Sportarena

Спортивний біпатрид — тепер це модно?

Сєргєй Карась 23 апреля, 13:45
0
Подписаться на блог
Спортивний біпатрид — тепер це модно?
Поки країна знаходиться на карантині, українські телеканали запускають реаліті-шоу, в яких рекламують родини українських біпатридів від спорту - українців, які змінили спортивне громадянство та тепер представляють не ту країну в якій народилися та завоювали собі ім'я...

Демір Атасой

Вчора на каналі СТБ вийшло шоу «Супермама» (1 сезон, 11 випуск) про «дружину Холостяка» (мався на увазі учасник проекту «холостяк») Олександру. Виявилося, що чоловіком Олександри є Дмитро Черкасов — успішний діючий плавець, й, судячі з проекту, ледве не мільярдер.

Щоб дізнатися хто ж ця зірка українського плавання, довелося зазирнути у «Вікіпедію» й… виявилося що плавець не зовсім Дмитро та вже зовсім не українець: народжений в Україні вихованець дніпровського та київського плавання Дмитро Андрійович Черкасов вже давно змінив ім’я та громадянство: ще на Олімпіаді-2008 він виступав за Туреччину під новим іменем — Демір Атасой.

Демір Атасой. Фото сайту gate.undelete.news

Втім, дізнатися про те, що Дмитро давно Демір можна було лише з «Вікіпедії».

Й тут з одного боку я розумію (хай й з сумом) чому Демір міг змінити громадянство — скоріш за все у Туреччині в нього й умови краще, й заробляє він набагато більше, ніж міг би, представляючи Україну. До того ж риба шукає де глибше, а плавець — де платять краще. Адже життя спортсмена (мається на увазі активна спортивна кар’єра, — прим.), тим більш плавця, коротке: у свої 32 роки Атасой вже ветеран, й не факт що у 34 роки він відбереться на Олімпіаду-21.

Але популяризувати такий спосіб життя — життя українця, який вирішив, що рідний прапор та гімн для нього важать менше, ніж довга турецька ліра, — чи точно це те, що зараз треба пропагувати по українському ТБ?

Сергій Сібіряков

Наприкінці березня на телеканалі «ТЕТ» вийшло ще одне шоу: «Супержінка», в який розповідалося по дружину Сергія Сібірякова. До них теж приходили у дім та оцінювали як непогано вони живуть (дружина Сібірякова у підсумку стала переможницею).

А ось з паном Сібіряковим все ще цікавіше, ніж з Атасоєм. Адже народжений на Львівщині Сібіряков в Україні був доволі відомим футболістом, який пограв за сімферопольську «Таврію», луганську «Зорю», «Олександрію» та харківський «Металіст». А вже у 2014-му, відразу після анексії Криму, перейшов у ТСК з анексованого півострову. Причому, як стверджує сайт цього кримського «клубу», у Сібірякова — російське громадянство.

Й знову, телеканал умовчав про «скользку тему» виступів чоловіка героїні (чоловік з’являвся у передачі) в чемпіонаті анексованого Криму. Таким чином, де-факто, обіляючи гравця, який тепер, схоже, вирішив чомусь не залишатися на «рідній кримській землі», а повернувся на материкову Україну.

Поява Атасоя, Сібірякова та їх родин на популярних українських телеканалах та замовчування біпатриду своїх героїв, того факту, що вони віддали перевагу не Україні, а Туреччині та Росії (причому, у випадку з Сібіряковим, вже після анексії Криму) — це послідовна та продумана політика з обілення героїв? Непрофесійність редакторів (які просто не поцікавилися тим, хто чоловіки героїнь про яких вони розповідають)? Чи просто «так вийшло»?.. Як ви думаєте? 

UPD від 24 квітня. Саме дружина Деміра Атасоя отримала перемогу й стала «Супермамою». Випадково?

Вітаю всіх з міжнародним днем солідарності молоді. Рейтинг записи: 12345


Читайте также

Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Или аккаунт Sportarena