у ворота збірної, але так й залишилися поза увагою Андрія Шевченка й не поїхали на Євро).
* Задля Шевченка та підготовки збірної, чемпіонат України завершили 9 травня (хоча вся Європа грала ще два тижні).
Але Андрій Шевченко провалився. Так, збірна показала на цьому Євро два непоганих тайми: другий з Нідерландами та перший — з Північною Македонією. Але більша частина того успіху була пов’язана з вдалою та натхненною грою одного футболіста — Андрія Ярмоленка.
Виявилося, що достатньо «закрити» Ярмоленка одним з кращих захисників сучасного футбола — Алабою, й… все. Плана «Б» немає.
При тому, що, схоже, не було й плана «А» (адже про те, що Алабу можуть «кинути» на Ярмоленка й тому буде складніше, можна було передбачити ще до початку матчу).
На жаль, Україна у матчі проти Австрії не показала нічого. Й, відверто, мінімальний рахунок ще має тішити українців.
Все що зміг запропонувати Шевченко, коли гра у його команди не пішла, Марлоса. Немотивованого Марлоса, в якого, схоже, ніколи й не було бажання грати за збірну України, й, тим більш не було бажання робити це «через не можу».
Навіщо на чемпіонат Європи їхали нападник Довбик, Макаренко (який, наче, може грати у центрі півзахисту, а, за необхідності, міг би стати «стовпом»), атакуючий півзахисник Судаков, якщо навіть за крайньої необхідності, коли команді конче необхідно забивати, вони не заслуговують шансу вийти на заміну — так й залишилося загадкою.
Ні, звісно, можна розводити конспірологію, щодо того, що Шевченко не був вільним у своєму виборі, й гравців йому нав’язували Ахметов та Суркіси, проте поки Шевченко в цьому не зізнається (а Шевченко не зізнається точно) це залишиться не більше, ніж конспірологією.
* Отже що ми маємо у сухому залишку? Кум президента федерації футболу (а Павелко й Шевченко, як відомом, куми) отримав посаду спочатку у штабі збірної, потім, після того як цей штаб провалився, він пішов на підвищення й став головним. В якості головного проваливши відбір на ЧС-18 та вирішальний матч Євро-2020 з Австрією.
Ще у 2019-м, після того як Шевченко залишив збірну U-20 без основного воротаря напередодні історичного матчу на ЧС, я писав: «щодо Шевченка, то я зрозумію його, якщо він виведе Україну хоча б у півфінал Євро-2020 (як кажуть, переможців не засуджують), у іншому ж випадку Андрій Шевченко-тренер для мене так й залишиться фахівцем, причетним до провалу збірної на Євро-16, не виходу у фінальну частину ЧС-18 та кумом президента Федерації футболу України (тепер вона має назву УАФ)…«
Мої слова залишаються у силі.
Щоправда існує все ще варіант, що Шевченко стане щасливчиком й збірна України навіть з трьома очками увійде у число кращих команд, що займуть треті місця. Але наразі все це здається аж занадто теоретичним…Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena